2020’de En İyi 30 WordPress Eklentisi [Çoğunlukla ÜCRETSİZ!]

en iyi wordpress eklentileri


55.000’den fazla WordPress eklentisi ile yeni başlayanların ihtiyaçları için en iyi WordPress eklentilerini bulmaları oldukça zordur. Genellikle kullanıcılar tarafından, tüm profesyonellerin kullandığı “WordPress eklentilerine sahip olmalı” sihirli bir listesi olup olmadığı sorulur. Cevap Evet. Doğru eklenti kümesine sahip olmak blog / web sitesi büyümenizde büyük bir fark yaratabilir. Bu yazıda, 2020’nin en iyi WordPress eklentilerini elle seçtik.

Bu makaledeki odağımız, kendi kategorilerindeki en iyi WordPress eklentilerini vurgulamaktır. Bir WordPress eklentisini nasıl kuracağınızdan veya en iyi WordPress eklentisini nasıl bulacağınızdan emin değilseniz, bu bilgiyi bulmak için bu makalenin en altına gidin.

Kullanım durumunuza bağlı olarak, web sitenizde bu eklentilerin tümüne ihtiyacınız olmayabilir, ancak bunların hemen hemen her web sitesi türü için gerekli olduğuna inanıyoruz.

Başlamadan önce, birkaç şeyi incelemek biraz zaman almaya değer:

Contents

En İyi WordPress Eklentisini Bulma

Daha önce de belirttiğimiz gibi, binlerce ücretsiz ve ücretli WordPress eklentisi var. Sitenizde yapmak istediğiniz bir şey için bir eklenti bulmak zor olabilir. Aramanıza nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

En İyi Ücretsiz WordPress.org Eklentileri

WordPress.org dizinindeki arama özelliği, görevinizi daraltmanıza yardımcı olabilir. Ancak, yine de çok aşağı kaydırmanız gerekecek ve sonuçların çoğu hiç alakalı olmayacak.

Eklentileri aramanın en iyi yolu Google Arama’yı kullanmak veya WPBeginner’ın eklentiler kategorisi.

WordPress.org dizinindeki eklentilere bakarken, her listenin altındaki eklenti istatistiklerine bakın. Bir eklenti için toplam etkin yükleme sayısını gösterir, daha yüksek yüklemeler, daha fazla web sitesi tarafından test edildiği ve kullanıldığı anlamına gelir. Ayrıca, en son güncellenen ve bilgilere kadar test edilen ortalama inceleme yıldızlarını da görürsünüz.

WordPress.org dizinindeki eklenti sonuçları sayfası

Daha ayrıntılı talimatlar için şu başlangıç ​​kılavuzuna göz atın: en iyi WordPress eklentisi nasıl seçilir.

En İyi WordPress Eklentileri – Ücretsiz ve Premium

WordPress.org dizininde ücretsiz olarak kullanılabilen binlerce WordPress eklentisi vardır. Ancak, üçüncü taraf web sitelerinde premium eklenti olarak satılan birçok WordPress eklentisi vardır. Bu, birçok yeni kullanıcının premium veya ücretli eklentilerin bir şekilde daha iyi olup olmadığını merak etmesini sağlar?

Ücretsiz WordPress eklentileri, herhangi bir garanti vermeden kullanılabilir. Ücretsiz eklentiler için destek genellikle sınırlıdır ve garanti edilmez. Bazı ücretsiz eklenti yazarları ücretsiz eklentileri için mükemmel destek sağlar, ancak er ya da geç bir angarya haline gelir. Eklenti yazarlarının ücretsiz eklentileri hakkında kullanıcı sorularını yanıtlamaya devam etmeleri için herhangi bir mali teşvik yoktur. Bu, ücretsiz WordPress eklentilerinin garanti verilmeksizin olduğu gibi kullanılabilir olduğu anlamına gelir.

Ücretli WordPress eklentileri, ürünleri için premium destek sunar. Çoğu GPL lisanslıdır, bu da sınırlı garanti ile gelir. Ancak desteğe erişim, daha hızlı yardım alabileceğiniz anlamına gelir.

Bu, premium eklentilerin her zaman ücretsiz WordPress eklentilerine daha iyi bir alternatif olduğu anlamına gelmez. Aslında, en popüler WordPress eklentilerinin çoğu ücretsizdir. Örneğin, Yoast SEO, WP Süper Önbellek, WPForms, ve daha fazlası.

İyi bir eklenti bulmaya odaklanmalısınız, bu kullanımı kolaydır ve mükemmel değerlendirmeleri vardır. Aramanızı daralttıktan sonra, premium eklentiye mi yoksa ücretsiz bir alternatife mi gitmek istediğinize karar verebilirsiniz. Önce ücretsiz eklentileri deneyebilirsiniz, ancak kullanımı çok zorsa, ücretli bir eklenti için gidebilirsiniz.

WordPress Eklentisi Nasıl Kurulur

Sitenizin yönetici alanından bir WordPress eklentisi kurmanın iki kolay yolu vardır. Ücretsiz WordPress eklentileri için şu adrese gidebilirsiniz: Eklentiler »Yeni Ekle ve yüklemek istediğiniz eklenti adını arayın.

İstediğiniz eklentiyi indirdiğinizden emin olmak için sonuçlara dikkatlice bakın ve ardından Yükle düğmesine tıklayın. Yüklendikten sonra eklentiyi etkinleştirmeniz gerekir.

serbest form eklentisi

Bir zip dosyasına bir WordPress eklentisi indirdiyseniz, bu şekilde yükleyeceksiniz.

Sadece Eklentiler »Yeni Ekle tıklayın ve ardından üstteki “Eklentiyi Yükle” düğmesini tıklayın.

eklenti yükle

WordPress şimdi size eklenti zip dosyasını yükleyebileceğiniz bir sayfa gösterecek. Dosya seç düğmesini tıklamanız, bilgisayarınızdaki zip dosyasını bulmanız ve ardından şimdi yükle düğmesini tıklamanız yeterlidir.

yüklemek için dosya seç>

WordPress şimdi eklenti dosyasını web sitenize yükleyecek, ayıklayacak ve eklentiyi yükleyecektir. Kurulum tamamlandığında, eklentiyi etkinleştirmek için bir bağlantı içeren bir başarı mesajı gösterecektir..

WordPress sitenizde kullanabilmeniz için bir eklentiyi etkinleştirmeniz gerektiğini hatırlamak önemlidir..

Daha ayrıntılı talimatlar için aşağıdaki kılavuzumuza göz atın: WordPress eklentisi nasıl kurulur.

Bunu söyledikten sonra, piyasadaki en iyi WordPress eklentilerine bakalım.

En İyi WordPress Eklentileri: Bir Bakışta

İşte her web sitesinin sahip olması gerektiğine inandığımız en iyi 10 eklenti.

 1. WPForms – En İyi WordPress Form Eklentisi
 2. MonsterInsights – WordPress için En İyi Analytics Eklentisi
 3. SeedProd Çok Yakında – Çok Yakında Eklenti
 4. OptinMonster – En İyi Olası Satış Oluşturma Eklentisi
 5. Smash Balonu – En İyi WordPress Sosyal Besleme Eklentisi
 6. RafflePress – En İyi WordPress Yarışması Eklentisi
 7. TrustPulse – En İyi Sosyal Kanıt Bildirimi Uygulaması
 8. WP Mail SMTP – En iyi SMTP eklentisi
 9. Yoast SEO – SEO için En İyi WordPress Eklentisi
 10. Sucuri – Site Güvenliği için En İyi WordPress Eklentisi
 11. UpdraftPlus – Yedekleme için En İyi WordPress Eklentisi
 12. Sürekli İletişim – En İyi E-posta Pazarlama Aracı
 13. MemberPress – En Popüler Üyelik Eklentisi
 14. Kunduz Oluşturucu – Sayfa Oluşturma için En İyi WordPress Eklentileri
 15. LearnDash – En iyi LMS eklentisi
 16. WooCommerce – En iyi WordPress e-Ticaret eklentisi
 17. Paylaşılan Sayımlar – En İyi Sosyal Paylaşım Eklentisi
 18. CSS Kahramanı – En İyi WordPress Tema Editörü Eklentisi
 19. WP Roketi – En İyi WordPress Önbellek Eklentisi
 20. Canlı sohbet – En İyi Canlı Sohbet Eklentisi
 21. Envira Galerisi – En İyi WordPress Galerisi Eklentisi
 22. Güzel Linkler – En İyi Bağlı Şirket Pazarlama Eklentisi
 23. Revive Old Post – En İyi Yazı Planlama Eklentisi
 24. Akıllı Kaydırıcı 3 – En İyi Slider eklentisi
 25. WPML – En İyi WordPress Çeviri Eklentisi
 26. Kullanıcı Rol Düzenleyici – En İyi Kullanıcı Rol Düzenleyici Aracı
 27. Daha İyi Arama Değiştir – En İyi Değiştirme Aracı
 28. AdSanity – Reklamlar için En İyi WordPress Eklentisi
 29. W3 Toplam Önbellek – En İyi Önbellek Eklentisi
 30. Üstbilgi ve Altbilgi Ekle – En İyi Snippet Eklentisi

1. WPForms – En İyi WordPress Form Eklentisi

WPForms

Her web sitesinin bir iletişim formu gerekir. WPForms, WordPress için en başlangıç ​​dostu iletişim formu eklentisidir. Tek bir kod satırına dokunmadan birkaç dakika içinde güzel çevrimiçi formlar oluşturmak için kullanabileceğiniz güçlü bir sürükle ve bırak oluşturucusuyla birlikte gelir.

WPForms, sipariş formları, anket formları, bağış formları, e-posta abonelik formları vb.Dahil olmak üzere her türlü WordPress formunu oluşturmak için tek duraktır..

wpforms sürükle ve bırak oluşturucu eklentisi

WPForms, iş akışınıza mükemmel uyum sağlayan ve size zaman kazandıran düzinelerce önceden oluşturulmuş form şablonuyla birlikte gelir. E-posta pazarlama entegrasyonu, ödeme entegrasyonları, koşullu mantık, anket eklentisi, çok parçalı formlar, ön uç posta gönderme ve daha fazlası gibi tüm gelişmiş özelliklerle birlikte gelir..

Hem kolay hem de güçlü bir iletişim formu eklentisinin peşindeyseniz, WPForms’tan başka bir yere bakmayın. Her site için bir ZORUNLULUK olduğuna inanıyoruz. 1 milyondan fazla web sitesinde kullanılıyor!

Ayrıca alabileceğiniz ücretsiz bir sürümü var – WPForms Lite.

Bonus: IsItWP kullanıcıları WPForms’da% 10 indirim alır. Sadece WPForms kuponumuzu kullanın: SAVE10

2. MonsterInsights – WordPress için En İyi Analytics Eklentisi

MonsterInsights

Web sitenizi büyütmek istiyorsanız, insanların web sitenizi nasıl bulduğunu ve kullandığını tam olarak bilmeniz önemlidir. MonsterInsights, WordPress için en iyi ve en popüler Google Analytics eklentisidir. 1.9 milyondan fazla web sitesi MonsterInsights kullanıyor.

MonsterInsights, web sitenizi Google Analytics’e bağlamanızı ve kapsamlı izleme özellikleri sunmanızı kolaylaştırır.

Google Analytics, form gönderimleri, e-ticaret işlemleri, indirmeleri izleme vb. Gibi web sitenizdeki hemen hemen her kullanıcı etkileşimini izlemek için oluşturulmuş olsa da, varsayılan Analytics kurulumu, Analytics izleme potansiyelinin tamamını kullanmanıza izin vermez.

analitik için en iyi wordpress eklentisi

Örneğin, form gönderme izlemesi gibi yerinde bir etkinliği izlemek istiyorsanız, web sitenize özel etkinlik izleme kodunu eklemeniz veya her form için Google Analytics hedefini ayarlamanız gerekir. Özellikle geliştirici veya Analytics uzmanı değilseniz bu sıkıcı ve zaman alıcı olabilir.

MonsterInsights ile tek bir kod satırına dokunmanıza gerek kalmadan yalnızca birkaç tıklamayla farklı izleme özelliklerini etkinleştirebilirsiniz. Bir bakışta, Analytics profilinize giriş yapmadan sitenizin performansını doğrudan WordPress kontrol panelinizde inceleyebilirsiniz..

bir lite versiyonu eklentinin resmi WordPress eklentileri deposundan ücretsiz olarak indirilebilir.

3. SeedProd – Çok Yakında Eklenti

SeedProd

SeedProd yakında en popüler olan ve WordPress için bakım modu eklentisidir. Yeni bir web sitesi oluştururken, yakında bir sayfa oluşturmanın en hızlı ve en kolay yolu budur. Olası satışları yakalamak ve lansman listenizi büyütmek için kullanabilirsiniz.

seedprod en iyi eklenti yakında

Geri sayım sayacı, sosyal paylaşım ve yönlendirme izleme özelliği vardır.

Yeni bir tasarım veya site değişiklikleri üzerinde çalışıyorsanız, güzel bir bakım sayfası oluşturmak için SeedProd’u kullanabilirsiniz..

Yakında gelmek isteyebileceğiniz tüm temel özellikler ve bakım modu eklentisi ile birlikte gelir.

 • Yakında mod bir siteyi başlatmadan önce çarpıcı bir gelecek sayfası oluşturmak için.
 • Bakım Modu, siteniz bakım için kapalı olduğunda etkinleştirmeniz gerekir.
 • Gerçek zamanlı editör, burada düzenleyici ve önizleme sayfası arasında geçiş yapmadan sayfalarınızda gerçek zamanlı düzenlemeler yapabilirsiniz.
 • Geri sayım sayacı / ilerleme çubuğu müşterilerinize sitenizi başlatmanın ne kadar süreceğini bildirmek için.
 • Eksiksiz bütünleşme Sürekli İletişim, MailChimp, vb.Gibi favori e-posta pazarlama araçlarınızla.
 • Ve daha fazlası…

bir ücretsiz / lite versiyonu eklentinin WordPress.org sitesinden indirilebilir.

Ayrıca yakında eklentileri WordPress listemizde zirveye çıkarıyor.

4. OptinMonster – En İyi Olası Satış Oluşturma Eklentisi

kurşun gen için en iyi wordpress eklentisi

OptinMonster dünyadaki en güçlü olası satış yaratma çözümüdür. Ziyaretçilerinizi potansiyel müşterilere ve müşterilere dönüştürdüğü kanıtlanmış yüksek performanslı önceden oluşturulmuş şablonlarla birlikte gelir. Işık kutusu açılır penceresi, kayan çubuk, tam ekran karşılama minderi ve daha fazlası gibi ziyaretçilerinizin dikkatini çeken mükemmel kampanya türünü seçebilirsiniz.

En iyi WordPress açılır pencere eklentileri hakkındaki makalemize göz atın.

Güçlü hedefleme ve segmentasyon motoruyla, coğrafi konumlarına, yönlendirme kaynaklarına, sitenizin sayfasına veya bölümüne ve daha fazlasına göre sitenizdeki her bir ziyaretçiye kişiselleştirilmiş mesaj gösterebilirsiniz..

optinmonster-build-posta-patlama-liste

OptinMonster’ın bazı temel özellikleri şunlardır:

 • Çıkış Amacı Teknolojisi: Tam da ayrılmak üzereyken ziyaretçilerinize özelleştirilmiş kampanyalar göstererek ziyaretçileri terk etmeye yönlendirin.
 • Yerinde Yeniden Hedefleme: Sitenizdeki önceki etkileşimlerine göre tekrarlanan ziyaretçileri hedefleyen özel teklifler oluşturun.
 • Yerinde Takip Kampanyaları: Ziyaretçi etkileşimlerini temel alan tetiklenmiş kampanyalarla ziyaretçilerinizi takip edin.
 • Çerez yeniden hedefleme: Müşterilerinizin yaş, cinsiyet, yer gibi demografik verilerine dayanarak özel tarayıcı çerezleri oluşturun ve ardından dönüşümleri artırmak için hedefi iyi belirlenmiş kampanyalar gösterin.

OptinMonster tüm önemli e-posta pazarlama hizmetleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir. OptinMonster formlarınızı kolayca gömmenizi sağlayan WordPress eklenti havuzundan ücretsiz bir bağlayıcı eklentisi indirebilirsiniz..

5. Balon Smash

Smash Balonu

Smash Balonu WordPress için sosyal medya içeriğini web sitenizde istediğiniz şekilde görüntülemenizi sağlayan bir sosyal yayın eklentisi paketidir. Smash Balloon, sadece 30 saniye içinde sosyal yayınlar kurmayı kolaylaştırır.

Tek yapmanız gereken eklentiyi yetkilendirmek, sitenizdeki herhangi bir yere kısa kodu eklemek ve anında sosyal medya içeriğini görüntülemek.

Smash Balloon 4 farklı sosyal yayın eklentisi sunar:

 • Özel Facebook Yayını: Facebook fotoğraflarınızı, videolarınızı, etkinliklerinizi ve daha fazlasını sitenin görünümüne ve izlenimine tamamen uyması için web sitenize entegre edin.
 • Instagram Beslemesi: Sitenize hashtag, shoppable ve etiketli yayınlar ekleyin. Ayrıca Instagram hikayelerini bir ışık kutusu açılır penceresinde bile görüntüleyebilirsiniz.
 • Özel Twitter Akışları: Çok sütunlu duvar yerleşimi ile kolayca twitter kartları, arama tabanlı yayınlar ve otomatik olarak yönetilen tweetler ekleyin.
 • YouTube için yayın: Canlı akış yayınları da dahil olmak üzere istediğiniz kadar YouTube yayını ekleyin.

6. RafflePress – En İyi WordPress Yarışması Eklentisi

yarışma için en iyi wordpress eklentisi

RafflePress başarılı bir çevrimiçi yarışma düzenlemeyi kolaylaştıran piyasadaki en iyi WordPress hediye eklentisidir.

Tipik bir yarışma eklentisinin aksine, RafflePress, bir arkadaşına başvurmaları veya hediyenizi sosyal medyada paylaşmaları durumunda kullanıcıları bonus girişleriyle ödüllendiren yerleşik viral paylaşım seçeneği sunar. Bu şekilde daha fazla trafik çekebilir, e-posta listenizi ve sosyal medya takipçilerini büyütebilirsiniz.

Göze çarpan özelliklerinden bazılarına hızlı bir göz atalım:

 • Bir kod satırına dokunmadan dakikalar içinde bir hediye kampanyası oluşturmak için hediye oluşturucuyu sürükleyip bırakın.
 • Zamandan tasarruf etmek için önceden oluşturulmuş hediye şablonları, böylece her zaman sıfırdan çekici bir yarışma oluşturmak zorunda kalmazsınız.
 • Sosyal paylaşımı teşvik ederek hediyenizi viral yapın.
 • Ve daha fazlası…

eklentinin ücretsiz sürümü WordPress.org’dan indirilebilir.

7. TrustPulse – En İyi Sosyal Kanıt Bildirimi Uygulaması

sosyal kanıt için en iyi wordpress eklentisi

TrustPulse güven, dönüşüm ve satışları artırmak için sosyal kanıt gücünü kullanan bir sosyal kanıt bildirim uygulaması. TrustPulse ile satın alma ve kaydolma gibi sitenizdeki gerçek kullanıcı etkinliklerini izleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Bu, güveni güçlendirerek daha fazla satış ve gelir elde edilmesini sağlar.

TrustPulse’nin bazı temel özellikleri şunlardır:

 • Gerçek zamanlı olay izleme: Sitenizdeki satın alma işlemleri, demo kayıtları vb. Gibi herhangi bir işlemin canlı akışını gösterin.
 • Akıllı hedefleme: Sosyal kanıt bildirimlerinizi doğru kişilere doğru zamanda gösterin.
 • Herhangi bir sitede çalışır: TrustPulse platformdan bağımsız bir uygulamadır, yani WordPress, Shopify, Joomla, Blogger vb.Dahil olmak üzere herhangi bir platformda kullanabilirsiniz..

8. WP Posta SMTP – En İyi SMTP Eklentisi

en iyi wordpress SMTP eklentisi

WP Mail SMTP, birçok WordPress sitesinin e-postaları varsayılan barındırma sunucunuz yerine uygun bir SMTP protokolü aracılığıyla yönlendirerek karşılaştığı e-posta teslim edilebilirlik sorununu gidermenize yardımcı olur.

Gmail, Yahoo, Outlook vb. Gibi popüler e-posta istemcileri, e-posta spamlarını azaltmak için hizmetlerini sürekli olarak geliştirmektedir. Spam araçlarının aradığı şeylerden biri, bir e-postanın kaynak olduğunu iddia ettiği yerden gelip gelmediğidir.

wp-posta-smtp-ayar

Doğru kimlik doğrulaması yoksa, e-postalar SPAM klasörünüze gider veya en kötüsü teslim edilmez.

Ayrıca kontrol edin: E-posta Patlaması Nasıl Oluşturulur

WP Mail SMTP bu sorunu çözer. Bu tüm web siteleri için ZORUNLU bir eklentidir. Şu anda 900.000 WordPress sitesinde çalışıyor.

9. Yoast SEO – SEO için En İyi WordPress Eklentisi

SEO için en iyi wordpress eklentisi

Yoast SEO piyasadaki en iyi SEO eklentisidir. Daha iyi arama motoru sıralamaları için WordPress sitenizi kolayca optimize etmenizi sağlar.

XML site haritaları, meta bilgi düzenleyici, robot kontrolü ve çok daha fazlası gibi tüm önemli özelliklerle birlikte gelir.

Yoast SEO - SEO Skoru

Diğer çoğu WordPress SEO eklentisinin aksine, Yoast SEO, blogunuz için bir odak anahtar kelimesi seçmenizi sağlar ve ardından sayfada uygun şekilde kullandığınızdan emin olur. Yoast SEO, arama sonuçlarında tıklama oranlarınızı artırmak için meta açıklamanızı düzenleyebilmeniz için sayfa düzenleyicinizde bir SEO snippet’i gösterir.

Özetle, Yoast SEO siteniz için tüm teknik SEO optimizasyonunu halleder.

10. Sucuri – Site Güvenliği için En İyi WordPress Eklentisi

güvenlik için en iyi wordpress eklentisi

Sucuri, sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan, kaba kuvvet saldırılarından ve diğer potansiyel güvenlik açıklarından koruyan eksiksiz bir web sitesi güvenlik çözümüdür..

Sucuri’yi etkinleştirdikten sonra, tüm web sitesi trafiğiniz CloudProxy sunucularından geçer ve kötü amaçlı istekleri filtrelemek için her istek taranır. Bu şekilde Sucuri sunucu yükünü azaltın ve sitenizin performansını artırın tüm kötü niyetli trafiğin sunucunuza ulaşmasını engelleyerek.

Sucuri İnceleme - sertleştirme

Web sitenizi SQL Enjeksiyonlarına, XSS’ye ve bilinen tüm saldırılara karşı korur. Buna ek olarak, potansiyel güvenlik tehditlerini proaktif olarak WordPress çekirdek ekibine ve üçüncü taraf eklentilerine bildiriyorlar.

En iyi WordPress güvenlik eklentileri hakkındaki makalemize göz atın.

Tüm saldırıları engellemenin yanı sıra, Sucuri’nin web sitenizi koruduğu diğer bazı yollar şunlardır:

 • Virüsten koruma paketi, web sitenizin olası güvenlik açıklarından ve kötü amaçlı yazılımlardan arınmış olmasını sağlamak için web sitenizi 4 saatte bir izler.
 • Dosya değişiklikleri, son giriş, başarısız giriş denemeleri ve daha fazlası dahil olmak üzere sitenizde gerçekleşen her şeyi takip eder…
 • Web sitenizi güvenliği ihlal edilmiş ve sunucu düzeyinde bulaşmalara karşı korumak için sunucu tarafı taraması yapmanızı sağlar.

11. UpdraftPlus – Yedekleme için En İyi WordPress Eklentisi

yedekleme için en iyi wordpress eklentisi

UpdraftPlus piyasadaki en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden biridir. Bir milyondan fazla etkin yüklemeyle WordPress için en popüler yedekleme çözümü olarak derecelendirildi.

Eklentinin ücretsiz sürümünde bile, veritabanı, eklentiler ve temalar da dahil olmak üzere tüm web sitesi dosyalarınızın tam, manuel veya planlanmış yedeklerini kolayca ayarlayabilirsiniz. Dosyalarınızı geri yüklemek kolaydır ve minimum teknik bilgi ile yapabilirsiniz.

UpdraftPlus ile Yedekleme

Hepsinden iyisi, Google Drive, Dropbox ve Amazon S3 dahil olmak üzere birden çok bulut depolama seçeneğini destekler.

Ücretsiz sürüm tüm temel özelliklerle tamamen dolu olsa da, premium sürümleriyle temel işlevleri kolayca geliştirebilirsiniz..

En iyi alternatif: BackupBuddy

12. Sürekli İletişim – En İyi E-posta Pazarlama Aracı

Sürekli İletişim

Sürekli İletişim, küçük işletmeler için en popüler e-posta pazarlama hizmetidir. Hızlı bir başlangıç ​​yapmanızı sağlayan tonlarca özelleştirilebilir e-posta şablonu ile birlikte gelir. Başlarken, sektörünüzü ve e-posta pazarlamasıyla ilgili önceki deneyiminizi seçmeniz istenir. Seçime dayanarak, e-posta pazarlamanızı yükseltmenize yardımcı olacak özelleştirilmiş içerik ve promosyon fikirleri alırsınız.

Sürekli İletişim canlı sohbet, e-posta ve tartışma forumlarıyla benzersiz destek sunar. Ayrıca geniş bir kaynak kütüphanesine sahiptir ve OptinMonster ve WPForms gibi popüler potansiyel müşteri oluşturma araçlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

sürekli temas oluşturucu

Çoğu e-posta pazarlama hizmeti, hizmeti test etmek için 14 veya 30 günlük ücretsiz deneme sunarken, Sürekli İletişim araçlarına 60 gün boyunca tam erişim sağlar. Deneme süresinden sonra, abonelik 500 aboneye kadar ayda 20 $ ‘dan başlar.

Sürekli İletişim, e-posta pazarlamaya yeni başlayan akıllı işletmeler için en iyisidir.

En İyi Alternatifler: SendInBlue, AWeber ve ConverKit

13. MemberPress – En Popüler Üyelik Eklentisi

en iyi wordpress üyelik eklentisi

MemberPress, güçlü bir üyelik sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle birlikte gelen en eksiksiz WordPress üyelik eklentisidir. Diğer eklentilerin aksine MemberPress, mevcut web sitenizi sorunsuz bir şekilde tam özellikli bir üyelik sitesine dönüştürmenizi sağlar.

Tek yapmanız gereken, mevcut sitenize MemberPress eklentisini yüklemek, ödeme ağ geçidi ayrıntılarınızı girmek, ürünlerinizi kurmak ve ziyaretçilerinizi üyelik sitenize katılmaya davet etmeye başlamaktır.

memberpress-eklenti-seçenekleri

MemberPress ile belirli sayfalara, yayınlara, özel posta türlerine veya normal ziyaretçilerinizdeki mevcut dosyalara erişimi kısıtlayabilirsiniz. Eklenti, AWeber, MailChimp, GetResponse vb.Gibi popüler e-posta pazarlama hizmetleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir..

MemberPress, PayPal, Stripe ve Authorize.net gibi ödeme ağ geçitleri için yerleşik destek sunar. Hızlı ve kolay bir şekilde dinamik fiyatlandırma sayfaları da oluşturabilirsiniz. Eklenti, benzersiz bir görünüm oluşturmak için çeşitli fiyatlandırma sayfası şablonları ile birlikte gelir.

14. Beaver Builder – Sayfa Oluşturma için En İyi WordPress Eklentileri

Kunduz Oluşturucu

Kunduz Oluşturucu en iyi sürükle & WordPress sayfa oluşturucularını bırakın. Herhangi bir kodlama becerisini bilmeden istediğiniz gibi bir web sitesi oluşturma olanağı sağlar. Sürükleyebilirsiniz & kolayca güzel sayfalar oluşturmak için bırakın.

Beaver Builder düzinelerce muhteşem sayfa şablonu ile birlikte gelir, böylece tasarımınızı sıfırdan başlamadan kolayca başlatabilirsiniz. Bir şablon seçebilir, görüntüleri ve metinleri kendinizle değiştirebilir ve ardından yayınla’yı.

Beaver Builder kullanıcı arayüzü

Beaver Builder, içeriğiniz üzerinde tam kontrol sağlayan herhangi bir WordPress temasıyla çalışır. En iyi şey, eklentiyi kullanmayı bıraksanız bile, içeriğiniz WordPress editörüne taşınır. Profesyonel plan ve üstü ile, yerel WordPress Özelleştirici ile stillerinizi değiştirmenize izin veren güzel Beaver Builder uyumlu temalar elde edersiniz.

Beaver Builder’ı kullanmaya başlamak ister misiniz? En iyi fiyatı almak için Beaver Builder fırsatlarımıza göz atın!

En İyi Alternatifler: Divi ve Elementor

15. LearnDash – En İyi WordPress LMS Eklentisi

LearnDash

LearnDash, var olan en iyi WordPress LMS eklentisidir. LearnDash, kurs oluşturmayı ve satmayı, kısa sınavlar vermeyi, sertifikaları vermeyi ve daha fazlasını kolaylaştırır.

Üyelerinize güçlü bir öğrenme deneyimi sunmanıza olanak tanır ve en yeni oyunlaştırma, sosyal öğrenme ve mikro içerik eğilimlerini destekler.

edit-ders-learndash

LearnDash’ten çevrimiçi kurslarınızı satmanın bazı yolları şunlardır:

 • Üyelikler: Tüm çevrimiçi kurslarınıza geleneksel üyelik erişimi satmak.
 • Bir kerelik fiyat: Kullanıcıların bireysel çevrimiçi kurs satın almalarına izin ver.
 • abone: Çevrimiçi kursunuz için tekrarlanan ödemeler ve abonelik yoluyla geliri en üst düzeye çıkarın.
 • Kurs lisansları: Organizatörlerin lisansı toplu olarak satın almasına ve personeline erişim izni vermesine izin ver.

LearnDash ile öğrencilerinizin kursları tamamladıkça kazandıkları puanlara göre yeni kursların kilidini açmasına izin verebilirsiniz. Bu, kullanıcının çevrimiçi kurslarınıza katılımını artırır. Ayrıca üyelerin öğrenme ilerlemelerini takip edebileceği ön uç kullanıcı profilleri de sunabilirsiniz.

16. WooCommerce – En İyi WordPress e-Ticaret eklentisi

WooCommerce

WooCommerce, WordPress için en popüler e-ticaret platformudur. Kuşkusuz, hem dijital hem de fiziksel ürünleri WordPress web sitenizde satmanızı sağlayan en kapsamlı çözümdür.

Yüzlerce ücretsiz ve ücretli uzantı ile WooCommerce, mağazanızı oluşturmayı ve geliştirmeyi süper kolaylaştırır, böylece ürünleri birkaç dakika içinde satmaya başlayabilirsiniz. Özel bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız, büyük topluluk sayesinde WooCommerce geliştiricilerini kolayca kiralayabilirsiniz.

WooCommerce'den hoş geldiniz mesajı

WooCommerce, PayPal (kredi kartı ve PayPal hesap ödemelerini kabul etmek için), BACS ve ödemeleri kabul etmek için teslimatta nakit ile birlikte gelir. Daha fazla ödeme ağ geçidi için, WooCommerce mağazanıza eklentiler yükleyebilirsiniz.

WooCommerce ayrıca bir çevrimiçi mağaza oluşturmanın farklı yönlerinde size yol gösteren, takip edilmesi kolay belgeler de sağlar. Destek talepleri resmi forumlarda ele alınmaktadır, bu nedenle yardıma ihtiyacınız olması durumunda sizi kapsamaktadır. Bu en iyi WooCommerce hosting incelemelerini kaçırmayın.

En İyi Alternatifler: BigCommerce

17. Paylaşılan Sayımlar – En İyi Sosyal Paylaşım Eklentisi

Paylaşılan Sayımlar Eklentisi

Paylaşılan Sayımlar, SharedCount.com API’sini kullanarak çeşitli sosyal paylaşım sayılarını hızla alan, önbelleğe alan ve görüntüleyen WordPress siteniz için yalın bir sosyal medya eklentisidir. Bu, piyasadaki en hızlı sosyal paylaşım eklentisidir. Diğer paylaşım eklentilerinin çoğu web sitenizi yavaşlatır, ancak bu, performansa değer veren çok saygın geliştiriciler tarafından yazılmıştır.

Geliştiriciler tarafından yazıldığından, bu eklenti çok esnek ve geliştirici dostudur. Temanızın ihtiyacına göre kolayca özelleştirebilirsiniz.

Facebook, Pinterest, LinkedIn, Twitter (NewShareCount API’sını kullanarak), Stumbleupon ve e-posta paylaşımı için paylaşım sayılarını destekler. Ayrıca paylaşım sayısını birleştirir, böylece düğmelerin yanında toplam paylaşım sayısını gösterebilirsiniz.

En iyi alternatif: Hükümdar

18. CSS Hero – En İyi WordPress Tema Editörü Eklentisi

CSSHero

CSS Hero, tek bir kod satırı yazmadan WordPress temanızı özelleştirmenize yardımcı olan bir WordPress özelleştirme eklentisidir.

WordPress temaları, web sitenizin görsel görünümünü kontrol etmek için CSS kullanır. Bu, sitenizin görünümünü ve izlenimini özelleştirmek istiyorsanız, CSS öğrenmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu yeni başlayanlar için uygun bir seçenek değil.

CSS Hero canlı görsel CSS editörü

BeaverBuilder gibi bir sayfa oluşturucu kullanmıyorsanız, CSS Hero harika bir çözümdür.

19. WP Rocket – En İyi WordPress Önbellek Eklentisi

wp roket

WP Rocket, piyasadaki en iyi premium önbellekleme eklentisidir. WP Rocket ile ilgili en iyi şey, aktivasyon üzerine başlamasıdır, bu nedenle karmaşık eklenti yapılandırmalarıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

WP Rocket, CSS, HTML ve JavaScript dosyalarının tembel yükleme minimize edilmesi de dahil olmak üzere performansı artırmak için en son tüm özellikleri entegre eder..

En İyi Alternatifler: Süper Önbellek ve W3 Toplam Önbellek

20. Canlı Sohbet – En İyi Canlı Sohbet Eklentisi

LiveChat Inc

Canlı Sohbet, web sitenizin ziyaretçileriyle iletişim kurmanızı ve onları doğru yönde göstermenizi sağlayan en iyi canlı sohbet aracıdır.

Fiyatlandırma, Canlı Sohbet hesabınıza aynı anda giriş yapabilen aracıların sayısını temel alır. Ancak, ekip üyelerinizi düzenlemek için aracı hesapları oluşturabilirsiniz. Müşterilerin yazdığı her şey sohbet penceresinde anında görünür ve bu da müşterilerinize hızlı yardım sağlamanıza yardımcı olur.

-Sohbet ekran livechat

Araç ayrıca güçlü yerleşik raporlar ve analitiklerle birlikte gelir. Canlı Sohbet’in işletmeniz üzerindeki etkisini ölçmek için Google Analytics hesabınızla bile entegre edebilirsiniz. Web sitenize yüklemek için ücretsiz bir WordPress eklentisi de alabilirsiniz..

Live Chat Inc tüm favori web uygulamalarınızla entegrasyonu destekler.

21. Envira Gallery – En İyi WordPress Galerisi Eklentisi

Envira Galerisi

Envira Gallery, hem kolay hem de güçlü olan en iyi WordPress Galerisi eklentisidir. Galerinizin görünümünü ve hissini kolayca özelleştirmenizi sağlayan bir dizi önceden oluşturulmuş şablonla birlikte gelir.

Diğer popüler WordPress galeri eklentilerinin aksine, Envira hafif şişirilmemiş bir eklentidir. Kutudan çıkan tüm önemli özelliklerle birlikte gelir. İki düzine eklentisinden birini yükleyerek çekirdek işlevlerini kolayca artırabilirsiniz.

Düzenleme-images-meta-envira-galeri

Envira Galerisi’nin bazı önemli özellikleri:

 • Sürükle ve bırak oluşturucu: Birkaç tıklamayla saniyeler içinde güzel galeriler oluşturun.
 • Duyarlı mobil uyumlu: Envira ile oluşturduğunuz tüm galeriler% 100 duyarlı, yani mobil, tablet ve masaüstü cihazlarda harika çalışacaklar.
 • Bağımsız galeriler: Yazılarınıza ve sayfalarınıza bağlı olmayan bağımsız galeriler oluşturun.
 • Tonlarca eklenti: Sosyal paylaşım, Videolar, WooCommerce, Filigran gibi geniş bir eklenti koleksiyonu bulabilirsiniz..

En iyi alternatifler: NextGen Galeri ve Modula Galerisi

22. Pretty Links – En İyi Affiliate Pazarlama Eklentisi

Güzel Linkler

Pretty Links, tüm bağlı kuruluş bağlantılarınızı tek bir yerde kolayca düzenlemenize olanak tanıyan bağlı kuruluş pazarlamacıları için kullanılması gereken bir eklentidir. Pretty Links ile bağlı kuruluş bağlantılarınızı bulmak ve değiştirmek hiç de zor olmayacak.

get-Kısa bağlantı-güzel-bağlantıları

Örneğin, bir satış ortağı bağlantısını değiştirmek istediğinizde sitenizi daha ayrıntılı incelemeniz ve bu URL’leri manuel olarak değiştirmeniz gerekmez. Bunun yerine, yayınlanan tüm URL’leri otomatik olarak değiştirecek olan Pretty Links panelinizde yapmanız yeterlidir..

Ayrıca, çirkin görünen uzun URL’lerinizi daha kısa güzel bağlantılara gizlemenize olanak tanır.

En iyi alternatifler: Susuz

23. Revive Old Post – En İyi Mesaj Planlama Eklentisi

Revive Old Post

Revive Old Post, yeni ve eski yayınlarınızı sosyal medya hesaplarınızda otomatik olarak paylaşmanıza olanak tanır. İçeriğinizi Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi birden fazla platformda paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca, tıklamaları izlemenizi sağlar.

Bir paylaşım aralığı ayarlayabilir ve paylaşılacak gönderi sayısını seçebilirsiniz. Tıklama oranlarınızı artırmak için tweet’lerinizde öne çıkan resimlerle de yayınlayabilirsiniz.

24. Akıllı Kaydırıcı 3 – En İyi WordPress Kaydırıcı Eklentisi

akıllı kaydırıcı 3

Smart Slider 3, hızlıca istediğiniz şekilde bir kaydırıcı oluşturmanızı sağlar. Smart Slider 3’ün birkaç özelliğine bir göz atalım:

 • Slayt kütüphanesi: Yüzlerce önceden hazırlanmış slaytla kolayca bir kaydırıcı oluşturun.
 • Katman animasyonları: Katmanlara hareketler ve geçişler verir.
 • Dinamik içerik oluşturucu: Instagram, YouTube, Flickr ve diğerleri gibi harici sitelerden içerik aktarın.

smart slider 3 incelemesi

Smart Slider 3 incelememizin tamamını okuyun.

En iyi alternatif: Soliloquy

25. WPML – En İyi WordPress Çeviri Eklentisi

WPML

WPML, yazılarınızı, sayfalarınızı ve özel yazı türlerinizi çevirmenizi sağlayan premium bir çeviri eklentisidir. Web sitenize yüklemeden önce sitenizi tam olarak yedeklemeniz önerilir.

Diğer birçok çeviri eklentisinin aksine, WPML çoğu büyük WordPress teması ve eklentisi ile uyumludur, bu nedenle WPML’nin çalışması için temalarınızı veya eklentilerinizi düzeltmeniz gerekmez. Hatta popüler sürükle ile oluşturulan web kopyasını çevirmenize izin verir & açılan sayfa oluşturucuları.

Eklenti wpml dil-değiştirici

İnsan çevirisi konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, WPML sizi önde gelen çeviri hizmetlerine bağlar. WPML tüm çok dilli SEO’larla ilgilenir ve popüler SEO eklentileri ile sorunsuz bir şekilde çalışır. WPML ile istediğiniz kadar dil kullanabilirsiniz.

Özellik sayısına göre 3 premium plan sunuyorlar. Her premium planla sınırsız web sitesi kullanımı hakkı elde edersiniz.

WPML, çok dilli WordPress web siteleri oluşturmak için en eski ve en güvenilir eklentidir.

En iyi alternatif: TranslatePress. Bu TranslatePress incelemesine göz atın.

26. Kullanıcı Rolü Düzenleyici – En İyi Kullanıcı Rol Düzenleyici Aracı

Kullanıcı Rol Düzenleyici

Kullanıcı Rol Düzenleyici, WordPress siteniz için özel izinler ve roller oluşturmanıza izin veren harika bir yardımcı program eklentisidir. Bu, üyelik siteleri, e-Ticaret siteleri, kurumsal siteler veya herhangi bir çok yazarlı / çok kullanıcılı web sitesi için harika bir eklentidir.

Tüm siteler için gerekli olmasa da, özellikle ihtiyacınız olduğunda türünün en iyi eklentisidir..

27. Daha İyi Arama Değiştirme – En İyi Değiştirme Aracı

Daha İyi Arama Değiştir

Better Search Replace, sitenizdeki farklı öğeleri hızlı bir şekilde Bulmanıza ve Değiştirmenize yardımcı olan bir WordPress yardımcı programı eklentisidir. Bu çalışma, Microsoft Word veya eşdeğer yazılımdaki Bul ve Değiştir özelliğine çok benzer.

Bu eklentiyi ihtiyacınız olduğunda yüklemenizi öneririz çünkü türünün en iyisi budur. Eklentiyi kullanmayı bitirdiğinizde, basitçe kaldırabilirsiniz.

28. AdSanity – Reklamlar için En İyi WordPress Eklentisi

AdSanity

AdSanity, bir gönderi veya kenar çubuğu widget’larına satış ortağı banner’ları eklemenin kolay bir yolunu sunar. Satış ortağı kampanyalarınızı ve reklamlarınızı WordPress yönetici panelinizden yönetebilirsiniz.

AdSanity incelemesi - boyut seçin

AdSanity’yi kullanmanın ana yararı, bağlı kuruluş banner’ını yalnızca web sitenizdeki belirli bir zaman diliminde görüntüleyebilmenizdir. Performans raporuyla, sitenizde yayınladığınız her bir banner’ın performansını kolayca izleyebilirsiniz.

29. W3 Toplam Önbellek – En İyi Önbellek Eklentisi

W3 Toplam Önbellek

Bir milyondan fazla etkin yükleme ile W3 Total Cache, WordPress için en popüler önbellek eklentilerinden biridir. Sitenizin her yönünü önbelleğe alarak sunucu performansınızı artırır ve ayrıca içerik dağıtım ağı entegrasyonları sunar.

AT gibi sayısız şirket ve yayın tarafından kullanılmış ve tavsiye edilmiştir.&T, MattCutts.com, Mashable.com ve diğerleri. Siteniz ister paylaşılan bir barındırma ağında ister özel bir sunucuda barındırılıyor olsun, eklentiyi web sunucusu performansınızı artırmak ve sayfa yükleme süresini azaltmak için yararlı bulacaksınız. Belki de, tüm pratik barındırma ortamlarını optimize etmek için tasarlanmış tek eklentidir.

Google Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) ve Güvenli Yuva Katmanı (SSL) desteği sunar.

Geliştiriciler, eklentinin, olumsuz bir etkiye neden olmadan HTML, CSS, JavaScript ve feed’lerinizin boyutunu küçültme işlemi ile minyatür yoluyla% 80’e kadar bant genişliği tasarrufu sunabileceğini iddia ediyor.

En iyi alternatif: WPRocket

30. Üstbilgi ve Altbilgi Ekle – En İyi Snippet Eklentisi

Üstbilgi ve Altbilgi Ekle

Üstbilgi ve Altbilgi Ekle, web sitenizin üstbilgi veya altbilgi alanına Facebook Pixel, özel CSS, meta doğrulama ve diğerleri gibi kod eklemenizi sağlayan basit bir yardımcı program eklentisidir.

Bu sizi tema dosyalarınızı düzenlemekten kurtarır. Tüm değişiklikleri WordPress kontrol panelinizin içindeki basit bir arayüzden yapabilirsiniz.

400.000’den fazla web sitesinde kullanılıyor.

Eklentiler, WordPress’te web sitenizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olan uygulamalardır. Umarız yardımcı olacak en iyi WordPress eklentileri listemizi bulursunuz..

Ancak, bu listede görmediğiniz bir eklenti arıyorsanız,?

WordPress siteniz için en iyi eklentiyi nasıl seçeceğinize dair bir genel bakış sunmaya çalışacağız. Aramanız gereken şeyler ve WordPress eklentilerinden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi paylaşacağız.

Yardım! WordPress Blogumda Eklentiler Sayfasını Göremiyorum

WordPress blogunuzda bir eklenti sayfası görmüyorsanız, bunun en olası nedeni WordPress.com’u kullanmanızdır..

WordPress.com, sunucularında ücretsiz bloglar oluşturmanıza izin veren ücretsiz bir blog barındırma hizmetidir. Kendi kendine barındırılan WordPress.org sitenize sahip olmakla aynı şey değildir..

Bu kılavuza bir göz atın. WordPress.com ve WordPress.org arasındaki fark. İkisi arasındaki temel farklardan biri, üst düzey planlarında değilseniz WordPress.com bloguna eklenti yükleyememenizdir.

Ayrıca, en iyi WordPress barındırma şirketlerinde bu kılavuzu kaçırmamalısınız.

Güçlü WordPress eklentilerini ve temalarını kullanmak için, kendi kendine barındırılan bir WordPress.org sitesine geçmeniz gerekir. İşte nasıl yapılacağı ile ilgili adım adım talimatlar WordPress.com’dan WordPress.org’a geçiş.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me