Ako chrániť váš web WordPress pred duplikátom obsahu

Medzi vlastníkmi stránok rastie duplicitný obsah. WordPress vytvára niekoľko stránok s duplicitným obsahom, medzi ktoré patria archívy dátumu, kategórie, značky atď. Okrem toho sú škrabky obsahu tiež hrozbou pre novšie stránky. Niekedy tieto škrabky na obsah mohli byť dokonca vyššie ako pôvodné stránky. V tomto článku sa budem venovať ochrane vášho webu WordPress pred duplicitnými problémami s obsahom a riešeniu škrabiek obsahu.


Identifikácia duplicitného obsahu

Vyhľadávacie nástroje sú dostatočne inteligentné, aby zistili permalink článku a rozlíšili archívy a jednotlivé záznamy. Jeden spoločný mýtus nájdený medzi novými blogermi je, že vyhľadávacie nástroje ich budú penalizovať za svoje archívne stránky. To nie je pravda.

V niektorých prípadoch však môže byť stránka archívu presne podobná niekoľkým ďalším stránkam na vašom webe. Pozrime sa na možné scenáre, kedy môžete náhodne vytvoriť duplicitný obsah.

1. Archív kategórie s jedným príspevkom bude presnou kópiou pôvodného príspevku.
2. Archív značiek s jedným príspevkom bude kópiou pôvodného príspevku
3. Na jednom blogu autora bude archív autora presne rovnaký ako váš hlavný archív indexu a dátumu.

Ak je na vašom webe veľa značiek, ktoré máte iba raz, a šablóny archívu značiek zobrazujú celý príspevok, znamená to, že máte veľa stránok so značkami, ktoré sú takmer zhodné s niektorými z vašich príspevkov. Pre vyhľadávače je preto ťažké zistiť, ktorý z nich by mal zvážiť hlavné spojenie, a tu začínajú problémy. Vyhľadávače to môžu považovať za úmyselný pokus o vytvorenie duplicitného obsahu pre vyššie hodnotenie.

Najskôr by ste sa mali naučiť, ako efektívne triediť obsah pomocou kategórií a značiek. Ak máte vo zvyku vytvárať príliš veľa kategórií a príliš veľa značiek s rovnakým názvom, nerobíte to správne. Na riešenie tejto situácie môžete použiť Nástroje správy termínov doplnok na zlúčenie kategórií, značiek a ďalších taxonómií.

Zlúčte nechcené kategórie a značky, aby ste zabránili vydávaniu duplicitného obsahu

Ďalším spôsobom, ako sa vysporiadať s otázkou archívov, je dať vyhľadávacím nástrojom pokyn, aby tieto stránky neindexovali ani nesledovali. To sa dá dosiahnuť pomocou WordPress SEO zapojiť. Po inštalácii a aktivácii doplnku prejdite na stránku SEO »Tituly & Metas. Kliknite na záložku Ostatné a nájdete záznam Meta Robots pre archívy vášho autora a dátumu. Môžete archívy noindex, nofollow alebo dokonca zakázať tieto archívy. Ak prevádzkujete samostatný autorský blog, odporúčam vám, aby ste na svojich stránkach noindex, nofollow a zakázali autorské archívy..

Vytvorte archív autora noindex a nofollow pomocou programu WordPress SEO

To isté môžete urobiť pre kategórie a značky kliknutím na kartu Taxonómia.

Výňatok vs Úplný obsah

Jednoduchým spôsobom, ako sa vyhnúť duplicite, je použitie výpisov na všetkých archívnych a indexových stránkach. Používanie výňatkov vám nielen pomôže vyhnúť sa problému s duplicitným obsahom, ale tiež zvýši počet zobrazení stránky a zlepší dobu načítania stránky na vašom webe..

Ak chcete nahradiť celé príspevky úryvkami, bude možno potrebné upraviť súbory šablón témy alebo podriadeného motívu, ako napríklad archive.php, category.php, tag.php atď. Musíte nájsť príklady:

<?php the_content (); ?>

a nahradiť ich:

<?php the_excerpt (); ?>

Ďalším spôsobom, ako to dosiahnuť na celom svojom webe, je použitie tohto kódu v súbore funkcií topic.php alebo v doplnku WordPress pre konkrétny web..

// Pridajte filter na the_content
add_filter (‘the_content’, ‘my_excerpts’);

function my_excerpts ($ content = false) {
// Ak ide o domovskú stránku, archív alebo výsledky vyhľadávania
if (is_front_page () || is_archive () || is_search ()):
globálny príspevok $;
$ content = $ post->post_excerpt;

// Ak je výňatok nastavený v poli Výňatkový výpis
if ($ content):
$ content = apply_filters (‘the_excerpt’, $ content);

// Ak nie je nastavený žiadny výpis
inak:
$ content = $ post->POST_CONTENT;
$ content = strip_shortcodes ($ content);
$ content = str_replace (”;

koniec Ak;
koniec Ak;

// Nezabudnite vrátiť obsah
návrat $ content;
}

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map