Jak chronić swoją witrynę WordPress przed zduplikowanymi treściami

Zduplikowane treści są coraz większym problemem wśród właścicieli witryn. WordPress tworzy kilka stron ze zduplikowanymi treściami, w tym archiwami dat, kategoriami, tagami itp. Poza tym, skrobaczki treści stanowią również zagrożenie dla nowszych witryn. Czasami te skrobaki treści mogą nawet zajmować wyższą pozycję niż oryginalna strona. W tym artykule porozmawiam o ochronie witryny WordPress przed powielaniem problemów z treścią i radzeniu sobie ze zgarniaczami treści.


Identyfikacja zduplikowanej treści

Wyszukiwarki są wystarczająco inteligentne, aby znaleźć bezpośredni link do artykułu i odróżnić archiwa od pojedynczych wpisów. Jednym z powszechnych mitów odkrytych wśród nowych blogerów jest to, że wyszukiwarki będą karać ich za strony archiwalne. To nie jest prawda.

Jednak w niektórych przypadkach strona archiwum może być dokładnie podobna do kilku innych stron w witrynie. Przyjrzyjmy się niektórym możliwym scenariuszom przypadków, w których możesz przypadkowo utworzyć zduplikowaną treść.

1. Archiwum kategorii zawierające tylko jeden post będzie dokładną kopią oryginalnego postu.
2. Archiwum znaczników zawierające tylko jeden post będzie kopią oryginalnego postu
3. Na blogu jednego autora archiwum autora będzie dokładnie takie samo jak główny indeks i archiwum dat.

Jeśli Twoja witryna zawiera wiele tagów, które masz tylko raz, a szablony archiwum tagów pokazują pełny post, oznacza to, że masz wiele stron tagów, które są prawie identyczne z niektórymi z twoich postów. Utrudnia to wyszukiwarkom określenie, który z nich powinien wziąć pod uwagę główny link i od tego momentu zaczynają się kłopoty. Wyszukiwarki mogą uznać to za celową próbę stworzenia zduplikowanej treści w celu uzyskania wyższego rankingu.

Przede wszystkim powinieneś nauczyć się, jak skutecznie używać kategorii i tagów do sortowania treści. Jeśli masz zwyczaj tworzenia zbyt wielu kategorii i zbyt wielu tagów o tej samej nazwie, oznacza to, że nie robisz tego dobrze. Aby poradzić sobie z tą sytuacją, możesz użyć Narzędzia do zarządzania terminami wtyczka do łączenia kategorii, tagów i innych systematyk.

Scal niechciane kategorie i tagi, aby uniknąć problemów z powieloną treścią

Innym sposobem radzenia sobie z problemem archiwów jest poinstruowanie wyszukiwarek, aby nie indeksowały ani nie śledziły tych stron. Można to osiągnąć za pomocą WordPress SEO podłącz. Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki przejdź do SEO »Tytuły & Metas. Kliknij kartę Inne, a znajdziesz pozycję Meta Robots dla swojego autora i archiwów dat. Możesz noindex, nofollow je, a nawet wyłączyć te archiwa. Jeśli prowadzisz jednego bloga autora, zalecę noindex, nofollow i wyłączenie archiwów autorów na swojej stronie.

Stwórz archiwum autora noindex i nofollow za pomocą WordPress SEO

Możesz również zrobić to samo dla kategorii i tagów, klikając kartę Taksonomie.

Fragment a pełna treść

Prostym sposobem na uniknięcie powielania treści jest użycie fragmentów na wszystkich stronach archiwum i indeksach. Korzystanie z fragmentów nie tylko pomaga uniknąć problemu z powieloną treścią, ale także zwiększa liczbę wyświetleń strony i skraca czas ładowania strony w całej witrynie.

Aby zamienić pełne posty na fragmenty, może być konieczne edytowanie plików motywu lub szablonów motywu podrzędnego, takich jak archive.php, category.php, tag.php itp. Musisz znaleźć wystąpienia:

<?php the_content (); ?>

i zamień je na:

<?php the_excerpt (); ?>

Innym sposobem na to w całej witrynie jest użycie tego kodu w pliku functions.php motywu lub wtyczki WordPress specyficznej dla witryny.

// Dodaj filtr do zawartości
add_filter (‘the_content’, ‘my_excerpts’);

funkcja my_excerpts ($ content = false) {
// Jeśli jest to strona główna, archiwum lub wyniki wyszukiwania
if (is_front_page () || is_archive () || is_search ()):
globalny $ post;
$ content = $ post->post_excerpt;

// Jeśli fragment jest ustawiony w polu Opcjonalny fragment
jeśli (zawartość $):
$ content = Apply_filters (‘the_excerpt’, $ content);

// Jeśli nie ustawiono żadnego fragmentu
inaczej:
$ content = $ post->Treść postu;
$ content = strip_shortcodes ($ content);
$ content = str_replace (”;

endif;
endif;

// Pamiętaj o zwrocie treści
zwróć zawartość $;
}

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me