Darmowe narzędzie do generowania silnych haseł

Jak działa nasze narzędzie do generowania silnych haseł?

Nasze narzędzie do generowania haseł pomaga zapobiegać zagrożeniom bezpieczeństwa, uzyskując silne hasło.


Najlepszą rzeczą w naszym generatorze haseł jest to, że silne hasło jest generowane automatycznie podczas ładowania strony. Wszystko, co musisz zrobić, to skopiować i użyć go podczas zakładania konta na dowolnej stronie internetowej.

To narzędzie zapewnia pięć różnych opcji tworzenia wyjątkowo silnego hasła do dowolnego konta, w tym administratora WordPress, kanałów mediów społecznościowych lub dowolnego innego, o jakim tylko możesz pomyśleć. Dostępne są następujące hasła:

  • Duże litery
  • Liczby
  • Znaki specjalne
  • Łatwe do zapamiętania
  • Długość hasła

Opcje wielkich i liczb są domyślnie wybrane. Możesz wybrać lub odznaczyć opcje hasła w dowolny sposób.

Domyślna długość hasła wynosi 12. Dzięki naszemu generatorowi haseł możesz nawet utworzyć hasło o maksymalnej długości 50 znaków.

Jeśli potrzebujesz innego hasła, możesz po prostu kliknąć przycisk resetowania.

Jak wybrać silne hasło do swojego konta

Bez względu na to, czy tworzysz administratora WordPress, czy jakiekolwiek inne konto, wybranie silnego hasła jest bardzo ważne. To powiedziawszy, jak stworzyć hasło odporne na hakowanie, które jest trudne do odgadnięcia i łatwe do zapamiętania? Rzućmy okiem na 4 różne sposoby tworzenia silnego hasła.

1. Użyj narzędzia do generowania haseł

Narzędzie do generowania haseł pomaga utworzyć bezpieczne hasło, którego nie można złamać. Chociaż narzędzie do haseł jest wysoce zalecane do generowania hasła odpornego na hakowanie, problem polega na tym, że każda witryna internetowa ma własną regułę dotyczącą hasła. Na przykład niektóre witryny nie obsługują znaków specjalnych w haśle, podczas gdy inne wymagają co najmniej 8 znaków.

Musisz upewnić się, że narzędzie do haseł daje różne opcje tworzenia dostosowywanego hasła do różnych witryn.

2. Nigdy nie używaj tego samego hasła do wielu kont

Nic nie może być gorsze dla twojego cyfrowego życia niż używanie tego samego hasła do wielu kont użytkowników na różnych stronach internetowych. Bez względu na to, jak silne jest Twoje hasło, jest ono tak bezpieczne, jak najsłabsza witryna, w której założyłeś konto.

Na przykład, jeśli Twoje hasło zostanie ujawnione po naruszeniu danych w witrynie, możesz narazić wszystkie konta na wielu witrynach, pod warunkiem, że użyjesz tej samej nazwy użytkownika i hasła.

Wskazówka: jeśli potrzebujesz bezpiecznego cyfrowego życia, nie używaj tego samego hasła do wielu kont.

3. Wybierz narzędzie do zarządzania hasłami

Teraz wiesz, jak ważne jest posiadanie różnych haseł dla wielu kont. Jednak pamiętanie wszystkich haseł do różnych kont może być zastraszające. W tym miejscu pojawia się narzędzie do zarządzania hasłami.

Narzędzie do zarządzania hasłami to scentralizowane centrum, które przechowuje i zarządza wszystkimi hasłami na wielu stronach internetowych. W ten sposób możesz mieć silne hasła do wszystkich swoich kont, nawet ich nie pamiętając.

Zalecamy używanie 1Password do zarządzania wszystkimi kontami, w tym administratorem WordPress, kanałami społecznościowymi, e-mailami i innymi.

1Password nie tylko pomoże ci zarządzać wszystkimi hasłami, ale także pozwoli ci uzyskać dostęp do wszystkich kont internetowych za pomocą jednego kliknięcia.

4. Wybierz łatwe do zapamiętania hasło

Jeśli wolisz pamiętać swoje hasło niż zarządzać nimi wszystkimi za pomocą 1Password, możesz upewnić się, że każde ustawione hasło jest łatwe do zapamiętania. Właśnie dlatego nasz generator haseł ma łatwą do zapamiętania opcję.

Wybranie opcji łatwej do zapamiętania usuwa zaznaczenie wszystkich innych opcji, aby utworzyć hasło, które można szybko odczytać i zapamiętać.

Jednak zdecydowanie zalecamy wybranie narzędzia do zarządzania hasłami w celu ustawienia silnego hasła.

Podsumowanie: za pomocą narzędzia do generowania haseł

Silny generator haseł daje wiele opcji dostosowania hasła docelowego. W przypadku niestandardowego hasła można określić długość znaku i uwzględnić wielkie litery, cyfry, a nawet znaki specjalne. Jeśli wolisz raczej hasło łatwe do zapamiętania niż hasło generowane losowo, możesz to zrobić.

Oto kilka powodów, dla których musisz użyć narzędzia do generowania haseł.

  • Wygeneruj silne hasło: Silne hasło chroni konto przed zgadywaniami i technikami łamania haseł.
  • Ustaw hasło zgodne z regułą hasła: Utwórz hasło odporne na włamanie, które będzie idealnie zgodne z regułą hasła dla danej witryny.
  • Zmień hasło, aż znajdziesz dobre dopasowanie: Jeśli nie podoba Ci się domyślne hasło, możesz je zmienić jednym kliknięciem, aż znajdziesz odpowiednie dopasowanie.

Wszystko gotowe? Następnie wybierz hasło do nowego konta.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me