Darmowy generator nazw domen

Jak działa nasz generator nazw domen

Nasze narzędzie do generowania nazw domen jest obsługiwane przez Nameboy, oryginalny generator nazw domen został uruchomiony w 1999 roku. Oto, jak działa to narzędzie.


Krok 1: Wpisz swój pomysł na nazwę domeny

Możesz podać jedno lub dwa słowa w polu wyszukiwania. Możesz także użyć tego narzędzia jako generatora nazw firm, generatorów nazw witryn, generatorów nazw firm, generatorów adresów URL itp.

Krok 2: niemal natychmiast wygeneruj dziesiątki pomysłów na nazwy domen

Po naciśnięciu przycisku Prześlij natychmiast pojawi się wiele pomysłów na nazwy domen.

Krok 3: Zarejestruj swoją nazwę domeny od razu

Wybierz idealną nazwę domeny z listy i zarejestruj ją od razu, klikając Wyświetl szczegóły. Opracowaliśmy ofertę, dzięki czemu możesz uzyskać bezpłatną nazwę domeny .com lub .net, hostując ją w Bluehost.

Pomysły na domeny: jak wybrać najlepszy

Generator nazw domen IsItWP świetnie radzi sobie z proponowaniem wielu pomysłów na nazwy domen, a dla początkujących może być wiele wyborów. Aby temu zaradzić, opracowaliśmy zalecane sprawdzone metody wyboru najlepszej nazwy domeny.

Rzućmy okiem na sprawdzone metody wyboru właściwej nazwy domeny.

1. Wybierz markową nazwę domeny

generator nazw witryn

Jedno z zadawanych nam pytań brzmi: wybierając nazwę domeny, powinieneś wybrać markową nazwę domeny lub nazwę ogólną?

Ogólna nazwa domeny jest zwykle upchana w słowach kluczowych i nie może zostać zapamiętana, np. Copywritingtweaks.com lub killercopywriting.com.

Z drugiej strony, markowa nazwa domeny pomaga łatwo wyróżnić się na tle konkurencji. Ponadto Twoi użytkownicy łatwiej zapamiętają Twoją witrynę. Na przykład: ProBlogger.com lub OptinMonster.com. Kiedy słyszysz nazwę, wiesz, że jest do niej przypisana godna zaufania marka.

Chociaż prawdą jest, że umieszczenie słowa kluczowego w nazwie domeny może mieć pozytywny wpływ na SEO. Jednak wypychanie nazwy domeny słowami kluczowymi w nadziei na zwiększenie rankingu może również negatywnie wpłynąć na Twoje działania SEO.

Aby uniknąć kary, w najlepszym interesie leży zakup nazwy domeny z marką i zapewnienie czytelności adresów URL, np. „Brandname.com/topic-topic”.

2. Ułatw sobie zapamiętanie

Upewnij się, że nazwa domeny jest łatwa do wpisania i zapamiętania. Ważne jest, aby usunąć mylące elementy z nazwy domeny, takie jak używanie nieparzystych pisowni, łączników, cyfr i innych znaków.

łatwy do zapamiętania i chwytliwy generator nazw domen

Kilka technik, których możesz użyć do wygenerowania nowych pomysłów na domeny, to:

  • Scal dwa warunki: Utwórz nazwę domeny, łącząc dwa różne warunki. Jest to prawdopodobnie jedyne niedrogie rozwiązanie, aby znaleźć idealną dostępną nazwę domeny.
  • Sprawdź swój słownik: Generuj wspólne alternatywy dla nazw domen, używając tezaurusa, synonimów i antonimów.
  • Liczba znaków: W idealnym przypadku nazwa domeny powinna być krótka i prosta. Celuj w imię, które ma mniej niż 16 znaków.

3. Wybierz odpowiednie rozszerzenie nazwy domeny

.com. jest najpopularniejszym rozszerzeniem domeny, więc pierwszym założeniem większości osób dla Twojej witryny będzie [twoja nazwa marki] .com. Ponadto domenę .com można łatwo pisać z urządzeń mobilnych, ponieważ większość klawiatur ekranowych jest wyposażona w przycisk .com.

chwytliwe tlds generatora nazw witryn

Jeśli wybierzesz inne TLD / rozszerzenie, będziesz musiał wykonać dodatkową pracę, aby ludzie to zapamiętali.

Chociaż możesz znaleźć wiele uznanych witryn z różnymi rozszerzeniami, zalecamy wybranie .com, ponieważ jest to bezpieczniejszy zakład.

To powiedziawszy, nawet jeśli masz długą listę pomysłów na nazwy domen, istnieje szansa, że ​​Twój ulubiony .com jest już zajęty.

W takim przypadku możesz wybrać .net lub .org. Jeśli nie są one również dostępne, powinieneś przeprowadzić burzę mózgów, aby znaleźć nowe pomysły na nazwy domen.

4. Upewnij się, że możesz legalnie posiadać wybraną nazwę domeny

Czy wiesz, że nazwy domen, które powodują zamieszanie w odniesieniu do podobnego zarejestrowanego znaku towarowego, mogą być cytowane za naruszenie znaku towarowego?

Jeśli nazwa domeny jest w konflikcie z dowolnym z milionów istniejących znaków towarowych, ryzykujesz utratę. Dlatego przed zakupem nazwy domeny należy sprawdzić dwukrotnie, czy jest ona sprzeczna ze znakami towarowymi i upewnić się, że możesz legalnie posiadać wybraną nazwę domeny.

5. Przejdź do alternatyw, jeśli wybrana jest Twoja idealna nazwa domeny

Co jeśli żądana nazwa domeny jest już zajęta?

Cóż, to nie koniec świata. Jeśli naprawdę chcesz uzyskać tę nazwę domeny, sprawdź, czy jest używana. Jeśli nie ma witryny lub nazwa domeny jest zaparkowana, istnieje prawdopodobieństwo, że właściciel zamierza ją później sprzedać.

Poszukaj informacji kontaktowych właściciela na tej zaparkowanej stronie internetowej. Jeśli to nie jest możliwe, możesz przeprowadzić wyszukiwanie WHO. W celu uzyskania adresu e-mail właściciela. Po otrzymaniu adresu e-mail musisz negocjować z właścicielem, aby kupić nazwę domeny.

Oczywiście zakup zaparkowanej nazwy domeny będzie kosztowny. Jeśli uważasz, że nie możesz sobie pozwolić na zaparkowaną domenę, ostatnią rzeczą, którą powinieneś zrobić, to błędnie przeliterować nazwę.

Pomyśl o Fiverr.com, Flickr.com, Tumblr.com. Oto niektóre udane nazwy domen, które są błędnie zapisane.

Dlaczego warto korzystać z generatora nazw domen?

Wybór idealnej nazwy domeny jest żmudnym i czasochłonnym procesem. Musisz wymyślić listę nazwisk, a następnie sprawdzić, czy są one rzeczywiście dostępne pojedynczo, aż znajdziesz dopasowanie. A jeśli nie, prawdopodobnie wybierzesz przeciętną nazwę domeny dla swojej witryny, która nie wywrze pozytywnego pierwszego wrażenia.

To tutaj przychodzi generator nazw domen.

Generator nazw domen pomaga zaoszczędzić czas, automatycznie generując wiele pomysłów na nazwy domen dla Twojej marki. Wszystko, co musisz zrobić, to określić swój pomysł, przesyłając jedno lub dwa słowa kluczowe. Natychmiast otrzymasz dziesiątki dostępnych pomysłów.

Niektóre zalety generatora nazw domen to:

  • Wygeneruj więcej opisowych lub odpowiednich pomysłów na nazwy domen, niż możesz sobie wyobrazić.
  • Szybko i łatwo sprawdź dostępność preferowanych nazw domen. Pojawią się kombinacje słów, rymy i losowe sugestie.
  • Zarejestruj swoją nazwę domeny od razu, zanim zrobi to ktoś inny.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci wybrać najlepszą nazwę domeny dla Twojej firmy.

Teraz idź dalej i wybierz następną nazwę domeny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me