Darmowy kontroler stanu dostępności witryny

Zbudowaliśmy darmowy moduł sprawdzania stanu dostępności strony internetowej IsItWP, aby zaoferować najlepszy sposób analizy, czy witryna jest niedostępna dla wszystkich, czy tylko dla Ciebie.


Co to jest czas przestoju?

Uptime to termin używany do opisania okresu dostępności i działania witryny. Z technicznego punktu widzenia jest to nieprzerwany czas, jaki odczuwa Twój serwer hostingowy. Zazwyczaj czas pracy jest wyrażony jako procent całkowitego dostępnego czasu, na przykład „99,95%”.

Idealnie, czas sprawności powinien wynosić 100%. Aby witryna była w 100% sprawna, oznacza to, że była dostępna i dostępna przez cały rok, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez żadnych przestojów.

Rzućmy okiem na to, jak poniżej oblicza się czas działania Twojej witryny. Jeśli wolisz od razu przejść do pościgu i rzucić okiem na to, jak działa nasz darmowy kontroler stanu dostępności witryny, idź po to zamiast.

Obliczanie czasu sprawności witryny

Czas przestoju jest obliczany na podstawie liczby godzin dostępności serwera hostingowego w danym okresie.

Oto jak obliczany jest czas pracy serwera hostingowego:

Łączna liczba godzin dostępnych w witrynie podzielona przez całkowitą liczbę godzin rocznie pomnożoną przez 100.

Oznacza to, że uptime = (całkowity dostępny czas / całkowity czas rocznie) x 100

Spójrzmy na przykład. Wiemy, że jest 365 dni w roku, więc pod względem godzin łącznie 365 x 24 = 8760 godzin. A jeśli byłyby 4 godziny przestoju rocznie, wówczas obliczenia byłyby następujące:

(8756/8760) x 100 = 99,95%

Czynniki wpływające na czas działania witryny

Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na czas pracy serwera hostingowego, w tym:

 • Zagrożenia bezpieczeństwa
 • Awarie sprzętowe
 • Klęska żywiołowa
 • Ludzki błąd
 • Uszkodzenie dysku kopii zapasowej
 • Brak prądu

Dlatego żaden dostawca usług hostingowych nie może zagwarantować 100% dostępności. Jednak cokolwiek poniżej 99,9% uważa się za niewiarygodne.

Aby porównać czas działania różnych dostawców hostingu, zapoznaj się z naszą pełną recenzją hostingu.

Jak działa IsItWP Uptime Checker?

Bezpłatny kontroler stanu dostępności witryny IsItWP to najlepszy sposób na sprawdzenie, czy Twoja witryna jest niedostępna dla wszystkich, czy tylko dla Ciebie.

Oto jak działa nasz moduł sprawdzający dostępność:

1. Prześlij swój adres URL do naszego narzędzia Uptime Checker

Aby przetestować dostępność witryny, wystarczy wpisać adres URL witryny w powyższym narzędziu Sprawdzania statusu dostępności witryny i kliknąć Analizuj stronę internetową przycisk.

sprawdzanie stanu dostępności strony internetowej

2. Nasze narzędzie monitoruje czas pracy witryny

Po przesłaniu adresu URL witryny nasze bezpłatne narzędzie do sprawdzania stanu dostępności witryny sprawdza, czy witryna jest dostępna.

3. Otrzymasz wynik

Po teście dostępności witryny natychmiast otrzymasz wynik stanu dostępności. Oprócz tego możesz także znaleźć następujące szczegóły testowanej witryny.

test dostępności strony internetowej

 • Najnowszy zrzut ekranu strony
 • Tytuł strony
 • Dostawca hostingu, w którym hostowana jest witryna
 • Whois informacje o nazwie domeny

Przestój i konsekwencje dla strony internetowej

Aby zrozumieć znaczenie czasu bezczynności witryny, musimy omówić, co się stanie, jeśli witryna ulegnie awarii na kilka minut.

Sabotowanie przestojów Twoja reputacja online

Nic nie sabotuje twojej reputacji online szybciej niż twoja strona jest niedostępna dla twoich potencjalnych odwiedzających.

Twój klient oczekuje, że Twoja witryna będzie działać przez całą dobę. Gdy twoja strona nie działa, szkodzi zaufaniu odbiorców i widzą, że twoja strona jest zawodna. Jeśli często występują awarie, w Twoim najlepszym interesie jest przejście do niezawodnego dostawcy hostingu WordPress.

Przestój kosztuje Cię sprzedaż i przychody

Awaria witryny bezpośrednio przekłada się na utratę sprzedaży i przychodów. Twoi klienci nie będą mogli kupować twoich produktów, dopóki trwa przerwa w dostawie.

Wpływa na Twoje SEO

Częste przestoje mogą również negatywnie wpłynąć na SEO strony.

W przypadku częstych przestojów Google widzi, że Twoja witryna jest zawodna. Oczywiście nie chcą wysyłać użytkowników do witryny, która jest niewiarygodna, ponieważ zapewnia użytkownikom złe wrażenia.

Moja witryna jest wyłączona. Co powinienem zrobić dalej?

Czy Twoja witryna nie działa dla Ciebie??

Wystarczy postępować zgodnie z poniższym przewodnikiem krok po kroku, aby ustalić przyczynę awarii i przywrócić witrynę do trybu online.

Zweryfikuj się – czy to naprawdę jest teraz w dół?

Po pierwsze, zanim dojdziesz do wniosku, że Twoja witryna nie działa, warto poświęcić chwilę, aby zadać sobie pytanie, czy dotyczy wszystkich, czy tylko mnie?

Korzystanie z naszego bezpłatnego sprawdzania statusu dostępności strony internetowej jest najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy Twoja strona internetowa jest niedostępna dla wszystkich, czy tylko dla Ciebie. Aby przeprowadzić test dostępności witryny, wystarczy podać adres URL witryny i nacisnąć przycisk Analizuj stronę internetową przycisk.

Otóż ​​to!

Po przesłaniu adresu URL nasz system wysyła polecenie ping do Twojej witryny i informuje, czy witryna jest dostępna, czy nie.

Jeśli Twoja witryna jest niedostępna tylko dla Ciebie…

Czy Twoja witryna jest dostępna dla wszystkich, ale nie dla Ciebie??

Jednym z najczęstszych powodów niemożności uzyskania dostępu do witryny może być problem z DNS. Jeśli niedawno zaktualizowałeś swój DNS i nie możesz uzyskać dostępu do swojej witryny za pomocą komputera lokalnego, możesz chcieć sprawdzić, czy nowy DNS został zaktualizowany w Twojej lokalizacji.

Udaj się do sprawdzania propagacji DNS, takiego jak WhatsMyDNS.net i wykonaj wyszukiwanie DNS, aby sprawdzić, czy nowy DNS został zaktualizowany. Kontroler umożliwia sprawdzenie aktualnego adresu IP domeny i informacji o rekordzie DNS na wielu serwerach nazw w różnych częściach świata.

Jeśli Twój adres DNS został zaktualizowany w Twojej lokalizacji, ale nadal nie możesz odwiedzić swojej witryny, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki. Dzięki temu możesz zobaczyć najnowszą wersję swojej witryny.

Jeśli Twoja witryna jest niedostępna dla wszystkich…

Czy Twoja witryna nie jest dostępna dla wszystkich? Następnie wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku.

1. Skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych

Istnieje kilka powodów, dla których witryna może nie działać.

Skontaktuj się z obsługą klienta swojego hosta na temat awarii witryny. Poinformuj ich, gdy zauważysz problem, i zapytaj, czy wystąpiły problemy z serwerami.

Możesz również poprosić swojego dostawcę usług hostingowych o sprawdzenie w dziennikach wszelkich podejrzanych elementów. Renomowany dostawca hostingu zawsze pomoże ci, jeśli znajdzie coś niezwykłego, a nawet przedstawi sugestie, aby to naprawić.

Jeśli masz do czynienia z częstymi awariami, możesz rozważyć przeniesienie witryny do niezawodnego dostawcy hostingu WordPress.

Głównym problemem związanym z recenzowaniem hosta pod kątem jego dostępności jest to, że nie ma realnego sposobu na sprawdzenie jego gwarancji. Kiedy dostawca usług hostingowych twierdzi, że zapewnia 99,9% czasu działania, musisz mu ślepo zaufać.

Aby rozwiązać ten problem dla naszych użytkowników i dowiedzieć się, czy usługi hostingowe są zgodne z obietnicami dostępności, stworzyliśmy testowe witryny WordPress ze wszystkimi głównymi dostawcami hostingu i dodaliśmy do nich atrapę. W ten sposób nasze witryny testowe wyglądają i wyglądają jak typowe witryny WordPress. Następnie w każdej witrynie przeprowadziliśmy kilka różnych testów dostępności i szybkości serwerów, aby dowiedzieć się, czy witryna jest w stanie poradzić sobie z gwałtownym wzrostem ruchu w szczycie obciążenia.

Nagrywaliśmy również, jak każda witryna reaguje na żądania serwera z różnych lokalizacji geograficznych, a także analizowaliśmy, czy podczas testu wystąpiły przestoje.

Jeśli chcesz przejść na wiarygodnego dostawcę usług hostingowych, zalecamy zapoznanie się z naszą pełną recenzją hostingu i porównanie czasu dostępności różnych dostawców usług hostingowych.

2. Zeskanuj witrynę w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i napraw ją

Jeśli podejrzewasz, że Twoja witryna została zaatakowana przez hakerów lub zainfekowana złośliwym oprogramowaniem, możesz przeskanować witrynę WordPress za pomocą naszego bezpłatnego skanera bezpieczeństwa WordPress.

Aby postępować zgodnie z najlepszymi praktykami bezpieczeństwa, możesz również to sprawdzić najlepszy przewodnik bezpieczeństwa WordPress.

3. Potwierdź, że rejestracja domeny jest płatna

Na koniec potwierdź, czy opłata za rejestrację domeny jest uiszczona. Jeśli tak nie jest, prosimy o uiszczenie opłaty, aby Twoja witryna mogła być szybko online.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, dzięki którym nie zapomnisz terminowo opłacić opłaty rejestracyjnej.

 • Skonfiguruj automatyczne odnawianie: Włączenie automatycznego odnawiania zapewnia bezproblemową opłatę rejestracyjną.
 • Zapłać kilka lat wcześniej: Jeśli nie wolisz włączyć automatycznego odnawiania, możesz zapłacić kilka lat wcześniej.
 • Użyj aktualnego adresu e-mail: Podaj swój aktualny adres e-mail rejestratorowi domeny. Zapewnia to otrzymywanie wszystkich powiadomień e-mail na czas.

Bez wątpienia dostępność jest jednym z największych czynników, które należy sprawdzić, wybierając dostawcę usług hostingowych dla swojej witryny.

Jeśli dopiero zaczynasz, zalecamy wybranie Bluehost. Są oficjalnie zalecane przez WordPress i oferują naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL i ponad 60% zniżki na hosting WordPress.

Zacznij korzystać z Bluehost już dziś!

Możesz także przeczytać naszą pełną recenzję Bluehost.

To wszystko. Mamy nadzieję, że spodobało Ci się nasze bezpłatne narzędzie do sprawdzania dostępności witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map