AffiliateWP İncelemesi – WordPress için Affiliate Programı

Ürününüz için bir satış ortağı programı mı arıyorsunuz? Satış ortağı programı, başkalarına, yönlendirdikleri her satış için bir komisyon sunarak başkalarını ürününüzü göndermeye teşvik ettiğiniz bir tavsiye sistemidir..


WordPress’te nasıl bir ortaklık sistemi oluşturursunuz? AffiliateWP eklentisi bunun için yaratıldı. WordPress’te kolaylıkla tam teşekküllü bir ortaklık sistemi oluşturmanızı sağlar. Özellikleri, işlevleri, fiyatlandırması vb. Hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, aşağıdaki AffiliateWP incelememizi okumaya devam edin..

AffiliateWP Eklentisi Hakkında

affiliatewp-best-ortaklık yönetim sistemi-için-wordpress

AffiliateWP, WordPress için 1 numaralı ortaklık yönetim sistemi eklentisidir. WordPress’te tam bir ortaklık sistemi oluşturmanıza olanak tanır ve sitenizden bağlı kuruluşların, yönlendirmelerin, ödemelerin vb. Yönetilmesine yardımcı olur. İşinizi büyütmek ve para kazanmak için ihtiyacınız olacak tüm bağlı kuruluş pazarlama araçlarıyla birlikte gelir.

WordPress için tasarlanmış ve WordPress’in kendisine benzeyen bir eklentidir. Tüm özellikleri WordPress ile uyum sağlamak ve size tanıdık bir deneyim sunmak için dikkatle tasarlanmıştır. Ayrıca, güvenilir ve doğru veriler sağlayan gelişmiş satış ortağı ve yönlendirme izleme özellikleri ile birlikte gelir.

AffiliateWP, Easy Digital Downloads eCoommerce eklentisini oluşturan aynı ekip tarafından geliştirildi. Bu nedenle, eklentinin Easy Digital Downloads ile sorunsuz entegrasyonu vardır. Bahsetmemek gerekirse, WooCommerce ve diğer popüler üyelik, form ve fatura eklentileri için tam desteğe de sahiptir..

Affiliate Marketing Nasıl Çalışır??

Affiliate pazarlama online para kazanmak için en popüler yollarından biridir. Bağlı kuruluş pazarlaması, ilgili 2 taraf için bir kazan-kazan durumu yaratır; işletme sahipleri ve bağlı kuruluşları. Bağlı kuruluşların daha fazla ürün satmasına yardımcı olduğu ve işletme sahiplerinin, yönlendirdikleri her satış için bağlı kuruluşlara bir komisyon sundukları işbirliği.

Örneğin, bir işletme sahibiyseniz ve ürün satmaya çalışıyorsanız, sitenizde bir satış ortağı sistemi oluşturabilir ve satış ortaklarına katılmaya itiraz edebilirsiniz. Web sitenizin bir üyesi olduklarında, mağazanızdan ürün seçerler ve bunları bloglarında ve diğer çeşitli platformlarda tanıtırlar. Artık kullanıcılar satış ortağı bağlantıları aracılığıyla mağazanıza gelir ve bir ürün satın alırsa, müşteriyi yönlendiren satış ortağı belirli bir yüzde komisyon alır.

Bir işletme sahibi olarak mağazanız daha fazla görünürlük, daha fazla trafik ve daha fazla satış elde edecektir. Öte yandan, satış ortakları mağazanıza yönlendirdikleri her satış için para kazanacaktır. Bu nedenle, hem işletmelere hem de bağlı kuruluş pazarlamacılarına ödül veriyor.

Dolayısıyla, bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız ancak bir satış ortağı programınız yoksa, kesinlikle bir tane satın almayı düşünmelisiniz..

AffiliateWP İncelemesi – AffiliateWP’ye Başlarken

AffiliateWP, yerel WordPress arayüzü gibi bir arayüze sahip WordPress için özel olarak tasarlanmış bir eklentidir. Bu nedenle yapılandırılması ve kullanımı kolaydır.

İlk olarak, eklenti dosyasını resmi AffiliateWP web sitesinden indirin ve sitenize yükleyin. Ayrıntılı talimatlara ihtiyacınız varsa, eklentiyi nasıl yükleyeceğinizle ilgili adım adım kılavuzumuz.

1. Genel Ayarlar

Eklenti etkinleştirildikten sonra şuraya gidin: Satış Ortakları »Ayarlar eklenti lisansınızı etkinleştirmek için. Lisans anahtarını hesabınızda AffiliteWP web sitesinde bulabilirsiniz.

affiliatewp-genel-ayar

Lisans aktivasyonuna ek olarak, Genel sekmesinde birkaç bağlı kuruluş ayarı bulunur. Bir bağlı kuruluş sayfası veya bağlı kuruluş sözleşmesi sayfası seçebilirsiniz; ancak, bu sayfalar olduğu gibi bırakmaktan çekinmeyin, çünkü bu sayfalar satış ortağına özgü ihtiyaçları karşılamak için eklenti tarafından otomatik olarak oluşturulur.

Ardından, başvuru ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Yönlendirme değişkeni varsayılan olarak ref ve varsayılan yönlendirme biçimi şöyle görünür: https://yoursite.com/?ref=1.

sevk-settings

Yönlendirme değişkenini değiştirmek istiyorsanız, aff, bakın, ortak, vb.

Ardından, Oldukça Satış Ortağı URL’leri sorgu dizelerinin yerini alacak (yani? ref =) ve URL biçiminizi https://yoursite.com/ref/1.

Bir yüzde veya sabit tutardan bir tavsiye ücreti türü seçebilirsiniz. Ardından, bir sevk oranı ekleyebilirsiniz. Ayrıca gözden geçir Gönderimi Hariç Tut ve Vergiyi Hariç Tut seçenekler. Ardından, bir çerez sona erme süresi de ekleyebilirsiniz; örneğin, 30 gün (bu, kullanıcının bir yönlendirme bağlantısı yoluyla ziyaretinden sonraki 30 gün içinde yapılan bir satın alma işleminin komisyon için geçerli olacağı anlamına gelir).

sevk hızı-settings-affiliatewp inceleme

Tüm seçenekleri inceledikten sonra, tıklamayı unutmayın Değişiklikleri Kaydet.

2. Entegrasyonlar

Eklenti, bir dizi e-Ticaret, üyelik, form ve fatura eklentileri ve sistemleri için dahili entegrasyona sahiptir. İhtiyacınız olanları kolayca etkinleştirebilirsiniz. Satış Ortakları »Ayarlar» Entegrasyonlar.

entegrasyonlar-affiliatewp-settings

3. E-posta Ayarları

Tüm e-posta ayarlarını E-posta Ayarları sekmesinde sekme.

E-posta-settings-affiliatewp

Bir logo yükleyebilir, ad ve e-posta vb. Gibi bir e-posta şablonu seçebilirsiniz. Ardından, yeni satış ortağı kayıtlarında bildirim e-postalarını yapılandırabilir, satış ortağı başvurusu kabul edilir, başvuru alındı, incelenen satış ortağı uygulaması ve uygulama reddedilebilir..

4. Çeşitli Ayarlar

Çeşitli WP ayarlarındaki sekme, bağlı kuruluş sisteminiz için yararlı farklı seçenekleri yapılandırmanıza olanak tanır.

misc-settings-affiliatewp

Bağlı kuruluş kaydını kullanıcının kendisi tarafından etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz, bağlı kuruluş onayı gerekir, reCAPTCHA ve çok daha fazlası.

Tüm ayarları gözden geçirin ve ardından Tamam Değişiklikleri Kaydet ayarlarınızı kaydetmek için.

Ortaklık Alanının Oluşturulması

Bağlı Kuruluş Alanı, kullanıcılarınızın bağlı kuruluş kayıt ve giriş formunu görebileceği yerdir. Bu sayfa aracılığıyla, yeni bağlı kuruluş pazarlamacıları bağlı kuruluş programınıza başvururken, zaten kayıtlı olan bağlı kuruluşlar hesaplarına giriş yapabilir, yönlendirme bağlantıları oluşturabilir, istatistikleri görüntüleyebilir ve kazançlarını görebilir.

AffiliateWP eklentisi otomatik olarak bir Satış Ortağı Alanı eklentiyi WordPress’e yüklediğinizde Bu sayfayı bulamazsanız, kendiniz yeni bir sayfa oluşturabilir ve kısa kodu ekleyebilirsiniz [Affiliate_area] ana içerik alanında, sizin için satış ortağı alanı sayfasını oluşturur.

Satış Ortağı Alanınızın nasıl görüneceğini görmek için aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın:

ortaklık alanlı

Bir kullanıcı hesabında oturum açtığında farklı bir Satış Ortağı Alanı görür. Giriş yapmış kullanıcılar için Satış Ortağı Alanı aşağıdaki ekran görüntüsüne benziyor:

aff-alan-url-jeneratör-affiliatewp

Satış ortakları, oradaki alana bir sayfa URL’si girip bağlantıyı tıklayarak satış ortağı URL’leri oluşturabilir URL oluştur buton.

Sonra, İstatistik seçeneği, ücretli ve ücretsiz yönlendirmelerin, ziyaretlerin, dönüşüm oranının, kazançların ve komisyon oranlarının bir özetini gösterir.

ortaklık alanlı-istatistik

Bir sonraki seçeneğe tıklandığında, Grafikler, iştirakler, iştirak istatistiklerinin grafik sunumunu görebilir.

ortaklık alanlı-grafikler

Tavsiye kazanılan tutar, ürün açıklaması ve ödenmiş veya ödenmemiş durumuyla bağlı kuruluşun yönlendirmelerine bir bakış sağlar.

ortaklık alanlı yönlendirmeler

Ziyaretler seçeneği satış ortağı bağlantıları tarafından ziyaret edilen sayfaları gösterir.

Reklamlar seçeneği, satış ortaklarının bloglarında ve ürünlerinizi tanıtmak için diğer birçok platformda kullanabileceği promosyon banner’larını içerir.

ortaklık alanlı-öğelerinin

Ve son olarak, Ayarlar sekmesi, bağlı kuruluşlarınızın ödeme e-postalarını, kazandıkları komisyonları gönderebileceğiniz yere eklemelerine olanak tanır.

ortaklık alanlı-settings

Affiliate Area çok temiz ve basit görünüyor. Bağlı kuruluş pazarlamacıları bağlı kuruluş programı arayüzünüzü sevecek.

Satış Ortaklığı Programınızı Yönetme

AffiliateWP size bağlı kuruluş programınızı yönetmek için basit ama güçlü seçenekler sunar. Satış ortağı ekleyebilir, düzenleyebilir ve inceleyebilirsiniz; bireysel ve toplam satış ortağı raporlarını görüntüleme; yönlendirmeleri, ziyaretleri ve yaratıcı yönleri yönetmek; ve her şeye ilişkin tam raporları görüntüleyin.

AffiliateWP ile yönetici seçeneklerini yapılandırmak ve yönetmek kolaydır. Başlamak için şu adrese giderek satış ortağı sisteminizin genel görünümüne bakabilirsiniz: İştirakler »Genel Bakış.

admin-bakış-affiliatewp

Genel bakışta ücretli kazançlar, ücretsiz yönlendirmeler, en değerli iştirakler, en son iştirak kayıtları, son yönlendirmeler vb. İçin toplamları görebilirsiniz..

Sonra, Affiliates »Affiliate tüm satış ortağı listenizi görüntülemek, yeni satış ortağı eklemek, düzenlemek vb..

bağlı-affiliatewp-eklentisi

Tüm bağlı kuruluş yönetimi, WordPress’teki standart yayınlar gibi çalışır.

WP Eklentileri

AffiliateWP eklentisi, ortaklık programınızı daha etkili hale getirmek için kullanabileceğiniz güçlü ücretsiz ve premium eklentilerle birlikte gelir. Ayrıca, bir dizi üçüncü taraf eklentisini de destekler.

15 resmi ücretsiz eklenti ve 14 profesyonel eklenti var. Profesyonel eklentiler arasında PayPal Ödemeleri, Yinelenen Yönlendirmeler, Yaşam Boyu Komisyonlar, Satış Ortağı Açılış Sayfaları vb. Bulunmaktadır. Ücretsiz eklentiler, bir lider tablosu görüntüleme, ilişkilendirilmiş satış ortağı kuponları gösterme, mağaza kredisi ile satış ortakları vb..

Eklentilere şu adresi ziyaret ederek WordPress kontrol panelinizden erişebilirsiniz. Ortaklar »Eklentiler.

affiliatewp-addons

AffiliateWP Eklentisi: Fiyatlandırma ve Destek

AffiliateWP, 4 fiyatlandırma planı sunan premium bir eklentidir.

affiliatewp fiyatlandırma

1. Kişisel: Yıllık 99 $ maliyeti. Sadece 1 web sitesinde kullanabilirsiniz. 15 resmi ücretsiz eklenti ve tüm AffiliateWP’nin temel özelliklerini içerir.

2. Artı: Yıllık 149 dolar. 3 site lisansı sağlar. Ayrıca eklentinin tüm ücretsiz eklentilerini ve temel özelliklerini içerir.

3. Profesyonel: Yıllık 249 $ maliyeti. Bu planla AffiliateWP’yi sınırsız sitelerde kullanabilirsiniz. Tüm ücretsiz resmi eklentilerin yanı sıra 15 profesyonel eklentiyi de içerir.

4. Ultimate: Fiyat 499 $ ve tek seferlik bir ödeme planı. Bu planla, AffiliateWP’yi sınırsız sitelerde kullanabilirsiniz. Ayrıca tüm profesyonel ve ücretsiz eklentileri ve gelecekteki eklentileri içerir.

3 yıllık abonelik planlarıyla, mevcut aboneliğiniz süresince e-posta desteği ve güncellemeler alırsınız; bununla birlikte ömür boyu destek ve güncellemeler alırsınız. nihai plan.

Herhangi bir sorunuz varsa, anında yanıt almak için canlı sohbetlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, destek sorguları için bir bilet gönderebilirsiniz, ancak size rehberlik edecek gerçekten kapsamlı makaleler içeren ayrıntılı belgelere sahip oldukları için destekle iletişime geçmeniz gerekmeyebilir..

WordPress’te Bir Ortaklık Sistemi Oluşturmak için AffiliateWP’yi Kullanma Kararımız

AffiliateWP şüphesiz WordPress için 1 numaralı en iyi ortaklık yönetim sistemi eklentisidir. WordPress’te güçlü bir ortaklık sistemi oluşturmanıza olanak tanıyan eksiksiz bir özellik ve işlevlere sahiptir. E-Ticaret, üyelik, formlar ve fatura eklentileriyle entegrasyonu onu satış ortağı programları için hepsi bir arada çözüm haline getirir.

Eklenti sadece WordPress için oluşturuldu, bu da onu çok özel bir ürün haline getiriyor. Arayüzü WordPress arayüzüne çok benzer, bu nedenle WordPress kullanan herkes tanıdık hissini tanıyacak ve her şeyi çok kolay bir şekilde yapılandıracaktır. Herhangi bir koda dokunmadan kullanabileceğiniz basit bir WordPress bağlı kuruluş eklentisidir..

AffiliateWP’nin, WordPress sitelerinde bir bağlı kuruluş programı oluşturmak ve çalıştırmak için en iyi bağlı kuruluş yönetimi eklentisi olduğuna inanıyoruz. Satışlarınızı artırmak, SEO’yu geliştirmek ve işinizi büyütmek için kullanabileceğiniz harika bir araçtır.

Biz 5 üzerinden 4.5 vermek. İnceleme puanımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

AffiliateWP’yi Şimdi Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map