Akışı Düzenle

Blogunuz için bir yayın ekibi yönetiyor musunuz ve WordPress’in ihtiyacınız olan tüm özelliklerden yoksun olduğunu mu düşünüyorsunuz? Akışı Düzenle incelememizde, bu ücretsiz ve açık kaynak eklentisinin yazarlarınızı ve editörlerinizi yönetmenize, içeriğinizi planlamanıza ve içerik iş akışınızı düzene koymanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.


Akış İncelemesini Düzenle

Ekibinizin Tüm Üyelerini Yönetin

WordPress kutudan çıkar çıkmaz basit bir şekilde kullanılabilir çok yazarlı blog, ama bununla yüzleşelim – seçenekler sınırlıdır.

Çok daha büyük bir takımı yönetiyorsanız veya ekip üyelerinizin oynadığı birkaç farklı rolünüz varsa, hayatınızı kolaylaştırmak için Edit Flow gibi bir eklentiye ihtiyacınız vardır.

Akış İncelemesini Düzenle - Kullanıcı Grupları

Akışı Düzenle, ekibinizdeki herkesi organize etmek ve hepsinin ihtiyaç duydukları bilgilere erişmesini sağlamak için özel kullanıcı grupları oluşturmanıza olanak tanır. Varsayılan gruplar Kopya Düzenleyicileri, Fotoğrafçıları, Muhabirleri ve Bölüm Düzenleyicilerini içerir, ancak bunları istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca birden fazla gruba ait olabilir.

Kullanıcı gruplarınız, kimin neyle ilgili bildirim alacağını yönetmek için kullanılabilir. Örneğin, yazarlar yayınları her yayınlandığında haberdar edilecek ve herhangi bir yazar bir taslak gönderdiğinde editörler bilgilendirilecek şekilde ayarlayabilirsiniz..

Flow’u Düzenle, her ekip üyesinin çok fazla bildirimle bunaltıcı olmadan tam olarak bilmeleri gerekenler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar..

Düzenleme Akışıyla İçerik Takviminizi Planlayın

Bir blog yöneticisi ve editörü olarak biliyorsunuz ki iyi bir editoryal takvim herhangi bir profesyonel blogun ihtiyaç duyduğu bir araçtır. İçeriğinizi önceden planlamak, ilgili etkinliklerden yararlanmanıza, içeriğiniz hakkında stratejik olmanıza ve aksiliklerle bile blog yazmaya devam etmenize olanak tanır.

Akışı Düzenle, tüm içerik planlamanızı WordPress kontrol panelinde tek bir yerde tutmanıza olanak tanır.

Akış İncelemesini Düzenle - İçerik Takvimi

Takvim görünümünde, hangi içeriği planladığınızı ve yaklaşmakta olabilecek boşlukları bir bakışta görebilirsiniz.

Ayrıca, gelecekteki tüm yayınların ayrıntılarını kategoriye göre görüntülemenizi sağlayan daha geleneksel bir hikaye bütçesi görünümü vardır, böylece hangi konuların aşırı doygun olabileceğini ve hangilerinin daha fazla içeriğe ihtiyacınız olabileceğini görebilirsiniz..

Her iki aracı kullanarak, öngörülebilir gelecek için blogunuzun tam durumu hakkında büyük resmi elde edebilirsiniz.

Akış İncelemesini Düzenle - Gösterge Tablosu widget'ı

İçerik Makinenize İnce Ayar Yapın

Bir blog editörü olarak, günlük editoryal görevlerinizi büyük resim stratejisi ve iyileştirmelerle dengelemek bir zorluktur.

Akış Düzenleme işlemi ile takımını yönetmek, işleminize ince ayar yapmaya ve daha iyi içerik oluşturmaya odaklanabilirsiniz.

E-postalara veya diğer uygulamalara gidip gelmek yerine, ihtiyacınız olan tüm bilgileri WordPress kontrol panelinizde tutarak zaman kazanabilirsiniz. Edit Flow, bir yayını tartışabilmeniz ve yazarlarınıza doğrudan yazı düzenleme ekranında geri bildirim verebilmeniz için bir “editoryal yorumlar” özelliği içerir.

Ayrıca, normal içerik iş akışınıza uygun özel yayın durumları da oluşturabilirsiniz. Birçok editör için sadece taslak kullanmak yeterli değildir. Akışı Düzenle, kendi özel durumlarınızı oluşturmanıza olanak tanır. Varsayılanlar arasında “Devam Ediyor”, “Pitch” veya “Düzenleme bekleniyor” bulunmaktadır, ancak bunları iş akışınıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz..

Her gönderi ayrıca özelleştirebileceğiniz editoryal meta verilere sahiptir. Bu bilgiler yayınla birlikte yayınlanmaz, ancak sizin ve ekibinizin taslak bitiş tarihleri, gerekli kelime sayısı, görüşme yerleri veya iletişim bilgileri gibi sahne arkasındaki verileri izlemenize yardımcı olur..

Akışı Düzenle Projesine Katkıda Bulunun

Edit Flow, zamanı olduğunda üzerinde çalışan küçük bir geliştirici ekibi tarafından sağlanan açık kaynaklı bir eklentidir. Eklentiden hoşlanıyorsanız ve katkıda bulunmak istiyorsanız, yardımınızı kullanabilirler!

Kodlama konusunda uzmansanız, hataları düzelterek veya yeni istenen özellikler geliştirmeye yardımcı olabilirsiniz. Proje GitHub’da, buradaki koda bir göz atabilir ve benzersiz becerilerinizin en iyi nerede kullanılabileceğini görebilirsiniz..

Programcı olmayanlar da diğer kullanıcılara yardımcı olarak projeye büyük yardımcı olabilirler. Akışı Düzenle becerilerinizden eminseniz soruları yanıtlamak ve diğer kullanıcıların yaşadığı sorunları gidermeye yardımcı olmak için WordPress.org’daki forumlara göz atabilirsiniz. Yardım etmek istiyorsanız, yardımcı olabileceğiniz tüm yeni yayınlardan haberdar olmak için foruma abone olabilirsiniz.

Akış Düzenleme Eklentisi Hakkındaki Kararımız

Büyük bir ekibi yönetiyorsanız veya Taslak’tan biraz daha karmaşık olan belirli bir iş akışınız varsa > Yayınlayın, muhtemelen bu iş akışını WordPress’te yönetmiyorsunuzdur. Bunun nedeni, kutudan çıkan WordPress’in sizin gibi bir blog için bu karmaşıklık düzeyine sahip olmamasıdır..

WordPress, e-posta ve diğer çeşitli uygulamalar arasında geçiş yapmak yerine yazarlarınızı ve iş akışınızı WordPress kontrol panelinden yönetebiliyorsanız size çok zaman kazandıracak.

Akışı Düzenle, tüm sürecinizi adımdan taslağa, son düzenlemelere ve yayınlamaya kadar tek bir yerde tutmanıza olanak tanır.

Editoryal sürecinizi düzene sokmanın bir yolunu arıyorsanız, Akışı Düzenle’yi öneririz. Onu destekleyen güçlü bir topluluğa sahip en popüler editoryal WordPress eklentisidir..

Edit Flow 4’ü 5 yıldız üzerinden veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Yıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 0,0 / 5,0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Akışı Şimdi Düzenle »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me