Elementor Review 2020 – En İyi WordPress Sayfa Oluşturucu Eklentisi mi?

Bir geliştirici tutmadan WordPress sitenizi tasarlamak ister misiniz? Elementor gibi bir sayfa oluşturucu eklentisiyle WordPress sitesi oluşturmak kolaydır.


Bu Elementor incelemesinde, en iyi WordPress sayfa oluşturucu eklentisi olup olmadığını belirlemek için özelliklerine, performansına ve kullanım kolaylığına bakacağız..

elementor-wordpress-page-oluşturucu-eklentisi

WordPress Sayfa Oluşturucu Eklentisi Nedir?

Bir WordPress sayfa oluşturucu eklentisi, güzel web siteleri oluşturmak için basit bir sürükle ve bırak arayüzü sağlar. Sürükleyip bırakma aracıyla içerik bloklarını düzenleyerek sayfalar oluşturabilirsiniz. Çoğu sayfa oluşturucu ayrıca ön uç düzenleme sunar, böylece düzenleyiciniz ve önizleme sayfası arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan canlı düzenlemeler yapabilirsiniz.

Her şeyden önce, bir sayfa oluşturucu, herkesin beceri kümelerinden bağımsız olarak bir web sitesi oluşturmasına izin verir. Tek bir kod satırına dokunmayacağınız için teknik bilgi gerekmez.

Elementor ile WordPress Sitelerini Güzel Tasarlamak

Elementor, görsel bir sürükle bırak arayüzüne sahip, kullanımı kolay bir WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir. Sürükle ve bırak araçlarıyla sayfanızdaki içeriği kolayca düzenlemenizi sağlayan çok çeşitli öğelerle birlikte gelir. Eklenti, ayarlarını yapılandırmak ve sayfa oluşturmak için hiç kodlama gerektirmez.

900.000’den fazla etkin yüklemeyle, web’de bulunan en popüler WordPress sayfa oluşturucularından biridir.

1. Elementor ile Yazı ve Sayfa Oluşturma

Sayfa düzenleyicinizde yeni bir sayfa ekledikçe veya mevcut bir sayfayı düzenledikçe, Elementor ile Düzenle düğmesine basın. Elementor editörünü başlatmak için üzerine tıklayabilirsiniz.

düzenlemek sayfalık-with-elementor-eklentisi

Bu sizi ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Elementor düzenleyici arayüzüne yönlendirir.

Sol tarafta, sürükleyip bırakmanız için hazır öğeler veya widget’lar var. Sen-ebilmek bulmak Ayarlar öğelerinin altındaki çubuk. Yeni içerik eklemek için Yeni Bölüm Ekle veya Şablon Ekle içerik alanında.

elementor arayüzü

Bölüm, içinde bir veya daha fazla sütun bulunan bir tasarım düzeni bloğudur. Yeni Bölüm Ekle’yi seçtikten sonra, yeni sayfanız için bir içerik yapısı seçmeniz istenir. Ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, seçim yapabileceğiniz 12 bölüm türü vardır.

Eklenti bölüm-elementor

Sayfanızın yapısını seçtikten sonra, bir bölüm düzeni seçebilir ve öğeleri bölümün sütunlarına sürükleyebilirsiniz.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, sol taraftaki düzenleyiciden her şeyi değiştirebilir ve içerik alanındaki değişiklikleri canlı olarak görebilirsiniz.

edit-elementler

Sayfanız için önceden hazırlanmış şablonlar kullanmak istiyorsanız, Şablon Ekle buton. Elementor kütüphanesinde önceden tasarlanmış 300’den fazla şablona, ​​adlandırılmış sayfalara ve bloklara erişiminiz var.

elementor-kütüphane

Kütüphaneden kolayca bir şablon ekleyebilir, özelleştirebilir ve yayınla’ya basabilirsiniz.

Kapsamlı Eleman Seti & Şablonlar

Elementor eklentisi, kapsamlı bir dizi özel yapım öğeye veya widget’a sahiptir. Başlıklar, düğmeler, formlar, karuseller veya Google haritaları gibi ihtiyacınız olan her türlü içerik için yalnızca birkaçını adlandırmak üzere bir widget bulabilirsiniz.

elemanları-in-elementor-eklentisi

Elementor widget’larına ek olarak, editör içindeki varsayılan WordPress widget’larını veya diğer tema tabanlı widget’ları veya eklenti widget’larını kullanabilirsiniz. Elementor, yüklediğiniz her tema ve eklentiyle entegre olur ve etkinleştirilmiş temanızı ve diğer uyumlu eklenti widget’larını Elementor sayfa düzenleyicisine ekler.

tema-plugin-widget'ları-elementor

En sevdiğiniz temaları ve eklentileri yükleyin ve temanızın ve diğer eklentilerin sağladığı widget’ları kullanarak Elelemtor düzenleyicisinden sayfalarınızı kolayca oluşturun.

Ayrıca, tasarımınızı şablon olarak kaydedebilir ve sitenizdeki diğer sayfalarda yeniden kullanabilirsiniz.

Tıklamak Kaydetme Seçenekleri ve sonra Şablon olarak kaydet.

şablon olarak kaydet

Artık yeni şablonunuz Elementor kütüphanesinde saklanıyor.

yeni-şablon

Özel şablonunuzu istediğiniz herhangi bir sayfaya ekleyebilirsiniz. Dahası, şablonu sahip olduğunuz diğer web sitelerine dışa aktarabilir ve süper uygun hale getirebilirsiniz. Her seferinde sıfırdan yeni bir sayfa oluşturmanız gerekmeyecek.

3. Sonsuz Özelleştirme Seçenekleri

Elementor, web siteniz için size sonsuz özelleştirme seçenekleri sunar.

Şuraya git: stil ve ileri tüm özelleştirme seçeneklerini görmek için Elementor düzenleyicisindeki.

özelleştirmek-limitlessly

Bölümlerin genişliğini ve yüksekliğini yönetebilirsiniz; sütunları yeniden boyutlandır; içerik konumunuzu bir sütunun üstüne, ortasına veya altına ayarlayın; bölümler, sütunlar ve widget’lar için dolgu ve kenar boşlukları ayarlama; sütun boşluğunu ayarlama; vb.

4. Duyarlı Tasarım Kontrolleri

Elementor, web sayfalarınızın tasarımını ziyaretçilerinizin kullandığı cihaz türüne göre özelleştirmenizi sağlar. Bu, web sitenizin% 100 duyarlı olmasını sağlar, yani sitenizin masaüstü bilgisayarlar, cep telefonları ve tabletler de dahil olmak üzere tüm cihazlarda harika görünmesini sağlar.

elementor-duyarlı tasarıma

Eklentinin varsayılan olarak bir masaüstü görünümü vardır. Ziyaretçilerinizin sitenizi mobil cihazlarında nasıl görüntüleyeceğini keşfetmek için görünümü mobil olarak değiştirebilirsiniz.

Eklenti, yanıt vermeyi sağlamak için ek bir özelliğe de sahiptir. Sen-ebilmek bulmak duyarlı altındaki seçenek ileri bir öğeyi düzenlerken. Bu, belirli bir cihaz için widget’ı gizlemenizi sağlar. Bu, her cihazda aynı içerik parçasını görüntülemek istemediğinizde kullanışlıdır.

gizleme-eklendi-elementor

5. Tam Düzeltme Geçmişi – Değişiklikleri geri al / yeniden yap

Elementor’un bir başka şaşırtıcı özelliği de tam revizyon geçmişidir. Bu özellik, istediğiniz zaman önceki bir sürüme dönmenizi sağlar. Eklenti tüm girişlerinizi kaydeder, böylece ihtiyacınız olduğunda daha eski bir sürüme geçebilirsiniz.

elementor-revizyonları

Diğer Elementor Özellikleri

Elementor eklentisinin bazı özelliklerine bir göz atalım:

 • Satır içi düzenleme: Bu özelliği kullanarak metin içeriğini doğrudan canlı ekranda düzenleyebilirsiniz. Bu özellik, blog yayınları yazmayı ve mevcut içeriğinizi düzenlemenizi kolaylaştırır.
 • Üstbilgi ve altbilgi düzenleyicisi: Elementor ile sitenizin üstbilgi ve altbilgi alanlarını düzenlemek kolaydır. Kodlamadan görsel olarak düzenleyebilirsiniz.
 • Çeviri ve RTL Hazır: Eklenti 23’ten fazla dile çevrilmiştir ve kolayca ek dillere de çevrilebilir. RTL dilini tamamen destekler.
 • Global renkler ve tipografi: Web sitenizin tamamında uyumlu bir tasarım oluşturmak için global renkler ve tipografi ayarlayabilirsiniz.
 • Kapsamlı tipografi seçenekleri: 800’den fazla Google yazı tipi kullanın veya kendi özel daktilo formlarınızı ekleyin ve bunları web sitenizde kullanın.
 • Üçüncü taraf entegrasyonları: Eklenti, MailChimp, Drip, ActiveCampaign vb.Dahil olmak üzere üçüncü taraf entegrasyonlarını destekler..
 • Bakım Modu: Bakım modunu yakında Elementor’ın güzel yaklaşımı ve bakım modu şablonlarını kullanarak ayarlayabilirsiniz.
 • e-Ticaret widget’ları: E-Ticaret sayfalarını kolayca oluşturmak için fiyat tabloları ve fiyat listesi widget’larıyla birlikte önceden oluşturulmuş WooCommerce widget’larını kullanın.

Elementor için Fiyatlandırma ve Destek Seçenekleri

Elementor, resmi WordPress eklenti deposundan indirirseniz ücretsizdir. Eklentinin ücretsiz sürümü, basit web siteleri oluşturmanıza izin veren iyi sayıda widget ve diğer özellikler sunar.

Profesyoneller için eklentinin ek premium widget’ları, şablonları ve diğer seçenekleriyle premium bir sürümü vardır. Üç fiyatlandırma planı vardır: Kişisel, İşletme ve Sınırsız. 1 site lisansı için Kişisel plan, 3 site için İşletme ve sınırsız siteler için Sınırsız satın alabilirsiniz..

elementor fiyatlandırma

Elementor, eklenti ile kolayca bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak birçok öğretici içeren kapsamlı belgeler içerir. Nasıl yapılır kılavuzlarını bloglarında ve YouTube kanallarında da bulabilirsiniz.

Eklenti yazarları bilet tabanlı e-postalar aracılığıyla özel destek sağlar.

En İyi WordPress Sayfa Oluşturucu Eklentisi Olarak Elementor hakkındaki Kararımız

Eklentiyi kapsamlı bir şekilde inceledikten sonra, Elementor’un WordPress özelleştirmesini kolaylaştırmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Eklenti arayüzü, bazı eklentiler gibi ekstra, işe yaramaz seçeneklerle şişirilmediğinden, kullanımı ve anlaşılması kolay bulacaksınız. En iyisi, yeni başlayanlar ve teknoloji meraklıları bile, güzel web siteleri oluşturmak için eklentiyi kolayca kullanabilir.

Bu en iyi web tasarım yazılımlarına göz atmayı kaçırmayın.

Elementor sayfa oluşturucuya 4.8 üzerinden 4 yıldız veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 4.8 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Elementor’u Hemen Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map