Giriş Kilidi

Bilgisayar korsanlarının WordPress panonuza erişme konusunda endişeli misiniz? WordPress sitenizi korumanın yollarından biri, kısa bir süre içinde yanlış giriş denemelerinin sayısını sınırlamaktır. Login LockDown incelememizde, bu eklentinin sitenizi güvende tutmaya nasıl yardımcı olacağını tam olarak öğreneceksiniz.


Giriş LockDown İnceleme

WordPress’i Hack Girişimlerinden Neden Güvenli Tutmalısınız?

WordPress, web’deki en popüler CMS’lerden (içerik yönetim sistemleri) biridir – mevcut tüm web sitelerinin yaklaşık% 20’si tarafından kullanılır.

Bu bir ortak yanlış anlama popülerliğinin WordPress’i güvensiz hale getirdiğini, ancak birinci sınıf güvenlik özellikleri aslında bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri! Açık kaynak olsa da, birçok geliştirici hataları düzeltmek ve güvenlik sızıntılarını ve boşlukları tıkamak için projede çalışır ve her zaman yeni yamalar yayınlar.

Doğru kullanıldığında, WordPress kutusundan çıkar çıkmaz güvenlidir – ancak bu, güvenlik eklentileriyle bir destek kullanamayacağı anlamına gelmez.

Login LockDown gibi bir eklenti kullanmak, sitenizi bilgisayar korsanları için çok daha zor bir hedef haline getirerek ekstra bir güvenlik katmanı sağlamanıza yardımcı olacaktır..

Siteniz Kaba Kuvvet Saldırılarına Karşı Savunmasız Olabilir?

Bilgisayar korsanları WordPress sitelerine girmek için birçok farklı hile ve teknik kullanır. Kullandıkları tekniklerden biri “kaba kuvvet”.

Bir kabadayı saldırısı, bir hacker’ın parolanızı tekrar tekrar tahmin ederek WordPress panonuza giriş yapmaya çalıştığı zamandır. Farklı şifreleri olabildiğince hızlı tahmin etmek için bunu genellikle özel bir yazılım kullanarak otomatik olarak yaparlar..

Güvenlik uzmanlarının varsayılan “admin” kullanıcı adını kullanmamanız ve güçlü, benzersiz parolalar kullanmanız için sizi uyarmasının nedenlerinden biri de budur. Kullanmak için ücretsiz rastgele şifre üreticisi bu kullanım durumu için oldukça kullanışlı gelecektir. Kaba kuvvet saldırıları genellikle “12345”, “şifre” veya “qwerty” gibi en yaygın, güvensiz şifrelerle başlar. Ne yazık ki, web’de hala bu güvenli olmayan şifreleri kullanan birçok WordPress kullanıcısı var, bu da sitelerini şifrelerini tahmin etmeye çalışan herkese karşı savunmasız hale getiriyor.

Kaba kuvvet saldırıları ve bunların nasıl durdurulacağı hakkında daha fazla bilgi için bkz. WordPress’inizdeki Giriş Denemelerini Nasıl ve Neden Sınırlandırmalısınız?.

Giriş LockDown Hackerları Durdurur

Login LockDown, WordPress panonuza giriş yapmaya çalışan herkesin (veya botun) IP adresini kaydederek bu kaba kuvvet saldırılarına bir son verir.

Aynı IP adresi (veya aynı aralıktaki adresler) kısa bir süre içinde tekrar tekrar yanlış kullanıcı adı ve / veya şifre girerse, belirli bir süre için giriş yapmaları otomatik olarak engellenir.

Giriş Kilidi Nasıl Kurulur

Giriş LockDown ücretsiz WordPress.org eklenti dizininden indirmek için.

Eklentiyi yükleyip etkinleştirdikten sonra, siteniz için eklenti ayarlarını özelleştirmek için Ayarlar »Oturum Açma LockDown’a gidebilirsiniz..

Giriş Kilidi Aşağı İnceleme - Ayarlar

Varsayılan olarak, ayarlar 5 dakika içinde 3 başarısız oturum açma denemesinden sonra herhangi bir IP bloğunu kilitler ve kilitleme 60 dakika sürer. Tüm bu numaraları ayarlardan ayarlayabilirsiniz..

Giriş Kilidi Aşağı İnceleme - Diğer Ayarlar

Mevcut olmayan bir kullanıcı adı giren herkesi otomatik olarak kilitlemeyi de seçebilirsiniz.

Kullanılabilir başka bir seçenek de hata mesajlarını maskelemektir. Örneğin, doğru “admin” kullanıcı adını girer, ancak yanlış şifreyi yazarsanız, şu hata mesajını alırsınız: “HATA: Kullanıcı adı yöneticisi için girdiğiniz şifre yanlış.”

Bu tür bir hata mesajı şüphesiz sizin için yararlıdır, ancak kontrol panelinize girmeye çalışan herkes için aynı derecede yararlıdır.!

Login LockDown’u kullanarak bu hata mesajlarını gizlemeyi seçebilir ve saldırganlarınıza yararlı ipuçları veremezsiniz.

Son olarak, giriş formunuzda bir kredi bağlantısı görüntüleyerek geliştiriciye yardımcı olmayı seçebilirsiniz.

Giriş Kilidi Aşağı İnceleme - Kredi Bağlantı Ayarları

Giriş LockDown ve WordFence Güvenliği

WordFence Güvenlik incelememizi gördüyseniz, muhtemelen iki güvenlik eklentisi arasındaki farkın ne olduğunu ve kendi sitenizde hangisini kullanmanız gerektiğini merak ediyorsunuzdur..

Aslında, bu iki eklenti aslında farklı bir işleve sahip oldukları için adil bir karşılaştırma değildir. WordFence, sitenizi korumak için birçok seçenek ve özellik sunan eksiksiz bir güvenlik eklentisi anlamına gelir.

Öte yandan, Login LockDown sadece sitenizi kaba kuvvet giriş denemelerinden korumak için tasarlanmış son derece uzmanlaşmış bir eklentidir.

Her iki eklentiyi aynı anda kullanabilir veya kod çakışması olmadığı sürece Login LockDown’ı diğer güvenlik eklentileriyle birlikte kullanabilirsiniz. Farklı şekillerde çalıştıklarından, her ikisini kullanmak sitenizi kaba kuvvet saldırılarına karşı daha güvenli tutmaya yardımcı olabilir.

Sitenizi Güvenli Tutmanın Diğer Yolları

Ne yazık ki, kaba kuvvet saldırıları bir web siteniz olduğunda dikkat edilmesi gereken tek güvenlik sorunu değildir.

WordPress kutudan çıkacak şekilde tasarlanmış olsa da, bazı kullanıcı davranışları güvenlik özelliklerini etkisiz hale getirebilir.

Sitenizi güvende tutmak için aşağıdakileri yaptığınızdan emin olun:

Sitenizi güvende tutma hakkında daha fazla fikir için bu makalelere bakın WordPress Yönetici Alanınızı Korumak için 13 Önemli İpucu ve Hack.

Daha fazla ayrıntı için nihai WordPress güvenlik kılavuzunu da okumalısınız.

Kararımız

WordPress güvenliği söz konusu olduğunda, güvende olmak üzülmekten daha iyidir! Endişelenecek bir şeyiniz olmadığını düşünebilirsiniz, ancak web’deki her site bilgisayar korsanları için bir hedeftir.

Login LockDown’ın sitenizi kaba kuvvet saldırılarına karşı korumaya yardımcı olacak çok kullanışlı bir araç olduğuna inanıyoruz.

Sitenizin savunmasız olmasının başka yolları olsa da, Login LockDown, yanlış kişilerden gelen giriş denemelerini sınırlama işinde çok iyidir.

Kullanımı çok kolay ve sadece ihtiyacınız olan seçeneklere sahip – çok karmaşık veya kafa karıştırıcı bir şey yok.

Login LockDown’a 4 yıldız üzerinden 4 yıldız veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 2,0 / 5,0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Şimdi giriş yapın LockDown Şimdi »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map