Google Haritalar Oluşturucu İncelemesi: Etkileşimli Haritaları Kolayca Gömün

Favori yerlerinizi ziyaretçilerinizle paylaşmak ister misiniz? Web sitenizde Google Haritalar’ı kullanan birden çok işaretçi içeren tam özellikli bir harita oluşturmak istiyorsanız Google Haritalar Oluşturucu eklentisine ihtiyacınız olacaktır. Google Haritalar Oluşturucu incelememizde harita oluşturmayı nasıl kolaylaştırabileceğini öğrenin.


Google Haritalar Oluşturucu İncelemesi

Google Haritalar Oluşturucu Hakkında

Google Maps Builder, WordPress için basit ama güçlü bir Google Haritalar eklentisi. Herhangi bir koda dokunmanıza gerek kalmadan doğrudan sitenizde zengin özellikli Google haritaları oluşturmanıza olanak tanır.

Bu WordPress eklentisi, bir raptiye bırakarak, Google Rehber ile yerel işletmeler ekleyerek veya simgenize özel işaretçiler ekleyerek haritaya konum eklemeyi zahmetsiz hale getirir. En güçlü özellik Mashups Özelliği harita işaretleyicilerini ve bilgi penceresi içeriğini doldurmak için özel yayın türleri gibi birden çok veri kaynağından seçim yapmanıza olanak tanır.

Özetle, Google Haritalar Oluşturucu, Google haritaları eklemek için bir araçtan çok daha fazlasıdır. WordPress siteleri için her türlü harita oluşturmak için gelişmiş özelliklere sahiptir.

Google Maps Builder’ı Neden Kullanmalısınız??

WordPress sitenizde birden çok konumu paylaşmak istiyorsanız, Google Haritalar Oluşturucu bunu kolaylaştırır.

Eklentiyi birden çok harita oluşturmak için kullanabilirsiniz. özel yazı türleri. Her haritada istediğiniz sayıda yer işareti bulunabilir.

Her konum işaretleyicisi için başlıklar ve açıklamalar oluşturabilirsiniz. İşaretçilerin görünümünü farklı harfler, renkler, şekiller ve simgeler.

Her haritanın görüntülenme ve kullanım şekli de tamamen özelleştirilebilir. Haritanın boyutunu ve görünümünü, yakınlaştırma, kaydırma, sürükleme ve diğer ayarları kontrol edebilirsiniz. Google Maps Builder, Google Haritalar’ı farklı benzersiz görünümlerle şekillendirmek için ücretsiz bir araç olan Snazzy Maps ile de entegre.

Google Haritalar Oluşturucu aşağıdakiler için harika bir eklenti olacaktır:

 • Yerel topluluklarla ilgili web siteleri: en sevdiğiniz müzeleri, kahve dükkanlarını, restoranları ve daha fazlasını paylaşın.
 • Birden çok yeri olan işletmeler: 1 haritada her konum hakkındaki bilgileri görüntüleme.
 • Emlak web siteleri: yerel mülkleri gösterme veya yerel okullar, toplu taşıma vb. bilgileri görüntüleme.
 • Seyahat blogları: dünyanın dört bir yanından en sevdiğiniz destinasyonları paylaşın.
 • Etkinlik ve konferans siteleri: yakındaki oteller, restoranlar vb..

Google Haritalar Oluşturucu Nasıl Kullanılır

Google Maps Builder eklentisini yükledikten ve etkinleştirdikten sonra şuraya gidin: Google Haritalar »Ayarlar başlamak.

Bir API anahtarı ayarlamanız gerekmez, ancak Google tarafından şiddetle teşvik edilir. Bir API anahtarı ile haritalarınızın kullanımıyla ilgili verileri alabilirsiniz. Tıkla Nasıl API anahtarı edinebileceğinizi öğrenin bağlantısını tıklayın ve ardından Anahtar Alın buton. Talimatları izleyin ve anahtarınızı uygun alana yapıştırın.

Harita boyutu ayarlarınızı ve harita oluştururken konumunuzu coğrafi olarak belirleyip belirlemeyeceğinizi seçin ve ardından Ayarları kaydet alttaki düğme.

Sağ üst köşede, Genel seçenekler birkaç ayar daha için sekme.

Google Haritalar Oluşturucu İncelemesi - seçenekler

Burada, URL slug’unu haritalarınız için özelleştirebilir ve birkaç gelişmiş ayarı düzenleyebilirsiniz.

Google Haritalar Oluşturucu İncelemesi - ayarlar

İlk haritanızı oluşturmaya başlamak için şu adrese gidin: Google Haritalar »Yeni Ekle.

Haritalar özel yayın türleri olarak oluşturulur, böylece tıpkı bir blog yayını gibi bir başlık girebilirsiniz.

Tıkla Harita Oluşturucuyu Aç düğmesi Yayınla başlamak için kutu.

Altında Görüntüleme seçenekleri, haritanızın nasıl görüneceğini özelleştirebilirsiniz.

Google Haritalar Oluşturucu İncelemesi - görüntüleme seçenekleri

Altında Harita İşaretçileri, konumları arayabilir veya haritaya manuel olarak bir işaret bırakabilirsiniz.

Google Haritalar Oluşturucu İncelemesi - işaretçiler

Bir konumu tıkladığınızda, Haritaya Ekle orada bir işaretleyici yerleştirmek için alttaki bağlantı.

Google Haritalar Oluşturucu İncelemesi - haritaya ekle

Başlığı özelleştirebilir ve buraya bir açıklama ekleyebilirsiniz.

Google Haritalar Oluşturucu İncelemesi - başlık ve açıklama

Simgeyi özelleştirmek için sağ alt köşedeki harita işaretleyici simgesini tıklayın. İşaretçinin şeklini, simgesini ve rengini seçebilirsiniz.

Google Haritalar Oluşturucu İncelemesi - simgeleri özelleştir

Değişiklik yapmak için sağ menüdeki işaretçiyi tıklayarak düzenleyin.

Google Haritalar Oluşturucu İncelemesi - işaretçileri düzenle

İşiniz bittiğinde, Haritayı Yayınla düğmesine basın. Aşağıda haritanızın bir önizlemesini göreceksiniz. Artık özel bir yazı türü olarak yayınlayabilir ve bir kısa kodla görüntüleyebilirsiniz. Şu yöne rotayı ayarla Google Haritalar »Tüm Haritalar tüm haritalarınızın listesini ve bunları görüntülemek için kullanılan kısa kodları görmek için.

Kenar çubuğunuza veya başka herhangi bir yere bir Haritalar Oluşturucu Widget’ı da ekleyebilirsiniz. widget’a hazır alanlar. Bir başlık yazın, bir harita seçin ve tıklayın Kayıt etmek haritanızı widget olarak görüntülemek için.

Google Haritalar Oluşturucu İncelemesi - widget

Maps Builder Pro ile Daha Fazla Özelleştirme

Haritalarınızı özelleştirmek için daha fazla seçeneğe mi ihtiyacınız var? Google Haritalar Oluşturucu’nun premium sürümüne göz atın.

Maps Builder Pro ile şunları yapabilirsiniz:

 • kendi logonuzla özel harita işaretleri oluşturun
 • yayınlarınıza ve sayfalarınıza konumlar ekleyerek dinamik olarak haritalar oluşturun
 • düzinelerce daha fazlasını al
 • yalnızca oturum açmış kullanıcılar için şifre korumalı haritalar oluşturun
 • toplu taşıma, araba sürme, yürüme veya bisiklete binme gibi çeşitli ulaşım modlarıyla rota ve yol tarifleri oluşturma
 • tüm haritaları ve ayarları içe ve dışa aktarma

Geliştiriciler ayrıca çizim araçları ve daha gelişmiş widget’lar da dahil olmak üzere yakında piyasaya sürülmesi planlanan birkaç özelliğe sahiptir..

Dokümantasyon ve Destek

Google Maps Builder geliştirildi ve şu anda WordImpress tarafından destekleniyor.

Eklentileri kurmak ve bir API anahtarı almak için size yol gösteren resmi sitelerinde belgelere sahiptirler. Ayrıca tüm Maps Builder Pro özelliklerinin izlenmeleri ve ekran görüntüleri ve satın almadan önce Maps Builder Pro’yu çalışırken görebileceğiniz bir demo sitesi var.

Geliştiriciler WordPress.org destek forumlarında etkindir ve çoğu iş parçacığı hızla çözülür. Maps Builder Pro kullanıcıları resmi sitede öncelikli destek forumlarına erişebilir.

Google Haritalar Oluşturucu Eklentisi için Fiyatlandırma

Google Maps Builder, WordPress için ücretsiz ve premium bir harita oluşturucu eklentisidir. Temel özellikleri kullanarak basit Google haritaları yapmak istiyorsanız, ücretsiz sürümünü kullanabilirsiniz; ancak, gelişmiş özellikler için premium sürümü satın almanız gerekir.

Google Maps Builder Pro, için 3 fiyatlandırma planı sunar Tek site, 5 siteye kadar, ve 15 siteye kadar.

Tek site planı 57,99 $, 5 sitenin fiyatı 79,99 $ ve 15 sitenin ücreti 129,99 $. İhtiyaçlarınıza uygun 1 plan satın alabilirsiniz.

Her plan 1 yıllık destek ve güncelleme ile gelir.

Google Maps Builder’ı Kullanma Hakkındaki Kararımız

Sitenizde birden fazla konum görüntülemeniz gerekiyorsa ve normal bir Google Haritası yerleştirmek hile yapmayacaksa, Google Haritalar Oluşturucu’ya bir deneme yapmalısınız.

Eklentinin temel ücretsiz sürümü harika özelliklere sahiptir ve iyi desteklenir. Maps Builder Pro ile daha da gelişmiş haritalar oluşturabilirsiniz.

Biz temiz arayüzü ve kullanımı ne kadar kolay etkilendiler. Eklenti aynı zamanda hızlı ve hafiftir ve sitenizi yavaşlatmaz veya karmaşık hale getirmez.

Google Maps Builder’a 5 üzerinden 5 yıldız veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Google Maps Builder Pro’yu Şimdi Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map