Google Site Kit Review 2020 – Sitenize Yüklemeden Önce OKUYMALISINIZ

Google’ın Site Kiti eklentisi hakkında bilgi edinmek istiyorum?


Site Kiti Google tarafından, Google’ın Arama Konsolu, Google Analytics, Google Optimize, Google Etiket Yöneticisi, PageSpeed ​​Insights, Google AdSense vb. çevrimiçi pazarlama hizmetlerini doğrudan WordPress kontrol panelinize bağlamanızı sağlayan bir WordPress eklentisidir..

Site Kiti ile sitenizin performansı hakkında doğrudan WordPress kontrol panelinizden bilgi alabilirsiniz. Bu makalede, Site Kiti eklentisini ayrıntılı olarak inceleyip analiz edeceğiz ve neler sunduğunu ve denemeye değer olup olmadığını öğreneceğiz.

Google’ın Site Kiti Nedir??

Site kiti

Site Kiti Google’ın WordPress siteniz ve Google’ın pazarlama hizmetleri arasında aracı görevi gören WordPress eklentisidir. Eklenti Ekim 2019’da başlatıldı ve WordPress deposunda ücretsiz olarak indirilebilir. Bu eklentiyi kullanarak web sitenizi aşağıdaki Google araçlarıyla entegre edebilirsiniz.

 • Analytics: Google Analytics, kullanıcıların web sitenizle nasıl etkileşime girdiğini anlatır. Sitenizi Google Analytics’e bağlayarak, trafiğinizin tam olarak nereden geldiğini, hangi yayının en iyisini yaptığını vb. Öğreneceksiniz..
 • Arama Konsolu: Google Search Console, sitenizi dizine eklemesini engelleyen mevcut hataları ve hataları düzeltmenize izin vererek arama sıralamalarınızı iyileştirmenize yardımcı olur. Kullanıcıların sitenizi keşfettiği anahtar kelimeleri de izleyebilirsiniz.
 • AdSense: Google Adsense ile, sitenize reklam yerleştirerek web sitenizden para kazanabilirsiniz.
 • Sayfa Hızı Analizleri: Web sitenizin masaüstü ve mobil cihazlardaki yükleme hızını kontrol ederek ve yükleme süresini azaltmak için gerekli değişiklikleri yaparak sitenizin performansını artırın.
 • Etiket Yöneticisi: Reklam ROI’nızı ölçmek için pazarlama etiketlerini yönetmenize ve dağıtmanıza ve koda dokunmadan Flash, video ve sosyal ağ sitelerini ve uygulamalarını izlemenize olanak tanır.
 • Optimize: Google Optimize, denemeler yapmanızı sağlayarak web sitesi dönüşümlerinizi artıran bir A / B test aracıdır.

Genel olarak, Site Kiti bir web sitesine sahip yayıncılar, birden fazla istemci projesini yöneten geliştiriciler, eklenti yazarları ve web barındırma hizmetleri için en iyisidir.

Google’ın Site Kiti İncelemesi: Özelliklere Genel Bakış

Site Kit, kullanıcıları için harika özellikler sunar. Daha önce de belirtildiği gibi, WordPress kontrol panelinize çeşitli Google hizmetlerini eklemenize yardımcı olur, böylece farklı raporlara giriş yapmak zorunda kalmadan tüm raporlarınızı tek bir yerde görüntüleyebilirsiniz. Bu eklenti ile ilgili en iyi şey, bir kod satırına dokunmak zorunda kalmadan sitenizdeki tüm bu hizmetleri kurmayı kolaylaştırmasıdır..

İşte eklentinin sunduğu özellikler.

 • Trafik: Web sitenizin aldığı trafiğin genel bir raporunu sunar. Trafik ayrıca organik, yönlendirme, doğrudan ve e-postaya bölünür. Yani trafiğinizin tam olarak nereden geldiğini biliyorsunuz.
 • Sayfa Hızı: Sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğini bilin ve sitenizi iyileştirmenin yollarını bulun.
 • Adsense: Ekstra para kazanmak için web sitenizden para kazanın
 • Etiket Yöneticisi: Web sitenizdeki farklı pazarlama etiketlerini izlemenize yardımcı olur.
 • Arama Ağı Dönüşüm Hunisi: Bir süre içinde web siteniz tarafından alınan gösterim ve tıklamaların sayısını gösterir.

WordPress’e Site Kiti Eklentisini Yükleme

WordPress web sitenizde Site Kitini kullanmak için önce eklentiyi gösterge tablonuza yüklemeniz gerekir. Bunun için WordPress kontrol panelinize giriş yapın ve tıklayın Eklenti »Yeni Ekle. Şimdi arama alanını kullanarak Site Kiti eklentisini arayın.

Site kiti kurulumu

Bulduğunuzda, tıklayın Şimdi kur ardından etkinleştirme eklentinin çalışmaya başlaması için düğmesine basın. Eklenti etkinleştirildikten sonra, ekranınızda aşağıdaki mesajı göreceksiniz.

Site Kit'inin yüklenmesi, site kit eklentisi, site kit, google site kit

Tıkla Kurulumu Başlat buton. Bu sizi web sitenizin sahipliğini doğrulamanız gereken yeni bir ekrana götürür.

google site kit, google site kit eklentisi, google site kit incelemesi

Google hesabınızı kullanarak hesabınızda oturum açın. Ekranınızda, Search Console verilerinizi görüntüleme ve yönetme izni vermenizi isteyen küçük bir açılır pencere görünür. Önümüzdeki birkaç saniye içinde, eklentinin hesabınızı doğrulaması ve hesabınıza erişmesine izin vermek için adımları izleyin. Kurulum tamamlandıktan sonra, Site Kiti Kontrol Paneline Git buton. Bu sizi doğrudan WordPress sitenizdeki Site Kiti kontrol panelinize götürür.

İşte böyle görünüyor.

Google Site Kiti Gösterge Tablosu

Site Kitine Daha Fazla Google Hizmeti Ekleme

Gösterge tablonuzda daha fazla ayrıntı istiyorsanız, Site Kit bunu yapmanızı sağlar. Sadece gitmelisin Site Kiti »Ayarlar. Burada 3 farklı sekme göreceksiniz:

 • Bağlı servis
 • Daha Fazla Hizmet Bağlayın
 • Yönetici Ayarları

Şuraya git: Daha Fazla Hizmet Bağlayın çıkıntı.

Burada, Analytics panelinin altındaki Analytics Kurulumu seçeneği. Analytics’i kurmadan önce, videonuzu ekleyemezsiniz. Etiket Yöneticisi ve Optimize Hizmetler.

Şimdi Google hesabınıza giriş yapın ve İzin vermek eklentiye Google Analytics gösterge tablonuzda rapor görüntülemesi için erişim izni vermek üzere aşağıdaki adımları izleyin. Artık tekrar WordPress kontrol panelinizde olacak ve buradan Analytics hesabınızı yapılandırabileceğiniz Analytics’i Yapılandırma buton.

Google Analytics'ten Site Kiti

Bu adımdan sonra Site Kiti sizin için her şeyi halledecektir. Verilerinizi Google Analytics’ten içe aktarır ve raporlarınızı doğrudan WordPress kontrol panelinizde görüntüler. Aynı işlemi diğer servislerle de tekrarlayabilirsiniz..

Site Kitinde Raporlarınızı Kontrol Etme

Artık her şey hazır olduğuna göre, web sitesi raporlarınızı kontrol etmenin zamanı geldi. Raporlarınızı şu adrese giderek kontrol edebilirsiniz: Site Kiti »Gösterge Tablosu. Burada web sitenize bağladığınız tüm Google hizmetlerini göreceksiniz.

gösterge tablosu, Site Kiti

Aşağı ilerledikçe, sitenizin nasıl performans gösterdiğine, sitenizin mobil ve masaüstündeki hızına vb. İlişkin daha fazla rapor görürsünüz. Bu raporlar için zaman çerçevesini ekranınızın sağ üst köşesinden de seçebilirsiniz. Adsense yüklüyse, Site Kit size bununla ilgili raporlar da gösterir.

Site Kitinde Tek Hizmetin Bağlantısını Kesme

Site Kiti ayrıca herhangi bir sorun yaşamadan hizmetlerinizi web sitenizden ayırmanıza olanak tanır. Sadece git Site Kiti »Ayarlar» Bağlı Hizmetler. Burada, bağlantısını kesmek istediğiniz hizmeti seçin ve Düzenle altındaki düğme.

Site Kiti

Sağ tarafta şu adresten bir seçeneğiniz olacak: Site Kiti için Bağlantı Kesme Analizi. Bu seçeneğe tıklayın. Gerçekten bağlantısını kesmek isteyip istemediğinizi onaylayan bir açılır pencere görünür. Bağlantıyı Kes düğmesine tıklayın. Ve bu kadar.

Site Kit Artıları – Biz Ne Sevdik

Web siteniz farklı Google hizmetlerine bağlıysa ve tüm bu hizmetlerin raporlarını tek bir yerde görüntülemek istiyorsanız Site Kiti sizin için iyi bir seçenektir.

Web sitenizde olup bitenleri takip etmeyi ve analiz etmeyi kolaylaştırır. Bu eklenti ile, ziyaretçilerinizin sitenizi nasıl keşfettiği, web sitesindeki davranışları vb. Gibi siteniz hakkında ihtiyacınız olan tüm temel bilgilere sahip olabilirsiniz..

Sit Kit, farklı platformlara giriş yapmak ve raporlarınızı tek tek görüntülemek yerine, tüm raporları tekil ve merkezi bir gösterge tablosunda sunar. Artık farklı tarayıcı sekmeleri arasında geçiş yapmaya gerek yok.

Site Kiti Dezavantajları – Eksikliği

Site Kitinin de bazı dezavantajları vardır. Bunlardan bazıları.

 • Gösterge tablosunda sınırlı bilgi sunar: WordPress gösterge tablonuza çok fazla Google hizmeti bağladığından, bu hizmetlerin her birinden yalnızca sınırlı bilgi görüntüleyebilirsiniz. Ve bazen bu özellikle önemli kararlar almak için yeterli değildir.
 • Gelişmiş e-Ticaret entegrasyonundan yoksun: Site Kit’in, sitenizdeki farklı e-Ticaret öğelerini izlemenize izin verme seçeneği yoktur. Örneğin, çevrimiçi mağazanızda geliri, ortalama sipariş boyutunu, en iyi performansı gösteren ürünleri vb. Göstermez..
 • Form izleme seçeneği yok: Site Kiti, web sitenizdeki çeşitli formları izlemenize izin vermez. Dolayısıyla, dönüşüm formunuzu öğrenmek için iletişim formunuzu veya sipariş formunuzu izlemek istiyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz..

Kararımız: Site Kiti Sizin İçin Doğru mu??

Site Kiti, minimum ayrıntıya sahip tek bir gösterge tablosuna sahip olmak isteyen kullanıcılar için iyi bir çözüm olabilir. Ayrıca, Site Kit her Google hizmetinden bilgi toplar ve bunları tek bir yerde düzgün bir şekilde sunar.

Ancak, Google hizmetlerinden tam olarak yararlanmak istiyorsanız, Site Kiti uygun olmayabilir.

Örneğin, Site Kiti yalnızca temel bir Google Analytics kurulumuna izin verir.

Temel Analytics kurulumuyla, e-Ticaret işlem verileri, indirme verilerini indirme, etkinlik izleme verileri ve daha fazlası gibi ayrıntılı bilgiler elde edemezsiniz. Bunun için aşağıdaki gibi bir Site Kiti alternatifi gerekir MonsterInsights, WordPress için en kapsamlı Google Analytics eklentisi olan.

monsterinsights, kullanıcı giriş ve kayıt eklentileri

MonsterInsights ile Google Analytics, Search Console, AdSense ve diğerleri de dahil olmak üzere Site Kit’in sunduğu tüm raporları alabilirsiniz. MonsterInsights, Search Console verilerini, AdSense verilerini, hızlı izleme verilerini ve daha fazlasını izlemek için Google Analytics entegrasyonundan yararlanır.

Ayrıca, size e-Ticaret satış verileri, satış ortağı bağlantı verileri vb. Dahil olmak üzere Site Kitinin sunmadığı ek raporlar sunar..

Detaylı incelememizde MonsterInsights hakkında daha fazla bilgi edinin.

İşte bu kadar. Bu makaleyi faydalı bulduğunuzu umarız. Google Site Kit incelememizi beğendiyseniz, Google Analytics ile WordPress’te indirme izlemeyi nasıl kuracağınızı öğrenmek de ilginizi çekebilir

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Site Kitini Google Asistan’dan edinin »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map