Gravity Forms Review 2020: Paranıza Değer Mi?

WordPress siteniz için bir iletişim formu eklentisi mi arıyorsunuz? Gravity Forms genellikle en iyi WordPress iletişim formu eklentileri arasında sıralanır. Bu Gravity Forms incelemesinde, WordPress için en iyi iletişim formu eklentisi olarak adlandırılmayı gerçekten hak edip etmediğini öğrenmek için özelliklerine ve performansına bakacağız..


Yerçekimi Formları İncelemesi

Neden WordPress İletişim Formu Eklentisine İhtiyacınız Var??

İster küçük bir blog, ister kurumsal bir web sitesi yönetin, her sitenin bir iletişim formuna ihtiyacı vardır. İletişim formu, sizinle kitleniz arasında bir köprü görevi görür.

Çoğu modern web sitesi bir iletişim formundan daha fazlasına ihtiyaç duyar. Teklif formu istemek gibi başka formlara da ihtiyaçları var, anketler, rezervasyonlar, içerik gönderme vb..

Gravity Forms, WordPress için en popüler form oluşturucu eklentilerinden biridir. Bunu kullanarak, basit bir iletişim formundan uzun ve karmaşık bir forma kadar aklınıza gelebilecek her türlü web formunu oluşturabilirsiniz – Gravity Form işlemi ağrısız bir şekilde basitleştirir.

Yerçekimi Formları Hakkında

Şüphesiz Gravity Forms, piyasadaki en zengin özellikli WordPress iletişim formu eklentisidir. Duyarlı formlardan spam filtresine ve gelişmiş hesaplamalardan ödeme ağ geçitlerine kadar Gravity Forms, kolayca çevrimiçi bir form oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Premium bir WordPress form eklentisi satın almak için bir bütçeniz varsa, Gravity Forms EN İYİ bahistir. Tabii ki, biraz pahalı ama eksiksiz bir form eklentisi aramaktan yorulduysanız, Gravity Formlarından başka bir yere bakmayın.

Gravity Forms Review: Büyüyen İhtiyaçlarınız İçin Form Eklentisi

Gravity Forms, WordPress sitesinde karmaşık formlar oluşturması gereken kullanıcılar için en uygunudur. Sürekli büyüyen özellikler listesi, Gravity Forms’ı rakiplerinden ayırıyor. Gravity Forms tarafından sunulan bazı şaşırtıcı özelliklere bir göz atalım.

 • 30’dan fazla form alanı: Her türlü WordPress formunu kolayca oluşturmanıza yardımcı olan çok çeşitli form alanları ile birlikte gelir.
 • Duyarlı form: WordPress formunuz masaüstü, mobil ve tablet dahil tüm cihazlarda harika görünecek.
 • Koşullu mantık: Kullanıcının seçimine göre alanları gösterme veya gizleme.
 • E-posta Bildirimleri: E-posta bildirimleri, bir form gönderildiğinde sizi haberdar eder.
 • Spam filtresi: Google reCaptcha, Gerçekten Basit Captcha ve Akismet seçeneklerini kullanarak spam formu gönderimleriyle mücadele edin.
 • Dosya yüklemeleri: Kullanıcılarınızın çevrimiçi formunuz aracılığıyla dosya yüklemesine izin verin.
 • Kaydet ve devam Et: Kısmen doldurulmuş bir formu kaydedin ve formu doldurmak için daha sonra geri dönün.
 • Hesaplamalar: Gravity Forms ayrıca gönderilen alan değerleri temelinde gelişmiş hesaplamalar yapmanızı sağlar.
 • Ön uç formları: Kullanıcıların, WordPress yönetici erişimi sağlamadan incelemeniz için bir blog yayını göndermesine izin vermek ister misiniz? Bunu sitenizdeki kullanıcı arabirimi formlarını kullanarak yapabilirsiniz.
 • Formları sınırlama ve planlama: Bir formun alabileceği giriş sayısını sınırlayın ve formlarınızı planlayın.
 • Entegrasyonları: Yerçekimi Formları ile entegrasyon bir esinti. Web formunuzu üzerinde çalışmak istediğiniz çevrimiçi uygulamalara bağlayın.

WordPress’te Sürükle ve Bırak Form Oluşturucu

Gravity Forms, sezgisel bir sürükle ve bırak form oluşturucu ile birlikte gelir. Eklemek istediğiniz alanı seçin ve ardından formunuza sürükleyip bırakın.

Gravity Forms - Form oluşturucuyu sürükleyip bırakma

Bir form alanını düşürmek, alanı genişletir, böylece ihtiyacınız olduğunda bazı şeyleri değiştirebilirsiniz. Ad, e-posta, web sitesi, geri bildirim vb. Gibi en yaygın kullanılan formlar için önceden tanımlanmış kullanıma hazır alanlarla birlikte gelir.

Standart alanların yanı sıra, Gravity Forms gelişmiş alanlarla birlikte gelir. Burası, farklı giriş türleri seçip ad, etiketler, değerler, doğrulama denetimleri vb. Atayarak özel form alanları oluşturabileceğiniz yerdir..

Form alanlarını, formda yukarı ve aşağı sürükleyerek kolayca yeniden düzenleyebilirsiniz. Daha karmaşık formlar için, bir formu farklı bölümlere ve sayfalara bile ayırabilirsiniz.

Form Ayarlarında Paketlenmiş Güçlü Denetimler

Gravity Forms’daki her formun kendi özel ayarları olabilir. Bu, kullanıcıların form başlığı ve açıklaması ayarlamasına olanak tanır.

Gravity Forms, form ayarları altında güçlü denetimlerle birlikte gelir. Bu, formunuzun farklı yönlerini kontrol etmenizi sağlar. Her zamanki ayarların dışında, formunuz için etkinleştirebileceğiniz bir dizi seçenek vardır.

Yerçekimi Formu Ayarları

Form düzenini denetleyebilir ve kendi stilinizi oluşturabilmeniz için bir CSS sınıfı ekleyebilirsiniz. İstenmeyen posta önleme özelliklerini etkinleştirebilirsiniz. bal küpü, veya formunuzun daha etkileşimli görünmesi için geçiş animasyonlarını etkinleştirin.

Form ayarlarının onay sekmesi altında, bir kullanıcı bir form gönderdiğinde ne olacağını kontrol edebilirsiniz. Yapabilirsin yönlendirme kullanıcılar onlara özel bir mesaj gösterebilir, bir onay sayfasına gönderebilir veya istediğiniz başka bir bağlantıya yönlendirebilir.

Ayrıca, form alanları verilerini onay sayfanıza sorgu dizeleri olarak göndermeyi de etkinleştirebilirsiniz. Bu, onay sayfasında dinamik bilgileri görüntülemek için diğer işlevlerdeki sorgu dizelerini kullanmanızı sağlar.

Her form ayarında bir bildirim sekmesi bulunur. Varsayılan olarak, yönetici düzeyindeki kullanıcılar her form gönderimi için bildirim alır. Özel bildirimler ekleyebilir ve diğer e-posta adreslerine bildirim gönderebilirsiniz.

İleri Alanlar ve Koşullu Mantık

Gravity Forms, temel girdi türleri gibi standart form alanları ile birlikte gelir. Sitenize eklerken bu alanlar için etiketleri ve değerleri tanımlayabilirsiniz.

Yerçekimi Formlarındaki gelişmiş alanlar

Ancak, bu alanlar formunuzla fazla bir şey yapmanıza izin vermez. Yerçekimi Formu, Gelişmiş Alanlar için başka bir bölümle birlikte gelir. Bunlar, form düzenleyicide bırakabileceğiniz kullanıma hazır alanlar.

Örneğin, e-posta alanında, e-posta adreslerini doğrulamak için kullanıcıya bir onay e-postası göndermenizi sağlayan bir onay kutusu bulunur. Yerçekimi Formları, alana girilen verilerin o alanın temel sözdizimiyle eşleştiğini otomatik olarak doğrular.

Gönderi alanları, WordPress gönderisiyle ilgili alanları formunuza girmenize olanak tanır. Yazı alanlarını kullanarak WordPress sitenizde kullanıcı tarafından gönderilen içeriği kabul etmek için formlar oluşturabilirsiniz.

Gönderme alanları kullanıcı gönderme içeriği eklemenize izin verir

Son olarak, ürün adı, fiyatlandırma, miktar vb. Alanları eklemenizi sağlayan fiyatlandırma alanları vardır..

Gravity Forms’un en güçlü özelliği, formlarınıza koşullu denetimler ekleme yeteneğidir. Koşullu Mantık ile formunuzu alanları, bölümleri, sayfaları veya hatta kullanıcı seçimlerine veya girişlerine göre gönderme düğmesini gösterecek veya gizleyecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

Yerçekimi Formlarını Eklentilerle Entegre Etme ve Genişletme

WordPress, WordPress üzerine inşa edilmiş çerçeveler olarak işlev gören birçok eklentiye sahiptir. Gravity Forms, en popüler WordPress eklentileri ve hatta birçok WordPress olmayan uygulama ile kolayca entegre edilebilir.

Gravity Forms gibi en popüler e-posta hizmet sağlayıcılarıyla entegre etmek için eklentiler var MailChimp, Aweber, GetResponse ve diğerleri.

Yerçekimi Formları temel ve gelişmiş eklentiler

Eklenti eklentileri ile birçok ek özellik eklemek için Gravity Formlarını da genişletebilirsiniz. Yerçekimi Formlarını kullanarak sınavlar, anketler, anketler oluşturmak için eklentiler var.

Gravity Forms ayrıca Agile, Zoho ve Capsule CRM çözümleri gibi birçok popüler CRM ile entegre edilebilir.

Gravity Forms, WooCommerce ile kutudan çıkar çıkmaz çalışır. Ayrıca, formlarınızı PayPal, Stripe, Authorize.net, vb.Gibi ödeme ağ geçitleriyle entegre etmek için eklentileri vardır..

Gravity Formlar ve WPForms: En İyi İletişim Formu Eklentisi Gösterisi

Hem Yerçekimi Formları hem WPForms sitenizde kolayca bir iletişim formu oluşturmanıza yardımcı olur. Ancak daha derine indiğinizde, aralarında birkaç önemli fark bulacaksınız.

Bu eklentilerin nasıl farklı olduğuna ve benzersiz ihtiyaçlarınız için hangi eklentinin en iyi seçim olduğuna bir göz atalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Hem Yerçekimi Formları hem de WPForms, bir iletişim formu oluşturmak için çok fazla zaman kazandıran özelliklerle paketlenmiştir.

Bununla birlikte, diğer zengin özelliklere sahip eklentiler gibi, Gravity Forms’u kullanmak için biraz öğrenme eğrisi vardır. Bahsetmeye gerek yok, kutudan ne kadar çok özellik çıkarsa, öğrenme eğrisi o kadar dik olacaktır. Yerçekimi Formları farklı değil.

Bir form oluşturmak için yapmanız gereken ilk şey formunuzun adını belirtmektir. Ardından, form alanlarını her seferinde manuel olarak eklemeniz gereken form oluşturucuya yönlendirilirsiniz..

Arayüzü WPForms kadar şık değil. Formu önizlemek için oluşturucudaki Önizleme düğmesini tıklamanız gerekir.

wpforms form şablonları

WPForms, Öte yandan, form oluşturma sürecinin tamamını çok daha kolay hale getirdi. Eklenti, önceden oluşturulmuş birkaç şablonla birlikte gelir, böylece her zaman sıfırdan başlamak zorunda kalmadan bir form oluşturabilirsiniz.

wpforms incelemesi

Tüm form alanları düzgün bir şekilde düzenlenmiştir, böylece oluşturucuda doğru alanı hızlı bir şekilde seçebilirsiniz. Ayrıca, oluşturucudaki alanları özelleştirirken formu ANINDA önizleyebilirsiniz.

kazanan: WPForms

2. Fiyat

Gravity Forms’un maliyeti 59 $ ‘dan başlıyor. Ücretsiz bir sürüm sunmuyorlar. Ancak, satın almadan önce eklentiyi test etmek için demo sitelerine gidebilirsiniz.

tersine, WPForms WordPress eklenti deposundan indirebileceğiniz ücretsiz bir sürüm sunar. Eklentinin premium sürümünün maliyeti 49 $ ‘dan başlıyor.

kazanan: WPForms

3. Özellikler

Özelliklere gelince, Gravity Forms açıkça eğrinin önünde kalıyor.

Bu, WPForms’un gerekli özelliklerin eksik olduğu anlamına gelmez. Ancak Yerçekimi Formları tarafından Hesaplamalar gibi bazı gelişmiş özelliklerden yoksundur.

Bunu söyledikten sonra, Anketler ve Anketler gibi WPForms’un istiflendiği bazı alanlar da var. Aslında, WPForms eklentisi size gerçek zamanlı bilgiler içeren en iyi etkileşimli anket raporlarını sunar. Likert ölçeği, yıldız derecelendirmeleri vb.Gibi akıllı anket alanlarını da bulabilirsiniz..

kazananYerçekimi Formları

Tam WPForms incelememize göz atın.

Ağırlık Formları için Fiyatlandırma ve Destek Seçenekleri

yerçekimi formları fiyatlandırması

Gravity Forms eklentisinin fiyatlandırması, temel eklentilere sahip tek bir site lisansı için yıllık 59 ABD Doları’ndan başlar. Pro lisansı 3 site ve temel + profesyonel eklentiler için 159 $ olarak fiyatlandırılır. Elite lisansı, tüm eklentiler ve sınırsız site desteği ile yılda 259 $ karşılığında edinilebilir.

Her lisans size bir yıllık bilet tabanlı destek hakkı verir. Elite lisansı size öncelikli destek sağlar. Sorular genellikle bilet çözümü için etkileyici bir geri dönüş süresi ile çok çabuk cevaplanır..

Belgeler, form oluşturmanın her alanında size yol göstermenize yardımcı olacak şekilde kapsamlı.

WordPress için En İyi İletişim Formu Eklentisi Olarak Yerçekimi Formları Hakkındaki Kararımız

Gravity Forms, eksiksiz bir WordPress form eklentisine ihtiyaç duyan ileri düzey kullanıcılar için uygundur. Premium bir eklenti satın almak için bir bütçeniz varsa, kesinlikle Gravity Forms’a göz atmalısınız..

Özellikler açısından, temel eklentinin etkileyici bir seçenekler kümesi vardır. Gravity Forms için eklenti eklentilerini sadece eklenti web sitesinde değil, aynı zamanda WordPress.org deposunda da bulabilirsiniz..

En popüler ve yaygın olarak kullanılan eklentilerden biri olan WordPress temalarının çoğu, Gravity Form stilleri için yerleşik destekle birlikte gelir. Diğer WordPress eklentilerinin çoğuyla kusursuz bir şekilde çalışır.

WordPress için en iyi iletişim formu eklentisi olduğunu düşünüyoruz ve 5 üzerinden 4.6 veriyoruz.

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız Yarısı 4,6 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Gravity Formlarını Hemen Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map