iThemes Güvenlik İncelemesi 2020: WordPress Güvenliğini Sertleştirme

WordPress sitenizi bilgisayar korsanlarından korumanız mı gerekiyor? Tam özellikli iThemes Güvenlik eklentisi ile sitenizi kilitli ve güvende tutun. İThemes Güvenlik incelememizde, sitenizi kaba kuvvet giriş denemelerinden sıkıntılı botlara ve güvenlik açıklarına kadar her türlü güvenlik tehdidinden nasıl koruduğunu öğreneceksiniz..


iThemes Güvenlik İncelemesi

Neden Güvenlik Eklentisine İhtiyacınız Var??

WordPress’in kutudan çıkar çıkmaz oldukça güvenli bir CMS olduğu doğrudur. Herhangi bir hatayı düzeltmek ve ortaya çıkan güvenlik deliklerini tıkamak için sık sık güncellemeler alır.

Ancak, büyük popülaritesi nedeniyle bilgisayar korsanları tarafından en çok hedeflenen içerik pazarlama sistemlerinden biridir..

Sitelerini güvende tutmak için gösterdikleri çabaya rağmen, çoğu kullanıcı güvenlik uzmanı değildir. En iyi güvenlik uygulamalarının farkında olmayabilir ve eylemleri (veya eylem eksikliği) nedeniyle istemeden güvenlik açıkları oluşturabilirler.

Her site savunmasızdır. Bilgisayar korsanları, yalnızca verileri çalmak için değil, aynı zamanda yaymak için tüm web sitesi çeşitlerini hedefler zararlı kod sitenizin ziyaretçilerine.

Siteniz saldırıya uğradıysa, kurtarılması zor olan büyük bir darbe olabilir. Sadece yapmak zorunda değilsin saldırıya uğramış sitenizi düzeltin, aynı zamanda itibarınıza verilen zararı da onarmanız gerekir. Kullanıcılarınız gelecekte sitenize güvenmekte sorun yaşayabilir.

İThemes Güvenliği Hakkında

iThemes Security, iThemes’teki güvenlik uzmanları tarafından oluşturulan en iyi WordPress güvenlik eklentisidir. Eklenti, WordPress sitenizi tüm güvenlik tehditlerinden korumanıza ve korumanıza yardımcı olur ve gönül rahatlığı sağlar. Basit ve kullanıcı dostudur; yeni başlayan biri olsanız bile kolayca kullanabilirsiniz.

Eklenti, yaygın güvenlik sorunlarını gidermek için çalışır ve sitenizi saldırılara, kötü amaçlı yazılımlara ve ihlallere karşı korur. WordPress sitenize ekstra bir koruma katmanı ekler, böylece çevrimiçi kötü adamların sitenizi kırması imkansız hale gelir.

Eklentinin en önemli özellikleri kaba kuvvet koruması, dosya değişikliği algılama, 404 algılama, güçlü parola uygulaması ve veritabanı yedekleridir. Ayrıca, eklentide çok daha parlak güvenlik özellikleri var. Her şeyden önce, tehdit algılandıktan sonra anında e-posta bildirimleri sorunları hızlı bir şekilde çözmenize yardımcı olur.

En iyi WordPress güvenlik eklentileri hakkındaki makalemize göz atın.

İThemes Güvenliği Sitenizi Nasıl Güvende Tutuyor

iThemes Security, sitenizi bilgisayar korsanlarından güvenli ve güvenli tutmanın 30’dan fazla yoluna sahiptir:

 • Bilinen saldırganların IP adreslerinin sitenize giriş yapmasını yasaklayın
 • Çok fazla hatalı giriş denemesinden sonra kullanıcıları kilitleme (Login LockDown’a benzer)
 • Kötü amaçlı yazılımları ve diğer şüpheli kodları tespit etmek için sitenizi tarayın
 • Tüm hesaplar için güçlü şifreler uygulayın
 • Sunucunuz desteklediği sürece gösterge tablonuz veya herhangi bir sayfa veya gönderi için SSL’yi zorlayın
 • Yetkisiz değişiklikler için dosyalarınızı izleyin
 • Sitenizdeki şüpheli etkinliklerle ilgili e-posta bildirimleri alın
 • WordPress kurulumunuzla ilgili önemli sistem bilgilerini gizler ve gizler
 • …ve dahası

Ayrıca ödeme: Sitenizi izlemenize yardımcı olacak bir güvenlik denetimi nasıl yapılır.

İThemes Security Pro ile Sitenizi Kilitleyin

İThemes’in Pro sürümü, zamandan tasarruf etmek ve sitenizi daha da güvenli tutmak için daha gelişmiş özellikler ve otomasyonlar sağlar:

 • 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama: Akıllı telefonunuzla yalnızca sizin giriş yapabilmeniz için bir mobil uygulama (Google Şifrematik veya Yetkilendirme gibi) oluşturun
 • Kötü Amaçlı Yazılım Tarama Zamanlaması: Sitenizi her gün şüpheli herhangi bir kod için otomatik olarak tarayın
 • Parola Geçerlilik Süresi Sonu: Kullanıcıları seçtiğiniz bir süre sonra yeni parolalar oluşturmaya zorlayın
 • Güvenlik Ayarlarını İçe ve Dışa Aktar: Diğer WordPress sitelerinizi aynı ayarlarla hızlı bir şekilde kurun
 • Giriş URL’sini Özelleştir: Kullanıcıların sitenize giriş yapmaya çalışmasını engelleyin gösterge tablosu giriş URL’nizi özelleştirme

Sitenizde iThemes Güvenliği Nasıl Kurulur

Önemli: İThemes Güvenlik eklentisini yüklemeden ve güvenlik özelliklerinden herhangi birini etkinleştirmeden önce, sitenizin tam bir yedeklemesini yaptığınızdan emin olun. Bunun nedeni, eklentinin veritabanınızda ve site dosyalarınızda, nadiren de olsa sitenizde sorunlara neden olabilecek değişiklikler yapmasıdır..

Eklentiyi yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, ücretsiz iThemes Brute Force Network Protection’ı etkinleştirmek için bir bildirim göreceksiniz. Bu sizi iThemes ağına bağlar, böylece zaten veritabanlarında bulunan bilinen kaba kuvvet saldırganlarının sitenize giriş yapması otomatik olarak engellenir.

iThemes Güvenlik İncelemesi - kaba kuvvet API'sini etkinleştir

Ücretsiz API anahtarını almak için e-posta adresinizi girmeniz yeterlidir.

Şimdi şuraya gidebilirsiniz: Güvenlik ayarları hangi güvenlik seçeneklerini etkinleştirmek istediğinizi seçmek için.

Ayarlar ekranına bakmak mevcut tüm seçeneklerle biraz ezici olabilir:

iThemes Güvenlik İncelemesi - ayarlar

Ancak, daha gelişmiş seçenekler gizlenirken önerilen seçeneklerin otomatik olarak gösterildiğini fark edeceksiniz.

Her öğenin ne yaptığının kısa bir açıklaması vardır. Hangilerini etkinleştirmek ve yapılandırmak istediğinizi seçebilir ve seçebilirsiniz.

İle özellikleri etkinleştirme düğmesinin ayarlanması kolaydır: düğmesine tıklamanız yeterlidir..

İle özellikleri Ayarları Yapılandır düğmesi, ayarları incelemenizi veya başlamak için birkaç seçeneği doldurmanızı gerektirebilir. Örneğin, Yasaklı Kullanıcılar, yasaklamak için belirli IP adreslerini manuel olarak girebilirsiniz:

iThemes Güvenlik İncelemesi - yasaklı kullanıcılar

Şuraya da gidebilirsiniz: Güvenlik »Güvenlik Kontrolü sitenizi taramak için.

iThemes Güvenlik İncelemesi - sitenizi tarayın

Destek ve Belgeler

Eklenti panosunda sağlanan açıklamalar, her seçeneğin ne yaptığını netleştirir. WordPress.org ile ilgili SSS, sorunu çözmek için uygulayabileceğiniz en yaygın sorunları ve adımları ele almaktadır. Ayrıca şu adresten daha fazla yardım makalesi mevcuttur: resmi iThemes destek sitesi.

Eklentinin ücretsiz sürümü için, topluluk desteği, kullanıcıların birbirlerine yardım etmede aktif oldukları WordPress.org destek forumlarında mevcuttur. Çoğu destek iş parçacığı hızla çözülür.

iThemes Security Pro kullanıcıları, geliştiricilerin resmi desteğine erişebilir.

İThemes Security için fiyatlandırma

iThemes Security 3 farklı fiyatlandırma planı sunuyor Blogger, Serbest çalışan, ve Altın. İThemes Security ürününü kullanmak istediğiniz site sayısına bağlı olarak bir plan seçebilirsiniz.

Ithemes güvenlikli fiyatlandırma

Blogger yılda 80 $ maliyeti ve 1 WordPress sitesini destekleyen temel plan. Yalnızca 1 web sitesini yönetiyorsanız, bu planı satın alın.

1’den fazla siteniz ve en fazla 10 siteniz varsa, Serbest çalışan plan. Orta ölçekli girişimciler ve serbest çalışanlar için havalı.

Büyük ajanslar için Altın plan. Bu plan size sınırsız sayıda site için lisans sağlar.

Tüm planlar 1 yıllık biletli destek, 1 yıllık eklenti güncellemeleri ve 10 iThemes senkronizasyon sitesini içerir. iThemes Sync, tek tıklamayla WordPress güncellemeleri, çalışma süresi izleme, WordPress teması ve eklenti yöneticisi vb.Dahil olmak üzere birden fazla WordPress sitesini tek bir kontrol panelinden yönetmenize yardımcı olur..

iThemes Güvenliği ve WordFence Güvenliği

Web siteniz için en iyi güvenlik eklentisini arama?

Başka bir popüler ücretsiz güvenlik eklentisi olan WordFence Security’yi duymuş olabilirsiniz.

Her iki eklentiyi de test ettikten sonra, WordFence Security iyi bir temel güvenlik eklentisi olsa da, sunucunuza önemli bir yük getirdiğini ve hantal bir kullanıcı arayüzüne sahip olduğunu gördük. (Daha fazla ayrıntı için tam WordFence Güvenlik incelememize bakın.)

iThemes Security, Dosya Değişikliği Algılama özellikleri gibi sitenizi yavaşlatabilecek bazı özelliklere sahiptir, ancak genel olarak daha iyi çalışır. Unutmayın: dosyalarınızı sürekli olarak tarayan her şey kaynakları kaplar.

Ancak, iThemes Security çok özelleştirilebilir olduğundan, hangi özellikleri etkinleştireceğinizi seçebilir ve seçebilirsiniz. Sitenizi yavaşlatabilecek olanlardan kolayca kurtulabilir veya yalnızca düşük trafik dönemlerinde çalıştırabilirsiniz..

Daha fazla ayrıntı için nihai WordPress güvenlik kılavuzunu okumalısınız.

Kararımız

Tüm WordPress web sitelerinin bir güvenlik eklentisi kurmaktan yarar gördüğüne inanıyoruz. Tek soru siteniz için hangisinin en iyisi.

iThemes Security, WordPress.org dizinindeki en popüler ve yüksek puan alan güvenlik eklentilerinden biridir.

Güvenlik jargonuna veya en iyi uygulamalara aşina olmasanız bile iThemes Security eklentisinin kullanımını kolay bulduk. Gösterge tablonuzdaki her özelliği açık bir şekilde açıklar. Çok fazla seçenek olsa da, bunaltıcı bir şekilde sunulmuyor.

İThemes Security’ye 4 yıldız üzerinden 4 veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

İThemes Güvenliğini Şimdi Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map