LearnDash İncelemesi – WordPress’te Çevrimiçi Kursunuzu Oluşturma

WordPress sitenizde çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak mı istiyorsunuz? LearnDash WordPress eklentisi tam olarak bu amaçla tasarlanmıştır, yani WordPress web sitenizde çevrimiçi kurslar oluşturmanıza ve satmanıza yardımcı olmak için. Ama bu en iyi seçim mi?


Bu LearnDash incelemesinde, sizin için doğru eklenti olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak özelliklerine, işlevlerine, fiyatlandırmasına ve daha fazlasına göz atacağız.

LearnDash Hakkında

learndash-WordPress-eklentisi

LearnDash, WordPress için en popüler öğrenme yönetim sistemi (LMS) eklentisidir. Fortune 500 şirketleri, dünya çapındaki büyük üniversiteler ve profesyonel eğitim kuruluşları tarafından kullanıcıları ve öğrencileri için harika kurslar oluşturmak için kullanılır.

Parlak özelliklerle dolu basit ama güçlü bir eklentidir. WordPress sitenizde ayarlarını kolayca yapılandırabilir ve akıllara durgunluk veren kurslar oluşturabilirsiniz. Herhangi bir konu hakkında gerçekten ilginç ve yararlı bilgiler varsa, kolayca çevrimiçi kurslar geliştirebilir, satabilir ve çevrimiçi para kazanabilirsiniz. Kurslarınızı satmak için 1 kerelik fiyat, yinelenen ödemeler ve abonelikler veya üyelik planları ayarlayabilirsiniz.

LearnDash, çeşitli oyun teknikleri, ödül sistemleri ve katılım tetikleyicileri aracılığıyla okuyucularınıza eğlenceli bir öğrenme deneyimi sunmanıza olanak tanır. Kullanıcıları daha fazla kurs almaya teşvik eder ve sitenizdeki kullanıcı katılımını artırır. Örneğin, kurs ilerlemesini gösterebilir, sertifikalar verebilir, puanlar verebilir ve öğrencileri teşvik etmek için rozetler verebilirsiniz.

LearnDash İncelemesi: LearnDash’e Başlarken

LearnDash eklentisi, çevrimiçi kurslar oluşturmak için ayarlarını zahmetsizce yapılandırmanıza izin veren gerçekten basit, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir..

Başlamak için eklentiyi WordPress web sitenize yüklemeniz gerekir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin kılavuzumuzu izleyin.

Eklentiyi yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, LMS Öğrenme WordPress kontrol paneli menünüze eklendi. Buna tıklayın ve Ayarlar. Ardından, LMS Lisansı sekmesine gidin ve kullanıcı adınızı ve lisans anahtarınızı girin.

insert-lisans-learndash

Lisans anahtarını hesabınızda LearnDash web sitesinde bulabilirsiniz.

Sonra, PayPal Ayarları sekmesini tıklayın ve ödemeleri kabul etmek için PayPal bilgilerinizi girin.

learndash-paypal-settings

Bundan sonra, Ayarlar’daki diğer sekmeleri inceleyebilirsiniz. Hepsini inceledikten sonra, tıklamayı unutmayın Kayıt etmek.

LearnDash ile İlk Kursunuzu Oluşturma

Yeni bir kurs eklemek için şu adrese gidin: LearnDash LMS »Dersler WordPress kontrol panelinizden. Ardından, Yeni ekle.

Şimdi normal WordPress yayın düzenleyicisine benzeyen bir kurs düzenleyici göreceksiniz.

eklenti yeni ders-learndash

Önce kurs başlığınızı ekleyin. Ardından, gönderi alanına ders tanımını ekleyin.

Aşağı kaydırdıkça, LearnDash Kurs Oluşturucu. Oradan, çevrimiçi kursunuza dersler, konular ve kısa sınavlar ekleyebilirsiniz..

learndash-kurs-oluşturucu

Dersleri tıklayarak ders ekleyebilirsiniz. Ekle Dersler sekmesindeki simge.

Eklenti dersler-learndash

Gerekli sayıda ders ekledikten sonra, bunları sağ sütuna sürükleyin.

sürükle dersler Oluşturulması-kursu

Bir derste birçok konu olabilir. Ders başlıktır, konular ise ana başlık içindeki alt başlıklardır.

Konu eklemek için Ekle Konular sekmesinde. Gerekli sayıda konu ekledikten sonra, bunları sağ paneldeki uygun derslerin içine sürükleyebilirsiniz. Konu eklemek için dersinizi genişlettiğinizden emin olun.

create-konular-learndash

Benzer şekilde, aynı süreci izleyerek ders sınavları ekleyebilirsiniz. Tüm kurs için derslerin yanı sıra dünya çapında kısa sınavlar da ekleyebilirsiniz..

learndash-sınavlar

LearnDash Kurs Oluşturucu’dan kursunuza yeterli dersleri, konuları ve kısa sınavları ekledikten sonra, LearnDash Kursu Ayarları.

learndash-kurs-settings

Bu bölümden, kurs malzemeleri, kurs fiyatı türü, kurs puanları, ilgili sertifika vb. Gibi kurs için farklı seçenekler belirleyebilirsiniz. Tüm ayarları inceledikten sonra devam edin ve Taslağı kaydet.

Şimdi bir İlişkili İçerik bölüm, kurs düzenleyici sayfanızın sağ kenar çubuğunun üstüne eklendi.

ilgili içerik-learndash

İlişkili İçerik bölümü, kursunuz için oluşturulan tüm dersleri, konuları ve kısa testleri gösterir. Kursun genel taslağını buradan görebilirsiniz.

Devam edelim ve derslere, konulara ve kısa testlere nasıl içerik ekleyeceğinizi kontrol edelim.

Yıkama Dersleri, Konular ve Kısa Sınavlara İçerik Ekleme

İlk çevrimiçi kursunuzun ana hatlarını oluşturduğumuza göre, derslere, konulara ve kısa testlere içerik eklemeye hazırız.

Yapmanız gereken tek şey İlişkili İçerik bölümünde içerik eklemek istediğiniz dersin, konunun veya kısa testin başlığını tıklayın. Bu eğitim için, Ders 1: Giriş.

click-ders-to-edit-learndash

İlgili dersi, konuyu veya sınavı düzenleyebileceğiniz ve bunlara içerik ekleyebileceğiniz düzenleyiciyi otomatik olarak açar. Artık derslerinize metin, resim ve hatta videolar yerleştirebilirsiniz.

edit-ders-learndash

Ardından aşağı kaydırıp ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Kurslar, Dersler, Konular ve Sınavlar için benzer bir arayüz bulacaksınız, böylece hepsini yapılandırmak kolaydır.

İlişkili tüm derslere, konulara ve kısa sınavlara içerik ekledikten sonra, Kurs Düzenleyicisine gidebilir ve kursunuzu yayınlayabilirsiniz.

Daha Fazla LearnDash Eklentisi Seçenekleri

LearnDash, kullanıcılarınıza heyecan verici bir e-öğrenme deneyimi sunmanıza olanak tanıyan eksiksiz bir özellik ve seçeneklerle birlikte gelir. Artık LearnDash ile çevrimiçi bir kurs oluşturmayı bildiğinize göre, en ilginç özelliklerinden ve seçeneklerinden bazılarına göz atalım.

1. LearnDash Sertifikaları

Kullanıcılarınıza sınav performanslarına, bir kursa veya her ikisine birden göre resmi sertifikalar verebilirsiniz. Sertifikalar tamamen özelleştirilebilir ve kullanıcı adı, kurs veya sınav adı, puan ve çok daha fazlasını içeren dinamik verileri destekler.

Sertifika seçenekleri kurslarınızı daha özgün hale getirir ve kullanıcılarınızın güvenini kazanmaya yardımcı olur.

2. Gelişmiş Para Kazanma Seçenekleri

LearnDash çevrimiçi kurslarınızı satmayı çok kolaylaştırır. Çevrimiçi kurslarınız için fiyat belirlemenize, bir ödeme planı seçmenize ve sipariş almanıza olanak tanıyan kolay seçeneklere sahiptir. 1 kerelik satın alma, yinelenen ödemeler veya üyelik planları için ayarlayabilirsiniz.

3. Kullanıcı Profilleri

LearnDash, müşterileriniz için ön uç kullanıcı profilleri oluşturur. Kullanıcı profillerine giderek kurs etkinliklerini kolayca takip edebilirler.

4. Güçlü Yönetim Seçenekleri

LearnDash, öğrencilerinizi ve kurslarınızı iyi organize etmek için güçlü yönetim seçenekleri sunar. Öğrencilerinizi gruplandırabilir, kullanıcı kaydı, ilerleme durumu ve sınav performansı hakkında raporlar çalıştırabilir, kurs erişimini sona erdirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

5. LearnDash Eklentileri

LearnDash, öğrenme yönetim sisteminizin işlevselliğini genişletmenize olanak tanıyan bir dizi ücretsiz ve premium eklentiye sahiptir. WooCommerce, bbPress, Stripe, MailChimp (ayrıca MailChimp’e daha iyi alternatifleri de inceleyin), Slack ve diğer birçok popüler uygulama için uzantılara sahiptir..

Resmi LeanDash web sitesine giderek LearnDash özelliklerinin tam listesini görebilirsiniz..

LearnDash Eklentisi: Fiyatlandırma ve Destek

LearnDash, 3 fiyatlandırma planına sahip premium bir eklentidir. Fiyatlandırmalarıyla ilgili en iyi şey, ara sıra ağır bir indirim sunmalarıdır, bu yüzden dikkat edin!

learndash fiyatlandırma

1. Temel: Temel plan normalde 199 $ ‘a mal olur, ancak indirim teklif ederken daha düşük maliyetle alabilirsiniz. % 40’a varan indirim sunuyorlar.

Bu planı satın alırsanız, 1 site lisansı ve aşağıdakiler hariç tüm LearnDash özelliklerini alabilirsiniz ProPanel. ProPanel, LearnDash için gelişmiş bir raporlama eklentisidir.

2. Artı Paketi: Artı Paket normalde 299 dolar. En fazla 10 web sitesinde kullanılabilir. ProPanel dahil tüm LearnDash özelliklerini içerir.

3. Pro Paketi: Pro Paketin normal fiyatı 369 $. Bu paket ile en fazla 25 site lisansı alabilirsiniz.

Tüm bu fiyatlandırma planları 1 yıllık destek ve güncellemeleri içermektedir. Ayrıca, LearnDash’in demo site dosyalarını alacaksınız.

LearnDash Yardım Merkezi, satış öncesi sorulara, teknik sorulara ve diğer genel sorulara yanıt bulabileceğiniz zengin bir SSS bölümü sunar. Kişiselleştirilmiş desteğe ihtiyacınız varsa, bir destek bileti açmanız gerekir.

WordPress Sitenizde LearnDash Eklentisini Kullanma Hakkındaki Kararımız

LearnDash eklentisi şüphesiz en güçlü ve kullanıcı dostu WordPress LMS eklentisidir. WordPress sitenizde tam teşekküllü çevrimiçi kurslar oluşturmanıza ve bunları satarak para kazanmanıza olanak tanır.

Eklenti, kursları ve müşterilerinizi düzenlemek için eksiksiz bir özellik setine sahiptir. Ayrıca öğrencilerinizi meşgul etmek ve daha fazla ders almaya teşvik etmek için ilginç seçenekler vardır..

Buna ek olarak, bir dizi popüler eklenti ve uygulama ile entegrasyonları vardır, böylece öğrenme yönetim sisteminize işlevsellik eklemek için favori araçlarınızı kullanabilirsiniz.

LearnDash’in bugün mevcut olan nihai öğrenme yönetim sistemi eklentisi olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, çevrimiçi kurslar oluşturmak, satmak ve para kazanmak isteyen kullanıcılarımıza LearnDash’i şiddetle tavsiye ediyoruz..

Biz 5 üzerinden 4.5 vermek. İnceleme puanımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Şimdi Öğrenin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map