İletişim Formu 7

WordPress siteniz için ücretsiz bir iletişim formu eklentisi mi arıyorsunuz? İletişim Formu 7, bir milyondan fazla web sitesinde yüklü en popüler WordPress eklentilerinden biridir. Bu İletişim Formu 7 incelemesinde, özelliklerine, kullanım kolaylığına ve destek seçeneklerine bir göz atacağız.


İletişim Formu 7 İnceleme

Neden İletişim Formu Eklentisine İhtiyacınız Var??

WordPress, içerik yayınlamak ve yorumlarla kullanıcılarınızla etkileşim kurmak için sağlam bir sistemle birlikte gelir. Ancak, yerleşik bir iletişim formu ile birlikte gelmez. Bu sorun eklentiler tarafından çözüldü.

İletişim Formu, kullanıcılarınızın özel olarak iletişim kurmasını sağlar. E-posta, internetteki en kolay ve özel iletişim şeklidir. Web sitenize bir iletişim formu eklemek sadece kullanıcılar için değil, aynı zamanda yeni iş ve istihdam fırsatları için de kapıları açar.

Web sitenizde bir iletişim sayfasına sahip olmak göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir ve iletişim formu olmadan bir iletişim sayfası eksiktir..

En iyi WordPress form eklentileri mevcuttur. Hem ücretli hem de ücretsiz eklentiler mevcuttur. Ücretli bir eklentinin premium özelliklerini arıyorsanız, şu adrese göz atmanızı öneririz: WPForms veya Gravity Forms incelememiz.

İletişim Formu 7, WordPress için en popüler ücretsiz iletişim formu eklentisidir. Son derece popüler ve tüm zamanların en çok indirilen WordPress eklentilerinden biri.

İletişim Formu 7’nin özelliğimizde, kullanım kolaylığında ve destek analizimizde nasıl öne çıktığını görelim.

İletişim Formu 7 ile WordPress’te Kolayca İletişim Formları Oluşturun

Standart WordPress uygulamalarını kullanarak Form 7’ye başvurun ve yönetici alanınıza mükemmel şekilde entegre olur. Ayrıca, kendi formlarınızı nasıl oluşturacağınızı öğrenmek için bakabileceğiniz bir demo formu ile birlikte gelir.

Contact Form 7 eklentisi ile form oluşturma

Ana form düzenleyici arayüzü yazı düzenleme ekranında metin düzenleyiciye çok benzer. Üst menüde form öğesi eklemek için kullanabileceğiniz basit düğmeler vardır.

Formunuzu oluşturmayı bitirdikten sonra, hazır hale getirmek için yayınla düğmesini tıklamanız yeterlidir. İletişim Formu 7, formu WordPress sitenizin herhangi bir yerine eklemeniz için bir kısa kod verecektir.

İletişim Formu 7 için Gelişmiş Ayarlar

İletişim Formu 7 güçlü bir eklentidir. İletişim Formu 7 ile oluşturulan her form Posta, Mesajlar ve Ek Ayarlar sekmelerinden yapılandırılabilen farklı ayarlara sahip olabilir.

İletişim Formu 7'deki posta ayarları

Posta ayarları sayfasında, form tarafından toplanan yanıtların nereye gönderileceğini tanımlayabilirsiniz. Varsayılan olarak, İletişim Formu 7, gönderilen her formu yönetici e-posta adresine gönderir. Bunu istediğiniz diğer e-posta adresleriyle değiştirebilirsiniz.

“Mesajlar” sekmesi altında, İletişim Formu 7’nin size ve ziyaretçilerinize gösterdiği varsayılan mesajları değiştirebilirsiniz. Bu iletiler doğrulama hataları, giriş hataları, form gönderme işlemindeki başarı ve başarısızlık iletileri.

Ek ayarlar sekmesi, önceden tanımlanmış biçimde belirli bir kod göndermenizi sağlar.

İletişim Formu ile Karmaşık Formlar Oluşturma 7

Contact Form 7 ile karmaşık formlar oluşturmak mümkündür ancak o kadar da kolay değildir. Giriş türleri ve form öğeleri eklemek için form düzenleyicideki düğmeleri kullanabilirsiniz.

Ancak, koşullu mantık veya ödeme işleme gibi gelişmiş eklentiler yoktur. WPForms ve eklentileri.

Bir öğeye tıklamak, o alan için temel seçenekleri seçebileceğiniz bir açılır pencere açar. Örneğin, gerekli alanları işaretleyebilir, yer tutucu metin ekleyebilir ve eklediğiniz giriş türüne göre yapılandırabilirsiniz.

Giriş alanları için gelişmiş seçenekler ayarlama

Formunuzu düzgün bir şekilde görüntülemek için HTML’yi paragraf ve satır sonu etiketleri gibi yazmanız gerekir.

Contact Form 7 ile karmaşık bir form oluşturma sırasındaki genel kullanıcı deneyimi iyi değildir. Bununla birlikte, HTML ve iletişim formu 7 hakkında temel bilgiye sahipseniz, en güçlü form oluşturucusundan biridir..

İletişim Formu 7 ile Oluşturulmuş Şekillendirme Formları

İletişim Formu 7, WordPress temanızın stilini otomatik olarak devralır. Çoğu standart uyumlu WordPress teması, form alanları ve düğmeler için önceden tanımlanmış stillerle gelir.

Bazı premium WordPress temaları, esas olarak İletişim Formu 7 için önceden tanımlanmış stillerle birlikte gelir. Ancak, gerekirse, her zaman kendi özel CSS’nizi ekleyebilirsiniz..

İletişim Formu 7, tüm formlara CSS sınıfları ve kimliği ekler. WordPress temanızda veya alt temanızda bu varsayılan sınıfların üzerine yazmayı kullanabilirsiniz.

Nasıl yapılacağı ile ilgili bu eğiticiye bir göz atın tarzı İletişim Formu WordPress’te 7 form.

İletişim Formu 7’yi Eklenti Eklentileri ile Genişletme

İletişim Formu 7, Gravity Forms gibi ücretli form oluşturucu eklentileri tarafından yaygın olarak sunulan çeşitli özelliklerden yoksundur. Bununla birlikte, İletişim Formu 7 açık kaynaklıdır ve oldukça genişletilebilir. Birçok WordPress eklenti yazarı, İletişim Formu 7 için yeteneklerini artıran kendi eklentilerini oluşturdu.

Örneğin, İletişim Formu 7’nin yazarı mükemmel bir eklenti yazmıştır. Flamingo. CF7 formları tarafından gönderilen yanıtları veritabanına kaydetmenizi sağlar.

Diğer eklenti eklentilerini bulmak için WordPress.org eklentilerinde İletişim Formu 7’yi aramanız yeterlidir..

İletişim Formu için Destek ve Belgeler 7

İletişim Formu 7 kapsamlı belgelerle birlikte gelir. Öncelikle, WordPress yönetici alanınızın içinde yerleşik bağlamsal yardıma sahipsiniz..

Bunun dışında eklentinin web sitesinde daha ayrıntılı belgeler bulunmaktadır. Belgelerin çoğu İngilizce ve Japonca olarak sunulan düz metin biçimindedir.

İlgili: Çok Dilde Web Sitesi Nasıl Oluşturulur.

Kullanıcılar ayrıca resmi WordPress destek forumları aracılığıyla da destek sorguları gönderebilir. Ancak, ücretsiz destek garanti edilmez.

Kararımız

İletişim Formu çok güçlü bir eklentidir. Aynı kategorideki premium ücretli eklentilere çok güçlü bir alternatiftir. Kapsamlı dokümantasyon ile birlikte gelir ve uzun süre etrafta olmasını sağlayan iyi bir topluluk desteğine sahiptir. Ayrıca tamamen farklı dillere çevrilir.

Ancak, bazı ücretli eklentiler tarafından sunulan birçok özellikten yoksundur. Yeni başlayanlar için de kullanımı çok kolay değil. İyi belgelenmiştir ancak bir kullanıcının daha fazla yardıma ihtiyacı varsa, destek seçenekleri sınırlıdır. Biz 5 üzerinden 3,6 vermek.

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız YarısıYıldız derecelendirmesi boş 3,5 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Şimdi İletişim Formu 7’yi Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map