MemberPress Review 2020: En İyi WordPress Üyelik Eklentisi mi?

Bir üyelik web sitesi oluşturmak ister misiniz? Üyelik sitesi, premium içerik kitaplığı oluşturmanıza ve bu siteyi yalnızca kayıtlı üyelerinize erişilebilir hale getirmenize olanak tanır.


MemberPress bugün piyasada bulunan en iyi WordPress üyelik eklentilerinden biridir.

Bu MemberPress incelemesinde, özelliklerine daha yakından bakacağız ve onu WordPress için en iyi üyelik eklentilerinden biri haline getiren şeyi keşfedeceğiz.

MemberPress

Neden WordPress Üyelik Eklentisine İhtiyacınız Var??

Basitleştirelim: WordPress üyelik sitesi oluşturmak için.

Üyelik sitesi, yalnızca abone olan üyelerin erişebileceği bazı kilitli içeriğe sahip bir işletme web sitesidir. Premium içeriği ödeme duvarının arkasına gizlemenizi sağlar, böylece herkes içeriğe erişemez – sadece anahtarları olanlar. Burada ‘üyelik’ ödeme duvarınızın anahtarıdır. Bir üyelik planına abone olmak için kullanıcılardan ücret alabilir veya ücretsiz olarak bir hesap kaydetmelerini isteyebilirsiniz.

Üyelik sitesi oluşturmanın birkaç olası nedeni:

 • Üyelik satarak yinelenen gelir elde edin.
 • Ödeme duvarının arkasında harika içerikler sağlayarak kendinizi bir otorite olarak kurun.
 • İlgi çekici bir e-posta listesi oluşturun.

İlişkili: E-posta listenizi nasıl büyütürsünüz, REAL FAST!

Tam teşekküllü bir üyelik sitesi, farklı düzeylerde üyelikler oluşturmanıza olanak tanır. Üyelik düzeyine göre içeriğinize erişime izin verebilirsiniz. Başka bir avantaj, ürünlerinizi tek seferlik bir ücretle satabilmeniz veya tekrarlanan aboneliklerle satabilmenizdir..

MemberPress ile Tam Özellikli WordPress Üyelik Siteleri Oluşturma

MemberPress, adından da anlaşılacağı gibi, WordPress’te tam güçlü bir üyelik sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan bir araçtır. “WordPress için All-In-One üyelik eklentisi” olarak pazarlanan bir üyelik eklentisinde istediğiniz tüm özelliklere sahiptir. Üyelik siteleri oluşturmanıza, üyelikleri ve içeriği yönetmenize ve ödemeleri güvenli bir şekilde almanıza olanak tanır.

Eklentinin kullanımı ve kullanımı kolaydır. Yeni başlayanlar bile seçeneklerini ve ayarlarını kolayca yapılandırabilir. Tutarlı bir şekilde güncellendi ve zaman içinde yapılan iyileştirmeler sayesinde daha da başlangıç ​​dostu hale geldi.

1. MemberPress Kurulum Süreci

Eklenti etkinleştirildikten sonra sizi eklenti seçenekleri bölümüne götürür. Bu sayfada, sayfalar, hesaplar, alanlar, ödemeler, e-postalar, pazarlama vb. İçin seçenekleri yapılandırabilirsiniz..

memberpress-eklenti-seçenekleri

Sayfalar: Ayrılmış sayfaları yapılandırabilir ve özelleştirebilir, üyelik sayfası sümüklerini gruplayabilir ve oluşturabilir ve Sayfalar sekmesinden yetkisiz erişim seçeneklerini izleyebilirsiniz. Ayrılmış sayfalar, bir üyelik sitesi için gerekli olduğundan eklenti tarafından otomatik olarak oluşturulur.

Hesap: Hesap sekmesi, üye bilgilerini yapılandırma seçenekleri içerir. Dört ana bölümü vardır: izinler, kayıt, giriş ve çıkış ve hesap sayfası karşılama mesajı.

Alanlar: Bu sekme, üyelik kayıt formlarındaki ve kullanıcı hesabı sayfalarındaki alanları etkinleştirme veya devre dışı bırakma ve alanları daha fazla yapılandırma seçenekleri içerir.

memberpress-field-seçenekleri

İki kullanıcı bilgi alanı vardır – İsim Alanları ve Adres Alanları varsayılan olarak. Form kaydınızda belirli bir alanı zorunlu kılabilir veya zorunlu kılmayabilirsiniz.

Ödemeler: Ödemeler sekmesinde kullanıcılar ödeme ayarlarını yapılandırabilir. MemberPress eklentisi şu anda aşağıdaki ödeme ağ geçitlerini desteklemektedir: PayPal, Authorize.net ve Stripe.

memberpress-review-ödeme seçenekleri

Bu bölümden bir veya daha fazla ödeme yöntemi ekleyebilir ve yapılandırabilirsiniz. Ayrıca, ödeme etiketlerinin, simgelerin ve açıklamaların gösterilip gösterilmeyeceğini de seçebilirsiniz.

E-postalar: Eklentinin bu sekmede tam bir e-posta seçeneği seti vardır. Üyelere ve yöneticilere e-posta gönderilecek ad ve e-posta adreslerini yapılandırın.

email-seçenekleri-memberpress inceleme

Ayrıca, e-postaların ne zaman gönderileceğini de yapılandırabilirsiniz.

Pazarlama: Pazarlama sekmesi, e-posta hesaplarınızı ve posta listelerinizi yönetmenize ve kontrol etmenize olanak tanır. MemberPress, 10’dan fazla popüler e-posta pazarlama hizmeti için yerleşik eklentilere sahiptir. Hesaplarınızı MemberPress ile senkronize edebilir ve üyelerin e-posta adreslerini listelerinize ekleyebilirsiniz.

Bilgi: Bu sekme, işletme adresinizi girme, yönetme ve düzenleme seçenekleri sunar.

Genel: Genel sekmesinde uluslararasılaştırma (dil kodu, para birimi), tema uyumluluğu, SEO ve PayWall, yeniden yazma kuralları ve arka plan işleri için seçenekler bulunur.

seo-ödeme duvarı-settings-memberpress inceleme

Arama motorlarının korumalı içeriğinizi yetkili üyeler olarak görüntülemesine izin verebileceğiniz Arama Motorlarını Yetkilendir seçeneğine sahiptir. Bu seçenek etkinleştirildiğinde, arama motorları sitenizi kısıtlı içerik için de dizine ekleyebilir.

Bir başka ilginç seçenek Paywall. Ödeme duvarını etkinleştirerek, içeriğiniz kilitlenmeden önce içeriğinizi belirli bir süre boyunca tüm ziyaretçilerinize görüntüleyebilirsiniz.

Vergiler: Son olarak, bu sekme vergi hesaplamalarını etkinleştirmenize veya devre dışı bırakmanıza ve vergi hesaplamaları için ayarları yönetmenize olanak tanır.

2. Üyelik Oluşturma

Üyelik oluşturmak için Üyelikler menüsüne gitmeniz ve Yeni ekle.

Şimdi, aşağıda gösterildiği gibi yeni bir üyelik oluşturmaya başlayabilirsiniz:

create-üyelikleri-memberpress inceleme

Üyeliğe bir ad verin, fiyatı, faturalandırma türünü (bir kerelik veya yinelenen), erişim süresini ve üyelik açıklamasını belirtin. Kayıt, izinler, fiyat kutusu vb. Üyelik seçeneklerini de yapılandırabilirsiniz..

Aynı işlemle birden çok türde ve düzeyde üyelik oluşturabilirsiniz.

üyelikleri-memberpress

3. Erişim Kurallarını Yapılandırma – İçeriği Koruma

Nasıl üyelik oluşturacağımıza baktığımıza göre, eklentinin başka bir ilginç özelliğine bakalım: Erişim Kuralları.

İçeriğinizi korumak için kurallar ayarlayabilir ve korunan içeriğe kimlerin erişebileceğini belirleyebilirsiniz. İlk olarak, korumalı içeriği yayınlar, sayfalar, belirli yollarla kategorize edilmiş veya etiketlenmiş yayınlar veya web sitesindeki herhangi bir dosya olarak ayarlayın. Ardından, kullanıcının kilitli içeriğe erişebilmesi için karşılanması gereken “Erişim Koşulları” nı tanımlayabilirsiniz..

access-kurallar-memberpress inceleme

“İkinci Mesajım” başlıklı tek bir yayın korumalı içerik olarak ayarlandı. Yukarıdaki resimde erişim kurallarının nasıl ayarlandığını görebilirsiniz.

Şimdi, Silver üyeliği satın almayan ve isimleri ‘Harry’ ile başlamayan üyeler, postayı açmaya çalışırsa yetkisiz bir mesaj alır. Aşağıdaki ekran görüntüsünü görüntüleyin:

Yetkisiz-ileti-memberpress inceleme

İçerik Damlama ve Sona Erme Özelliği: “Kurallar” menüsünde yer alan bir başka ilginç özellik de içerik damlaması ve süresinin dolmasıdır. İçerik damlaması, belirli bir süre sonra korumalı içeriğe erişim izni anlamına gelir. Bu nedenle, kullanıcılar belirli kısıtlı içeriğe erişim için sitenizi tekrar ziyaret etmelidir. Bu özellik sayesinde daha fazla geri gelen ziyaretçi ve tekrarlayan gelir bekleyebilirsiniz.

içerik damlayan-memberpress inceleme

Benzer şekilde, eklenti korumalı içeriğe erişim için bir son kullanma tarihi belirlemenize olanak tanır.

MemberPress’in Daha İlginç Özellikleri

MemberPress, mükemmel bir üyelik sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak daha şaşırtıcı özelliklere sahiptir.

Hadi bir bakalım:

Hatırlatmalar

Üyelik sitesi için üyeler her zaman çok önemlidir. Herhangi bir nedenden dolayı gerçekten üye / abone kaybedemezsiniz. Üyeliğin sona ermesi, yenilenmesi veya kaydolma girişiminin başarısız olması durumunda, hatırlatma e-postaları gönderebilir ve kullanıcıları sitenize geri alabilirsiniz.

MemberPress ile özel veya varsayılan mesajlarınızla hatırlatma e-postalarını kolayca otomatikleştirebilirsiniz. Bu, çok daha fazla üye kazanmanıza ve bu üyeleri elde tutmanıza yardımcı olduğundan çok kullanışlı bir özellik.

Eklenti hatırlatmalar-memberpress inceleme

Kuponlar

Üyelik sitesinde ihtiyaç duyabileceğiniz bir diğer önemli özellik de kupon kullanmaktır. MemberPress, aşağıda ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Kuponlar menüsünden kolayca kupon oluşturmanıza olanak tanır.

kuponlar-memberpress

MemberPress Eklentileri
MemberPress, yaklaşık 40 üçüncü taraf hizmet ve yazılımla derin entegrasyona sahiptir. Bunlar, farklı e-posta pazarlama hizmetleri, ödeme ağ geçitleri, topluluklar ve forum yazılımları vb. Türlerini içerir..

Eklenti, bu entegre uygulamaların çoğunu eklenti olarak paketlenmiştir. Etkinleştir menüsündeki Eklentiler sekmesinde 20’den fazla eklenti bulabilirsiniz. Bu eklentiler yalnızca tek bir tıklama ile yüklenmeye hazırdır. Yalnızca ilgilendiğiniz eklentileri yüklemeniz gerekir. Bu şekilde, gösterge tablonuzu temiz ve düzenli tutabilirsiniz..

memberpress-eklentiler

Bunun yanı sıra, gruplar, üyeler, abonelikler, işlemler ve iyi bir rapor sistemi oluşturma ve yönetme gibi başka yararlı seçenekler de vardır..

MemberPress Eklentisi için Fiyatlandırma ve Destek

MemberPress, ücretsiz sürümü olmayan premium bir eklentidir. Eklenti, farklı kullanıcı türleri için üç seviye fiyatlandırma planı sunar. Her üç plan da yıllık lisans sağlar.

“Temel” olarak adlandırılan en temel planın maliyeti yıllık 129 ABD dolarıdır ve bu lisansı yalnızca bir site için kullanabilirsiniz. Başka bir plan olan ‘Artı’ yılda 249 ABD dolarıdır ve en fazla 10 site için kullanılabilir. En gelişmiş plan, yılda 369 ABD Doları karşılığında satın alınabilen “Profesyonel” dir. “Pro” eklenti lisansını en fazla 30 site için kullanabilirsiniz.

memberpress fiyatlandırma-seçenekleri

MemberPress fiyatlandırması yeni başlayanlar için pahalı görünüyor, ancak eklentinin sunduğu tüm şaşırtıcı özellikler için oldukça uygun bir fiyat.

Destek, dijital bir ürün satın almadan önce kontrol etmeniz gereken çok önemli bir özelliktir. MemberPress desteğinden bahsederken, adanmış ve güvenilirdir. Profesyonel mutluluk mühendisleri ekibi, bir destek bilet sistemi aracılığıyla teknik destek sağlar. Eklentinin web sitesinde, eklentiyi kullanma hakkında fikir ve fikirler edinebileceğiniz kapsamlı ve kapsamlı bir bilgi tabanı vardır..

MemberPress’deki En İyi WordPress Üyelik Eklentisi Olarak Kararımız

MemberPress, tam teşekküllü bir WordPress üyelik sitesi oluşturmanıza yardımcı olan en iyi eklentilerden biridir.

Popüler üçüncü taraf hizmetleri ve yazılımlarıyla entegrasyonu da övgüye değer. Çekirdek eklenti, arzu edebileceğiniz tüm temel özelliklerle birlikte gelir. Ek özellikler için ilgili eklentilerini ekleyebilirsiniz.

Eklentiyi kullanmak kolay bir iştir. Ancak, kapsamlı özellikleri ve seçenekleri bazı kullanıcıları şaşırtabilir. Teknik olmayanlar için eklenti arayüzünü anlamak kesinlikle biraz zaman alıyor.

Son olarak, MemberPress eklentisinin kapsamlı bir incelemesinden sonra, WordPress için harika bir eklenti olduğunu güvenle söyleyebiliriz. Üyelik sitelerinin belkemiği görevi görebilen bir eklenti olan MemberPress kesinlikle nişindeki ‘en iyi’ unvanı hak ediyor. 4.8 / 5 yıldız veriyoruz. İnceleme puanımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 4.8 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Üye OlunŞimdi basın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map