NextGEN Galeri İncelemesi: En İyi Galeri Eklentisi mi?

WordPress için en iyi resim galerisi eklentisini mi arıyorsunuz? NextGEN Gallery, WordPress.org dizinindeki en eski ve en popüler resim galerisi eklentilerinden biridir, ancak en iyisi mi? Yutturmacaya uyup uymadığını öğrenmek için NextGEN Galeri incelememizi okuyun.


NextGEN Galeri incelemesi

NextGEN Galerisi Hakkında

NextGEN Gallery, Imagely tarafından 2007 yılında oluşturulan ücretsiz ve premium bir WordPress galeri eklentisidir. Yayınlanmasından bu yana, WordPress kullanıcıları arasında popüler oldu ve bugüne kadar en çok kullanılan WordPress galeri eklentisi oldu. Eklentinin ücretsiz sürümü dünya çapında 1 milyondan fazla etkin yüklemeye sahiptir.

En fazla indirme ve yükleme sayısına sahip olmasına rağmen, NextGEN Gallery karışık kullanıcı yanıtları aldı. Eklentinin resmi WordPress.org eklentileri sayfasındaki ortalama puanı 5 üzerinden 3,2’dir.

NextGEN Gallery eklentisi, WordPress’te güzel fotoğraf galerileri ve albümler oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, fotoğrafları toplu olarak yükleyebilir, meta verileri içe aktarabilir, fotoğraf ekleyebilir / silebilir / yeniden düzenleyebilir, küçük resimleri düzenleyebilir ve galerileri albümlere gruplayabilirsiniz. WordPress için eksiksiz bir galeri yönetim aracıdır.

Aşağıda ele alacağımız WordPress.org’da bildirilen birkaç dezavantaja rağmen, yine de birçok özelliğine göre en yaygın kullanılan WordPress galeri eklentisidir..

Resim Galerisi Eklentisine İhtiyacınız Var mı?

Web siteniz çok fazla resim odaklıysa, muhtemelen WordPress’in bu alandaki eksikliklerini fark etmişsinizdir. WordPress, öncelikle yazılı içeriğe odaklanan bloglar için oluşturuldu.

Eğer bir fotoğrafçıysan, tasarımcı, sanatçı veya görsel içeriğe dayanan başka bir mesleğin web sitesi ziyaretçilerinizle paylaşmak için çok fazla resminiz olacak.

Şüphesiz, bu görüntüleri düzenlemenin ve görüntülemenin en iyi yolu resim galerileri.

Tek sorun, kullanımı kolay, resimlerinizin harika görünmesini sağlayan ve sitenizi yavaşlatmayacak bir resim galerisi eklentisi bulmaktır.

NextGEN Galeri Özellikleri

NextGEN Gallery, görüntülerinizi düzenlemenize yardımcı olacak çeşitli yollar içerir:

 • toplu resim yükleme
 • fotoğraflarınızdan meta verileri içe aktarma
 • galerileri albümlerde gruplama

Resimlerinizi yükledikten sonra, bir slayt gösterisi veya küçük resim galerisi oluşturmak için bunları gruplandırabilirsiniz.

Her galeri için boyutu, stili, zamanlamayı, geçişleri, kontrolleri, ışık kutusu efektlerini ve daha fazlasını kontrol edebilirsiniz..

Ayrıca çok sayıda premium eklenti eklentisi var. Her eklenti mozaik, ızgara veya liste stili galeriler gibi yeni bir galeri türü ekler. 8 yeni galeri ekranı türü için NextGEN Plus veya 8 galeri için NextGEN Pro artı daha fazla eklenti eklentisi ve profesyonel destek satın alabilirsiniz.

İlk NextGEN Galerinizi Oluşturma

NextGEN Galerisi eklentisini yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, kullanım verilerinin toplanmasına ve raporlanmasına izin vermeyi veya atlamayı seçebilirsiniz.

NextGEN Galeri incelemesi - veri toplamayı atla

Ardından, varsayılan seçeneklerle nasıl temel bir galeri oluşturulacağını gösteren kısa bir videonun bulunduğu hoş geldiniz ekranına yönlendirilirsiniz..

Adresine giderseniz Galeri »Galeri Ayarları, galeri seçeneklerinizi özelleştirebilirsiniz. İlk galerinizi ayarlamadan önce bunu yapmanız gerekir, çünkü yeni ayarlardan bazıları önceden oluşturduğunuz galerilere geriye dönük olarak uygulanmaz.

NextGEN Galeri incelemesi - ayarlar

Ayarlar, oluşturmak istediğiniz galeri türüne göre düzenlenir. Sütun sayısını, görüntülenecek görüntü sayısını, maksimum görüntü boyutlarını vb. Değiştirebilirsiniz. Bilgi simgelerini fareyle üzerine getirirseniz, her seçeneğin ne yaptığına ve nasıl çalıştığına ilişkin daha fazla ayrıntı içeren bir ipucu görürsünüz..

Ayarlarınız kaydedildiğinde ilk galerinizi oluşturabilirsiniz. Yeni bir sayfa veya yayın oluşturun veya galerinizi eklemek istediğiniz mevcut bir sayfayı veya yayını düzenleyin.

Galerinizi eklemek için yeşil düğmelerden birini (“Galeri Ekle” yazan düğmeyi veya editör araç çubuğunuzdaki yeşil düğmeyi) tıklayabilirsiniz – her ikisi de aynı pencereyi açar.

NextGEN Galeri incelemesi - yeşil düğmeyi tıklayın. İkisinden biri.

Tıkla Galeri / Resim Ekle dahil etmek istediğiniz resimleri yüklemek veya seçmek için üstteki sekme.

NextGEN Galeri incelemesi - resim eklemeyi öğrenin

Resimlerinizi yükledikten veya seçtikten sonra bir açılır pencere görünür. Bağlantıyı tıklama!

NextGEN Galeri incelemesi - bağlantıyı tıklamayın! Bu bir tuzak

“Galeriyi Yönet” bağlantısını tıklarsanız, tamamen yeni bir pencerede açılır. Bunun yerine “X” i tıklamanız yeterlidir.

Şimdi, Ekran Galerileri galerinizi sayfaya eklemek için sekme.

Tıklamayın Görüntülenen Galerileri Ekle düğmesi henüz! Boş bir galeri ekleyecektir. Bunun yerine, Ne göstermek istersiniz? genişletmek için bölüm.

NextGEN Galeri incelemesi - galeriyi seçin

Ardından “Kaynaklar” altında “Galeriler” i seçin.

“Galeriler” altında, galerilerinizin bir listesini görüntülemek için boş alanı tıklayın. Yeni oluşturduğunuz görünmelidir. Seçtiğinizden emin olun.

şimdi tıklayabilirsiniz Görüntülenen Galerileri Ekle düğmesine bastığınızda yeni oluşturduğunuz galeri görünmelidir. Ancak, görsel düzenleyicide görmezsiniz. Bunun yerine, bu küçük resmi göreceksiniz:

NextGEN Galeri incelemesi - gizem thumbnail

Taslağınızı kaydetmeniz ve çalıştığından emin olmak için sayfayı önizlemeniz gerekir.

Dokümantasyon ve Destek

NextGEN Gallery, web sitelerindeki her özellik için, tüm teknik ayrıntıların izlenebileceği kapsamlı belgelerin yanı sıra en yaygın sorunların giderilmesine ve çözülmesine yardımcı olur. Ayrıca çeşitli eğitici videolar sunar.

Geliştiriciler WordPress.org destek forumlarında aktif destek sunuyor. Ancak, bazı incelemeler desteklerinin kalitesinden şikayet etti.

NextGEN Galeri Eklentisi için Fiyatlandırma

NextGEN Gallery çekirdek eklentisi, resmi WordPress eklenti deposunda ücretsiz olarak mevcuttur. Oradan ücretsiz olarak indirebilir ve istediğiniz kadar sitede kullanabilirsiniz.

Ancak, çekirdek eklentiye güç katmak için oluşturulmuş düzinelerce güçlü Pro uzantısı var. Pro uzantıları, galeri ekranlarını geliştirmek, ışık kutuları oluşturmak, e-Ticaret’i etkinleştirmek ve sosyal ağları bağlamak için kullanılır.

Eklenti uzantılarını kullanmak istiyorsanız, premium planlarından birini satın almanız gerekir. Temel olarak 2 fiyatlandırma planı vardır, bunlardan 2 tanesi özellikle NextGen Gallery Pro uzantıları içindir.

nextgen-galeri-yanlısı fiyatlandırma

İlk plan Sonraki Artı, 79 dolar. Bu planı satın alırsanız, tüm galeri uzantılarını ve profesyonel ışık kutusu uzantılarını alırsınız.

İkinci plan denir NextGEN Pro, 99 dolar. Ek e-Ticaret uzantıları ve bir Lightroom eklentisi ile Artı planında sağlanan tüm uzantıları içerir. Bu nedenle, tüm NextGEN Gallery Pro’nun uzantılarını kullanmak istiyorsanız, Pro planını satın almanız gerekir.

Diğer plan Tüm Temalar + Eklentiler planı, tüm NextGEN Pro uzantılarına ve Imagely tarafından oluşturulan tüm temalara erişmenizi sağlar.

Tüm bu üç plan 1 yıllık premium destek ve güncellemelerle birlikte gelir. Ayrıca bir Ömür Boyu Her Şey tüm Imagely temalarını ve eklentilerini sonsuza dek destek ve güncellemelerle kullanmanızı sağlayan plan.

NextGEN Galerisi ve Envira Galerisi

Yeni bir eklentinin nasıl kullanılacağını anlamaya çalışmak için çok fazla zaman harcamadan görüntülerinizin harika görünmesini istiyorsanız?

O zaman mevcut en iyi resim galerisi eklentisine ihtiyacınız var: güzel galeriler oluşturabilen, yine de kullanımı kolay olsa da birçok özelleştirme seçeneğine sahip ve sitenizi yavaşlatmayacak.

Ne yazık ki, NextGEN Galerisi bu gereksinimlerin çoğuna sadık kalıyor. Neden olduğuna ilişkin aşağıdaki kararımıza bakın.

2 eklentiden sadece Envira Gallery tüm bu beklentileri karşılıyor. Kullanımı kolay, sezgisel, hızlı ve güzel galeriler oluşturur. Daha fazla bilgi için Envira Galeri İncelememize bakın.

NextGEN Galerisi’ni kullanmaya başladıysanız ve Envira’ya geçmek istiyorsanız, kolaydır – sadece bu kılavuza bakın WordPress’te NextGEN’den Envira Galerisi’ne Geçme.

NextGen Galerisi’ni Kullanma Hakkındaki Kararımız

WordPress sitenizde güzel galeriler oluşturmanın hızlı ve kolay bir yolunu arıyorsanız, NextGEN Galerisi’nin iyi bir seçim olmadığına inanıyoruz.

NextGEN Gallery, neredeyse on yıldır en popüler WordPress galeri eklentilerinden biri olsa da, yorumları çok iyi değil: WordPress.org’daki 5 yıldızdan sadece 3,2 oy aldı.

Ana sorun, NextGEN Gallery’nin dik bir öğrenme eğrisine sahip olması – kullanıcı arayüzü inanılmaz derecede sezgisel değil.

Çok sayıda özelleştirme seçeneği olsa da, ihtiyacınız olan seçenekleri bulmak için gezinmek zordur. NextGEN Galerisi ile güzel galeriler oluşturabilirsiniz, ancak ayarlarınızı nasıl yapılandıracağınızı ve galerilerinize nasıl görünmesini istediğinizi öğrenmeniz uzun zaman alacaktır.

Ayrıca NextGEN Gallery’nin çok fazla kaynak kullandığını ve WordPress yöneticisini yavaşlattığını görüyoruz. Görmek WordPress Eklentileri Sitenizin Yükleme Süresini Nasıl Etkiler? daha fazla ayrıntı için.

NextGEN Gallery 4.1 5 üzerinden 4 yıldız veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

NextGen Galerisini Hemen Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map