nota anahtarı

WordPress sitenizde güçlü şifreler kullanırken kolayca giriş yapmak ister misiniz? Clef, bir şifre girmeden WordPress sitenize giriş yapmanızı sağlayan popüler iki faktörlü bir kimlik doğrulama aracıdır. Bu Clef incelemesinde, özelliklerine ve kullanım kolaylığına bir göz atacağız.


WordPress incelemesi için akıllı iki faktörlü kimlik doğrulama

WordPress için Clef ile Neden İki Faktörlü Kimlik Doğrulamaya İhtiyacınız Var??

Parolalar, bilgisayar korsanları ve web siteniz arasındaki ilk güvenlik katmanıdır. Kırılmasını zorlaştırmak için her zaman uzun ve güçlü parolalar kullanmalısınız. Ancak, güçlü parolalarla ilgili sorun hatırlanması zor olmasıdır.

Bu kılavuza bakın. WordPress şifrelerini yönetmenin en iyi yolu.

Peki ya birisinin şifrenizin kendisine erişimi varsa? Bu tahmin edebileceğinizden daha düzenli oluyor.

İki Faktörlü kimlik doğrulama, harici bir güvenlik katmanı ekleyerek parola gereksinimini ortadan kaldırır. Telefonunuzu WordPress sitenize giriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Bunu söyledikten sonra, Clef’ın WordPress’te iki faktörlü kimlik doğrulamayı nasıl uyguladığına bakalım.

WordPress için Nota Kurulumu

Yapmanız gereken ilk şey, WordPress için Clef İki Faktörlü Kimlik Doğrulama eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Etkinleştirildiğinde, otomatik olarak Clef kurulum sihirbazına yönlendirileceksiniz. Devam etmek için Başlayın düğmesini tıklamanız yeterlidir.

WordPress'te Yarık Kurulum Sihirbazı

Sonra telefon numaranızı girmeniz istenecektir. Bu adım isteğe bağlıdır; bunu atlayabilir ve iOS için App Store’dan ve Android cihazlar için Play Store’dan Clef uygulamasını doğrudan indirebilirsiniz.

Uygulamayı yükledikten sonra Clef ile kaydolmanız istenecektir. Mobil uygulamanız hazır olduğunda WordPress’e geri dönün ve devam etmek için ‘Uygulama düğmesi zaten var’ düğmesini tıklayın.

Clef uygulamasını mobil cihazınıza yükleyin

Clef şimdi WordPress ekranınızda bir çubuk dalgası gösterecek. Telefonunuzda, benzer dalga çubuklarına sahip Kamerayı açar. Clef uygulama ekranını WordPress’e yönlendirdiğinizde Clef her iki dalgayı da otomatik olarak senkronize eder.

Clef dalgalarını telefonunuzda ve WordPress'te senkronize edin

Bu kadar! Clef’ı WordPress sitenize başarıyla kurdunuz. Daha fazla bilgi için nasıl yapılacağına bakın Clef kullanarak WordPress’e şifre ücretsiz giriş ekle.

Clef ile Güçlü WordPress Parolalarını Kolayca Yönetin

Daha önce de belirttiğimiz gibi, güçlü parolaların yönetilmesi çoğu kullanıcı için çok fazla iş gibi görünüyor. Clef, şifrelerinizi girmeden giriş yapmanızı sağlar. Sadece dalgayı senkronize edin ve giriş yaptınız, sitenizi bazı yaygın kaba kuvvet saldırılarına karşı korumak için şifreyi tamamen devre dışı bırakabilirsiniz..

Clef ile WordPress'de şifreleri devre dışı bırakma

WordPress siteniz en zayıf şifresi kadar güvenli. Çok kullanıcılı bir WordPress sitesi çalıştırıyorsanız, sitenizdeki diğer tüm kullanıcıları Clef’ı kurmaya da davet edebilirsiniz. Tüm kullanıcılarınız Clef’u aynı şekilde ayarlayacaktır. Uygulamayı telefonlarına yüklemeleri ve WordPress için Clef ile senkronize etmeleri gerekecek.

Clef’ı birden çok WordPress sitesinde kullanıyorsanız endişelenmeyin; tüm bu siteleri Clef ile senkronize edebilirsiniz. Bir WordPress sitesine giriş yaptıktan sonra Clef, ziyaret ettiğinizde sizi otomatik olarak diğer sitelere giriş yapar..

Clef için işe alım ve genel kullanıcı deneyimi son derece keyifli. Kullanımı çok basit ve son derece güvenli.

WordPress için Clef ile Güvenlik ve Güvenlik

Nota anahtarı çok güvenli ve güvenlidir, işte böyle çalışır.

WordPress parolalarınızı iki faktörlü bir kimlik doğrulama sistemiyle değiştirir. Bu, temel olarak iki güvenlik anahtarı kullanarak WordPress sitenizde kimlik doğrulaması yaptığınız anlamına gelir.

Birincisi, WordPress giriş bilgileriniz, yani kullanıcı adı ve şifre. Bu kullanıcı adı ve şifre Clef cihazınızda şifrelenmiş bir biçimde saklanır.

İkinci faktör, RSA-Public Key şifreleme sistemini kullanan web sitelerini tanıyan Clef mobil uygulamasıdır..

Bir girişi tamamlamak için sadece WordPress şifrenize değil, aynı zamanda mobil cihazınıza da ihtiyacınız olacak. Parolanızın çalınması veya çalınması durumunda. WordPress giriş bilgilerinizi korumak için başka bir güvenlik katmanı daha var.

Clef şifrelenmiş anahtarınızı bulut yerine telefonunuzda depolar. Clef’ın sunucuları ihlal edilmiş olsa bile, giriş bilgileriniz telefonunuzda güvenli bir şekilde saklanır.

WordPress Güvenliği İçin İhtiyacınız Olan Tek Şey?

Clef, WordPress sitenizi güvenli hale getirecektir, ancak WordPress yönetici panosu web sitenize girmek için sadece bir giriş noktasıdır.

Daha gelişmiş bilgisayar korsanları web sunucunuza girmeye çalışabilir, barındırma kontrol panelinize, SQL enjeksiyonlarınıza ve diğer çeşitli tekniklere erişmek için güvenliği ihlal edilmiş e-posta hesaplarını kullanabilir.

Yine de uygun bir yedekleme sisteminin mevcut olduğundan emin olmanız gerekir (BackupBuddy kullanmanızı öneririz). Sucuri gibi bir WordPress güvenlik hizmeti kullanın.

FTP hesabınız, barındırma kontrol paneliniz ve MySQL veritabanı için uzun, benzersiz ve güçlü şifreler kullanın.

Clef için Fiyatlandırma ve Destek Seçenekleri

Clef ayda 10.000’e kadar giriş için ücretsizdir. Çoğu kullanıcı Clef’ı birden fazla sitede kullanıyor olsa bile muhtemelen bu sayıya yaklaşmayacaktır.

Ücretsiz hesap limitlerinden sonra, kullanıcılar 100.000’e kadar giriş için ayda 700 $ ‘dan başlayan bir toplu fiyatlandırma planı seçebilirler. Kullanıcılar ayrıca, giriş başına 0,010 ABD doları olan giriş fiyatı başına fiyat modeli de seçebilir..

Temel kullanıcı desteği Slack’teki e-posta ve topluluk sohbet odası tarafından sağlanır. Clef’ın resmi web sitesinde Clef’ı uygulamalarına entegre etmek isteyen geliştiriciler için kapsamlı belgeler mevcuttur.

WordPress için Clef Kararımız

Clef’un WordPress destekli web siteleri için mükemmel bir iki faktörlü kimlik doğrulama çözümü sunduğuna inanıyoruz. Kullanımı son derece kolaydır ve ücretsizdir. Güçlü parolaları yönetmenize izin vermez ve WordPress sitenizi giriş ihlallerinden korur.

Biz Clef 4 dışarı-in 5 yıldız vermek. İşte puanlarımızın dökümü.

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Verim
Yıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 0,0 / 5,0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Şimdi Clef Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map