Resim Widget’ı

Kenar çubuğunuza, altbilginize veya diğer widget alanlarınıza resim eklemeniz mi gerekiyor? WordPress bunu kutudan çıkarmanıza izin vermeyeceğinden, Resim Widget’ı gibi bir eklentiye ihtiyacınız olacak. Resim Widget incelememizde, eklentinin ihtiyacınız olan özelliklere sahip olup olmadığını ve sitenizdeki resimleri görüntülemek için nasıl kullanabileceğinizi öğrenin.


Resim Widget İncelemesi

Neden bir Görüntü Widget Eklentisine İhtiyacınız Var?

Kenar çubuğunuzda veya altbilginizde medya kitaplığınızdan bir resim görüntülemenin WordPress’in yerleşik bir işlevi olacağını düşünürsünüz – ancak!

Kutunun dışında, Metin widget’ını kullanmak ve resim eklemek için kendi HTML kodunuzu yazmakla sınırlısınız. Ancak kodlayıcı değilseniz, bunu yapmanın kolay bir yolu yoktur.

Bu nedenle, çoğu WordPress sitesi için bir resim widget’ı eklentisi gereklidir.

Girişimci ve pazarlamacı Jeff Bullas’a göre, resimli makaleler olmayanlara göre% 94 daha fazla görüntüleniyor. Görüntüler dikkat çekicidir, önemli bilgilerin aktarılmasına ve ziyaretçilerin sitenizle etkileşime girmesine yardımcı olur.

Bir resim widget’ı eklentisi, profesyonel headshot’ınızı kişisel sitenizde görüntülemek için hızlı ve kolay bir şekilde widget’lar ayarlamanıza, banner reklamları manuel olarak ayarlamanıza, göz alıcı bağlantılar ve harekete geçirici mesajlar oluşturmanıza, referansları ve portföy parçalarını paylaşmanıza ve daha fazlasına olanak tanır. yaratıcılık tek sınırdır.

İlk Resim Widget’ınızı Kurma

Widget alanlarınıza resim eklemeye başlamak için Resim Widget eklentisini yükleyin ve etkinleştirin.

Şu yöne rotayı ayarla Görünüm »Widget’lar, burada yeni widget’ı göreceksiniz.

Resim Widget İncelemesi - Yeni bir widget ekle

Widget’ı tıklayın ve yerleştirmek istediğiniz widget alanını seçin veya widget’ı ekranın sağ tarafındaki widget alanına sürükleyip bırakın.

Tıkla Bir Resim Seçin buton.

Resim Widget İncelemesi - resminizi seçin

Bu, tıpkı bir mesaja veya sayfaya resim eklemek gibi varsayılan WordPress medya kütüphanesi penceresini getirir. Medya kitaplığınızdan bir resim seçebilir veya yeni bir resim yükleyebilir ve Widget’a Ekle buton.

Resminiz eklendikten sonra, aşağıdaki seçenekleri doldurabilirsiniz.

Resim Widget İncelemesi - doldurma seçenekleri

Mevcut seçenekler:

 • Başlık: Bu, resminizin üzerinde görüntülenecek widget başlığıdır.
 • Alternatif yazı: Bir kullanıcı görüntünün üzerine geldiğinde alternatif metin görüntülenir ve ayrıca görme engelli kullanıcılar için ekran okuyucular tarafından yüksek sesle okunur. Görüntünün içeriğini tanımlamak için kullanılmalıdır.
 • İlişkili: Bu, bağlantının “rel” özelliğidir. Alanın altındaki bağlantıya tıklayarak kullanılacak değerlerin listesini bulabilirsiniz.
 • altyazı: Resim yazınızı buraya yazın. Resim yazıları genellikle sayfada en çok okunan metindir, bu nedenle altyazılarınızı okuyucularınızın ilgisini çekmek için kullandığınızdan emin olun.
 • bağlantı: Resminize bir bağlantı eklemek istiyorsanız buraya bir URL ekleyin. Değilse, boş bırakın.
 • Bağlantı Kimliği: Bağlantınıza bir kimlik ekleyin. Kimliğinizi kullanarak sayfadaki o noktaya bağlanabilir veya bağlantının CSS’sini özelleştirebilirsiniz. Kimlikler benzersiz olmalıdır – sayfadaki birden fazla öğe için aynı kimliği kullanmayın.
 • Pencerede Kalın / Yeni Pencere Aç: Bağlantının aynı pencerede açılıp açılmayacağını seçin.
 • Boyut: Temanızda ayarlanan boyutlardan birini seçin veya resminiz için özel bir boyut girin. “Tam boyut” seçeneğini belirlerseniz, görüntü kenar çubuğunuzun genişliğine otomatik olarak sığar. duyarlı tema.
 • Hizala: Görüntünüzün hizalamasını seçin. Hizalama, başlığınız veya başlığınız için geçerli değildir, yalnızca resim.

Çoğu seçenek isteğe bağlıdır ve boş bırakılabilir.

Ayarlarınızı seçtikten sonra, Kayıt etmek düğmesine bastığınızda resminiz yayınlanmaya başlayacak.

Dokümantasyon ve Destek

Resim Widget eklentisi özelliklerle sınırlıdır, bu nedenle çok fazla belge gerektirmez. Yükleme talimatları WordPress.org sayfasında mevcuttur ve önemli alanlar açıklayıcıdır.

Ancak, yeni başlayanlar için “İlgili” ve “Bağlantı Kimliği” alanlarının açıklamaları gibi daha fazla dokümantasyon ve açıklama yararlı olacaktır.

Sıkışırsanız veya bir sorunu gidermek için yardıma ihtiyacınız varsa, WordPress.org destek forumlarına gönderebilirsiniz. Ancak, Resim Widget eklentisi forumları çok aktif değil, çoğu iş parçacığı çözülmüyor.

Görüntü Widget’ı ile Jetpack Görüntü Widget Modülü Karşılaştırması

Automattic’in Jetpack eklentisinde Ekstra Kenar Çubuğu Widget’ları adı verilen bir modül bulunur. Bu, bir resim widget’ının yanı sıra görüntülenecek widget’ları içerir:

 • Son Tweetler
 • Facebook gibi kutu
 • Google+ rozeti
 • Gravatar profili
 • Resim Galerisi
 • En son on WordPress yayını (blogunuzdan veya başka birinden)
 • Sosyal Medya simgeler
 • İletişim bilgileri
 • Goodreads rafı

Jetpack’i yüklediyseniz ve etkinleştirdiyseniz, Ek Kenar Çubuğu Widget modülünü şuraya giderek etkinleştirebilirsiniz: Jetpack »Ayarlar ve widget adının yanındaki Yapılandır bağlantısını tıklayın.

Görüntü Widget İncelemesi - jetpack modülü

Jetpack resim widget’ı, medya kitaplığınızdan bir resim seçmenize veya widget’tan bir resim yüklemenize izin vermez. Bunun yerine, medya galerinizdeki resme bakarak alabileceğiniz URL’yi girmeniz gerekir.

Bunun dışında Jetpack, Görüntü Widget eklentisi ile aynı seçenekleri sunar. Ayrıca, Görüntü Widget’ının sahip olmadığı her alanın açıklamalarına bağlantıları vardır.

Resim Widget İncelemesi - jetpack seçenekleri

Ancak Jetpack eklentisini ve Ekstra Kenar Çubuğu Widget modülünü etkinleştirmek, ihtiyaç duyabileceğiniz veya ihtiyaç duymayabileceğiniz diğer birçok özelliği ve işlevi de etkinleştirir.

Tek ihtiyacınız olan bir resim widget’ıysa ve diğer Jetpack özelliklerini kullanmayacaksa, Resim Widget eklentisini kullanmanızı öneririz.

Ancak, diğer Jetpack modüllerini veya diğer kenar çubuğu widget’larını kullanacaksanız, zaten Jetpack’e dahil olduğundan, yalnızca resim widget’ları için fazladan bir eklenti yüklemek istemeyebilirsiniz.

Kararımız

Tek amaçlı bir eklenti olarak, Resim Widget’ı işi yapar. Widget alanlarınıza resim eklemenin ve yapılandırmanın hızlı ve kolay bir yoluna ihtiyacınız varsa, bu sizin için eklentidir.

Yeni başlayanlar, gelişmiş seçenekleri anlama ve yapılandırma konusunda biraz sorun yaşayabilir, çünkü dokümantasyon ve destek eksik.

Ancak, bağlantı ayarlarının teknik ayrıntılarına girmeden basit bir resim görüntülenmesini istiyorsanız veya HTML ile ilgili deneyiminiz varsa ve kenar çubuğu resimlerinizi yapılandırmanın daha hızlı bir yolunu istiyorsanız, eklenti hızlı ve kolay olabilir.

Image Widget 3 dışarı-in 5 yıldız vermek. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 1.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Resim Widget’ını Şimdi Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map