SearchWP İnceleme: En İyi WordPress Arama Eklentisi mi?

Sitenizde arama yaparken ziyaretçileriniz alakasız sonuçlardan rahatsız mı oluyor? Varsayılan WordPress arama özelliği çok basittir, ziyaretçilerinizin aradığı tüm içeriği dizine ekleyemez. SearchWP incelememizde, bu eklentinin arama işlevinizi nasıl güçlendirebileceğini öğrenin ve ziyaretçilerinize ihtiyaç duydukları sonuçları verin.


SearchWP İncelemesi

Neden SearchWP’ye İhtiyacınız Var?

Çok temel bir WordPress blogu için yerleşik arama özelliği yeterli olabilir.

Ancak, WordPress popülerlik kazandıkça, temel bloglar azınlıktadır. WordPress tam bir CMS (içerik yönetim sistemi) olarak kabul edildiğine göre, her türlü içeriğe sahip tüm site türleri için kullanılıyor.

Ürün satıyorsanız, özel alanlar kullanırsanız veya PDF veya Word belgeleri yüklerseniz, ziyaretçilerinizin varsayılan WordPress aramasıyla bu bilgileri bulamadığını fark etmişsinizdir.

Ziyaretçileriniz aradıklarını bulamazlarsa ayrılacaklar ve başka bir yere bakacaklar.

Kötü arama sonuçlarıyla, trafiği ve geliri tabloya bırakıyorsunuz.

SearchWP, daha alakalı sonuçlar oluşturabilmesi için daha fazla içeriğinizi dizine ekleyerek WordPress arama özelliğini değiştiren premium bir eklentidir.

WordPress’in yerel aramasının aksine, SearchWP eklentisi aşağıdakileri dizine ekler ve arar:

 • Özel Alanlar
 • sınıflandırma terimleri
 • e-Ticaret ürün detayları ve açıklamaları
 • kısa kodlar tarafından oluşturulan içerik
 • PDF, Office ve belge içeriği bile

Web sitenizdeki daha iyi arama sonuçlarıyla, kullanıcılarınız ihtiyaç duydukları sonuçları bulabilir ve genel olarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşayabilir.

SearchWP Kurulumu

SearchWP’nin kurulumu çok kolaydır. Kapsamlı bir yapılandırmaya ihtiyaç duymayan anahtar teslimi bir arama çözümü olarak tasarlanmıştır – tek yapmanız gereken eklentiyi yüklemek ve etkinleştirmektir.

(Ancak, bir geliştiriciyseniz veya arama sonuçlarınızı özelleştirmek istiyorsanız daha fazla gelişmiş seçenek vardır – daha fazlası aşağıdadır.)

Eklentiyi yükledikten ve etkinleştirdikten sonra bir onay mesajı görürsünüz. İçeriğiniz şimdi dizine ekleniyor.

SearchWP İncelemesi - dizine ekleme

Tüm yapmanız gereken bu! Eklenti şimdi kuruldu ve çalışıyor.

Tıklayabilirsiniz ilerleme durumunu ve ayarları görüntüleme Daha fazla bilgi edinmek ve içeriğinizin ne zaman dizine eklendiğini görmek için bağlantı.

Ayrıca şu adresteki ayarlara da gidebilirsiniz: Ayarlar »SearchWP.

Burada, içeriğinizin her bir yönünü arama sonuçlarında vermek için öncelik düzeyini özelleştirebilir ve hatta dışlamak belirli içerik türleri.

SearchWP İncelemesi - özelleştir

Maviyi tıklayabilirsiniz İstatistik sitenizde yapılan tüm aramaları görüntülemek için üstteki bağlantıyı tıklayın.

Arama sonuçlarınızı özelleştirme hakkında daha fazla bilgi için WPBeginner yayınını okuyun, SearchWP ile WordPress Arama Nasıl Geliştirilir.

Yardımcı Arama Motorları

Sitenizin farklı alanlarında farklı arama motorlarına sahip olmak isterseniz ne olur??

Örneğin, sonuçlarda blog gönderileri gibi rastgele içerikler olmadan ziyaretçilerin arama yapmasını istediğiniz bir SSS veya bilgi tabanınız olabilir..

Sorun değil. Yapabilirsin birden çok arama formu oluştur SearchWP ile.

Altında Ayarlar »SearchWP sayfasında, Yeni Tamamlayıcı Motor Ekle buton.

SearchWP İncelemesi - tamamlayıcı

Bu tür bir arama için dizine eklemek istediğiniz şeyleri işaretleyin ve Değişiklikleri Kaydet buton.

Şimdi, bu arama motorunu sitenizde kullanmak için, ek motor için belirli bir arama formu oluşturmanız gerekir. Kontrol edebilirsiniz SearchWP bilgi tabanı bunun nasıl yapılacağına dair ayrıntılı bir eğitim ve kod örnekleri için.

SearchWP Uzantıları

SearchWP’de aramanıza daha da fazla özellik eklemek için kullanılabilecek bir dizi uzantı vardır:

 • bbPress Entegrasyonu: ziyaretçilerin forum konuları arasında arama yapmasına izin ver
 • Boole Arama: sonuçları anahtar kelimelere göre hariç tutma desteği ekleyin
 • Ortak Yazarlar Plus Entegrasyonu: Automattic’in oluşturduğu yazarları endeksler ve arar Ortak Yazarlar Plus Eklenti
 • FacetWP: herhangi bir WordPress içerik listesine Amazon benzeri filtreleme ekler
 • Bulanık Eşleşmeler: aranan terimlere hecelemeye yakın arama terimlerini dahil et
 • …ve dahası

Dokümantasyon ve Destek

Belgeleri SearchWP sitesinde bulabilirsiniz, aramaya nasıl başlayacağınıza ve aramalarınızı nasıl yapılandıracağınıza dair ekran görüntülerine sahip birçok öğretici de dahil. Ayrıca, birçok kanca ve filtre de dahil olmak üzere SearchWP kurulumlarını özelleştirmek için daha derinlemesine dalmak isteyen geliştiriciler için yardım da var.

Destek almak için bir lisans satın almanız gerekir (aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi).

Lisans anahtarınızı aldıktan sonra adresine gidin. Ayarlar »SearchWP, ve tıklayın Yardım tıklayın. Tıkla Lisansı Etkinleştir düğmesini tıklayın ve anahtarınızı girin.

Artık doğrudan gösterge tablonuzdan bir destek bileti açabilirsiniz.

SearchWP Review - Destek

Lisans Seçenekleri

SearchWP 3 fiyatlandırma planı sunar. SearchWP’yi kullanmak istediğiniz site sayısına bağlı olarak seçim yapabilirsiniz. Mevcut planlar:

 • Standart 79 $ için plan yap
 • profesyonel 149 $ için plan yap
 • Pro Plus 299 $ için plan

Standart plan 1 site içindir, profesyonel 5 site içindir ve Pro Plus sınırsız site içindir. Dolayısıyla, tek bir web sitesi işletiyorsanız, Standart plana kaydolabilirsiniz. Maliyet farkını ödeyerek eklenti lisansınızı istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz.

searchwp fiyatlandırma

Tüm lisanslar, tüm uzantılara erişim ve 1 yıllık destek ve güncellemeleri içerir. Lisanslar yıllık bazda% 20 indirim ile yenilenir. SearchWP sitesinden istediğiniz zaman lisans satın alabilirsiniz.

SearchWP’nin 14 günlük tam geri ödeme politikası vardır, böylece yatırımınız garantilidir. Eklentinin reklamı yapılmadığını fark ederseniz veya destek biletiniz hala çözülmediyse, paranızı% 100 geri alırsınız. Peki ne bekliyorsun? SearchWP ile hemen başlayın!

Bonus İpucu: Ziyaretçilerinizin Ne Aradığını Tam Olarak Belirleyin

Sitenize SearchWP ile arama kutuları ekledikten sonra, arama kutularını kullanarak ziyaretçilerinizin tam olarak ne aradığını görmek istersiniz. Bu nerede MonsterInsights kullanışlı geliyor.

monsterinsights-eklentisi-wordpress

MonsterInsights, WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir ve size site kitleniz ve davranışları hakkında ayrıntılı raporlar sunar. Eklentiyi kullanarak site ziyaretçilerinizin arama kutularını nasıl kullandığını izleyebilirsiniz.

İlk olarak, WordPress sitenize MonsterInsights eklentisini yüklemeniz ve Google Analytics’i kurmanız gerekir. Ardından, Google Analytics’in ayarlarına gidebilir ve siteniz için site aramasını etkinleştirebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılı kılavuz Google Analytics kullanarak WordPress’te site arama izleme özelliğini ayarlama.

Ardından, kullanıcılarınızın sitenizde tam olarak hangi terimleri aradığını görebilirsiniz. Davranış »Site Araması» Arama Terimleri Google Analytics profilinizde. Bu aynı zamanda sonuç yok varsa arama terimleri.

site arama-terimleri-veri-in-Google-Analytics

Bu site arama raporunu kullanarak, ziyaretçilerinizin sitenizde ne aradığını belirleyebilirsiniz. Ayrıca, siteniz için yeni anahtar kelime fikirleri keşfedebilirsiniz.

Varsayılan WordPress Aramanızı Yükseltmek için SearchWP’yi Kullanma Kararımız

Sitenizdeki zayıf arama sonuçlarından rahatsız olursanız ve aradıklarını bulamayan ziyaretçileri kaybediyorsanız, WordPress arama sonuçlarınızı iyileştirmek için bir eklentiye ihtiyacınız vardır.

SearchWP’nin ne kadar kolay kullanıldığını ve aramalarınızı yapılandırmak ve özelleştirmek için bu kadar çok seçeneğe sahip olmasını seviyoruz.

SearchWP’ye 5 yıldız üzerinden 5 veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

SearchWP’yi Şimdi Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me