Site Builder tarafından Page Builder İnceleme: En İyi Ücretsiz Sayfa Oluşturucu?

Sütunlar, widget’lar ve daha fazlasıyla hızlı ve kolay bir şekilde karmaşık sayfa düzenleri oluşturmak ister misiniz? Ver Sayfa Oluşturucu by SiteOrigin eklentiyi deneyin. SiteOrigin tarafından Sayfa Oluşturucu incelememizde, bu ücretsiz eklentinin widget’ları kullanarak duyarlı sayfa düzenleri oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğreneceksiniz, kodlama becerisine gerek yok.


Site Oluşturucu tarafından Sayfa Oluşturucu İnceleme

SiteOrigin Sayfa Oluşturucu Hakkında

SiteOrigin, son derece özelleştirilmiş bir web sitesini kolayca oluşturmanızı sağlayan bir WordPress teması ve eklenti merkezidir. Page Builder, SiteOrigin tarafından kullanımı kolay bir WordPress eklentisidir ve bir geliştirici tutmadan kendi başınıza çarpıcı WordPress sayfalarını kolayca oluşturmanızı sağlar.

WordPress arayüzüne benzeyen basit bir sürükle ve bırak arayüzü ile birlikte gelir. Bu sayede minimum öğrenme eğrisiyle iş akışınıza hızla uyum sağlar.

Sayfa Oluşturucuyu Neden SiteOrigin Kullanmalı??

Daha önce metin odaklı bir blog gönderisinden daha karmaşık bir sayfa oluşturmayı denediyseniz, yerleşik WordPress görsel düzenleyici göreve hazır değil.

İçeriğinizi duyarlı sütunlara bölmek, widget’ları doğrudan sayfalarınızda kullanmak mı yoksa kendi düzen şablonlarınızı mı oluşturmak istiyorsunuz? Sonra bir eklentiye ihtiyacınız olacak Sayfa Oluşturucu by SiteOrigin.

SiteOrigin’in Sayfa Oluşturucu eklentisi, WordPress’in kendi dahili widget’larını ve SiteOrigin’den bir dizi ek widget’ı kullanarak karmaşık sayfa düzenleri oluşturmanıza olanak sağlayan bir sürükle ve bırak aracıdır. Pencere öğelerinizin boyutunu ve oranını denetlediğiniz satır ve sütunlarda ayarlayabilirsiniz..

Mevcut widget’lar şunları içerir:

 • düğmeleri
 • Metin düzeltici
 • Font Awesome simgeleriyle özelliklerin listesi
 • Google haritaları
 • görüntü
 • atlıkarınca sonrası
 • görüntü ve video kaydırıcısı
 • Mesaj İçeriği
 • özelleştirilebilir yazı döngüsü

SiteOrigin, WordPress için temalar ve eklentiler oluşturur. Ayrıca, Sayfa Oluşturucu eklentisi ile çalışmak üzere tasarlanmış bir dizi ücretsiz tema var.

Ayrıca kontrol edin: En İyi Sayfa Oluşturucu Listemiz.

Sayfa Oluşturucu’ya Nasıl Başlanır?

WordPress.org dizininde ücretsiz olarak bulunan eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin.

Varsayılan olarak, yazılarda veya sayfalarda kullanabilirsiniz (bunu Ayarlar »Sayfa Oluşturucu Eğer istersen).

Yeni bir yayın veya sayfa oluşturarak başlayabilirsiniz. Görsel düzenleyicide, sağda, normal Görsel ve Metin sekmelerinin yanında yeni bir sekme görürsünüz.

SiteOrigin İncelemesine Göre Sayfa Oluşturucu - sekme

Tıkla Sayfa Oluşturucu sekmesinde bir widget, satır veya önceden oluşturulmuş düzen eklemeniz istenir.

SiteOrigin Review tarafından Sayfa Oluşturucu - yeni sayfa

Mevcut WordPress widget’larınızdan veya Sayfa Oluşturucu eklentisinde yer alan yayın içeriği, resimler veya kaydırıcılar gibi widget’lardan birini seçebilirsiniz. Widget eklemeyi seçtiğinizde otomatik olarak yeni bir satıra eklenir.

Site Oluşturucu tarafından Sayfa Oluşturucu İnceleme - widget'lar

Bir SiteOrigin widget’ı seçerseniz, SiteOrigin Widgets Bundle eklentisini yüklemeniz istenir..

Birden fazla sütuna sahip bir satır oluşturmak için Satır ekle buton. Sütun sayısını ve bunların birbirine oranını seçebilirsiniz.

Site Oluşturucu tarafından Sayfa Oluşturucu İnceleme - satır ekle

Sütun eklemek için bir satırı da düzenleyebilirsiniz. Düzenlemek için satırın üstündeki ingiliz anahtarı simgesini tıklayın. Ayrıca, düzenlemek veya silmek için herhangi bir widget’ın üzerine gelebilirsiniz.

Düzeni kullanmak istiyorsanız dizini etkinleştirmeniz gerekir. Bu, önceden oluşturulmuş 16 farklı düzene erişmenizi sağlar. Ayrıca kendi düzenlerinizi içe ve dışa aktarabilirsiniz.

Bir sayfayı sitenizin ön ucundan düzenlemek için, Canlı Editör düğmesini görüntülerken veya görüntülerken düğmesine basın. Canlı editör ayrıca siteyi 3 farklı ekran boyutunda önizlemenizi sağlar.

Site Builder tarafından Sayfa Oluşturucu - canlı editör

Dokümantasyon ve Destek

SiteOrigin, başlamanıza yardımcı olacak çok sayıda harika video ve eğitici ekran görüntüsü sunuyor. Ayrıca tema entegrasyonu ve daha gelişmiş ayarlar ve özellikler hakkında makaleleri var.

Sayfa Oluşturucu aktif olarak geliştirildi ve GitHub’a katkıda bulunanları memnuniyetle karşılıyorlar. SiteOrigin eklentiyi her zaman ücretsiz olarak sunmayı taahhüt eder.

Ayrıca resmi SiteOrigin forumlarında ücretsiz destek sunarlar ve SiteOrigin Premium’a dahil e-posta desteği alabilirsiniz.

SiteOrigin Premium ile Daha Fazlasını Alın

SiteOrigin ayrıca ek eklenti eklentilerine ve daha hızlı e-posta desteğine erişmenizi sağlayan premium bir üyelik sunar.

SiteOrigin Premium şunları içerir:

 • Geliştirilmiş Sayfa Oluşturucu: Özel yayın türleri oluşturun, CSS animasyonları ekleyin ve daha fazlasını yapın.
 • Pencere Öğeleri Paketi Ekstraları: İletişim formu alanları, gelişmiş sosyal pencere öğeleri vb. Dahil olmak üzere düzenleriniz için daha fazla pencere öğesi içerir.
 • Tema Geliştirmeleri: SiteOrigin niteliklerini kaldırın, ajax yorumları edinin ve daha fazlasını yapın.

Kaç siteyi kullanmak istediğinize bağlı olarak 1 yıllık çeşitli lisanslar vardır.

Sayfa Oluşturucu by SiteOrigin vs. WPBakery Sayfa Oluşturucu

Sayfa Oluşturucu by SiteOrigin ve WPBakery Sayfa Oluşturucu (eski adıyla Visual Composer) WordPress için en popüler 2 sürükle ve bırak sayfası oluşturma eklentisidir.

WPBakery Page Builder, CodeCanyon’da bulunan premium bir eklentidir. Sayfa widget’ına çok benzer şekilde çalışır, “widget’lar” yerine “öğeler” vardır. Ayrıca sayfanızı sitenizin ön veya arka ucundan düzenlemenize olanak tanır.

WPBakery Sayfa Oluşturucu, Sayfa Oluşturucu’nun widget’larından çok daha fazla öğe içerir ve size bu öğeler için daha gelişmiş seçenekler sunar. Özellikleri genişletmek ve daha fazla öğe ve seçenek eklemek için yüzlerce eklenti eklentisi de var.

WPBakery Page Builder da biraz daha kullanıcı dostu ve daha modern, düz bir tasarıma sahip görünüyor. Düğmelerinin görünümünü karşılaştırın, örneğin:

Site Oluşturucu tarafından Sayfa Oluşturucu İnceleme - düğmesi

Site Oluşturucuya Göre Sayfa Oluşturucu varsayılan düğmesi

Site Oluşturucu tarafından Sayfa Oluşturucu İnceleme

WPBakery Sayfa Oluşturucu varsayılan düğmesi

WPBakery Page Builder’daki seçeneklerin sayısı başlangıçta biraz zor olabilir, ancak daha karmaşık sayfalar oluşturmak istiyorsanız kullanışlı olurlar.

Daha fazla ayrıntı için WPBakery Sayfa Oluşturucu incelememize göz atın..

Fiyatlandırma SitesiOrigin Sayfa Oluşturucu

siteorigin sayfa oluşturucu fiyatlandırması

Çekirdek eklentinin kullanımı tamamen ücretsizdir. WordPress deposundan indirilebilir.
Yalnızca 29 ABD doları karşılığında, Sayfa Oluşturucu’nun işlevlerini artıran premium bir eklenti paketi satın alabilirsiniz.

En fazla 5 sitede kullanmak için İş planını 49 ABD Doları karşılığında alabilirsiniz. Sınırsız site lisansı için Geliştirici planını 99 ABD Doları karşılığında alabilirsiniz.

SiteOrigin Sayfa Oluşturucu’yu Kullanma Hakkındaki Kararımız

Sadece temel bir ücretsiz sayfa oluşturma aracına ihtiyacınız varsa, PageOuter by SiteOrigin mükemmel bir seçenektir. Aktif olarak geliştirildi ve desteklendi ve kullanıcı arayüzü hızlı bir şekilde başlamak için yeterince sezgisel. Ayrıca hem video hem de öğretici formda ayrıntılı dokümantasyona sahiptirler..

Veririz Sayfa Oluşturucu by SiteOrigin 5 üzerinden 4 yıldız. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Sayfa Oluşturucuyu SiteOrigin’den Şimdi Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map