Sucuri Review 2020: Sucuri + Artılarını ve Eksilerini Neden Seviyoruz

Bilgisayar korsanlarının sitenizi indirmesi veya ziyaretçilerinize kötü amaçlı yazılım yayması konusunda endişeli misiniz? Ardından, sitenizi güvende tutmak için bir güvenlik eklentisine ihtiyacınız vardır. Sucuri, yazılım güvenliğinde önde gelen isimdir ve WordPress için güvenlik eklentisi en popüler olanlardan biridir. Sucuri incelememizde Sucuri’nin web siteniz için doğru olup olmadığını öğrenin.


Sucuri İncelemesi

Neden Tüm WordPress Sitelerinin Güvenlik Eklentisi Olmalıdır?

Süre WordPress güvenli bir CMS’dir, güvenlik görecelidir – ve genellikle kullanıcıların eylemlerine (veya eylemsizliğine) bağlıdır..

WordPress, şu anda web’deki tüm sitelerin% 31’inden fazlasını çalıştıran en popüler CMS’lerden biridir. Ne yazık ki, bu bilgisayar korsanları arasında da popüler.

Her gün on binlerce web sitesi saldırıya uğramaktadır. Amaçları, hassas verileri çalmak, spam göndermek veya sahtekarlık yapmak için sunucunuzu veya e-postalarınızı çalmak, ziyaretçilerinize kötü amaçlı yazılım yaymak ve diğer kötü amaçlı aktivitelerdir..

Çoğu WordPress kullanıcısı güvenlik uzmanı değildir ve sitelerini güvende tutmanın en iyi yollarının farkında değildir.

Ancak Sucuri gibi bir güvenlik eklentisi kullanmak, bilgisayar korsanlarına karşı savaşmak için izlemeniz gereken süreçleri otomatikleştirebilir ve size rehberlik edebilir.

Sucuri hakkında

Sucuri Inc dünyanın en iyi web sitesi güvenlik şirketidir. Web siteniz için güvenlik yazılımı ve hizmetleri sağlayan bir güvenlik paketi olarak ünlüdür.

Sucuri, web sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan ve hack’lerden korumak için yükleyebileceğiniz güçlü bir WordPress eklentisi sunar. Web sitenizi güvenlik tehditlerinden korumak için birden fazla katman oluşturur. Sucuri, barındırma sunucusuna göndermeden önce tüm trafiğinizi atlayan bir cloudproxy güvenlik duvarına sahiptir. Herhangi bir kötü amaçlı yazılım saldırısını veya bilgisayar korsanının web sitenizi riske atma girişimini engeller ve yalnızca gerçek ziyaretçiler alırsınız.

Ayrıca web sitenizi hız ve performans açısından daha hızlı hale getirir. Sucuri, olması gereken WordPress eklentileri listenize mükemmel bir ektir.

Neden Sucuri Güvenliği?

Sucuri Inc, dünyanın her yerindeki işletmelere web sitesi güvenlik yazılımı ve hizmetleri sunan saygın, dünyaca tanınan bir şirkettir.

Yazılım ürünleri web sitesi antivirüs ve güvenlik duvarı içerir ve ayrıca şunları yapmanıza yardımcı olabilir:

WordPress Sucuri Eklentisi ile Güvende Olun

Sucuri ayrıca, web sitenizin saldırıya uğramasını önlemeye yardımcı olacak bir WordPress güvenlik eklentisi de sunar. Sitenizi sürekli olarak izlemek ve taramak ve güvenlik sızıntılarını ve boşlukları tıkamak için araçlar sunar.

Bazı özellikleri şunlardır:

 • Güvenlik Etkinliği Denetimi: Girişler, başarısız giriş denemeleri vb. Dahil olmak üzere sitenizdeki güvenlikle ilgili tüm etkinlikleri günlüğe kaydeder.
 • Dosya Bütünlüğü İzleme: Dosyalarınızdaki değişiklikleri otomatik olarak algılar.
 • Uzaktan Kötü Amaçlı Yazılım Taraması: Sitenizde kötü amaçlı yazılım aramak için Sucuri’nin tarayıcısı SiteCheck’i kullanır.
 • Kara Liste İzleme: Sitenizin güvenlik sorunları nedeniyle engellenmediğinden emin olmak için kara liste motorlarıyla kontrol eder.
 • Etkili Güvenlik Sağlamlaştırması: Güvenlikle sertleştirme, WordPress sürüm ekranınızı kaldırma ve yükleme dizininizi koruma gibi güvenlik açıklarını ortadan kaldırır.
 • Hack Sonrası Güvenlik Eylemleri: Sitenizin güvenliği ihlal edildiğinde gerçekleştirmeniz gereken işlemlerin bir kontrol listesi.
 • Güvenlik Bildirimleri: Yukarıdaki tüm etkinliklerden ne kadar ve ne sıklıkla haberdar edileceğinizi özelleştirin.

Sitenizde Sucuri Nasıl Kurulur

Sucuri eklentisini yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, tüm özelliklerini tam olarak etkinleştirmek için ücretsiz bir API anahtarı oluşturmanız gerektiğini bildiren bir bildirim görürsünüz..

Sucuri Review - API oluştur

Tıkla API Anahtarı Oluştur düğmesini tıklayın ve açılır pencerede verilen talimatları uygulayın.

Bu kadar! Eklenti sizin için otomatik olarak yapılandırılacaktır.

Artık şuraya gidebilirsiniz: Sucuri Güvenlik »Ayarlar isterseniz seçenekleri özelleştirmek için. Muhtemelen alt taraftaki bildirim ayarlarını incelemek isteyeceksiniz. Ayarlar »Uyarılar sekmeler.

Sitenizi kötü amaçlı yazılımlara karşı taramak için şu adrese gidin: Sucuri Güvenlik »Kötü Amaçlı Yazılım Taraması ve tıklayın Web Sitesini Tara buton.

Sucuri Review - kötü amaçlı yazılım taraması yapın

Sonuçlarınızın ayrıntılarını görüntülemek için sekmeleri tıklayabilirsiniz.

Sucuri Review - tarama sonuçlarını görüntüle

Tıklarsanız Sucuri Güvenlik »Sertleştirme, web sitenizin güvenliğini artırmak için bir seçenek listesi görürsünüz. Birçoğu varsayılan olarak etkindir, ancak etkinleştirmek istediğiniz başkaları olup olmadığını görmek için bu seçenekler arasında gezinebilirsiniz.

Sucuri İnceleme - sertleştirme

Altında Sucuri Güvenlik »Hack Sonrası web siteniz saldırıya uğramışsa atmanız gereken adımlar konusunda size yol gösteren bir adımdır.

Ayrıca, altındaki en son kullanıcı oturumlarını da inceleyebilirsiniz. Sucuri Security »Son Girişler.

Sucuri Web Sitesi AntiVirus ile Güvenliği Sıkın

Pro sürümü, tüm trafiğinizi dünyanın çeşitli yerlerinden (POP’lardan) geçiren bir ters proxy olan Sucuri’nin Web Sitesi Güvenlik Duvarı’nı içerir..

Güvenlik duvarını yükleyerek Sucuri’nin tüm gelen trafiği görmesine ve web sitenizi proaktif olarak DDoS, kaba kuvvet ve diğer saldırılara karşı savunmasına izin vereceksiniz.

Ayrıca sitenizin durumu ve güvenlik eylemleri hakkında daha ayrıntılı raporlar alacaksınız.

Dokümantasyon ve Destek

Sucuri, sitenizi eklentileri ile güvende tutmak için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgi ve öğreticilerle web sitelerinde büyük bir bilgi tabanına sahiptir. Ayrıca güvenlik ipuçları yayınladıkları bir blogları var.

Eklentinin ücretsiz sürümü için yardım için WordPress.org destek forumlarına gönderebilirsiniz. Geliştiriciler orada aktiftir ve çoğu iş parçacığı hızlı bir şekilde yanıtlanır ve çözülür.

Eklentinin Pro sürümü, destek biletleri aracılığıyla geliştiricilerin müşteri desteğini içerir ve canlı sohbet desteği içeren bir İş planı bile vardır.

Sucuri ve iThemes Güvenliği

WordPress için en kapsamlı güvenlik eklentisini arıyorsanız, ihtiyacınız olan Sucuri.

İThemes Security ve Sucuri, WordPress sitenizi korumak için aynı özelliklerin çoğuna sahipken, Sucuri, DNS seviyesi güvenlik duvarlarıyla iThemes Security’nin ötesine geçer.

Siteniz DDoS saldırıları, kaba kuvvet saldırıları, spam veya diğer saldırılar nedeniyle yavaş yükleme hızlarına maruz kalıyorsa, barındırma sunucusu düzeyinde güvenliği gerçekten ele almanız gerekir.

WPBeginner’ın gönderisinde bununla ilgili daha fazla ayrıntı okuyabilirsiniz “Sucuri 3 Ayda 450.000 WordPress Saldırısını Engellememize Nasıl Yardımcı Oldu”.

Ancak, premium bir güvenlik eklentisi için bütçeniz yoksa, biraz daha başlangıç ​​dostu bir kullanıcı arayüzüne sahip iThemes Security’yi tercih edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için iThemes Güvenlik incelememize göz atın..

WordPress güvenliği için bir diğer popüler seçenek WordFence’dir. WordFence’ın en iyi seçenek olmadığına inanıyoruz. Neden WordFence Güvenlik incelememizde okuyabilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için nihai WordPress güvenlik kılavuzunu da okumalısınız.

WordPress Web Sitenizi Korumak için Sucuri Satın Almalısınız?

Sucuri’nin kullanıcılarına sunduğu özellikleri, işlevleri ve esnekliği tartıştık. Sucuri’nin güvenlik paketi, web sitenizi kötü amaçlı yazılımlara ve saldırılara karşı korumak için en iyi güvenliği sağlar.

Sucuri’yi hemen satın almanızı sağlayacak 3 temel faktöre bir göz atalım.

1. En Kapsamlı Güvenlik Çözümü

Sucuri, web sitenizi tehditlerden korumak için en kapsamlı ve güçlü güvenlik çözümü olarak bilinir. Sadece sizi korumakla kalmaz, web sitenizin zarar görmekten kaçınmasını önlemek için önlemler alır ve siz bilmeden önce sunucu düzeyindeki tüm saldırıları engeller.

Yaygın örneklerden biri Zarif Temalar güvenlik açığı sorunuydu. Sucuri, kullanıcılar temalarını ve eklentilerini güncellemeden çok önce sunucularını yamalayarak yüz binlerce web sitesini korudu.

Sucuri, her etkinlik için günlük tutan bir izleme işlevine sahiptir. Bu, web sitenizde neler olduğunu her zaman bulabileceğiniz ve sorunları kolayca çözebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, sitenizi güvenlik açıklarından korumak için zamanında web sitesi güvenlik denetimleri gerçekleştirmelidir..

2. WordPress Güvenliği

Sucuri, tek tıklamayla sertleştirme özellikleriyle WordPress güvenliğini sertleştirir. Web sitenizin etkinliklerini kontrol etmek için WordPress Denetim eklentisini de kullanabilirsiniz.

Sucuri, sunucu düzeyinde tarama sağlar ve WordPress web sitesi sunucularınızı saldırılara karşı korur. Bunun da ötesinde, yeni ve potansiyel güvenlik tehditlerini izliyorlar. Bu güvenlik sorunlarını WordPress’in çekirdek ekibine bildiriyorlar ve sunucuları düzeltmek için yan yana çalışıyorlar. Sucuri’nin ekibi ayrıca saldırılar ve saldırılar hakkında güncellemek için üçüncü taraf temaları ve eklentileriyle de bağlantılıdır.

Güvenlik duvarı düzeyindeki güvenlik açıklarını giderir ve web sitenizi tüm güvenlik endişelerinden korur.

3. Kusursuz Destek

Sucuri, 7/24 müşteri desteğine sahiptir, bu da ekibini daima bulabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca premium kullanıcılarına anında sohbet özelliği sunar. Sucuri mühendisleri her zaman yeni gelişmelerden haberdar olur ve müşterilerini güvenlik tehditleri hakkında bilgilendirir.

Web sitenizi saldırılara karşı korumanıza yardımcı olması için destek ekibine kolayca güvenebilirsiniz.

Şimdi Sucuri’yi satın alma nedenlerini tartıştığımıza göre, fiyatlandırma planlarına bir göz atalım.

Sucuri fiyatlandırması

Sucuri, kişisel ve ticari web siteleri için 3 fiyatlandırma planı sunar. Tüm bu planlar farklı fiyatlandırma ve özelliklere sahiptir. 3 plan Temel, Profesyonel ve İşletme kategorilerine ayrılmıştır.

Sucuri fiyatlandırma planları

Onların Temel planı ekonomiktir ve güvenlik kontrolü için web sitenizi her 12 saatte bir tarar. Bir Let ‘Encrypt SSL sertifikası ile birlikte gelir ve yıllık 199,99 $ maliyeti.

Profesyonel plan, web sitenizi taramak için daha az aralığa sahiptir. WordPress web sitenizi güvenlik tehditlerinden korumak için her 6 saatte bir tarar. Bunun dışında özel bir SSL sertifikası ile birlikte gelir ve yıllık 299,99 ABD dolarıdır.

Sucuri’nin en gelişmiş ve en güçlü planı İş planıdır. Güvenlik tehditlerine ve saldırılarına en hızlı tepki verir. Bu planı satın alırsanız, Sucuri ekibi, kara liste bildirimleri, gelişmiş DDoS koruması ve çok daha fazlası ile anında sohbet desteği ile birlikte gelir. Bu planın yıllık ücreti 499,99 $.

Bununla birlikte, 3 planın tümü sınırsız kötü amaçlı yazılım temizleme, web sitesi güvenlik duvarı (WAF), saldırı önleme yeteneği, kara listeyi kaldırma ve saldırılara karşı koruma içerir.

Kararımız

Sucuri, özellikle pro sürümü için bütçeniz varsa, WordPress web sitenizi her türlü saldırıya karşı güvenli ve güvenli tutmak için mükemmel bir seçenektir. Başka hiçbir güvenlik eklentisi DNS düzeyinde güvenlik duvarı sunmaz.

Sucuri 4.6 5 üzerinden veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız Yarısı 4,6 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Sucuri’yi Hemen Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map