TinyMCE Gelişmiş

WordPress görsel editörü ile sınırlı mısınız? İhtiyacınız olan biçimlendirme seçeneklerini bulamıyor musunuz? TinyMCE Advanced eklentisine bir göz atın. Bu eklenti, ihtiyacınız olan tüm biçimlendirme araçlarının ve kısayollarının parmaklarınızın ucunda olmasını sağlamak için TinyMCE görsel düzenleyicinizi özelleştirmenize yardımcı olabilir. TinyMCE Advanced incelememizde nasıl olduğunu öğrenin.


TinyMCE Gelişmiş İnceleme

TinyMCE Nedir?

Adını bilmeseler de, tüm dünyada milyonlarca insan TinyMCE kullanıyor.

TinyMCE, JavaScript ve HTML kullanılarak oluşturulmuş açık kaynaklı, platformdan bağımsız bir WYSIWYG (Gördüğünüzü Görüyorsunuz) görsel düzenleyicisidir.

WordPress yerleşik TinyMCE ile birlikte gelir: tüm yayınlarınızı ve sayfalarınızı oluşturmak ve düzenlemek için kullandığınız görsel düzenleyicidir:

TinyMCE Gelişmiş İnceleme - varsayılan TinyMCE

Varsayılan görsel düzenleyicinin bir kez gizli potansiyeli olsa da ustalaş, daha gelişmiş düzenleme söz konusu olduğunda hala sınırlı olabilir.

WordPress Görsel Editörünüzün Kontrolünü Elinize Alın

Yazılarınızda daha gelişmiş biçimlendirme kullandıysanız, muhtemelen WordPress görsel düzenleyicinin yanında başka araçlar kullanmanız gerekir. Örneğin, doğru yazı tiplerini ve stilleri seçmek için yazılarınızı Microsoft Word’de taslak haline getirebilir veya düzenleme sırasında zaman kazanmak için arama ve değiştirme işlevine sahip bir metin düzenleyicisi kullanabilirsiniz.

TinyMCE Advanced, doğrudan WordPress panonuzdan bunun gibi gelişmiş biçimlendirme yapmanızı sağlar.

Şunları yapmanızı sağlar:

 • tablo oluştur ve düzenle
 • sıralı listeler için varsayılan sayılar yerine büyük veya küçük harf seç
 • madde işaretleri yerine sıralanmamış listeler için disk veya kare seçme
 • metin ara ve değiştir
 • yazı tipi ailesini ayarlama ve yazı tipi boyutlarını değiştirme
 • sola hizalama, sağa hizalama ve ortalamanın yanı sıra metninizi yaslayın
 • sayfa sonları, ifadeler, boşluklar, tarih ve saat, yatay çizgiler ve daha fazlasını ekleme

TinyMCE Advanced Plugin Nasıl Kurulur

Eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin ve ardından şuraya gidin: Ayarlar »TinyMCE Advanced görsel düzenleyicinizi özelleştirmeye başlamak için.

Geçerli araç çubuklarınız sayfanın üstünde görüntülenir.

TinyMCE Gelişmiş İnceleme - Ayarlar

Aşağıda, etkinleştirebileceğiniz tüm yeni düğmeler bulunmaktadır. Sadece bir düğmeyi sürükleyip bırakın. Kullanılmayan Düğmeler araç çubuğuna ve istediğiniz yere.

Sırasını tercihinize göre değiştirmek için mevcut düğmeleri sürükleyip bırakabilirsiniz.

Aşağıda listeler için daha fazla stil seçeneği etkinleştirme gibi daha fazla seçenek var.

TinyMCE Gelişmiş İnceleme - daha fazla seçenek

Yayınınızdaki içerik menüsünü yenisiyle değiştirmeyi de seçebilirsiniz.

TinyMCE Gelişmiş İnceleme - içerik menüsü

HTML Tabloları Oluşturmak için TinyMCE ve TablePress

WordPress web sitenizde tablo oluşturmanın kolay bir yolunu arıyorsanız, TablePress incelememizi görmüş olabilirsiniz. Tabloların biçimlendirmek için kullanılabileceğini biliyorsunuz:

 • ürün karşılaştırmaları
 • planlar ve fiyatlandırma bilgileri
 • muhasebe ve finansal bilgiler
 • bir ekip veya kuruluşun üyeleri gibi kişiler hakkında bilgi
 • formüller ve hesaplamalar
 • ve dahası

Yalnızca bir gönderi veya sayfada ara sıra basit bir tablo oluşturmanız gerekiyorsa, TinyMCE Advanced eklentisi muhtemelen ihtiyacınız olan her şey olacaktır. WordPress görsel düzenleyicinize, satır ve sütun sayısını hızlı bir şekilde seçmenize ve bir tablo eklemenize olanak tanıyan bir düğme ekler (çoğu kelime işlemci uygulamasının çalışmasına çok benzer).

TinyMCE Gelişmiş İnceleme - Tablolar

Ancak, daha gelişmiş tablolar oluşturmanız gerekiyorsa, TablePress muhtemelen ihtiyacınız olan şeydir.

TinyMCE Advanced’in aksine, TablePress matematiksel işlevleri ve formülleri kullanmanıza, ziyaretçilerin verilerinizi anında sıralamasına ve filtrelemesine, yapışkan başlık satırları veya sütunları oluşturmasına ve çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanır..

Destek ve Belgeler

Temel belgeler WordPress.org ve resmi eklenti sitesinde sağlanır. Ortaya çıkan en yaygın sorunları gidermek ve gidermek için eğitimler de vardır.

Eklenti geliştiricisi, WordPress.org’daki destek forumlarına aktif olarak katılır, gönderilen tüm sorunları çözmeye çalışır, ancak bazen bir yanıtın alınması birkaç gün sürer.

Kararımız

TinyMCE Advanced, WordPress site sahiplerinin istediği bir eklentidir, ancak bilmiyor olabilirler! Her zaman olmasını istediğiniz WordPress görsel düzenleyicide tüm bu özellikleri etkinleştirir.

Sürükle ve bırak arayüzü ile eklentinin nasıl kullanıldığını seviyoruz. Kullanıcı arayüzü hoş olmasa da ve belirli özelliklerle ilgili daha fazla açıklama kullanabilmesine rağmen, yeterince iyi çalışıyor.

TinyMCE Advanced aynı zamanda hafif bir eklentidir, çünkü yalnızca araç çubuğunuza yüklediğiniz düğmeleri etkinleştirir.

WordPress.org eklentileri dizininden bir milyondan fazla indirme ve ortalama 4,6 yıldız derecelendirmesi ile birçok WordPress kullanıcısı tarafından beğeniliyor.

TinyMCE Advanced 5 üzerinden 5 yıldız veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

TinyMCE’ı Şimdi Gelişmiş Edin »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map