TranslatePress İnceleme: En İyi Çeviri Eklentisi mi?

WordPress web siteniz için bir çeviri eklentisi mi arıyorsunuz? Bir web sitesi oluşturduğunuzda, dünyanın her yerinden insanların siteyi ziyaret etmesini ve içeriği okuyabilmesini ve anlayabilmesini istersiniz. İçeriğinizi birden fazla dilde sağlayarak, sitenizin aldığı trafik miktarını artırabilir ve içeriğinizi daha geniş bir kitleye açabilirsiniz. Dolayısıyla, web sitenizin çok dilli olmasını istiyorsanız, bir çeviri eklentisine ihtiyacınız olacaktır.


Bu TranslatePress incelemesinde, gereksinimleriniz için en iyi çeviri eklentisi olup olmadığını belirlemenize yardımcı olmak için özellikleri, işlevleri, fiyatlandırmayı, artıları ve eksileri ve daha fazlasını sizinle paylaşacağız..

TranslatePress Hakkında

translatepress-review-web

TranslatePress, herkesin kullanması kolay bir WordPress çeviri eklentisidir. TranslatePress’i diğer çeviri eklentilerinden farklı kılan, yayınları ve sayfaları doğrudan web sitenizin ön ucundan çevirmenize izin vermesidir. Bu, çevirilerinizi gerçek zamanlı olarak görebileceğiniz anlamına gelir.

translatepress önuç

TranslatePress arayüzü, yayınlar, sayfalar, meta veriler, eklentiler ve hatta WordPress temanız da dahil olmak üzere sayfada gördüğünüz herhangi bir yazılı içeriği kolayca çevirmenizi sağlar.

TranslatePress ayrıca, manuel çeviri sizin için değilse veya çok zaman alıcıysa, çeviri işlemini hızlandırmanızı sağlayan Google Translate API entegrasyonu da sunar. Google’ın yapay zeka destekli çevirilerinden herhangi biri yanlışsa içeri girip manuel olarak düzeltebilirsiniz.

Kullanımı kolay olmasının yanı sıra, TranslatePress aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi harika özellikle donatılmıştır:

 • Birden Fazla Dil – 221 dil desteği.
 • SEO Paketi – Yerel arama sıralamasında size destek sağlamak için sayfa bilgi, sayfa başlığı, açıklama ve daha fazlası için SEO desteği.
 • Otomatik Kullanıcı Dili Algılama – Bir kullanıcı web sitenizi ilk kez ziyaret ettiğinde, tarayıcı ayarlarına veya IP adresine göre tercih ettiği dile yönlendirilir..
 • Tercüman Hesapları – Tercüman hesapları oluşturun ve rolü sitenizdeki herhangi bir kullanıcıya atayın. Bu kullanıcı, web sitenizi güvende tutmak için içeriğinizi tam yönetici alanınıza erişmeden çevirebilir.
 • Dile Dayalı Gezinme – Web sitenizin gezinme menüsünü farklı diller için yapılandırın.

TranslatePress İncelemesi: TranslatePress’e Başlarken

TranslatePress’i kullanmaya başlamak çok kolay. Ancak sitenizi çevirmeye başlamadan önce ayarları yapılandırmak istersiniz. TranslatePress’i satın alıp yükledikten sonra, Çeviri Sitesi düğmesini tıklayın ve ardından Ayarlar.

tercüme-site-ayarları

Genel ayarlar alanında, varsayılan dilinizi ayarlayabilir ve web sitenizi kullanılabilir hale getirmek istediğiniz tüm dilleri seçebilirsiniz. Dil eklemek için Bütün diller bölümüne gidin ve açılır menüyü açmak için “Seç…” in yanındaki oku tıklayın. Listeden istediğiniz dili seçin.

dil seçiniz

İstediğiniz dili seçtikten sonra, Ekle buton.

Eklenti dil-translatepress inceleme

İstediğiniz kadar dil eklemek için işlemi tekrarlayın.

Genel ayarlar alanında, dillerin yerel adlarında mı yoksa İngilizce olarak mı görüntülenmesini, Google Çeviri’yi etkinleştirip devre dışı bırakmasını, herhangi bir sayfaya veya menüye bir dil değiştirici eklemesini ve daha fazlasını da seçebilirsiniz.

Ayarları istediğiniz gibi yaptığınızda, Değişiklikleri Kaydet buton.

Artık web sitenizi çevirmeye hazırsınız. Sitenizi çevirmeye başlamak için sitenizi Çeviri Sitesi Ayarlar alanındaki sekme.

tercüme site düğmeli

Düğmeyi tıkladıktan sonra, TranslatePress görsel düzenleyicisine yönlendirileceksiniz. Görsel düzenleyici, yeni başlayanlar için bile basit ve kullanımı kolaydır.

translatepress-review-arayüzü

İçeriğinizi çevirmeye başlamak için tek yapmanız gereken, açılır menüden çevirmek istediğiniz metin dizesini seçmek, çeviriye manuel olarak girmek ve Çeviriyi Kaydet ekranın üst kısmındaki düğmesine basın..

Herhangi bir dizeyi üzerine getirip solda görünen düzenle düğmesini tıklayabilir ve dizenizi sol çeviri arayüzünde çevirebilirsiniz. Bu, açılır menüyü aramak yerine her şeyi daha görsel hale getirir.

tercüme-içerik-el

Önemli Not: Otomatik çeviri yalnızca Google Çeviri API’sını etkinleştirdikten sonra kullanılabilir.

Çevirinizin önizlemesini görüntülemek için ayarlar bölümüne eklediğiniz dil değiştiriciyi tıklamanız yeterlidir.

dil-önizleme

Bu kadar! TranslatePress ile çok dilli bir web sitesi yapmak inanılmaz derecede kolay.

TranslatePress Eklentisi: Fiyatlandırma

TranslatePress, eklentilerinin ücretsiz bir sürümünü ve 3 farklı fiyatlandırma planını sunar: Kişisel, İşletme ve Geliştirici. Her ücretli plan, gelişmiş çeviri arayüzü, dinamik alanlar için destek, Google Çeviri ile entegrasyon, esnek dil değiştirici ve 1 yıllık destek ve güncelleme ile birlikte gelir.

translatepress-review-fiyatlandırma

TranslatePress eklentisinin ücretsiz sürümü, sitenizi yalnızca 1 dile çevirmenize izin verir, bu da iki dilli web siteleri için uygundur. Bu nedenle, sitenizi birçok dile çevirmek istiyorsanız, ücretli planlarından birini seçmeniz gerekir.

Kişisel planın fiyatı € 79 / yıl, ki bu da yaklaşık 88 ABD doları. Kişisel plan ile 1 site eklentisinin yanı sıra çoklu dil addon ve SEO paketi addon’u kullanabilirsiniz.

Eklentiyi 3 web sitesinde ve çevirmen hesapları, dile dayalı navigasyon, otomatik kullanıcı dili algılama ve daha fazlası gibi diğer gelişmiş özelliklerde kullanabilmek istiyorsanız, 139 € ‘ya mal olan İş planını seçmeniz gerekir. / yıl veya yaklaşık 155 ABD doları.

Geliştirici planıyla, İş planıyla aynı özelliklerin ve eklentilerin tümüne sahip olursunuz, ancak eklentiyi sınırsız sayıda web sitesinde kullanma olanağına sahip olursunuz. Geliştirici planının maliyeti 199 € / yıl veya 222 ABD doları.

TranslatePress Eklentisi: Artıları ve Eksileri

Artık TranslatePress hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, web sitenizin içeriğini çevirmek için TranslatePress’i kullanmanın profesyonellerine bir bakalım.

Artıları

 • Ücretsiz sürüm: Ücretsiz olarak TranslatePress kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Kullanımı kolay: TranslatePress’i kullanmaya başlamak kolaydır ve WooCommerce ürünleri, sayfa oluşturucu içeriği, formlar vb.Dahil olmak üzere her şeyi ön uçtan çevirmenizi sağlar..
 • SEO Desteği: TranslatePress çok dilli siteler için SEO desteği sunar.

Ardından, TranslatePress’in bazı sınırlamalarına göz atalım.

Eksileri

 • Sınırlı Ücretsiz Sürüm: TranslatePress’in ücretsiz sürümü oldukça sınırlıdır. Sitenizi yalnızca 1 dile çevirebilirsiniz.
 • SEO Desteği Yok: Ücretsiz sürümü ayrıca hiçbir SEO destek özellikleri sunuyor. Dolayısıyla, yerel arama sıralamalarını artırmak istiyorsanız, ücretsiz sürüm sizin için çalışmaz.
 • Pahalı: Yeni başlıyorsanız, TranslatePress ile ücretli bir plan sizin için biraz maliyetli olabilir.

WordPress Web Sitenizi Çevirmek için TranslatePress Kullanma Hakkındaki Kararımız

TranslatePress, herkesin WordPress sitelerini birden çok dile çevirmesini kolaylaştıran yüksek puanlı bir çeviri eklentisidir. Sitenizdeki sayfaları ve yayınları ön uçtan gerçek zamanlı olarak çevirebilmeniz, bu çeviri eklentisinin kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan şeydir..

Ücretsiz sürümün başlaması iyi olsa da, SEO için optimize edilmiş başarılı bir çok dilli web sitesi oluşturmak için ücretli planlarından birine yatırım yapmanız gerekir. Ücretli planlar bazılarına pahalı gelebilir, ancak TranslatePress sadece basit bir çeviri eklentisi değildir. TranslatePress, çok dilli web sitenize ek güç ve artırılmış performans sağlamak için SEO desteği, otomatik kullanıcı dili algılama, dile dayalı navigasyon, çevirmen hesapları ve çok daha fazlası gibi özelliklerle doludur.

Biz 5 üzerinden 4.5 vermek. İnceleme puanımızın dökümü:

Bu TranslatePress incelemesinden memnun kaldığınızı ve TranslatePress’in ihtiyaçlarınız için en iyi çeviri eklentisi olup olmadığını artık bildiğinizi umuyoruz. Yine de başka çeviri eklentilerine göz atmak istiyorsanız, En İyi WordPress Çeviri Eklentileri Karşılaştırması makalemize göz atın..

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız Yarısı 4.5 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Şimdi TranslatePress Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map