UpdraftPlus İnceleme: En İyi WordPress Yedekleme Eklentisi mi?

Tam bir WordPress yedekleme eklentisi mi arıyorsunuz? Bir milyondan fazla etkin yüklemeyle, UpdraftPlus eklentisi WordPress deposunda en güvenilir yedekleme eklentisi olarak derecelendirildi.


UpdraftPlus incelememizde, özelliklerine, eklentilerine ve UpdraftPlus’ı rakiplerinden ayıran özelliklere bir göz atacağız.

WordPress Yedekleme Eklentisine İhtiyacınız Var mı?

Bir WordPress kullanıcısı olarak, WordPress dosyalarınızı ve veritabanlarınızı düzenli olarak güvenli bir konuma yedeklemeniz önemlidir. Bir kaza, kötü niyetli saldırı veya başka bir felaket nedeniyle veri kaybı meydana gelirse, düzenli yedekleme yapmak cankurtaran olabilir. Bu şekilde, tüm web siteniz saldırıya uğramış, bozulmuş veya silinmiş olsa bile dosyalarınızı ve veritabanlarınızı kolayca geri yükleyebilirsiniz.

İyi bir WordPress yedekleme eklentisi, tüm WordPress web sitenizi kolayca yedeklemenizi ve geri yüklemenizi sağlar. Ayrıca, daha yüksek güvenlik için yedek dosyalarınızı güvenli bir uzak konuma göndermenizi de sağlamalıdır..

UpdraftPlus Yarışmaya Karşı Nasıl Biriktiriyor?

UpdraftPlus, WordPress deposundaki en yüksek puan alan ve en yüklü yedekleme eklentisidir. Ama gerçekten en iyi WordPress yedekleme eklentisi mi? UpdraftPlus incelememizde, sözlerini test ettik.

UpdraftPlus’a ve rakiplerinin önünde nasıl durduğuna daha yakından bakalım.

1. All-in-one WordPress Yedekleme Eklentisi

UpdraftPlus, siteniz için eksiksiz bir WordPress yedekleme eklentisidir. İster eksiksiz bir yedekleme yapan, ister bulutta depolayın, ister WordPress dosyalarını ve veritabanlarını tek bir tıklama ile geri yükleyen bir yedekleme eklentisi olsun, UpdraftPlus size.

Temel eklenti, bir yedekleme eklentisinden ihtiyacınız olacak tüm özelliklerle birlikte gelir. Klonlama ve taşıma, WordPress olmayan dosya yedekleme ve daha fazlası gibi gelişmiş özellikler için ilgili eklentileri sitenize yükleyebilirsiniz.

2. Kolay kullanımlı Arayüz

UpdraftPlus’ın ana avantajlarından biri, mutlak bir başlangıç ​​olsanız bile WordPress sitenizi yedeklemeyi kolaylaştıran kullanımı kolay bir arayüz sağlamasıdır. Okuyabilir ve tıklayabilirseniz, WordPress dosyalarınızı ve veritabanlarınızı yedekleyebilir, planlayabilir ve geri yükleyebilirsiniz.

3. WordPress için tek bedene uyan tüm yedekleme çözümü

İster hobi blogcusu, küçük işletme, e-ticaret satıcısı olun, isterse çevrimiçi yayın olun, UpdraftPlus’ı son derece yararlı bulacaksınız. Her boyutta ve bütçeden web siteleri için en uygunudur.

Ücretsiz eklenti, tonlarca yerleşik yedekleme özelliği ile birlikte gelir. Bu, bir yedekleme çözümü için bütçeniz olmasa bile, UpdraftPlus size.

Aslında, bir “ayarla ve unut” yedekleme sistemidir. Tek yapmanız gereken eklentiyi yüklemek ve yedeklerinizi uzak bir yere planlamaktır.

UpdraftPlus Özellikleri – Bir Göz Atma

1. Tam, Manuel veya Zamanlanmış Yedeklemeler Yapın

UpdraftPlus’ın ana avantajlarından biri, eksiksiz, manuel veya planlanmış yedeklemeleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmenize izin vermesidir.

Bir yedek oluşturmak için tek yapmanız gereken Şimdi yedekle buton. Ardından veritabanlarını veya dosyaları veya her ikisini de yedeklemeniz gerekip gerekmediği sorulacaktır (birleşik yedekleme).

updraftplus hızlı yedekleme

Manuel bir yedekleme seçebilir veya yedeklemeyi düzenli aralıklarla planlayabilirsiniz. Eklenti, saklayabileceğiniz zamanlanmış yedekleme sayısını seçme seçeneği de sunar. Varsayılan olarak, tutucu zamanlanmış 2 yedek için ayarlanmıştır.

2. Uzak Bir Konuma Yedekleyin

Sitenizi uzak bir konuma yedeklemeniz gerekiyorsa, sitenizi Ayarlar ilk.

updraftplus program yedekleme

Yedeklerinizi sadece web sitenizin barındırıldığı web sunucusunda depolamak yerine uzaktan yedekleme seçeneğini tercih etmeniz önemle tavsiye edilir. Verilerinizi sunucu genelindeki risklerden korumanıza yardımcı olur.

Premium bir eklenti ile birden fazla hedefe yedek gönderebilirsiniz.

3. WordPress Sitenizi Kolayca Klonlayın ve Göç Edin

WordPress sitenizi Migrator eklentisiyle taşıyabilirsiniz. Göçmen eklentisi, doğrudan siteden siteye geçiş gerçekleştirir. Eklenti ayrıca, arama ve değiştirme dahil olmak üzere site taşıma sırasında ihtiyaç duyacağınız bazı yararlı işlevlerle birlikte gelir.

Test için bir web sitesini klonlamak veya yerel veya geçici alanda özel bir site oluşturmak ve daha sonra canlı siteye daha sonra aktarmak istiyorsanız, eklentiyi denemek isteyebilirsiniz.

4. Diğer Eklentilerden Bile Yedeklemeyi Geri Yükleme

Şu anda bir geri yükleme seçeneğiyle birlikte gelmeyen ücretsiz bir yedekleme eklentisi kullanıyorsanız, İthalatçı eklentisiyle birlikte UpdraftPlus’ı kullanabilirsiniz. İthalatçı, web sitenizi diğer yedek eklentilerden geri yüklemenize yardımcı olur.

5. Diğer Faydalı Özellikler

Çoklu site uyumluluğu: Yedekleme / geri yükleme kontrol paneli Ağ kontrol panelinde bulunur. Bu, farklı sitelerin WordPress yedeklemelerini tek bir kontrol panelinden kolayca yönetmenizi sağlar.

WordPress olmayan dosyaları ve veritabanlarını yedekleme: WordPress çekirdek dosyalarını, WordPress olmayan dosyaları ve veritabanlarını da yedekleyebilirsiniz.

Hangi kullanıcıların yedeklemelere erişebileceğini yönetme: Ayarları Kilitle eklentisiyle, UpdraftPlus’a erişimi bir parola ile kilitleyebilirsiniz. Bu şekilde yedeklemelere yalnızca doğru kullanıcıların erişebilmesini sağlayabilirsiniz.

WP-CLI’den çalıştırın: Gelişmiş WordPress kullanıcıları, UpdraftPlus’ı WP-CLI (Komut Satırı Arabirimi) aracılığıyla yönetebilir. Eklentiyi komut satırı arayüzü ile yöneterek, kullanıcılar WordPress geliştirme süreçlerini hızlandırabilir.

Zamanlama: Temel eklenti, site yedeklemenizi tercihlerinize göre planlamanızı sağlar. Otomatik yedeklemeleri her 4, 8 veya 12 saatte bir planlayabilirsiniz. Bir günde birden fazla zamanlama ayarlamak istemiyorsanız günlük, haftalık, iki haftada bir veya aylık yedeklemeler seçebilirsiniz.

Kapsamlı uzak depolama seçenekleri: Sunucu genelinde risklerden kaçınmak için uzak bir depolama konumuna yedekleme yapılması önemle tavsiye edilir. UpdraftPlus, Dropbox, Google Drive, Amazon S3, vb.Gibi en geniş uzak depolama seçenekleri sunar..

Kasa deposu: Üçüncü taraf bir uzak depolama seçeneği kullanmaktan sıkıldıysanız, UpdraftVault depolamayı tercih edebilirsiniz. Avantajı, UpdraftVault’un eklentiye tamamen entegre olmasıdır, böylece yedeklemeyi sadece birkaç tıklamayla yönetebilirsiniz.

Yüksek güvenlikli yedekleme: UpdraftPlus veritabanı yedeklemelerinizi güvenlik için şifrelemenize izin verir.

Güçlü raporlama ve izleme özellikleri: UpdraftPlus ayrıca, devam etmekte olan yedeklemelerin durumunu görüntüleyen ve hatalar ve uyarılar durumunda sizi uyaran gelişmiş bir raporlama aracı sunar..

İlişkili: WordPress Sitenizi Kolayca Yedekleyin.

UpdraftPlus Fiyatlandırması

UpdraftPlus, bütçenizden bağımsız olarak her boyuttaki web sitesi için en uygunudur.

Bir lite sürümü WordPress deposunda ücretsiz olarak indirilebilir. Sitenizin tam bir yedeğini ayarlamak veya planlamak istiyorsanız, lite sürümü sizin için yeterlidir. Ayrıca, verilerinizi kaybetmeniz durumunda sitenizi hızlı bir şekilde geri yükleyebilirsiniz. Lite sürümü ayrıca Dropbox, Google Drive, Amazon S3, UpdraftVault, Rackspace Cloud, FTP, DreamObjects, Opentack Swift ve e-posta için uzaktan yedeklemeler ayarlamanızı sağlar.

Premium sürümün fiyatı 2 site lisansı için 70 ABD dolarından başlar. Premium sürümle, tüm eklentilere, bir yıl boyunca ücretsiz destek ve güncellemelere ve UpdraftVault aboneliği için ücretsiz 1GB depolama alanına erişeceksiniz..

updraftplus fiyatlandırması

UpdraftPlus için 4 farklı ödeme planı var.

 • Kişiye özel: 70 $ karşılığında 2 lisans.
 • : 95 $ karşılığında 10 lisans.
 • Ajans: 145 dolar için 35 lisans.
 • kuruluş: 245 $ sınırsız lisans.

Herhangi bir maliyetli premium plana abone olmak zorunda kalmadan yalnızca belirli bir eklentiyi kullanmanız gerekiyorsa, gerekli eklentileri tek tek satın alabilirsiniz.

… Daha Fazla UpdraftPlus Destek

UpdraftPlus tarafından sağlanan kapsamlı belgeler, UpdraftPlus eklentisini kullanmanın her yönünü gözden geçirmenize yardımcı olur.

Destek, destek forumları aracılığıyla sağlanır. UpdraftPlus ekibi iki foruma sahiptir: ücretsiz eklentinin kullanıcıları için bir WordPress forumu ve premium müşteriler için bir müşteri destek forumu. Ücretli bir müşteri değilseniz, yardım almak için bir destek paketi satın alabilirsiniz.

Bununla birlikte, bir hatayla ilişkili olduğu ortaya çıkan bir olay için destek paketini satın aldıysanız, tam bir geri ödeme alırsınız.

UpdraftPlus hakkındaki En İyi WordPress Yedekleme Eklentisi Olarak Kararımız

Bir milyondan fazla etkin kurulumla UpdraftPlus, WordPress deposundaki en popüler planlanmış yedekleme eklentisidir. Özellikler açısından, en kapsamlı WordPress yedekleme eklentilerinden biridir.

UpdraftPlus, mutlak acemi kullanıcılar için bile yedeklemeyi ayarlamayı ve geri yüklemeyi kolaylaştırır. Diğer eklentilerin çoğundan daha fazla bulut yedekleme seçeneğini destekler.

Hızdan ödün vermeyen bir yedekleme çözümüne ihtiyacınız varsa, UpdraftPlus en iyi seçimdir. Sunucu performansı için son derece optimize edildiğinden, rakiplerinin çoğuna kıyasla daha az sunucu kaynağı tüketir.

UpdraftPlus’ın piyasadaki en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

UpdraftPlus’ı Şimdi Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map