Videolar için Tembel Yük

Yerleştirilmiş videolar sitenizi yavaşlatıyor mu? Ziyaretçilerinizi hayal kırıklığına uğratmak veya arama motoru sıralamalarında yer almak istemezsiniz. Lazy Load for Videos WordPress eklentisi ile sayfalarınızı daha hızlı yükleyin. Lazy Load for Videos incelememizde sitenizi hızlandırmanın nasıl çalıştığını öğrenin.


Videolar için Tembel Yük İnceleme

Videolar İçin Neden Tembel Yüke İhtiyacınız Var?

Videoların güçlü bir araç olduğunu biliyorsunuz: WordPress sitenizle tamamen yeni bir kitleye ulaşmanıza izin veriyorlar ve kitleniz için son derece ilgi çekici.

Fakat video gömmek web sitenizde bazen kullanıcı deneyimine zarar verebilirsiniz.

Sayfa hızındaki düşüşlerle, arama motoru sıralamalarını kaybederek veya sitenizdeki yavaş yükleme sürelerinden şikayet eden ziyaretçilerle uğraşmak zorunda kaldınız mı??

O zaman muhtemelen Videolar için Lazy Load gibi bir eklentiye ihtiyacınız var.

Videolarınızı sayfa içeriğinizin geri kalanıyla birlikte yüklemek yerine Lazy Load for Videos, gömülü Youtube ve Vimeo videolarını tıklanabilir bir önizleme görüntüsüyle değiştirir.

Videoyu yüklemek ve oynatmak için ziyaretçiler küçük resmi tıklayabilir.

Bu, yalnızca ziyaretçileriniz izlemeye başladığı zaman ve video yükleyerek çok büyük miktarda kaynak tasarrufu sağlar.

Videolar için Tembel Yük:

  • tek bir sayfaya veya yayına birden çok video yerleştirseniz bile web sitenizin yükleme sürelerini hızlandırabilir
  • sitenizin arama motoru sıralamalarını artırmanıza yardımcı olabilir, hemen çıkma oranınızı azaltın, ve daha hızlı yükleme sürelerinin bir sonucu olarak kitle katılımını artırın
  • mobil cihazlar için optimize edilmiş ve duyarlı
  • kullanımı kolay ve hafif

Videolar için Tembel Yük Ayarlama

Önceden Yayınlanmış Yayınlarda Tembel Yükü Etkinleştirme

Ücretsiz eklentiyi yükleyip etkinleştirerek başlayın.

Daha önce yayınları veya gömülü videoları olan sayfaları yayınladıysanız, eklentinin etkili olması için bu sayfaları düzenlemeniz ve güncellemeniz gerekir.

Aslında yayın üzerinde herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmez; yalnızca düzenleme ekranını açın ve Güncelleme buton. Ardından, video yerine küçük resmin yüklendiğinden emin olmak için yayını kontrol edin.

Videoları Yeni Mesajlara Yerleştirme

Yeni yayınlardaki gömülü videolarınızın tembel olarak yüklendiğinden emin olmak için YouTube veya Vimeo videonun URL’sini doğrudan görsel düzenleyiciye yapıştırmanız yeterlidir.

YouTube’un gömme özelliğini kullanmayın – Videolar için Lazy Load YouTube’u desteklemez iframe’ler.

Sağda videolarınız için küçük resim kalitesini seçebileceğiniz yeni bir seçenek kümesi göreceksiniz..

Videolar İnceleme için Tembel Yük - kalite

Varsayılan Seçenekleri Değiştirme

Daha gelişmiş seçenekler için şu adrese gidebilirsiniz: Ayarlar »Videolar için Tembel Yük.

Burada oynat düğmesinin rengini, küçük resim boyutunu değiştirmek ve kendi özel CSS’nizi eklemek için seçenekler var.

Videolar için Tembel Yük İncelemesi - ayarlar

TablePress için şema işaretlemesi ve desteği de ekleyebilirsiniz.

Videolar için Tembel Yük İncelemesi - daha fazla ayar

Destek ve Belgeler

Temel belgeler WordPress.org eklenti sayfasında bulunabilir. Eklentiyi düzgün bir şekilde yüklemenize ve en yaygın sorunları gidermenize ve çözmenize yardımcı olacaktır..

Ne yazık ki Videolar için Lazy Load eklentisi artık aktif geliştirme aşamasında değil, ancak projenin topluluk desteği var ve hala GitHub’daki topluluk tarafından katkıda bulunuyor.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, topluluğun yardımcı olabileceği WordPress.org’daki destek forumlarına gönderebilirsiniz..

Bilinen Çatışmalar

Videolar için Lazy Load, aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer bazı eklentilerle iyi çalışmaz:

  • Jetpack Kısa Kod Gömme modülü (diğer modüller iyi olsa da)
  • YouTube Embed WordPress Eklentisi
  • BuddyPress

Ayrıca Vimeo’da “Gizlilik Modu” nda ayarlanan videolar desteklenmez, çünkü Vimeo API’sı aracılığıyla bu videoların küçük resimlerine erişmek imkansızdır.

Kararımız

Sitenize çok sayıda video yerleştirirseniz, sayfa yükleme süreleriniz azalabilir. Yavaş bir site ziyaretçilerinizi rahatsız edebileceğinden ve arama motoru sıralamalarınızın düşmesine neden olabileceğinden, sayfalarınızın hızlı yüklenmesini sağlamak önemlidir.

Ziyaretçileriniz izlemeye hazır olana kadar videoların yüklenmesini önlemek istiyorsanız Videolar için Lazy Load kullanmanızı öneririz..

Eklenti şimdi geliştirici tarafından desteklenmese de, kullanımı basit ve kolaydır ve topluluk desteği, ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunla ilgili size yardımcı olabilir..

Videolar için Lazy Load 4 yıldız üzerinden 4 yıldız veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 2,0 / 5,0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Şimdi Videolar için Lazy Load alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me