W3 Toplam Önbellek

WordPress sitenizi hızlandırmak için bir Önbellek eklentisi mi arıyorsunuz? W3 Total Cache, WordPress destekli siteler için en popüler önbellek eklentilerinden biridir. Bu W3 Total Cache incelemesinde, performansına, özelliklerine ve kullanım kolaylığına bir göz atacağız. Amaç, W3 Total Cache’nin gerçekten en iyi WordPress önbellekleme eklentisi olup olmadığını bulmaktır.


W3 Toplam Önbellek İncelemesi

WordPress için Neden Önbellek Eklentisine İhtiyacınız Var??

Hız, Google gibi arama motorları tarafından arama sıralamalarını belirlemek için kullanılan en önemli faktörlerden biridir. Daha yavaş siteler düşük sırada ve hızlı web siteleri daha yüksek sıradadır.

WordPress sunucu tarafı programlama dili olan PHP ile yazılmıştır. Bir kullanıcı web sitenizden bir sayfa istediğinde, WordPress sayfayı getirmek ve görüntülemek için PHP komut dosyaları çalıştırır.

Bu kaynak yoğun süreç yavaştır ve Paylaşılan Evsahipliği ortamı. Bu, sitenizin performansını ve arama sıralamalarını önemli ölçüde azaltabilir.

Önbellek eklentisi sayfalarınızın bir sürümünü önbellekte saklar. Bir kullanıcı web sitenizi ziyaret ettiğinde, önbelleğe alınmış sürüm sunulur. Bu, WordPress’in PHP komut dosyalarını çalıştırma ihtiyacını ortadan kaldırır. Siteniz daha hızlı ve sunucunuz daha duyarlı hale geliyor.

WordPress'te önbellekleme nasıl çalışır?

Bunu söyledikten sonra, W3 Total Cache’nin sitenizin hızını nasıl iyileştirdiğine bakalım.

WordPress için W3 Toplam Önbellek Eklentisini Ayarlama

W3 Total Cache, bir eklentinin güç merkezidir. Sitenizin hızını artırmak için birçok özellik yüklü olarak gelir. Seçenek sayısı, yeni kullanıcılara oldukça korkutucu görünmesini sağlıyor.

W3 Total Cache'de sayfa önbelleğe almayı etkinleştir

Etkinleştirmeniz gereken en önemli seçenek sayfa önbelleklemesidir. Etkinleştirildiğinde, W3 Total Cache önbelleğe alınmış sayfaları ziyaretçilerinize saklamaya ve sunmaya başlayacaktır.

Bu başlangıç ​​kılavuzuna bakın W3 Total Cache nasıl kurulur ve ayarlanır ayrıntılı talimatlar için.

W3 Total Cache ile Kullanıcılarınıza Sıkıştırılmış Sayfalar Sunun

Web sitenizin hızını Sayfa Hızı gibi araçları kullanarak test ettiğinizde, sıkıştırılmış sayfalar sunmanızı önerdiğini fark edeceksiniz..

Sıkıştırılmış sayfalar sunmak, bir kullanıcı sitenizden bir sayfa istediğinde sitenizin onlara sayfanızın sıkıştırılmış (sıkıştırılmış) bir sürümünü göndermesi anlamına gelir. Sayfayı sıkıştırmak boyutunu küçültür ve daha hızlı yüklenir. Sıkıştırılmış sayfa kullanıcıya ulaştığında, tarayıcıları sayfayı otomatik olarak çıkarır ve görüntüler.

W3 Total Cache, sadece bir tıklamayla sıkıştırmayı açmanıza izin verir. Sadece Performans »Tarayıcı Önbelleği ve HTTP HTTP (gzip) sıkıştırmasını etkinleştir ’seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

W3 Total Cache ile gzip sıkıştırmayı etkinleştir

W3 Total Cache ile CDN kullanma

CDN veya içerik dağıtım ağları, tüm dünyadaki sunucuları kullanarak statik içeriğinizi sunmanıza olanak tanır. Bu, kullanıcıların resimler, CSS, JavaScript gibi statik içeriğinizi çok hızlı bir şekilde indirmesini sağlar.

Bu kılavuza bakın WordPress blogunuz için neden bir CDN’ye ihtiyacınız var? daha fazla bilgi için.

En büyük CDN hizmetlerinden biri olan MaxCDN kullanmanızı öneririz. Tüm web sitelerimizde kullanıyoruz ve sayfa hızını artırmamıza yardımcı oluyor.

W3 Total Cache ile MaxCDN kurulumu

Nasıl yapılacağı ile ilgili bu eğiticiye bakın WordPress CDN çözümünü yükleyin MaxCDN ayrıntılı talimatlar için.

W3 Total Cache ve WP Super Cache Karşılaştırması

Aynı niş içindeki iki popüler eklenti arasındaki karşılaştırmalar WordPress topluluğunda oldukça yaygındır. Tıpkı Hepsi Bir Arada SEO ve Yoast SEO gibi, kullanıcılar W3 Total Cache ve WP Super Cache’i uzun zamandır karşılaştırıyor.

Her iki eklentinin de çok geniş bir kullanıcı tabanı var, her ikisi de ücretsiz olarak kullanılabilir ve her ikisi de WordPress sitenizi hızlandırmak için mükemmel bir seçimdir.

Her ikisi de çok gelişmiş eklentilerdir. Her ikisi de çok sayıda ayar ve karmaşık kurulum talimatları nedeniyle göz korkutucu görünüyor. İkisini karşılaştırabileceğimiz tek gerçek alan performans.

W3 Total Cache’in performansı WP Super Cache’den biraz daha iyidir. CDN ile güzel bir şekilde bütünleşir ve nesne önbellekleme, küçültme ve diğer gelişmiş özelliklere sahiptir.

W3 Total Cache için Fiyatlandırma ve Destek Seçenekleri

Tüm popüler ücretsiz eklentiler gibi, W3 Total Cache de sınırlı ücretsiz destek ile birlikte gelir. Eklenti, eklentinin içine yerleştirilmiş mükemmel belgeler sağlar. Ayrıca çevrimiçi olarak sunulan bazı mükemmel öğreticiler var.

Eklenti yazarı ayrıca 99 $ / yıl için premium hizmetler sunuyor. Üzerine tıklayarak üye olabilirsiniz. Performans »Destek WordPress yönetici alanınızda. Ancak, her bir destek sorgusu için yine de ödeme yapmanız gerekecektir..

W3 Total Cache eklentisi hakkındaki kararımız

W3 Total Cache, eklentileri kullanmanın en kolay yolu değildir. Bununla birlikte, sunduğu gelişmiş özellikler ve bunların ne kadar karmaşık olabileceği göz önüne alındığında anlaşılabilir. Eklenti, eklentinin içindeki her özellik için oldukça etkileyici olan ayrıntılı açıklama sağlar.

Performans açısından W3 Total Cache tamamen en iyi WordPress önbellekleme eklentisi olarak adlandırılmayı hak ediyor.

W3 Total Cache 4 üzerinden 5 yıldız veriyoruz. İşte puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Yıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 0,0 / 5,0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Şimdi W3 Toplam Önbellek Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map