Weglot İnceleme: Gerçekten En Kolay Çeviri Eklentisi mi?

Web sitenizi çevirmek mi istiyorsunuz? O zaman WordPress için en kolay çeviri eklentilerinden biri olan Weglot’u düşünmek isteyebilirsiniz..


Bu Weglot incelemesinde, özelliklerine, artılarına ve eksilerine göz atacağız ve hype’a değip değmeyeceğine karar vermenize yardımcı olacağız..

Weglot ve Nasıl Çalışır

weglot incelemesi

Weglot platformdan bağımsız bir web sitesi çeviri çözümüdür.

Weglot 2016 yılında Fransa’da küçük bir proje olarak kuruldu. Bugün Weglot, WordPress, Shopify ve aklınıza gelebilecek diğer CMS’ler de dahil olmak üzere herhangi bir web sitesini çevirmenize izin veriyor.

WordPress sitenizi çevirmek için ücretsiz eklentiyi WordPress.org’dan indirmeniz gerekiyor. Bu ücretsiz hafif konektör eklentisi sitenizi Weglot platformuna entegre eder. Etkinleştirildikten sonra, içeriğinizi çevirmek istediğiniz dilleri belirterek sitenizi anında çevirebilirsiniz..

Weglot İncelemesi: Neden Sitenizde Kullanmalısınız?

Weglot, otomatik çeviri, manuel profesyonel çeviri, çok dilli SEO optimizasyonu ve daha fazlası gibi bir WordPress çeviri eklentisinden ihtiyacınız olan tüm özelliklerle birlikte gelir. Ama Weglot’u benzersiz yapan nedir?

Weglot’ın rakiplerinden öne çıkmasını sağlayan benzersiz özelliklerine bir göz atalım.

1. Muhtemelen En Kolay, En Hafif ve Yüksek Performanslı Çeviri Eklentisi

Kuşkusuz, Weglot muhtemelen piyasadaki en kolay platformdan bağımsız çeviri çözümüdür.

weglot wordpress eklentisi yapılandırması

Eklentiyi WordPress sitenize yükledikten sonra, eklentiyi yapılandırmak için yalnızca bir menü görürsünüz. Otomatik çeviriyi etkinleştirmek için tek yapmanız gereken API anahtarınızı Weglot hesabınızdan kopyalamak, orijinal ve hedef dilleri seçmek.

weglot çevirmen başarısı

Bu, web sitenizde hemen kullanıcılarınızın tercih ettikleri dili seçebilecekleri bir menü oluşturur.

Diğer popüler WordPress çeviri eklentilerinin aksine, WordPress sitenize birden fazla dil paketi yüklemenize gerek yoktur.

En iyisi, çevrilmiş içeriğiniz Google’da çok dilli SEO’daki en iyi uygulamalar izlenerek otomatik olarak dizine eklenir.

2. Herhangi Bir Platformla Çalışır

WordPress ve Shopify gibi birden çok platformda web siteleriniz olsa bile, çevirilerini tek bir hesaptan kolayca yönetebilirsiniz.

Pro planı ile en fazla 3 siteyi çevirebilirsiniz. Kurumsal ve Kurumsal planlarla, sırasıyla en fazla 15 ve sınırsız sayıda siteyi çevirebilirsiniz.

3. Manuel Çeviri için Görsel Editör

weglot çevirileri

Profesyonel bir çevirmen kiralamak zorunda kalmadan içeriğinizi hızlı ve kolay bir şekilde çevirmek istiyorsanız, otomatik çeviri sizin için mükemmel bir seçimdir. Weglot ile sadece anında çeviri yapmakla kalmaz, eklenti görsel çeviri ile çevirinizi düzenlemeyi de kolaylaştırır.

weglot inceleme görsel editörü

Görsel düzenleyicisiyle, otomatik olarak çevrilmiş içeriğinizde doğrudan web sitenizin ön tarafından değişiklik yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Görsel Editör sekmesine gidip tıklayın Düzenlemeye Başla.

Web sitenize yönlendirileceksiniz. Otomatik olarak çevrilen içeriği düzeltmek istediğiniz öğenin Düzenle simgesini tıklayın ve ön uçtan özelleştirmeye başlayın.

weglot yayınların-düzenleyici önuç

4. Sorunsuz Profesyonel Çeviri

İçeriğinizi çevirmek için bir profesyonel ister misiniz? Weglot ile çeviriyi devretmek sorunsuzdur.

weglot profesyonel çeviri hizmeti

Weglot hesabınızda, çevirmek istediğiniz öğeleri seçin, profesyonel çeviri sipariş edin ve profesyonel hizmet için ödemeyi tamamlayın. Weglot sizden 0.15 € / kelime talep ediyor. Çevrilen içerik, çevirmek istediğiniz içeriğe bağlı olarak 48 saat içinde otomatik olarak web sitenize güncellenir.

weglot profesyonel fiyatlandırma

Weglot Kullanmanın Eksileri

Artık Weglot kullanmanın yararlarına baktığımıza göre, Weglot kullanmanın bazı eksilerini incelemekte fayda var.

1. Fiyatlandırma

Weglot premium bir çeviri platformudur. Ücretsiz bir planı olsa da, ayda en fazla 2000 kelime ve 5000 tercüme edilmiş sayfa görüntüleme çevirmekle sınırlıdır.

2. İçeriğin mülkiyeti

Çevrilmiş içeriğin sahipliği belirsizdir. Göründüğü gibi, aboneliği iptal ettiğiniz için çevrilmiş içeriği sitenizde görüntüleyemezsiniz.

Weglot’un Destek ve Fiyatlandırması

Weglot size e-posta yoluyla üstün destek müşteri desteği sağlar. Kapsamlı bilgi tabanı, web sitenizi Weglot ile çevirmenin her alanında size rehberlik eder.

Weglot, premium bir plan seçmeden önce hizmeti test etmek isteyenler için sınırlı bir ücretsiz plana sahiptir. Ayrıca 5 premium plan sunuyor:

 • starter: 1 tercüme dil ve 10.000 kelimeye kadar € 9.90 / ay
 • : 5 çevrilmiş dil ve 50.000 kelimeye kadar 19 € / ay
 • profesyonel: Sınırsız sayıda çevrilmiş dil ve 200.000 kelimeye kadar aylık 49 €
 • Şirket: Sınırsız çeviri dili ve 1.000.000 kelimeye kadar 199 € / ay
 • Kurumsal: Sınırsız çeviri dili ve 5.000.000 kelimeye kadar € 499 / ay

Son Düşünceler: Weglot ile Çeviri Hakkındaki Kararımız

Weglot, var olan en kolay çeviri çözümlerinden biridir. Otomatik çeviri ile 100’den fazla dili destekler. Piyasadaki diğer çeviri eklentilerine kıyasla biraz pahalı.

Bütçeniz varsa ve çeviri için piyasadaki en sezgisel eklentiyi istiyorsanız sizin için en iyi bahis.

Sıkı bir bütçeniz varsa, Weglot’a bazı alternatifler düşünebilirsiniz.

 • WPML incelemesi
 • TranslatePress incelemesi

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız Yarısı 4,6 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Weglot’ı Hemen Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map