WordFence Güvenliği

Bir WordPress güvenlik eklentisi mi arıyorsunuz? WordFence Security, piyasadaki en popüler WordPress güvenlik eklentilerinden biridir. Bu WordFence Güvenlik incelemesinde, gerçekten piyasadaki en iyi WordPress güvenlik eklentisi olup olmadığını öğrenmek için özelliklerine ve performansına göz atacağız.


WordFence Güvenlik İncelemesi

Neden WordPress Güvenlik Eklentisine İhtiyacınız Var?

WordPress dünyanın en popüler İçerik Yönetim Sistemidir. İnternetteki tüm web sitelerinin% 25’inden fazlasına güç sağlar. Bu büyük sayı onu kötü niyetli saldırılar için popüler bir hedef haline getiriyor, hacklemek girişimler, kod yerleştirme vb..

Çoğu WordPress kullanıcısı çevrimiçi güvenlik konusunda geliştirici veya uzman değildir. Düzenli yedeklemeleri korumak, güçlü parolalar kullanmak vb. Gibi uygulayabileceğiniz bazı en iyi güvenlik uygulamaları vardır..

Kötü amaçlı yazılım taraması, şüpheli etkinlikleri engelleme veya web sitenizin güvenliğini izleme gibi gelişmiş şeyler için bir WordPress güvenlik eklentisine ihtiyacınız olacak.

Bunu söyledikten sonra, WordFence Security’nin web sitenizi yaygın tehditlere karşı nasıl koruduğuna bakalım.

WordFence Güvenlik eklentisini ayarlama

WordFence Güvenlik eklentisi hem Ücretsiz hem de Ücretli sürüm olarak gelir. Ücretli sürüm ekstra özelliklere ve premium desteğe sahiptir. Ücretsiz sürüm de oldukça kullanışlı ve inceleme için kullanacağımız şey bu.

WordFence Security eklentisi kutudan çıkar çıkmaz çalışır ve varsayılan ayarların çoğu web sitesi için çalışması gerekir. Eklentinin ayrıca eklentiyi kendi gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde ayarlayabileceğiniz bir ayarlar sayfası vardır.

Sadece ziyaret edin WordFence »Seçenekler eklenti ayarlarını yapılandırma sayfası.

WordPress için WordFence Güvenlik Eklentisini Ayarlama

WordFence Security çok güçlü bir eklentidir ve kapsamlı bir dizi özellik ve seçenekle birlikte gelir. İlk önce temel eklenti seçeneklerini ayarlayabileceksiniz. Bu, temel eklenti özelliklerini etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı ve uyarılar için ek e-posta adresi sağlamayı içerir.

Gelişmiş seçenekler sayfası, eklentinin sitenizdeki davranışını ve performansını değiştirebileceğiniz yerdir. İlk olarak uyarılarınız var, size bildirilmesini istediğiniz etkinlikleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Meşgul bir web sitesi çalıştırırsanız, WordFence güvenliğinden uyarı olarak çok sayıda e-posta alırsınız. Bu uyarıların çoğu zararlı faaliyetler değildir.

Sonra Güvenlik Duvarı kuralları ve tarama kuralları vardır. Burada, eklentiye hangi dosya ve dizinlerin güvenlik duvarı davranışını tarayacağını ve ayarlayacağını söyleyebilirsiniz. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız bu seçenekleri değiştirmeyin.

İşiniz bittiğinde değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

WordFence Güvenliği ile Web Sitenizi Tehditlere Tara

WordFence Security, güçlü bir tarama aracı ile birlikte gelir. Sadece ziyaret edin WordFence »Tarama tarama başlatmak için. WordFence, WordPress sitenizi arka kapılar gibi yaygın tehditlere karşı kontrol eder, kötü amaçlı ve şüpheli kod, MySQL enjeksiyonu vb..

Tarama tamamlandıktan sonra size bulduğu sorunların sayısını gösterecektir. Her sayı ile nasıl düzeltileceğine dair pratik tavsiyelerle ilgili ayrıntılı bilgiler göreceksiniz..

WordFence Güvenlik tarama sonuçları

WordFence, bir milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılan en popüler WordPress eklentilerinden biridir. Tüm dünyadaki WordPress sitelerinden veri toplarlar. Yeni tehditler ve bunların nasıl tespit edileceğini etkin bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olur.

Ancak, WordPress forumları eklentiyi gerçekten kullanan kullanıcıların karışık incelemeleriyle doludur. Bazen diğer tarayıcıların yakalamayacağı arka planı ve kötü amaçlı kodu yakalar. Bazen bunları algılayamayabilir. Sitenizin güvenliğinin tehlikeye düşeceğinden şüpheleniyorsanız, yalnızca tek bir araca güvenmemek her zaman en iyi stratejidir.

Canlı Trafiğinizi WordFence Güvenliği ile İzleyin

Herhangi bir sitenin trafiğinin büyük bir kısmı arama motoru tarayıcıları, veri madenciliği botları ve otomatik spam botları gibi otomatik botlardan gelir. Bu oldukça normal ve paniklemeyecek bir şey yok.

Ancak, siteniz DDOS saldırısı altındaysa, belirli ips’lerden web sitenize isabetlerin bombardımanını fark edersiniz. WordFence Security’deki canlı trafik aracını kullanarak bu IP’leri gerçek zamanlı olarak izleyebilir ve engelleyebilirsiniz.

Bu araç tarafından toplanan bilgiler çok yardımcı olabilir, ancak bir web sitesi sahibine çok yardımcı olmaz. Çoğu saldırı robotu, dünyadaki farklı ağlara yayılmış çeşitli IP aralıkları kullanır. IP adreslerini etkili bir şekilde engellemek çok zordur.

Bir IP ağını engeller engellemez, bot net başka bir ağa geçer. Bu, kendiniz bir şeyleri manuel olarak izleyip engelleyerek kazanamayacağınız hiç bitmeyen bir oyundur.

WordFence Güvenliği için Fiyatlandırma ve Destek

Temel WordFence Güvenlik eklentisi ücretsiz olarak kullanılabilir. Premium sürümün fiyatı yıllık 39 ABD dolarından başlar. Toplu lisanslama için farklı fiyatlandırma seçenekleri vardır.

Eklentinin ücretsiz sürümü için destek resmi WordPress.org forumları tarafından sağlanmaktadır. Ücretsiz destek sınırlıdır ve garanti edilmez. Premium destek e-posta tabanlı biletleme sistemi tarafından sağlanır..

Resmi web sitesinde WordFence Güvenlik eklentisinde farklı araçların nasıl kullanılacağına dair belgeler var.

WordFence Güvenlik Eklentisi Hakkındaki Kararımız

WordFence Güvenlik eklentisi, temel bir WordPress güvenlik kurulumu için iyi bir seçenektir. Ancak, en iyi WordPress güvenlik eklentisi değildir.

Sunucunuza önemli miktarda yük koyar. Bu etkileyebilir sitenizin performansı paylaşılan bir barındırma ortamındaysanız. WordPress verilerinizi karıştırır ve veritabanınızda çok fazla bilgi saklar.

Eklentinin kullanıcı arayüzü o kadar da iyi değil. Biraz temizlenebileceğini düşünüyoruz. Seçenekler sayfası çok zor ve çok fazla seçenek var.

(Alternatif bir güvenlik eklentisi arıyorsanız, iThemes Güvenlik incelememize göz atın.)

WordFence Security’ye 5 yıldız üzerinden 3 veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 2,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

WordFence Güvenliğini Şimdi Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map