WP Super Cache Review 2020: En İyi WordPress Önbellek Eklentisi mi?

WordPress web siteniz için bir önbellek eklentisi mi arıyorsunuz? WP Super Cache, WordPress kullanıcıları için popüler bir ücretsiz önbellek eklentisidir. Bu WP Süper Önbellek incelemesinde, performansına ve özelliklerine bir göz atacağız. Ayrıca diğer popüler önbellek eklentileri ile de karşılaştıracağız.


WP Super Cache incelemesi

WordPress Önbellek Eklentisini Mükemmel Kılan Nedir??

WordPress sitenizde önbelleğe alınmış sayfalar sunmak için birkaç harika eklenti vardır. Birçok üst WordPress barındırma şirketi, yönetilen WordPress barındırma ile yerleşik önbellekleme çözümleri sunar.

WP Engine gibi yönetilen bir ana bilgisayardaysanız, bir önbellek eklentisi yüklemenize gerek yoktur.

Öte yandan, BlueHost gibi paylaşılan bir ana bilgisayardaysanız, WordPress siteniz için bir önbellek eklentisi yüklemeniz gerekir.

Bir önbellek eklentisi, sunucu kaynaklarınızdan çok fazla almadan sayfaların önbelleğe alınmış sürümünü oluşturmalıdır. Çoğu önbellek eklentisi, bir sayfa ilk kez istendiğinde önbelleğe alınmış bir dosya oluşturur. Bundan sonra bu dosyaları önceden tanımlanmış bir süre boyunca saklarlar.

Ayrıca WordPress temanız, eklentileriniz ve kullanıyor olabileceğiniz üçüncü taraf hizmetleriyle de iyi çalışması gerekir.

Önbelleğe alma gelişmiş bir işlemdir, bir eklentinin teknik olmayan kullanıcılar için bile daha kolay hale getirilmesi gerekir. Seçenekler geniş olabilir, ancak net kullanıcı arayüzü ve çok fazla açıklama ile sunulmaları gerekir.

Bunu söyledikten sonra, WP Super Cache ve nasıl çalıştığına bir göz atalım.

WP Süper Önbellek Eklentisini Ayarlama

Yapmanız gereken ilk şey eklentiyi yüklemek ve etkinleştirmektir. Etkinleştirildikten sonra, Ayarlar »WP Süper Önbellek eklentiyi ayarlamak için sayfa.

WP Super Cache ile sayfa önbelleğini açma

“Önbelleğe Alma Açık” seçeneğini belirtin ve ardından durum güncelle düğmesini tıklayın. WP Süper Önbellek önbelleği açacaktır. Şimdi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için test önbellek düğmesine tıklayabilirsiniz.

WP Süper Önbellek, WordPress sitenizi iki kez alır ve her iki sayfanın zaman damgalarını karşılaştırır. Her iki zaman damgası da eşleşirse, sitenizde önbelleğe almanın şimdi çalıştığı anlamına gelir.

Bu kılavuza bir göz atın WP Super Cache nasıl kurulabilir ve kurulur ayrıntılı talimatlar için.

WP Super Cache ile PHP ve mod_rewrite kullanarak önbellek dosyalarını sunma

WP Süper Önbellek iki yöntem kullanarak önbelleğe alınan dosyaları sunabilir. Varsayılan yöntem, özellikle paylaşılan barındırma ortamlarında kaynak yoğun olabilen PHP kullanır.

Paylaşılan bir ana bilgisayardaysanız, mod_rewrite kullanmayı denemenizi öneririz. Eklenti ayarlarında Gelişmiş sekmesini tıklayın ve c Önbellek dosyalarını sunmak için mod_rewrite kullan ’seçeneğini belirtin.

PHP ve mod_rewrite kullanarak önbellek dosyalarını sunma

WP Super Cache ile Sıkıştırma Kullanımı

Web sitenizi Google Sayfa Hızı aracını kullanarak test ederseniz, sıkıştırmayı açmanızı önerdiğini göreceksiniz..

Sıkışmayı kullanarak web sunucunuz kullanıcılara sıkıştırılmış dosyalar gönderebilir. Bu sıkıştırılmış dosyalar daha sonra kullanıcının tarayıcısı tarafından çıkarılır ve ekranda görüntülenir. Yanıt sürenizi artırdı ve genel sayfa hızınızı artırdı.

WP Süper Önbellek varsayılan olarak sıkıştırmayı açmaz. Eklenti ayarları altındaki Gelişmiş sekmesine giderek etkinleştirmeniz gerekecektir. Pages Sayfaları ziyaretçilere daha hızlı sunulmaları için sıkıştırın ’seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir.

WP Super Cache ile sıkıştırmayı açma

WP Super Cache’de CDN Desteği

WP Super Cache, CDN ile iyi çalışır. Eklenti ayarları altındaki CDN sekmesine tıklayın ve CDN URL’nizi ekleyin. Performansı artırmak için ek CNAME’ler de ekleyebilirsiniz.

WP Super Cache'de CDN desteği

CDN (içerik dağıtım ağı), dünyadaki sunuculardan görüntüler, CSS, JavaScript gibi statik içerik sunmanıza olanak tanır. Bu, sayfa yükleme sürenizi artırır ve sunucunuzdan yükü azaltır.

Bu kılavuza bakın WordPress blogunuz için neden bir CDN’ye ihtiyacınız var? daha fazla bilgi için.

En büyük CDN hizmetlerinden biri olan MaxCDN kullanmanızı öneririz. Tüm web sitelerimizde kullanıyoruz ve sayfa hızını artırmamıza yardımcı oluyor.

WP Süper Önbellek vs W3 Toplam Önbellek

WP Super Cache ve W3 Total Cache, WordPress için en popüler iki önbellek eklentisidir. Her ikisinin de en sevdikleri eklentiyi tutkuyla savunacak büyük bir kullanıcı tabanı var.

Her iki eklenti de benzer özellikler sunar. Her ikisinin de biraz zor ayarları var, ancak WP Süper Önbellek kullanıcı arayüzlerini çok basitleştirdi. Her iki eklenti de sınırlı destekle ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Ancak, WordPress siteleri birçok farklı türde platformda barındırılmaktadır. Önbellek eklentinizin performansı barındırma ortamınıza ve WordPress kurulumunuza bağlı olarak değişebilir. Sitenizi daha hızlı hale getiren siteyi görmek için her iki eklentiyi ayarladıktan sonra kendi hız testlerinizi de yapabilirsiniz.

Tüm web sitelerimizde W3 Total Cache kullanıyoruz ve genellikle WP Super Cache’den daha hızlı bulduk.

Kararımız

WP Super Cache’nin son derece kullanışlı bir WordPress eklentisi olduğuna inanıyoruz. Dünyadaki binlerce WordPress web sitesi için karmaşık bir iş gerçekleştiriyor.

Kurulum talimatlarında kullanılan karmaşık kurulum seçenekleri ve teknik dil nedeniyle biraz korkutucu görünebilir. Bununla birlikte, uygun rehberlikle, birkaç dakika içinde ayarlayabilirsiniz..

Topluluk desteği WordPress destek forumları aracılığıyla kullanılabilir, ancak sınırlıdır ve garanti edilmez.

WP Super Cache 4’e 5 yıldız veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Şimdi WP Super Cache Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map