WPBakery Sayfa Oluşturucu İncelemesi (Eski Görsel Besteci)

Kodlama gerekmeden sayfalarınız için daha esnek, güçlü bir görsel düzenleyici ister misiniz? WPBakery Sayfa Oluşturucu ile, sitenizin ön veya arka ucundan bir sürükle ve bırak düzenleyicisi kullanarak karmaşık mizanpajlar oluşturabilirsiniz. WPBakery Sayfa Oluşturucu incelememizde her şeyin nasıl çalıştığını öğrenin.


wpbakery sayfa oluşturucu incelemesi

WPBakery Sayfa Oluşturucu Hakkında (Eski Görsel Besteci)

Daha önce Visual Composer olarak bilinen WPBakery Sayfa Oluşturucu, orijinal WordPress sayfa oluşturucularından biridir. WPBakery Sayfa Oluşturucu piyasaya sürüldüğünden beri, CodeCanyon pazarında WordPress için en popüler sayfa oluşturucu eklentisi oldu ve şimdi 300k + doğrudan satışa sahip.

Ekim 2017’de, orijinal Visual Composer WPBakery Sayfa Oluşturucu olarak yeniden adlandırıldı. Visual Composer markası tamamen farklı bir proje için kullanıldı: tam teşekküllü bir web sitesi oluşturucu – Visual Composer Web Sitesi Oluşturucu.

Orijinal sayfa oluşturucu hala CodeCanyon’dan WPBakery Sayfa Oluşturucu olarak satın alınabilirken, sıfırdan yeniden yazılan yepyeni Visual Composer kendi web sitesinde satılıyor.

Birisi popüler bir eklentiyi neden yeniden adlandırmayı merak ediyor olabilirsiniz, özellikle de bu kadar büyük bir pazar payı olduğunda? WPBakery’nin arkasındaki insanlar neden Visual Composer’ın yepyeni sürümünü ayrı bir ürün olarak satıyor??

Bu sorulara biraz ışık tutmak için aşağıda ayrıntılı olarak inceleyeceğiz..

Orijinal Görsel Besteci WPBakery Sayfa Oluşturucuya Yeniden İşaretlendi – Neden?

Orijinal Visual Composer eklentisi ilk olarak Mayıs 2011’de CodeCanyon’da yayımlandı. O zamandan beri, sayfa oluşturucu pazarı ve WordPress’in kendisi çok gelişti. Ancak, orijinal Görsel Besteci UX açısından neredeyse aynı kalmıştır.

Yaygın olarak benimsenen bir eklenti olduğundan ve çoğu Themeforest temasıyla birlikte geldiğinden, eklentiyi sıfırdan yenilemek çok fazla geri tepme yaratacağından emindi..

Bu nedenle, WPBakery ekibi orijinal WordPress eklentisini baştan aşağı yenilemek yerine, kendi sitesinde yeni bir ürün yayınlamaya ve orijinal ürünü WPBakery Page Builder olarak korurken ve satarken Visual Composer Web Sitesi Oluşturucu olarak adlandırmaya karar verdi..

WPBakery Sayfa Oluşturucu ve Görsel Besteci Web Sitesi Oluşturucu

Özetle, WPBakery bir sayfa oluşturucu yeni Görsel Besteci ise Web Sitesi Oluşturucu.

WPBakery, kullanımı kolay sürükle ve bırak oluşturucusuyla WordPress sayfalarını istediğiniz gibi oluşturmanızı sağlar. Ön uç ve arka uç editörleri ile birlikte gelir, herhangi bir temayla sorunsuz bir şekilde çalışır ve bir geliştiriciyi işe almadan güzel bir sayfa oluşturmak için tonlarca başka kullanışlı özelliğe sahiptir.

Öte yandan, Visual Composer güzel bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm harika özelliklerle birlikte gelir. Kenar çubuğunuzu, üstbilgileri ve altbilgileri özelleştirebilir, mobil düzenleme seçeneklerini düzenleyebilir ve birden çok sayfa düzenini kullanabilirsiniz.

WPBakery Sayfa Oluşturucu’nun fiyatı normal lisans için 49 $ ‘dan başlar; oysa Visual Composer için 59 $ ‘dan başlıyor.

WPBakery Sayfa Oluşturucu İnceleme: Gerçekten Gerekiyor?

WordPress’in yerleşik düzenleyicisiyle mümkün olandan daha karmaşık sayfa düzenleri oluşturmak istediniz mi??

TinyMCE editörü birkaç resimli blog yayınları yazmak için kullanışlı olsa da, size yardımcı olmaz:

 • içeriğinizi satır ve sütunlar halinde düzenleme
 • animasyonlu düğmeler ve harekete geçirici mesajlar oluşturun
 • sayfanızın ortasına göz alıcı grafikler ve haritalar ekleyin

Bir web tasarımcısı tutmadan veya kod yazmayı öğrenmeden WordPress’te duyarlı ve karmaşık sayfa düzenleri oluşturmak istiyorsanız, WPBakery Page Builder yardımcı olabilir.

WPBakery Page Builder, yalnızca dakikalar içinde tamamen duyarlı, karmaşık sayfalar oluşturmanıza olanak sağlayan bir sürükle ve bırak sayfası oluşturma aracıdır.

WPBakery Sayfa Oluşturucu ile Sayfa Oluşturma

Eklentiyi yükledikten ve etkinleştirdikten sonra yeni bir sayfa oluşturarak başlayabilirsiniz.

Editörün üst kısmında birkaç yeni düğme göreceksiniz:

wpbakery ön uç arka uç seçenekleri

Sayfanızı, şimdi bulunduğunuz arka uçtan düzenlemeye başlamayı seçebilir veya sayfayı kaydedebilir ve sayfanın canlı sürümünü düzenlemek için Ön Uç Düzenleyici düğmesini tıklayabilirsiniz..

Tıklayacağız Arka Uç Editörü başlamak için düğme.

Görsel düzenleyicide birkaç seçenek göreceksiniz.

wpbakery sürükle ve bırak oluşturucu

Bir öğe veya metin kutusu eklemeyi veya sayfanız için bir şablon seçmeyi seçebilirsiniz.

Kullanılabilir düzinelerce varsayılan şablon var veya kendi şablonlarınızı oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz.

Sayfanızı kendiniz tasarlamak istiyorsanız, sayfanıza yerleştirebileceğiniz çeşitli öğeler vardır, bunlar arasında:

 • Görüntüler
 • simgeler
 • Google haritaları
 • SSS
 • video oynatıcılar
 • grafikler ve grafikler
 • düğmeler ve CTA’lar
 • WordPress widget’ları
 • …ve daha fazlası.

WPBakery Sayfa Oluşturucu İncelemesi - öğeler

Liste biraz bunaltıcı görünebilir, ancak bunları sağ üst köşedeki arama kutusunu kullanarak kategorilere göre sıralayabilir veya belirli bir öğeyi arayabilirsiniz.

İlk öğenizi seçerek başlayın. Otomatik olarak bir satıra eklenir.

En alttaki artı işaretini tıklayarak sayfanıza başka bir öğe satırı ekleyebilirsiniz..

wpbakery sayfa oluşturucu ön uç editörü

İmlecinizi herhangi bir satırın üstündeki çizgileri içeren simgenin üzerine getirirseniz, satırınıza sütun eklemeyi seçebilirsiniz. Sütunlarla, farklı öğeler sayfada yan yana oturabilir.

wpbakery sayfa oluşturucu arka uç

Mevcut tüm unsurlar, tonlarca özelleştirme seçeneğine sahiptir. CSS animasyonları. Ek sınıf adları bile ekleyebilirsiniz, böylece CSS stillerini daha kolay özelleştirebilirsiniz.

WPBakery Sayfa Oluşturucu İncelemesi

Herhangi bir sayfayı ön uçtan da düzenleyebilirsiniz.

Sadece WPBakery Sayfa Oluşturucu ile düzenleme herhangi bir sayfayı görüntülerken araç çubuğundaki bağlantı.

Sağ üst köşedeki menü ayarlarınızı değiştirebilir, sayfayı farklı ekran boyutlarında önizleyebilir, arka uç düzenleyicisine geçebilir ve Güncelleme değişiklikleri kaydetmek için. X işaretini tıklayarak sayfayı görüntülemeye geri dönün.

wpbakery sayfa oluşturucu

Varsayılan olarak, WPBakery Sayfa Oluşturucu yalnızca sayfaları düzenlemek için kullanılabilir. Ama şuraya giderseniz: WPBakery Sayfa Oluşturucu »Rol Yöneticisi, yazılarda editörü de etkinleştirmeyi seçebilirsiniz.

WPBakery Page Builder Eklentileri ile Daha Fazla Oluşturun

WPBakery Page Builder’ın arkasındaki geliştiriciler olan WPBakery’nin de birçok eklenti eklentisi var.

Buradakiler sadece birkaç örnek:

 • Templatera Şablon Yöneticisi: Kullanıcı rollerine veya sayfa yayın türlerine göre şablonlarınıza kontrol erişimi oluşturun, yönetin ve ayarlayın.
 • Kolay Tablolar: Sürükle ve bırak arayüzüyle tablolar oluşturun ve yönetin.
 • Paralaks Görüntü ve Video Arka Planı: Herhangi bir sayfaya paralaks arka plan resimleri ve videoları ekleyin.
 • CSS Animatör Eklentisi: Her öğe için mevcut CSS efektlerine 40’tan fazla animasyon ekleyin.
 • Woo Ürünleri: WooCommerce ürünlerinizi göstermek için öğeler ekleyin.
 • Takım Vitrini: Ekibinizi ve müşterilerinizi duyarlı bir ızgara veya dinamik bir kaydırıcı olarak görüntüleyin ve yönetin.
 • WPBakery Sayfa Oluşturucu için Kolay Form: Oluştur ve yönet kolay yanıt veren formlar.

200’den fazla eklenti mevcut olduğundan, ihtiyacınız olan işlevi kesinlikle bulacaksınız.

CodeCanyon’daki birçok premium tema WPBakery Sayfa Oluşturucu entegrasyonu ile birlikte gelir veya hatta WPBakery Sayfa Oluşturucu teması ile paketlenir.

Dokümantasyon ve Destek

Resmi WPBakery Sayfa Oluşturucu sitesi, eklentinin her özelliği için kapsamlı belgelere ve sitelerini daha da özelleştirmek isteyen geliştiriciler için makalelere sahiptir..

WPBakery Page Builder ürününü satın almanız 6 aylık destek içerir ve 6 aylık desteği daha uzatır. Destek, lisansınızı doğrulamanız gereken bir bilet sistemi aracılığıyla sağlanır..

Kararımız

WPBakery Page Builder, CodeCanyon’daki en popüler ve yüksek puan alan eklentilerden biridir ve piyasadaki en bilinen sürükle ve bırak sayfası oluşturma eklentisidir..

Kod yazmanıza gerek kalmadan karmaşık sayfa düzenleri oluşturmak istiyorsanız, WPBakery Page Builder en iyi seçimdir.

Nasıl çalıştığına alışmak için biraz öğrenme eğrisi olsa da, WPBakery Page Builder’ın kullanımı nispeten kolaydır ve size çok zaman kazandıracaktır. Ve kutudan çıkarmanız gereken seçenekleri içermiyorsa çok sayıda eklenti eklentisi var.

WPBakery Page Builder 4.2 / 5 yıldız veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

WPBakery Page Builder’ı Şimdi Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me