WPForms İnceleme 2020: Hype Değer mi? [Okumalısınız]

Şişirilmiş ve buggy WordPress eklentileri ile iletişim formları oluşturmaktan bıktınız mı? Muhtemelen WordPress ekosistemindeki en yeni başlayan form eklentisi WPForms’u denememişsinizdir. Bu WPForms incelemesinde, özelliklerine, eklentilerine ve WPForms’u piyasadaki en sezgisel WordPress eklentisi yapan şeylere bir göz atacağız.


WPForms incelemesi

Sitenizin Neden Form Builder Eklentisine İhtiyacı Var?

Her WordPress web sitesi, nişine veya trafiğine bakılmaksızın bir iletişim formu eklentisi gerektirir.

Bir iletişim formu kullanmak sizi spam gönderenlerden ve bilgisayar korsanlarından koruyacaktır. E-posta adresinizi görüntülemek yerine bir iletişim formu kullanarak WordPress sitenizi daha güvenli tutabilirsiniz. Bu şekilde, e-postanızı istenmeyen teklifler ve kimlik avı e-postaları gönderen spam göndericilerinden korursunuz.

Formları kullanmak size zaman kazandırır. Bir iletişim formu kullanarak, ziyaretçileriniz ve potansiyel müşterileriniz size ulaştığında bilmeniz gereken ayrıntıları belirtebilirsiniz..

En iyi WordPress form eklentisi, iletişim formunuza e-posta bülten aboneliği onay kutusu gibi ek özellikleri de entegre etmenize olanak tanır. Bu, beklentileri takip etmenize ve onlarla uzun süreli bir ilişki kurmanıza yardımcı olur..

WordPress Formlarını Dakikalar İçinde Kolayca Oluşturun

WPForms sayesinde çevrimiçi formlar oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

WPForms genellikle var olan en başlangıç ​​dostu WordPress form oluşturucu olduğunu iddia eder ve bir WordPress formu oluşturmak için sunduğu rahatlığı büyük ölçüde vurgular..

WPForms ile, bir WordPress geliştiricisi tutmanız veya hatta bir WordPress formu oluşturmak için tek bir kod satırına dokunmanız gerekmez. Basit bir iletişim formu veya kayıt veya ödeme formu gibi karmaşık bir form oluşturmak istediğinizde, birkaç dakika içinde bir form oluşturabilmeniz gerekir..

WPForms, yeni başlayanlar için en uygun WordPress form oluşturucu olma hpisine kadar yaşıyor mu? Hadi bir bakalım:

1. Güçlü ve Kullanıcı Dostu WordPress Form Oluşturucu

WPForms’un kullanımı kolay sürükle ve bırak oluşturucusuyla, herhangi bir koda dokunmanıza gerek kalmadan yalnızca birkaç dakika içinde her türlü formu oluşturabilirsiniz.

wpforms incelemesi

Form alanlarını ekleme ve kaldırma tek bir tıklamayla yapılabilir. Ayrıca, sürükle ve bırak ile alanları ihtiyaçlarınıza göre kolayca yeniden düzenleyebilirsiniz.

2. Seçebileceğiniz Yüzlerce Form Şablonu

wpforms form şablonları

WPForms ile sıfırdan bir WordPress formu oluşturmanız gerekmez. Çekirdek eklenti, aralarından seçim yapabileceğiniz önceden oluşturulmuş birkaç form şablonuyla birlikte gelir:

 • Boş form
 • Basit İletişim Formu
 • Teklif Talebi Formu
 • Bağış Formu
 • Fatura / Sipariş Formu
 • Bülten Kayıt Formu
 • Anket ve Anket Formu
 • Ve daha fazlası…

Baştan aşağıya inşa etmek zorunda kalmadan sektörünüze veya nişinize göre uyarlanmış bir WordPress formu oluşturmak ister misiniz? Sonra yüklemeniz gerekir Form Şablonları Paketi Ayriyeten.

Form Şablonları Paketi eklentisi, her sektör için çok çeşitli önceden oluşturulmuş şablonlar arasından seçim yapmanızı sağlar. Bu, bulunduğunuz endüstri ne olursa olsun, WPForms’da doğru form şablonunu bulabileceğiniz anlamına gelir. Bu, her zaman sıfırdan form oluşturmanıza gerek olmadığından size zaman kazandırır.

wpforms şablonları paketi

Bunun yerine, kullanmak istediğiniz form şablonunu arayın ve göründüğünde üzerine tıklayın. Formunuz şimdi anında oluşturulmalıdır. Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra devam edip formu yayınlayabilirsiniz..

3. Post / Page Editor’dan Formunuzu Kolayca Gömün

Bir gönderiyi veya sayfaya form gömmek için, kısa kodu kopyalayıp elle yapıştırmanız gerekmez. Bunun yerine, formunuzu yayınlamak istediğiniz yazı / sayfa düzenleyicinize gidin. Tıkla Form Ekle düğmesini, metin düzenleyicinin hemen üzerinde bulabilirsiniz. Doğru formu seçmenizi isteyen kalıcı bir açılır pencere görünecektir. Doğru formu seçin ve Form Ekle buton.

wpforms gömme formu

Saat Değil Dakikalar İçinde Gelişmiş Formlar Oluşturun

WPForms ile WordPress sitenizde gelişmiş bir form oluşturmak çok kolaydır. WPForms’un gelişmiş WordPress formlarını hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmanıza nasıl sağladığı konusunda birkaç örneğe bakalım.

1. Anket / Anket Formu Oluşturun

Anketler veya Anketler eklentisi, WordPress web sitenizde hızlı bir şekilde anket veya anket yapmanızı sağlar. Ayrıca, WPForms ile sınıfının en iyisi anket raporları da alırsınız.

wpforms anket oylama

Koşullu mantıkla birleştirildiğinde, anket sorularınızı kullanıcıların yanıtlarına göre kişiselleştirebilirsiniz.

WPForms ayrıca sonuçlarınızı web sitenizde veya sosyal medyadaki takipçilerinizle herkese açık olarak paylaşmanıza olanak tanır.

2. Özel Giriş veya Kayıt Formu oluşturun

Üyelik siteleri, forumlar, niş sosyal ağlar veya kullanıcıların hesap kaydetmesini gerektiren diğer siteler gibi topluluk tarafından desteklenen bir site çalıştırıyorsanız, sitenizde özel bir giriş formu oluşturmak isteyebilirsiniz. Özel bir giriş veya kayıt formu oluşturmanın ana avantajı, sitenizdeki herhangi bir yere yerleştirebilmenizdir..

wpforms gönderimler eklentisi

Bu şekilde kullanıcıları varsayılan giriş sayfasına yönlendirmeniz gerekmez. Özel bir giriş sayfası oluşturarak kullanıcılarınıza tutarlı bir marka göstererek sitenize daha profesyonel bir görünüm kazandırabilirsiniz..

3. Ödemeleri Formunuzda Toplayın

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlarınız için çevrimiçi bağışları kabul etmek veya dijital indirmeler için ödeme almanız gerekip gerekmediği, WPForms bunu sizin için kolaylaştırır.

PayPal Standardı veya Stripe entegrasyonu ile ödemeleri kabul edebilirsiniz.

ödemeler sekmesi wpforms

WPForms ayrıca ürünlerinizin resimlerini sipariş formunda görüntülemenize olanak tanıyarak kullanıcılara sipariş ettikleri ürünlere görsel bir bakış sunar.

4. Bir Gönderi Formu Oluşturun

Sitenizde kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği kabul etmek istiyor musunuz??

WPForms’un Gönderi Sonrası eklentisiyle, her kullanıcıya arka uç erişimi sağlamak zorunda kalmadan konuk makaleleri, kullanıcı yorumları, sitenizdeki referanslar gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği kabul edebilirsiniz. Bir gönderi, gönderim gönderim formunuz aracılığıyla gönderildiğinde, gönderilmeniz için yeni bir gönderi olarak yorumunuz için gönderi düzenleyicinizde görünür.

wpforms gönderimler eklentisi

Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra yayını yayınlayabilir veya hatta atabilirsiniz.

İlişkili: WordPress’de Sayfa Yenilemeden Form Gönderme

Kutudan Çıkartılan Tüm Gerekli Özellikler

WPForms, şişkinlik olmadan, kutudan çıkan tüm özelliklerle birlikte gelir.

Tüm alan türleri 3 ayrı bölüme ayrılmıştır: Standart Alanlar, Süslü Tarlalar ve Ödeme Alanları.

 • Standart Alanlar; Ad, E-posta, Tek Satır Metin, Paragraf Metni, Açılır, Çoktan Seçmeli vb. Temel alan türlerini içerir.
 • Fantezi Alanlar Telefon, Dosya Yükleme, Web Sitesi / URL, Sayfa Sonu, Captcha vb. Alanlardan oluşur..
 • Ödeme Alanları, Kredi Kartı, Toplam (amun), Tek Öğe (ödeme), Birden Çok Öğe (ödeme) vb..

wpforms-field-tipleri

WPForms, web ve sunucu performansı için yüksek düzeyde optimize edilmiştir. maksimum hız sağlamak. Site hızınızı artırmak için bir CDN hizmeti de dağıtabilirsiniz.

Oluşturduğunuz her form% 100 mobil uyumludur, bu nedenle formlarınız tüm cihazlarda her zaman harika görünür.

Hepsinden iyisi, blog yayınları, sayfalar, kenar çubuğu widget’ları, altbilgi vb.Gibi formlarınızı sitenizde kolayca gömebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kısa kodu alıp gömmek istediğiniz yere yapıştırmaktır. veya yerleşik widget’ı kullanın.

WPForms ile, çok sayfalı formlar oluşturma, dosya yüklemelerine izin verme, koşullu mantıkla alanları görüntüleme veya gizleme ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz..

Eklentilerle Düzinelerce Entegrasyon

WPForms ayrıca yerleşik işlevlerini genişletmenize ve diğer popüler e-posta pazarlama araçları ve bulut uygulamalarıyla entegre etmenize olanak tanıyan çok çeşitli eklentilere sahiptir..

Aşağıdaki eklentilerine bir göz atalım.

E-posta Pazarlama Entegrasyonları: E-posta listenize herhangi bir formdan otomatik olarak abone ekleyebilirsiniz. WPForms aşağıdaki e-posta pazarlama araçlarıyla bütünleşir:

 • Sürekli İletişim (eklenti gerekmez)
 • AWeber
 • MailChimp
 • Kampanya Monitörü
 • Yanıt almak

Özel Captcha: Özel Captcha’yı etkinleştirerek spam formu gönderimleriyle mücadele edin. Kendi sorularınızı veya rastgele matematik sorularınızı belirtebilirsiniz.

Coğrafi Konum: Web sitesi ziyaretçilerinizin konum verilerini form girişleriyle birlikte toplayın ve saklayın.

Ödeme İşlemcileri: PayPal ve Stripe’i formunuzla entegre ederek bağış formları oluşturun veya formları sipariş edin.

Gönderi Gönder: Bir kullanıcı arabirimi gönderi gönderme formu oluşturun ve ziyaretçileriniz giriş yapmak zorunda kalmadan misafir gönderileri, kullanıcı incelemeleri ve daha fazlası gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği kabul etmeye başlayın.

İmza: Bir sözleşme formu veya sözleşme formu oluşturun ve kullanıcıların fare veya dokunmatik ekranlarıyla çevrimiçi olarak imzalamalarına izin verin.

Kullanıcı Kaydı: Özel bir kullanıcı kayıt formu oluşturun ve formu en uygun yere yerleştirin, böylece kullanıcılar varsayılan giriş sayfasını ziyaret etmeden sitenizde bir hesap oluşturabilir.

Zapier: Formunuzu 500’den fazla web uygulamasıyla bağlayın. Bu eklenti ile entegrasyon olanakları sınırsız.

Anketler ve Anketler: Anketler ve formlar oluşturun ve verileri etkileşimli raporlarla analiz edin.

Form Terk Etme: Formu yarıda bırakmış olsalar bile potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurun.

Çevrimdışı Formlar: Çevrimdışıyken form verilerini tarayıcıya kaydedin ve İnternet geri yüklendiğinde verileri gönderin.

Form Şablonları Paketi: Zamandan tasarruf etmek için önceden oluşturulmuş çok çeşitli şablonlardan birini seçin.

WPForms Eklentisi için Fiyatlandırma ve Destek

WPForms ile ilgili en iyi şey, her boyut ve bütçeye sahip web siteleri için en uygun olmasıdır.

İster bir blog, küçük işletme, kar amacı gütmeyen bir kuruluş, e-ticaret şirketi veya başka bir web sitesi yönetiyor olun, WPForms eklentisini son derece yararlı bulacaksınız.

Bir iletişim formu eklentisi için bütçeniz yoksa veya premium sürüme harcamadan önce temel özellikleri test etmek istiyorsanız, resmi WordPress eklenti deposundan ücretsiz olarak indirilebilen lite sürümüyle başlayabilirsiniz..

Temel sürümün fiyatı tek bir site lisansı için 31,60 ABD dolarından başlar. Ayrıca, Form Şablonları Paketi eklentisine erişebileceksiniz.

En popüler planları, 25 site için tüm eklentilere ve bir yıl boyunca öncelikli desteğe erişmenizi sağlayan Pro..

Ayrıca sınırsız site için elit bir plan, WordPress çoklu site desteği ve 239,60 $ müşteri yönetimi özelliği sunuyor..

Destek, bilet tabanlı e-posta destek sistemi tarafından sunulmaktadır. WPForms destek personeli hızlı ve kullanıcı incelemelerinde yüksek puan almıştır. Tüm özellikler ve eklentiler, kapsamlı dokümantasyonlarında, adım adım eğiticiler ve takip edilmesi kolay kılavuzlarla iyi açıklanmıştır..

WPForms Lite ve Pro Karşılaştırması

WPForms’un ücretsiz veya lite sürümü, yeni başlıyorsanız harika bir seçenektir. Sitenizde temel bir iletişim formu oluşturmanıza olanak tanıyan sınırlı form özellikleri sunar. Sürükle ve bırak form oluşturucu, formunuzu tasarlamayı ve buna alanlar eklemeyi kolaylaştırır. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz 4 farklı şablonunuz var.

WPForms Pro Açıkçası lite versiyonundan daha fazla özellik sunuyor. Lite sürümünde bulunan tüm şablonların yanı sıra, pro sürümü ayrıca 3 ek şablon sunar.

Ayrıca, sitenize telefon numarası, tarih ve saat, yıldız derecelendirmeleri vb. Gibi ekleyebileceğiniz bazı ek alanlarınız da vardır. Pro sürümü ayrıca bir dosya yüklemenize ve formunuzu korumak için parola yüklemenize olanak tanır.

Profesyonel ve Elit planı da öncelikli destek sunar. Ve lite versiyonu gibi pro sürümü de mobil cihazlara süper duyarlı ve tarayıcılar arası uyumlu. Faturalama talimatı veya bülten gibi gelişmiş bir iletişim formu oluşturmak istiyorsanız, profesyonel sürümü seçmenizi öneririz.

En İyi WordPress Form Eklentisi Olarak WPForms Hakkında Kararımız

WPForms, tek bir amaç göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur: hem kolay hem de güçlü bir WordPress eklentisi oluşturun, böylece mutlak bir başlangıç ​​bile bir geliştirici kiralamak zorunda kalmadan WordPress formları oluşturabilir.

WPForms ile oluşturulan formlar inanılmaz derecede hızlı ve SEO dostudur. Sürükle ve bırak oluşturucu form oluşturmayı kolaylaştırır. En iyisi, e-posta pazarlama araçları, ödeme işlemcileri, web uygulamaları ve diğer faydalı eklentiler gibi çeşitli araçlarla entegrasyona izin verir.

Ayrıca tam karşılaştırmaları kontrol etmek isteyebilirsiniz,

 • WPForms ve TypeForm
 • WPForms ve FormStack Karşılaştırması

WPForms’un piyasadaki en başlangıç ​​dostu WordPress form eklentisi olduğunu güvenle söyleyebiliriz. 5/5 yıldız veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü.

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

WPForms’u Şimdi Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me