WPML İnceleme: Hype ve Para Değer Mi?

WordPress sitenizi, kullanıcıların web sitenizin içeriğini tercih ettikleri dilde okumasına izin vermek için çok dilli yapmak ister misiniz? Herhangi bir araştırma yaptıysanız, birçok tanınmış blog tarafından önerilen WPML eklentisini buldunuz. WPML kesinlikle popüler bir WordPress çeviri eklentisidir; ancak, uygun bir derinlemesine analiz okumadan premium bir eklenti satın almak ihtiyatlı değildir..


Bu WPML incelemesinde, sizin için doğru eklenti olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için özelliklerini, işlevlerini, fiyatlandırmasını ve daha fazlasını inceleyeceğiz..

WPML Eklentisi Hakkında

wpml-eklenti inceledik

WordPress Çok Dilli Eklenti (WPML), çok dilli bir web sitesi oluşturmak için en popüler WordPress eklentisidir. WPML, WordPress içeriğinizi kolayca birden çok dile çevirmenize ve bunları sitenizde sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza olanak tanır.

WPML’yi kullanarak, aynı etki alanındaki farklı dil içeriklerini tek bir WordPress kurulumuyla yönetebilirsiniz. Bu, WordPress’i birden çok alana yüklemenize gerek kalmadan tek bir web sitesinden farklı bir kitleye hizmet vermenize yardımcı olur.

WPML eklentisi, piyasada bulunan hemen hemen tüm WordPress temaları ve eklentileri ile çalışır. SEO dostudur ve dil URL biçimini dizinler, alt alanlar veya parametreler olarak seçmenize olanak tanır. Ayrıca, Yoast SEO eklentisi ve SEO ile ilgili diğer eklentilerle iyi çalışır.

WPML, OnTheGoSystems tarafından oluşturulur ve yönetilir. Eklenti uzun süredir mevcut, ancak yine de müşterilerine düzenli güncellemeler ve özel destek sunuyorlar.

Neden Çok Dilde Bir WordPress Sitesi Oluşturmalı?

Bir WordPress web sitesi oluşturarak, içeriğinizi tüm dünyada yaşayan insanlar için erişilebilir hale getirmiş olursunuz, ancak dünyanın tüm internet kullanıcıları bundan gerçekten keyif alabilir mi? Muhtemelen değil. Çünkü dil büyük bir engel oluşturuyor!

Sitenizi dünyada konuşulan TÜM dillerde sunmak neredeyse imkansız olsa da, ziyaretçilerinizin en çok kullandığı diller için kesinlikle erişilebilir olmasını sağlayabilirsiniz. Sitenize ek dil çevirileri eklemek sitenizi daha kullanıcı dostu hale getirir ve daha fazla kullanıcının müşteriye dönüşmesini sağlar.

Çok dilli bir web sitesi oluşturarak daha geniş bir kitleye kolayca ulaşabilirsiniz. Uluslararası bir pazara yönelik işletmeler, sitelerini çok dilli yapmayı düşünmelidir..

WPML İncelemesi: WPML’ye Başlarken

WPML, sitenizi çok dilli yapmak için hızlı bir şekilde yapılandırabileceğiniz basit ve kullanımı kolay bir eklentidir.

Eklentiyi yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, adım adım kurulum sihirbazı ile yapılandırma işleminde size yol gösterir..

wpml-kurulum sihirbazı

İlk olarak, sitenizin mevcut dilini otomatik olarak algılar. Bunu değiştirmek istemiyorsanız bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

İkinci adımda, sitenizde etkinleştirmek istediğiniz dilleri seçebilirsiniz.

seçmek-dil-wpml-kurulum

Üçüncü adım, dil değiştirici seçeneklerini yapılandırmanıza ve özelleştirmenize olanak tanır.

Dillerin sırasını ayarlayabilir ve dil değiştiriciyi sitenizdeki gezinme menüsüne, widget alanına veya altbilgi alanına ekleyebilirsiniz. Dil değiştirici stilini (açılır liste veya dil listesi), dil değiştiriciye neleri (bayrak, dil adı, geçerli dil), dil değiştiricinin rengini değiştir vb..

wpml dil-değiştirici-seçenekleri

3. adımdaki dil değiştirici seçeneklerini yapılandırdıktan sonra, otomatik eklenti güncellemelerine kaydolmak için site anahtarınızı girmeniz gerekir. Anahtarı hesabınızda WPML’nin web sitesinde bulabilirsiniz.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra, WordPress içeriğinizi çevirmeye başlayacaksınız.

WordPress Çeviri Daha Kolay

WPML’yi kullanarak, WordPress panonuzdaki hemen hemen her şeyi çevirebilirsiniz. WordPress yayınlarını, sayfalarını, özel yayın türlerini, etiketleri, kategorileri, özel alanları ve sayfa oluşturucularla oluşturulan içeriği ve tema ve eklenti metinlerini çevirmenize olanak tanır.

Yayınlarınızı çevirmeye başlamak için şu adrese gidin: Yazılar »Tüm Yazılar. Orada toplam yayınlarınızı ve dil başına yayın sayısını göreceksiniz.

tercüme düğmeli-all-Mesajları

Ek olarak, Ekle yazınızın yanında seçtiğiniz her dil için düğmeler. Çeviri işlemini 1 tanesine tıklayarak başlatabilirsiniz..

Ardından, üstte dil adı veya bayrağı (veya her ikisini de) içeren yeni bir yayın düzenleyici ve Dil Meta kutusu sağ tarafta.

Yeni-traslation-sonrası wpml

Artık çevrilmiş içeriği yayın alanına ekleyebilir ve yayınlayabilirsiniz. Ancak, herhangi bir nedenden dolayı çeviri yapamıyorsanız, diğer çeviri seçeneklerini kullanabilirsiniz.

WPML güçlü bir Çeviri Yönetimi eklentisi çevirmenler ve çeviri hizmetleri ekibiyle çalışmanıza olanak tanır. Bu eklenti ile kendi profesyonel çevirmenlerinizi ekleyebilir veya sitenizde üçüncü taraf çeviri hizmetlerini (veya her ikisini) kullanabilirsiniz.

WPML Eklentileri

WPML, çekirdek eklentiyle birlikte bir dizi eklenti ile birlikte gelir, WPML Çok Dilli CMS. Çekirdek eklentiyi yüklemek her zaman gereklidir, oysa gereksinimlerinize göre diğer eklentileri yüklemeyi seçebilirsiniz.

En yararlı WPML eklentilerinden bazıları:

1. WPML Çeviri Yönetimi

Bu eklenti ile sitenizdeki çeviriyi düzgün bir şekilde yönetebilirsiniz. Kendi çevirmenlerinizi ekleyebilir, Çevirmen ve çeviri çalışmalarına atayın. WPML web’in önde gelen çeviri hizmetleriyle entegre olduğundan farklı çeviri hizmetlerini de kullanabilirsiniz.

2. WPML Dize Çevirisi

Bu eklenti, .mo dosyalarını kullanmadan arayüz dizelerini doğrudan WordPress içinden çevirmenizi sağlar. Yalnızca statik metinleri değil, aynı zamanda slogan ve SEO verileri dahil olmak üzere yayınların dışındaki kullanıcı tarafından oluşturulan metinleri de çevirebilirsiniz..

3. WPML Medya Çevirisi

Bu eklenti ile WordPress medya galerinizi farklı dillerde kullanabilirsiniz. Her dil için hangi görüntülerin gösterileceğini kontrol etmenizi sağlar.

4. WooCommerce Çok Dilde

Bu eklentiyi kullanarak, çok dilli bir e-Ticaret sitesi oluşturabilirsiniz. Ürünler, varyasyonlar, kategoriler, alanlar ve özellikler dahil olmak üzere tüm WooCommerce içeriğinizi kolayca çevirmenizi sağlar.

5. BuddyPress Çok Dilde

BuddyPress web sitenizi çevirebilir ve bu eklenti ile çok dilli bir sosyal ağ sitesi oluşturabilirsiniz.

Resmi WPML web sitesini ziyaret ederek tüm WPML’lerin eklentileri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

WPML Eklentisi: Fiyatlandırma ve Destek

WPML, 3 fiyatlandırma seçeneğine sahip premium bir eklentidir: Çok Dilli Blog, Çok Dilli CMS, ve Çok Dilli Ajans.

wpml fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları aslında çekirdek WPML eklentisinin eklentilerle farklı kombinasyonlarıdır.

İlk plan, Çok Dilli Blog, temel çeviri kontrolleri ve az sayıda eklentisi olan çok dilli WordPress blogları için ekonomik bir çözümdür. Bu plan WPML’yi yalnızca 1 siteye yüklemenizi sağlar. Bunu 29 $ karşılığında satın alabilirsiniz.

İkinci plan, Çok Dilli CMS, mevcut tüm eklentilerle birlikte gelen çok dilli WordPress siteleri için eksiksiz bir çözümdür. 3 site lisansı ile birlikte gelir. 79 dolardan satılıyor.

Üçüncü plan, Çok Dilli Ajans, birçok site inşa eden ajanslar için uygun sınırsız bir lisans planıdır. CMS planında sağlanan özellik ve eklentilerle birlikte gelir. Fiyatı 159 $. Dolayısıyla, WPML’yi kullanmak istediğiniz site sayısına bağlı olarak gelişmiş çeviri özellikleri için CMS veya Ajans planını seçebilirsiniz.

Tüm planlar 1 yıllık ücretsiz güncelleme ve premium destek ile geliyor. Eklenti vaat edildiği gibi çalışmazsa, satın alma tarihinden itibaren 30 gün içinde geri ödeme talep edebilirsiniz.

Sitenizde WPML Eklentisini Kullanma Kararımız

WPML, piyasadaki en gelişmiş ve zengin özellikli WordPress çok dilli eklentidir. WordPress sitenizi tamamen birden çok dile çevirmenize izin veren bir dizi güçlü özellik sunar.

Eklenti arayüzü basit ve kullanıcı dostudur. Eklentiler fikri, sadece gerçekten ihtiyacınız olanları yükleyebileceğiniz için harika. Bu şekilde sitenizi hafif tutabilirsiniz.

Ayrıca, herhangi bir WordPress teması ve eklentisi ile uyumludur, böylece favori web uygulamalarınızı sitenize özgürce yükleyebilir ve çevirebilirsiniz. Sitenizi hem insanlar hem de arama motoru botları için iyi gösteren SEO dostu bir eklentidir.

WPML’nin çok dilli bir site oluşturmak için kesinlikle en iyi WordPress çeviri eklentisi olduğuna inanıyoruz. Bir blog, işletme, e-Ticaret sitesi veya sosyal ağ sitesi de dahil olmak üzere tüm çok dilli web siteleri için mükemmel bir seçimdir.

Ayrıca, TranslatePress incelemesine de göz atmalısınız. TranslatePress, WPML’ye bir alternatiftir.

Biz 5 üzerinden 4.5 vermek. İnceleme puanımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız Yarısı 4.5 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

WPML’yi Şimdi Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map