Yet Another Related Posts Eklentisi

İçeriğinizi birbirine bağlamak ve okuyucuları etkileşimde tutmak için kolay bir yola mı ihtiyacınız var? Bir Başka İlgili Yayın Eklentisi (YARPP) ile hemen çıkma oranınızı azaltın ve sayfadaki süreleri artırın. Bu eklentinin blogunuz için doğru olup olmadığını görmek için Yet Another Related Posts Eklentisi incelememize göz atın.


Yine Başka İlgili Mesajlar Eklentisi İnceleme

Dahili Bağlama Blogunuzu Büyüyebilir

Hem okuyucularınız hem de SEO için sitenizi optimize etmenin en iyi yollarından biri dahili bağlantıdır.

İlgili içeriğin web sitenizde birbirine bağlanması kitleniz için son derece yararlıdır. Dahili bağlantı olmadan, proaktif bir şekilde arama yapmadıkları sürece geçmiş içeriğinizi veya eski blog yayınlarınızı bulamazlar. Ancak geçmiş blog yayınlarınıza bağlantılar eklerseniz, sıradan bir okuyucunun ilgisini çekebilir ve sadık bir hayrana dönüştürebilir.

Dahili bağlantı, arama motoru sıralamalarınızda da yardımcı olabilir. İlgili yayınları ve sayfaları sitenizde birbirine bağlayarak, arama motoru tarayıcılarının sitenizin yapısını anlamalarına yardımcı olursunuz. Doğru bağlantı metnini kullanarak, bu botların her sayfanın konusunu daha iyi anlamalarına yardımcı olursunuz.

Neden İlgili Mesajlar Eklentisi Kullanılmalı??

Eski ilgili yayınları avlamanın ve hepsini birbirine bağladığınızdan emin olmanın ne kadar zaman alabileceğini biliyorsunuz. Alakalı olabilecek yayınları unutmak ve başkalarına bağlı olmayan artık gönderiler bulmak kolaydır.

İlgili yayın eklentisini kullanarak işlemi tamamen otomatikleştirebilir ve tüm yayınlarınızın ilgili bağlantılara sahip olduğundan emin olabilirsiniz.

İlgili bir yazı eklentisinin bir başka yararı da okuyucularınıza bir yazı okumayı bitirdikten sonra yapacakları bir şey vermesidir..

Bir harekete geçirici mesaj olmadan, okuyucularınızın çoğu tarayıcılarındaki “geri” düğmesine basacak ve blogunuzla ilgili her şeyi unutacak.

Ancak, her gönderinin altına ilgili yayınlara bağlantılar ekleyerek okuyucuları etkileşimde tutabilirsiniz. Bu, hemen çıkma oranınızı azaltacak ve sayfa istatistiklerindeki sürenizi artıracaktır.

Başka Bir İlgili Mesaj Eklentisi (YARPP) Nasıl Çalışır

Yine Bir Başka İlgili Yayın Eklentisi (YARPP), ilgili yayınlara ve sayfalara bağlantıları görüntülemenizi sağlayan son derece özelleştirilebilir bir eklentidir. Ayrıca özel yazı türlerini de destekler.

Eklenti, başlık, gövde metni, kategoriler ve etiketlere göre ilgili yayınları seçer. Her parametreye ne kadar öncelik verileceğine karar verirsiniz ve hariç tutmak istediğiniz kategorileri ve etiketleri de seçebilirsiniz.

Blogunuzda YARPP Nasıl Kurulur

YARPP eklentisini yükleyin ve etkinleştirin. Otomatik olarak Ayarlar »YARPP ekranında, tüm seçenekleri yapılandırabileceğiniz.

Altında “Havuz”, belirli kategorilere veya etiketlere izin vermeyebilir ve şifre korumalı yayınların görüntülenip görüntülenmeyeceğine veya yayınların yayınlanma tarihine göre sınırlanmasına karar verebilirsiniz.

Yine Başka İlgili Mesajlar Eklentisi İnceleme - havuz

Altında “İlişkililik” seçenekleri, başlıklara, gövde metnine, kategorilere veya etiketlere daha fazla öncelik vererek YARPP’nin hangi yayınların ilişkili olduğuna nasıl karar vereceğini yapılandırabilirsiniz.

Yine Başka İlgili Mesajlar Eklentisi İnceleme - seçenekler

Bunun altında, ilgili yayınlarınız için görüntüleme seçeneklerini belirleyebilirsiniz: bir liste veya küçük resimler.

Yine Başka İlgili Mesajlar Eklentisi İnceleme - ekran

Ayrıca başlıkları, alıntıları, siparişi vb. Özelleştirebilir ve RSS feed’inizde ilgili yayınların görüntülenip görüntülenmeyeceğine karar verebilirsiniz..

Yine Başka İlgili Mesajlar Eklentisi İnceleme - daha fazla seçenek

Sadece tıkla Değişiklikleri Kaydet ekranın alt kısmında ve işte bu kadar!

Şimdi YARPP’nin önerdiği ilgili içeriği görmek için yayınlarınızı kontrol edin.

YARPP’nin nasıl yapılandırılacağı ve ilgili yayınların eklenti olmadan nasıl görüntüleneceği hakkında daha fazla bilgi için bkz. WordPress’de İlgili Yayınlar Nasıl Görüntülenir?

YARPP Pro ile Blogunuzdan Para Kazanın

Eklentinin birkaç yeni özellik ekleyen YARPP Pro adlı başka bir sürümü daha var.

Adından farklı olarak, YARPP Pro da ücretsiz!

Ana yeni özelliklerden biri, sponsorlu yayınları tanıtarak para kazanma yeteneğidir. Bunları yayınlarınızın altında, kenar çubuğunuzda bir widget veya her ikisiyle birden görüntülemeyi seçebilirsiniz.

Tıklama veya gösterim yoluyla teklif vererek kendi bloglarınızı diğer bloglarda da tanıtmayı seçebilirsiniz..

Ayrıca, gönderinin altına ek olarak bir widget kullanarak kendi ilgili yayınlarınızı görüntüleme seçeneğiniz de vardır.

YARPP vs. Jetpack İlgili Yazılar

Yine Bir İlgili İlgili Yayınlar Eklentisi ile ilgili yaygın şikayetlerden biri, ilgili yayınları aramak için çok sayıda sunucu kaynağı kullanmasıdır. Bu, özellikle YARPP’nin arayacağı çok sayıda yayınınız varsa sitenizin yükleme sürelerini gerçekten yavaşlatabilir.

En son sürümlerde, YARPP’nin sorguları optimize edildi ve tüm sonuçlarını önbelleğe alacak şekilde güncellendi, böylece her gönderinin ilgili gönderilerinin yalnızca bir kez hesaplanması gerekiyor – her gönderi ziyaretinde değil.

Sitenizin yükleme sürelerinde daha kolay olabilecek bir alternatif, Jetpack’in İlgili Yayınlar modülüdür. YARPP’den farklı olarak Jetpack, bulutlarından tüm analiz, işleme ve sunumu yapar. Bu, sunucunuzda ek bir yüke neden olmadığı anlamına gelir. Jetpack hakkında daha fazla bilgi için Jetpack incelememize bakın..

Jetpack İlgili Yayınlar yerine YARPP kullanmaya karar verirseniz, WordPress sitenizi hızlandırın önbellek eklentisi kullanarak. Siteniz için hangisinin en iyi olduğunu bulmak için WP Süper Önbellek incelememize ve W3 Toplam Önbellek incelememize bakın.

Kararımız

Sıradan ziyaretçileri web sitenizde tutmak, içeriğinizin daha fazlasını okumak istiyorsanız, ilgili bir yayın eklentisi kullanmak bunu yapmak için harika bir yoldur.

Yine Başka Bir İlgili Yayınlar Eklentisi, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir ve tüm blog yayınlarınızda dahili bağlantılar kurmayı kolay ve hızlı hale getirir.

Bununla birlikte, çok sayıda yayını olan büyük bir blogunuz varsa, YARPP sitenizi yavaşlatabilir. Herhangi bir değişikliği izlemek için sitenizin hızını izlemeden önce ve sonra izlediğinizden emin olun, böylece bir sorun varsa başka bir eklentiye geçebilirsiniz.

Eklentinin kullanımı çok kolay ve belgeler yardımcı olsa da, desteklenmiyor gibi görünüyor. WordPress.org forumlarındaki destek konuları cevapsızdır ve resmi web sitesinde destek almanın net bir yolu yoktur..

4 yıldız üzerinden Yine Başka Bir İlgili Mesajlar Eklentisi veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Verim
Yıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 0,0 / 5,0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 1.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Başka İlgili Mesajlar Eklentisi Al Şimdi »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map