Yoast SEO Review 2020: En İyi WordPress SEO Eklentisi mi?

Farklı WordPress SEO eklentilerini karşılaştırıyor musunuz? Yoast SEO, şimdiye kadarki en popüler WordPress eklentilerinden biridir. Ayrıca WordPress destekli web siteleri için en iyi SEO eklentilerinden biridir. Bu Yoast SEO İncelemesinde, eklentinin özelliklerine ve performansına bir göz atacağız.


Yoast SEO İncelemesi

WordPress için Neden Bir SEO Eklentisine İhtiyacınız Var??

WordPress en iyi kodlama uygulamalarını kullanır ve temiz standart uyumlu HTML çıktısı verir. Bu onu yapar SEO dostu kutudan dışarı.

Bununla birlikte, binlerce web sitesi daha az anahtar kelime için arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için rekabet etmektedir. Bu, yeni web sitelerinin arama sonuçlarında daha iyi performans göstermesini biraz zorlaştırıyor.

Bir SEO eklentisi, arama sonuçlarında daha iyi performans göstermesi için web sitenizi kolayca optimize etmenize yardımcı olur. WordPress’in fazla bir şey yapamadığı ayrıntılara yardımcı olur. Örneğin, içerik oluşturma, anahtar kelimeleri yönetme, site haritaları gönderme, web yöneticisi araçlarını kullanma vb..

Yoast SEO, web sitenizi optimize etmek için tonlarca özellik ile birlikte gelir. Dahili içerik analizi, meta anahtar kelimeler ve açıklama yönetimi, yinelenen içeriği yönetme, xml site haritaları, sosyal özellikler, Zengin snippet’ler, ve daha fazlası.

Bunu söyledikten sonra, bazı Yoast SEO özelliklerine, fiyatlandırmasına ve destek seçeneklerine bir göz atalım.

Yoast SEO ile Daha İyi İçerik Yaz

Yoast SEO eklentisi yazı düzenleme ekranına bir Yoast SEO meta kutusu ekler. Bu meta kutu, blog yayınınız için meta başlık ve açıklama eklemenize olanak tanır. Ayrıca yayınınız için bir odak anahtar kelimesi seçmenize olanak tanır.

Bir odak anahtar kelimesini seçtiğiniz anda. Yoast SEO eklentisi, yazı içeriğini bu odak anahtar kelimesine göre analiz eder ve bir SEO puanı atar. Ayrıca, SEO puanını yükseltmek için atmanız gereken adımları da önerir..

Yoast SEO - SEO Skoru

Birkaç ay kullandıktan sonra, SEO puanınıza bakmadan bu adımları yapmaya başlayacaksınız. Ancak, orada bulunması yayınla düğmesine basmadan önce içeriğinizi SEO için kontrol etmenizi sağlar.

İçeriğinizin okunabilirlik puanını gösteren yerleşik okunabilirlik puanı analizine sahiptir. Ardından, kullanıcılarınız için hazır hale getirmeyi daha kolay hale getirmek için içeriğinizi düzenleyebilirsiniz. Bu kılavuza göz atın WordPress Yazılarına Okunabilirlik Puanı Ekleme ve Geliştirme daha fazla ayrıntı için.

Arama Motorlarına İçeriği Kolayca Gizleme veya Gösterme

Reklam kampanyanız için bir açılış sayfası oluşturmak istiyor ancak aramada dizine eklenmesini istemiyor musunuz? Yoast SEO, dizine eklenmesini istemediğiniz sayfalara dizin yok ekleyerek arama motorlarını kısıtlamanıza olanak tanır.

Ayrıca, yazar arşivlerini tek yazar bloglarında, dizinsiz kategorilerde, etiketlerde veya arşiv sayfalarında gizlemenizi sağlar.

Yoast SEO'da yinelenen içerik önleme

Yoast SEO web sitenize kanonik bağlantı elemanları ekler. Bu, arama motorlarının hangi bağlantıları dizine eklemeleri gerektiğini anlamalarına yardımcı olur. Örneğin, arşiv sayfalarınız yayınlarınızdan içerik içeriyor. Yoast SEO, Google’ın arşiv sayfalarında listelenen bir yayının orijinal gönderiyi gösteren kanonik bir bağlantıya sahip olduğunu anlamasına yardımcı olur.

XML Site Haritaları ve Search Console Entegrasyonu

WordPress için Yoast SEO eklentisi ile XML Site Haritaları için başka bir eklenti yüklemenize gerek yoktur. Yoast SEO, siteniz için otomatik olarak XML site haritaları oluşturur ve bunları Google ve Bing’e gönderir.

XML site haritalarınızı Web Yöneticisi araçları hesabına manuel olarak da ekleyebilirsiniz. Ancak bekleyin, Yoast, Yoast SEO kontrol panelinize entegre edilmiş Search Console’a (eski adıyla Web Yöneticisi Araçları Hesabı) sahiptir. Bu, sitenizin WordPress kontrol panelinizden ayrılmadan arama sonuçlarında nasıl performans gösterdiğini görmenizi sağlar.

RSS Feed’inizi İçerik Kazıyıcılardan Koruyun

Birçok web sitesinin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri, bazı kişilerin kazıyıcı web siteleri oluşturmasıdır.

Bu kazıyıcı web siteleri, RSS akışlarını kullanarak web üzerindeki içeriği iyileştirdiğini iddia ediyor. RSS yayınlarını kullanarak otomatik olarak diğer web sitelerinden içerik getiren ve daha sonra yayınlayan komut dosyaları var.

Arama motorları önce bu siteleri sıralamaya başlayabildiğinden, bu web siteniz için tehlikeli olabilir.

Yoast SEO, her RSS beslemesiyle kendi makalenize bir bağlantı ekleyerek bu sorunu çözer. Bu, arama motorlarına orijinal makalenin yerini söyler ve arama sıralamalarında sıyırıcıları etkili bir şekilde yener.

Yoast SEO ile RSS yayınlarını optimize edin

Kazımanın nasıl önleneceği hakkında daha fazla ipucu için, bkz. WordPress’te Blog İçeriği Kazımalarını Önleme Başlangıç ​​Kılavuzu.

Robotları ve .htaccess Dosyalarını Düzenleme Kolaylaştı

Bazen sitenizin .htaccess veya robots.txt dosyalarını düzenlemeniz veya incelemeniz gerekebilir. Bu dosyalar sitenizin kök dizininde bulunur ve normalde onları görmek için bir FTP istemcisine bağlanmanız gerekir.

Yoast SEO, .htaccess ve robots.txt dosyalarınızı görmenizi sağlayan yerleşik bir araca sahiptir. Bu dosyaları doğrudan WordPress kontrol panelinizden de düzenleyebilirsiniz. Ancak, bu dosyaları düzenlerken çok dikkatli olmanızı öneririz..

Yoast SEO eklentisindeki araçları düzenleme

Yoast SEO Eklentisi için Fiyatlandırma ve Destek Seçenekleri

Yoast SEO, eklentinin premium sürümünü satın almak zorunda kalmadan ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu eklentilerden biridir. Aslında, şu anda tüm dünyada milyonlarca web sitesine kuruluyor.

Tek dezavantajı, ücretsiz eklentinin destekle gelmemesidir. Temel olarak, yüzlerce ve binlerce kullanıcıdan gelen destek sorgularını ücretsiz olarak cevaplamak imkansız olacağı için.

Yoast SEO eklentisi için kapsamlı belgeler ve öğreticiler mevcuttur. Eklenti, yönetici alanı içindeki her özellik için ekran talimatları sağlar. Özellikler ve SEO kavramları da yazarın web sitesinde açıklanmaktadır. Yoast SEO, en çok kullanılan WordPress eklentilerinden biridir, bu nedenle web üzerindeki diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan öğreticileri ve kılavuzları kolayca bulabilirsiniz.

Bu ayrıntılı adım adım kılavuza bakın nasıl kurulur ve kurulum Yoast SEO eklentisi.

Bu, desteğin mevcut olmadığı anlamına gelmez. Yılda 69 ABD dolarına kadar tek bir site lisansı satın alabilirsiniz. Eklentinin premium sürümü ayrıca Yoast SEO’nun arkasındaki kişilerden ek özelliklere ve premium desteğe erişmenizi sağlar.

En İyi WordPress SEO Eklentisi Olarak Yoast SEO Hakkındaki Kararımız

Yoast SEO, uygun web sitesi optimizasyonu için gerekli olan çok çeşitli özellikler sunar. SEO için eksiksiz bir paket olarak Yoast SEO out’ın piyasadaki diğer tüm WordPress SEO eklentilerini gerçekleştirdiğine inanıyoruz. Ayrıca, web sitenizin trafiğini artırmak için uzmanlarımız tarafından en iyi seçilmiş SEO araçları arasındadır.

Kullanım kolaylığı gelince, Yoast SEO’nun kullanıcıların bunu kurmasını son derece kolay hale getirmeye çalıştığına inanıyoruz. Eklentide yerleşik katılım turu, her seçeneğin yanında satır içi yardım mesajları ve eklentinin içine yerleştirilmiş kapsamlı talimatlar bulunur. Bununla birlikte, bu özelliklerin çoğunun oldukça teknik olduğunu ve birçok yeni başlayan kullanıcı için korkutucu görünebileceğini göz önünde bulundurarak.

Eklentinin tüm temel özellikleri ücretsizdir, bu da iyi bir şeydir. Destek lisansları işletmeler ve bireyler için çok pahalı değildir. Ancak, ücretsiz eklentinin yeni başlayan kullanıcıları bir sorunla karşılaşırlarsa destek bulmak biraz zor olabilir.

Yoast SEO’nun kesinlikle piyasadaki en iyi WordPress SEO eklentisi olduğuna ve haklı olarak tüm WordPress sitelerinizde olması gereken en önemli WordPress eklentilerinden biri olarak yerini hak ettiğini düşünüyoruz. 5 üzerinden 4,5 yıldız veriyoruz, işte değerlendirme puanımızın bir dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız Yarısı 4.5 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Yoast SEO’yu Hemen Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map