100+ İlginç WordPress İstatistikleri ve Gerçekler (2020)

wordpress-istatistik-gerçekler


İlginç WordPress istatistiklerini ve gerçeklerini mi arıyorsunuz? WordPress’te bir blog veya web sitesi başlatmayı düşünüyorsanız, WordPress’in gücü ve neler yapabileceğine dair bazı sağlam kanıtlar arıyor olabilirsiniz. Ya da belki bir WordPress hayranısınız ve diğerlerini şaşırtıcı WordPress topluluğuna katılmaları gerektiğine ikna etmek istiyorsunuz ve iddialarınızı yedeklemek için istatistiklere ihtiyacınız var. Nedeni ne olursa olsun, WordPress istatistiklerini arıyorsanız, doğru yerdesiniz!

100’den fazla ilginç WordPress istatistik ve gerçeğine derinlemesine dalmaya hazır olun. Bu, WordPress istatistiklerinin ana listesi olduğundan, size makalede rehberlik etmenize ve tam olarak aradığınız istatistik veya gerçeği bulmanıza yardımcı olacak bir içindekiler tablosu.

Her şeyden önce, bu harika WordPress istatistiklerine geçmeden önce, WordPress’in temelleri hakkında konuşalım.

WordPress Nedir?

WordPress, bir web sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz çevrimiçi, açık kaynaklı bir yazılımdır. Bugün mevcut olan web siteleri ve bloglar için en kolay ve en güçlü içerik yönetim sistemlerinden biridir ve indirmek ve yüklemek de ücretsizdir..

ne-wordpress olduğu

WordPress, WordPress.org ve WordPress.com olmak üzere 2 “tip” olduğunu belirtmek önemlidir. İşte 2 arasındaki farklar:

  • WordPress.org – WordPress.org, indirilebilir ücretsiz bir yazılımdır ve herhangi bir WordPress barındırma şirketine yüklenebilir.
  • WordPress.com – WordPress.com barındırılan bir çözümdür.

Bu makalede, çoğunlukla WordPress.org istatistiklerine odaklanacağız, ancak bazı WordPress.com istatistikleri de var. WordPress.org ve WordPress.com arasındaki farklar hakkında daha ayrıntılı bir döküm istiyorsanız, WordPress.com vs WordPress.org – Biri Diğerinden Gerçekten Daha İyi?

İlişkili: WordPress İncelemesi: Bir Site Açmadan Önce Okuyun ZORUNLU

Şimdi bu harika WordPress istatistiklerine bakalım!

WordPress Popülerlik – İstatistikler, Gerçekler ve Rakamlar

WordPress, dünyanın en popüler içerik yönetim sistemi (CMS) haline geldi. Büyük ve küçük milyonlarca blogcu ve işletme, web sitelerini başlatmak için WordPress’i seçti. İşte WordPress’in popülaritesini gösteren bazı istatistikler ve gerçekler.

wordpress-popülerlik-istatistik

1. WordPress internetin% 32’sine güç veriyor. (W3Techs)

2. Benzer şekilde, WordPress web üzerinde 75 milyondan fazla siteye güç veriyor. (WordCamp)

3. Google’da ‘WordPress’ araması size yaklaşık 2,060,000,000 sonuç verir. (Google)

4. WordPress’in küresel içerik yönetimi pazarındaki payı% 60,2’dir. (Arama Motoru Günlüğü)

5. WordPress, Amazon’dan daha fazla aylık benzersiz ziyaretçi alır ve Facebook ile aynıdır (ancak personelde 25 kat daha az kişi vardır). (Codeinwp)

6. 60 milyondan fazla kişi, web sitelerine veya bloglarına güç vermek için WordPress’i seçti. (WordPress)

7. En iyi 100 Web sitesinin% 14,7’si WordPress tarafından desteklenmektedir. (WPBeginner)

8. 2014 itibariyle her gün on binlerce yeni WordPress.com sitesi oluşturuluyor. (WordPress)

9. Aralık 2018’de WordPress için 30 milyon Google araması yapıldı. ((Google eğilimleri)

10. WordPress.com kullanıcıları her ay yaklaşık 136.2 milyon yeni blog yazısı ve 77.7 milyon yeni yorum üretiyor. (WordPress)

11. 409 milyondan fazla kişi, her ay WordPress.com’da 20.7 milyardan fazla blog sayfasını görüntülüyor. (WordPress)

12. Her gün 1014’ten fazla WordPress sitesi ve 496 WooCommerce mağazası W3Techs tarafından izlenen ilk 10 milyon web sitesine katılıyor. (WPBeginner)

13. WordPress, Joomla’dan 10 kat, Drupal’dan 8,9 kat daha popüler. (Web Sitesi Oluşturucu)

WordPress Development – İstatistikler ve Gerçekler

WordPress, dünyaya tanıtıldığından beri çok yol kat etti. WordPress’in yıllar içindeki gelişimini ve şu anki haliyle nasıl olduğunu gösteren bu ilginç WordPress istatistiklerine göz atın.

wordpress-istatistik-geliştirme

1. WordPress, kurucuları Matt Mullenweg ve Mike Little tarafından b2 / cafelog çatalı olarak serbest bırakıldı. (Vikipedi)

2. WordPress’in ilk sürümü 27 Mayıs 2003’te yayınlandı, bu da WordPress’i Twitter ve Facebook’tan daha eski hale getiriyor. (WPBeginner)

3. WordPress herhangi bir şirkete ait değildir. WordPress kurucu ortağı Matt Mullenweg, yazılımın açık kaynak lisansının sunduğu özgürlükleri korumak için kar amacı gütmeyen WordPress Foundation kuruluşunu kurdu. (WPBeginner)

4. WordPress.org’un CEO’su yoktur. Proje, dünyanın her yerinden gönüllü geliştiriciler tarafından yürütülmektedir. (WPBeginner)

5. Herkes, GPL kapsamında lisanslanmış açık kaynaklı yazılım olarak sınıflandırıldığı için WordPress’in temel kodunu düzenleyebilir veya ekleyebilir. (WordPress.org)

6. WordPress PHP programlama dilinde yazılmıştır ve veritabanı için MySQL kullanır. (WPBeginner)

7. WordPress’in son sürümü olan WordPress 5.0 şu ana kadar 19.074.521 kez indirilmiştir. (Ne kadar hızlı olduğuna bakın WordPress Sayacı yükselir!)

8. Bugüne kadar toplam 98 WordPress sürümü yayınlanmıştır. (WordPress)

9. 443 kişi WordPress 4.9’a katkıda bulundu ve 185’i ilk kez yer aldı. (CodeinWP)

10. WordPress web sitelerinin yalnızca% 22.4’ü yazılımın en güncel sürümünü çalıştırmaktadır (5.0). (WordPress.org)

11. WordPress’in temel çekirdek güncellemeleri ortalama 152 günde bir yayınlanmaktadır. (CodeinWP)

12. WordPress’in arkasındaki topluluk ayrıca bbPress, BuddyPress ve GlotPress gibi kardeş projeler de yürütüyor. (WPBeginner)

13. WordPress yazılımı PHP, MySQL, Javascript, HTML ve CSS programlama dillerini içerir. (WPBeginner)

WordPress Community – İstatistikler ve Gerçekler

WordPress topluluğu çeşitli ve tutkulu kullanıcılarla doludur. WordPress topluluğunun ne kadar bol ve benzersiz olduğunu gösteren bu harika istatistiklere bir göz atın.

wordpress-toplum-istatistik

1. WordPress yalnızca blog yazarları, işletmeler ve yayınlar için değildir. Cornell Üniversitesi, Harvard Blogs, Maine Üniversitesi ve Des Moines Üniversitesi gibi eğitim kurumları WordPress’te. (WPBeginner)

2. WordPress kullanan bazı devlet web siteleri arasında İsveç’in Resmi Sitesi, Milwaukee Police News, ABD Cenevre Misyonu ve Filipinler Cumhuriyeti Resmi Gazetesi bulunmaktadır. (Web Sitesi Oluşturucu)

3. WordPress.com’un bazı önemli kullanıcıları TechCrunch, TED, CNN, Ulusal Futbol Ligi, UPS ve daha fazlasını içerir. (WordPress)

4. WordPress kullanan en iyi web siteleri ve şirketler arasında Forbes, Mashable, The New York Times, Samsung, PlayStation ve Coca-Cola sayılabilir. (Yetenekli)

5. WordPress, işletmeler arasında en popüler ve haber siteleri arasında en az popüler olanıdır. (dönme momenti)

6. WordPress kullanan ünlüler arasında Jay Z, Russel Markası, Sylvester Stallone ve Kobe Bryant sayılabilir. (Yetenekli)

7. WordPress tamamen 68 dile çevrilmiş ve kısmen onlarca dile çevrilmiştir. (WPBeginner)

8. İngilizce yüklemeler artık WordPress yazılımının İngilizce olmayan yüklemeleri tarafından resmi olarak aşılmıştır. (WordPress.org)

9. WordPress.com 120’den fazla dilde yazılmış blogları barındırmaktadır. En iyi diller% 71 ile İngilizce,% 4.7 ile İspanyolca,% 2.4 ile Endonezyaca ve% 2.3 ile Portekizce (Brezilya). (WordPress)

10. Resmi WordPress destek forumunda 2.030.000’den fazla konu var. (Codeinwp)

WordPress Etkinlikleri – Gerçekler ve İstatistikler

WordPress hayranları, WordCamp gibi WordPress etkinliklerinde birbirlerinden öğrenmek için bir araya geliyor. WordPress sevgisinin insanları nasıl bir araya getirdiğini gösteren bu istatistiklere göz atın.

wordpress-istatistik-olaylar-wordcamp-

1. İlk WordCamp, 2006 yılında Matt Mullenweg tarafından San Francisco’da düzenlendi.WordCamp)

2. 65 ülkede şu ana kadar 932 WordCamp vardı. (WordCamp)

3. Tüm WordCamp organizatörleri ve konuşmacıları ücretsiz gönüllülerdir – bunu WordPress sevgisi için yaparlar. (WordCamp)

4. Avrupa 2017’deki WordCamp etkinliği, 79’dan fazla ülkeden gelen 1900 kişinin rekor bir şekilde toplandığını gördü. (SoftwareFindr)

5. Bir WordCamp etkinliğine şahsen yapamazsanız, etkinlik kayıtlarını WordPress.tv’de ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. (WordPress.tv)

6. Yüz binlerce WordPress kullanıcısı, dünya çapında 436 şehirde aylık buluşmalarda bir araya geliyor. (WordPress)

7. WordCamp etkinliklerinin yanı sıra, tüm dünyada her zaman gerçekleşen bir sürü başka WordPress etkinliği vardır. Tarihinde yaklaşan etkinliklerin bir listesini alın WordPress.org.

WordPress Eklentileri – İstatistikler, Gerçekler ve Rakamlar

WordPress eklentileri, WordPress web siteniz için uygulamalar gibidir. Bir WordPress web sitesini zaten olduğundan daha güçlü hale getirmek için eklentileri kullanabilirsiniz. WordPress eklentileri hakkında bu büyüleyici istatistiklere ve gerçeklere göz atın.

WordPress-eklentisi-istatistik

1. WordPress eklentisi indirmeleri 2016 yılında toplam 1.48 Milyar indirmeyi geçti. (WPBeginner)

2. Resmi WordPress Eklenti Dizini’nde 54.257 ücretsiz eklenti vardır ve her geçen gün eklenmektedir. (WordPress)

3. En popüler ücretsiz WordPress eklentilerinden bazıları, her biri 5 milyondan fazla etkin kurulumla İletişim Formu 7, Yoast SEO, Akismet Anti-Spam ve WordPress.com tarafından Jetpack’tir. (WordPress.org)

4. WordPress için en popüler ücretli eklentilerden biri, haftada 2340 adet satılan Visual Composer. (Yetenekli)

5. CodeCanyon’da 6.000’den fazla premium WordPress eklentisi vardır. Visual Composer, Slider Revolution, LayerSlider ve UberMenu en çok satanlar. (Codeinwp)

6. CodeCanyon’da, aramaların% 80’i işlevselliğe odaklanır (yani kaydırıcılar, formlar, takvimler). (Codeinwp)

7. En popüler e-ticaret eklentisi WooCommerce, her zaman 58 milyondan fazla indirmeyle 3 milyondan fazla web sitesine yüklenmiştir. (WPBeginner)

8. Woocommerce tüm çevrimiçi mağazaların% 9’unu güçlendirir. (İle inşa)

9. En popüler ücretsiz sayfa oluşturucu, her hafta 430.000’den fazla yeni indirme ile Elementor’dur. (SoftwareFindr)

10. Merhaba Dolly tamamen işe yaramaz ama oldukça ikonik bir eklentidir. Eklenti, yönetici ekranınızın sağ üst köşesinde Louis Armstrong’un Hello Dolly şarkısından rastgele bir şarkı sözü görüntüler. (WPBeginner)

WordPress Temaları – İstatistikler, Gerçekler ve Rakamlar

WordPress temaları web sitenize anında bir görünüm kazandırır. Web sitenize tam istediğiniz görünümü vermek için indirebileceğiniz binlerce ücretsiz ve ücretli WordPress teması vardır. WordPress temaları ile ilgili bu istatistiklere göz atın.

wordpress-istatistik-temalar

1. Temalar ilk olarak 2005 yılında Kubrick adı verilen ilk yeni varsayılan WordPress temasıyla tanıtıldı. (WPBeginner)

2. WordPress her yıl yeni bir varsayılan tema yayınlar. (Zarif Temalar)

3. WordPress.org’un ücretsiz tema dizininde 5.800’den fazla ücretsiz WordPress teması vardır. (WPBeginner)

4. En popüler WordPress teması, Divi ve Genesis arasında bir bağlantıdır, her biri tüm WordPress sitelerinin% 10’unda, toplam% 20’dir. (Küçük Biz Eğilimleri)

5. Binlerce tema, tema başına ortalama fiyatı $ 40 olan Ticari WordPress tema mağazaları tarafından satılmaktadır. (WPBeginner)

6. Avada by ThemeForest, 450.000’den fazla müşteriyle tüm zamanların en çok satın alınan WordPress temalarından biridir. (ThemeForest)

7. ThemeForest’taki tüm WordPress temalarının% 25’i ayda en az 2.500 $ kazanmıştır. Ve temalarının% 50’si bir ayda en az 1.000 dolar kazandı. (Envato)

8. Toplam ThemeForest satışlarının% 93’ü duyarlı temalardan gelir. (Codeinwp)

9. ThemeForest aramalarının% 70’inden fazlası niş temalara odaklanmıştır. (Codeinwp)

10. 2.125.962, kullanıcıların WordPress temasını yalnızca Eylül 2018 ayında değiştirme sayısıdır. (WordPress.com)

Daha fazla oku: En İyi WordPress Temaları.

WordPress Güvenliği – İstatistikler ve Gerçekler

WordPress dünyanın en popüler CMS yazılımı olduğundan, bilgisayar korsanlığı girişimleri için ortak bir hedeftir. Bir çok yol var WordPress web sitenizi koruyun eklentilerinizi güncel tutmak ve güçlü bir şifre seçmek de dahil olmak üzere, ancak bilmeniz gereken WordPress güvenliği hakkında bazı istatistikler.

1. 2017 yılında saldırıya uğrayan tüm CMS tabanlı web sitelerinin% 83’ü WordPress kullanıyordu, çünkü WordPress CMS pazar payının% 60’ını elinde tutuyor. (WPBeginner)

2. Saldırıya uğramış WordPress web sitelerinin% 39’u yazılımın eski bir sürümünü kullanıyordu. (WPBeginner)

3. Neredeyse% 50 WordPress sitesi, eski veya kötü kodlanmış bir WordPress eklentisi veya temasının neden olduğu bir güvenlik açığından etkilenmektedir. (WPBeginner)

4. Bildirilen WordPress güvenlik açıklarının% 52’si WordPress eklentileri ile ilgilidir. (KeyCDN)

5. Bir WordPress eklenti güvenlik açığı, 4,8 milyondan fazla e-postanın sömürüldüğü tarihin en büyük gazeteci veri ihlali olan Panama Kağıt Kaçaklarına yol açtı. (Wordfence)

6. WordPress sitelerinin yaklaşık% 8’i zayıf bir şifre nedeniyle saldırıya uğradı. (WPBeginner)

7. 2016 itibarıyla WordPress sitelerinin yalnızca% 11,45’i SSL Şifrelemesi kullanmaktadır. (WPBeginner)

8. Google, her hafta yaklaşık 20.000 kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı için 50.000 web sitesini kara listeye alıyor. (WPBeginner)

9. Wordfence, son 30 gün içinde WordPress sitelerine 3.236.017.356 saldırısını engelledi. (Wordfence)

10. En yaygın dört WordPress kötü amaçlı yazılım enfeksiyonu Backdoors, Drive-by indirmeleri, Pharma hack’leri ve Kötü Amaçlı yönlendirmelerdir. (Smashing Dergisi)

11. WordPress, küçük sürümler için kendini otomatik olarak güncelleyen ve ciddi bir güvenlik açığı bulunduğunda otomatik eklenti güncellemelerini zorlayabilen yerleşik bir Otomatik Güncelleme Sistemine sahiptir. (WPBeginner)

Daha fazla ayrıntı için nihai WordPress güvenlik kılavuzunu okumalısınız. Ayrıca, güvenlikle ilgili kitaplar ve en iyi WordPress güvenlik eklentileri de dahil olmak üzere WordPress kitaplarındaki makalelerimize göz atın.

Ayrıca şunları da kontrol edin: WordPress Web Sitesi Güvenlik Denetleyicisi

WordPress Ekonomisi – İstatistikler, Gerçekler ve Rakamlar

WordPress milyarlarca dolarlık bir ekonomiye güç veriyor ve tüm dünyada binlerce iş yaratıyor. WordPress ekonomisiyle ilgili WordPress’ten de para kazanabileceğinizi kanıtlayan bu harika istatistiklere göz atın.

wordpress-ekonomi-istatistik

1. WordPress milyarlarca dolarlık bir ekonomiye güç veriyor. Dünyanın dört bir yanındaki birçok şirket ve profesyonel WordPress tabanlı ürünler, hizmetler ve çözümler satmaktadır. (WPBeginner)

2. En kârlı WordPress şirketleri 1.3 milyar dolar gelir ile Automattic, ardından 94 milyon dolar Envato ve 73 milyon dolar WPEngine geliyor. (Web Sitesi Oluşturucu)

3. Bireylerin WordPress’ten para kazanabilmesinin birkaç yolu vardır: bir WordPress web sitesi tasarımcısı, eklenti / tema geliştiricisi, SEO freelancer, web sitesi bakım freelancerı, WordPress içerik yazarı ve daha fazlası.

4. “Wordpress işleri” için ortalama maaş 66.467 $ ‘dır. (SimplyHired)

5. ABD’deki WordPress geliştiricileri için ortalama maaş 79.000 dolar. (Yetenekli)

6. Özel bir WordPress sitesi arayan bir müşteri, uzak bir freelancer için genellikle 3.000 ila 15.000 dolar arasında bir ödeme yapar. (ManageWP)

7. Özel olarak oluşturulmuş bir WordPress web siteleri 100.000 dolara mal olabilir. (PostStatus)

8. Programlama dünyasında en çok büyüyen beceriler PSD to WordPress ve WordPress Eklentileridir. (oDesk)

9. “WordPress işleri” için bir Google araması yaklaşık 1.250.000 sonuç verir. (Google)

10. Ocak 2015 itibariyle Freelancer.com’da 243.161 WordPress projesi tamamlandı. Bu, toplam değeri 60.571.205 dolar. (Codeinwp)

11. WordPress kullanıcılarının% 25’i CMS’den tam zamanlı olarak yaşamaktadır. (dönme momenti)

Çeşitli WordPress İstatistikleri ve Gerçekleri

WordPress hakkında o kadar çok harika istatistik ve gerçek var ki, hepsi belirli bir kategoriye sığmayabilir. İşte size kontrol etmeniz gereken bazı WordPress istatistikleri.

1. WordPress.com ortalama bir ayda 20.000’den fazla destek talebi almaktadır. (WordPress)

2. Sadece Aralık 2018’de WordPress.com’a 70.399.151 dosya yüklendi. (WordPress.com)

3. Twitter, geçen ay 200.000’den fazla WordPress.com sitesine yerleştirildi. (WordPress.com)

4. Youtube Aralık 2018’de WordPress.com sitelerine 2 milyondan fazla katıştırıldı ve Flickr aynı ay 3 milyondan fazla katıştırıldı. (WordPress.com)

5. Ünlü ‘W’ WordPress logosu, 2005 yılında Jason Santa Maria tarafından tasarlanmıştır. (WordPress)

6. Üretken bir blog yazarı ve WordPress’in kurucu ortağı Mullenweg’in arkadaşı Christine Selleck Tremoulet, WordPress adını önerdi. (Vikipedi)

7. Çarşamba WordPress’i indirmek için en popüler gün, Pazar en az popüler gün. (WPCentral)

8. WordPress 5 dakika veya daha kısa sürede kurulabilir. (WordPress)

9. WordPress web sitelerinin% 83,5’i Google Analytics kullanıyor. En iyi WordPress analiz eklentileri hakkındaki bu makaleye göz atın. (Web Sitesi Oluşturucu)

10. WordPress, varsayılan olarak gizlenmiş yerleşik çoklu site özelliğine sahiptir. Aynı WordPress kurulumunu kullanarak bir web sitesi ağı oluşturmanıza izin verir. WordPress çoklu site ağları için en iyi eklentiler hakkındaki bu makaleye göz atın. (WPBeginner)

Fun WordPress İstatistikleri ve Gerçekleri

Son olarak, WordPress dünyası eğlenceli bir yer, bu yüzden yeterince alamıyorsanız anlıyoruz. Yani, WordPress hakkında bu rastgele eğlenceli gerçeklerin tadını çıkarın.

wordpress-gayri resmi-maskotu

1. Wapuu, başlangıçta Japon WordPress topluluğunun aktif üyeleri tarafından oluşturulan WordPress’in resmi olmayan maskotudur. (dönme momenti)

2. Her WordCamp etkinliği için bir Wapuu ve Wapuu’nun diğer bazı özel varyasyonları da vardır. (Wapu.us)

3. WordPress çekirdek geliştiricileri caz müziği severler, bu nedenle her büyük WordPress sürümüne ünlü bir caz müzisyeni denir. (WordPress.org)

4. WordPress Wiggle, WordPress halkının resmi olmayan dansıdır. Şarkı GravityView’dan Zack Katz tarafından yaptırıldı. (WPShout)

5. WordPress.com’un arkasındaki şirket, Automattic, çalışanları göstermeyi bıraktığı için güzel San Francisco ofisini kapattı. (Kuvars)

6. WordPress bir füze yönlendirme sistemini kontrol etmek için kullanılmıştır. (Dion Hulse, Baş Geliştirici @ WordPress)

Bu ilginç WordPress istatistikleri, gerçekleri ve araştırmalarıyla WordPress hakkında daha fazla bilgi edinmekten hoşlandığınızı umduk. WordPress hakkında hala daha şaşırtıcı bilgiler, ipuçları ve püf noktaları keşfetmek istiyorsanız, Blog Nasıl Başlatılır ve Yandan Ekstra Gelir Nasıl Yapılır (WordPress ile) makalemizi okumak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map