2020’de Okumak İstediğiniz En İyi 10 WordPress Kitabı

Bu yıl okunacak en iyi WordPress kitapları


Bu yıl okunacak en iyi WordPress kitaplarını mı arıyorsunuz??

Kitaplar, kendi hızınızda öğrenme ve uzmanlardan hızla değerli bilgiler edinme konusunda her zaman faydalıdır. WordPress söz konusu olduğunda, piyasada yüzlerce, hatta binlerce kitap var. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla potansiyel okuma materyali ile, nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir.

Bu yüzden yığınlara çarptık, okumayı yaptık ve seçiminizi 2020 için en iyi 10 WordPress kitabına daralttık..

Bu makalede, en çok masaya getirdiğimizi düşündüğümüz WordPress kitaplarını paylaşacağız. Bu kitapların beceri düzeyinizi artıracağından emin olabilirsiniz. Bunları okumak isteyeceksiniz; bize güven.

1. Aptallar İçin WordPress All-in-One

WordPress All-in-One-For Dummies

Dummies için WordPress All-in-One, bu yıl çok popüler bir WordPress kitabı ve iyi bir nedenden dolayı. Temel WordPress konuları hakkında anlaşılması kolay bilgiler sunan 8 mini kitap içerir. Bu kitap SEO, sosyal medya, WordPress eklenti geliştirme ve çoklu site ağları gibi birçok konuyu ele alıyor.

WordPress’e basit bir genel bakış sağlar ve parmaklarınızın ucunda gerçekten “hepsi bir arada” kaynağı isteyen yeni başlayanlar için mükemmeldir. Ayrıca, birkaç önemli alanda becerilerini geliştirmesi gereken orta ve ileri düzey kullanıcılar için de iyi bir okuma.

“Aptallar” franchise’ı, çeşitli eğitim konularını açık yürekli bir şekilde ele almakla bilinir. Kitap boyunca mizah serpilmesi, en teknik yönlerin bile çok yoğun veya zor görünmesini engeller. WordPress’i anlayabileceğiniz bir dilde doğru şekilde nasıl kullanacağınıza ilişkin kullanışlı ipuçları, teknikler ve öneriler öğreneceksiniz..

Yazarlar: İlk olarak Lisa Sabin Wilson tarafından Michael Torbert, Andrea Rennick, Cory Miller ve Kevin Palmer’ın katkılarıyla yazılmıştır..

2. Profesyonel WordPress: Tasarım ve Geliştirme

Profesyonel WordPress Tasarım ve Geliştirme

Geliştirme süreçlerini öğrenme hakkında bir kitap arıyorsanız, Profesyonel WordPress’e göz atın. Bu kitap en yeni geliştirme ve kodlama tekniklerinin çoğunu kapsar ve güncel ekran görüntülerini (WordPress 4.1 sürümüne kadar) içerir. Anahtar kavramlardan bahsediyor ve WordPress’i aktif olarak kullanan gerçek web sitesi örneklerini kullanıyor.

Ayrıca web sitenizi WordPress’e taşıma hakkında da konuşuyor. Kitap, WordPress ile bir web sitesi oluşturmak için uygulayabileceğiniz en yeni araçları ve teknikleri tartışıyor.

Yazarlar: Brad Williams, Hal Stern ve David Damstra

3. Gitmek için WordPress

Gitmek için WordPress

Adından da anlaşılacağı gibi, WordPress To Go, hareket halindeyken WordPress ile web sitenizi veya blogunuzu oluşturmaya yönelik bir kitaptır. Temel adımları kapsar: alan adı satın almaktan WordPress barındırma hesabı almaya, WordPress kurulumuna kadar. Ayrıca bir e-ticaret mağazasının nasıl oluşturulacağını paylaşır.

Ayrıca, web sitenize içerik eklemeye ve resimleri profesyonel bir şekilde kullanmaya nasıl başlayacağınız konusunda size rehberlik eder. Bu kitap ayrıca yazarın sahip olması gereken WordPress eklentilerini, temalarını ve diğer yararlı araçlarını paylaşır.

Yazar: Sarah McHarry

4. WordPress: Eksik Kılavuz

WordPress Eksik Kılavuzları

WordPress: Eksik Kılavuz, her tür web sitesi, blog ve e-Ticaret mağazası oluşturmak için talimatları içeren mükemmel bir kitaptır. Her web sitesi türü için doğru widget’ların kullanımını tartışır, gerekli özellikleri ekler ve web sitenizi profesyonel görünecek şekilde tasarlar..

Bu kitap, SEO optimizasyonu ve web sitenizi nasıl duyarlı hale getirebileceğinizle ilgili faydalı ipuçlarını paylaşmaktadır. Ayrıca resim galerileri, slayt gösterileri, video klipler ve daha fazlasını oluşturma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Eser Sahibi: Matthew MacDonald

5. Kolay Adımlarda WordPress

Kolay Adımlarda WordPress

Kolay Adımlarda WordPress, WordPress sitenizi kurmak için eksiksiz bir kitaptır. WordPress kontrol panelinizi yönetme, yeni içerik ekleme, sitenizin görünümünü değiştirme, eklentiler, yorumlar ve daha fazlası dahil olmak üzere önemli başlangıç ​​konularını kapsar. Bu kitap ayrıca WordPress içindeki ayarların ve araçların kullanımını tartışıyor.

Blogcular, geliştiriciler veya WordPress kullanan herkes için yazılmıştır. Kitap, sitenizin performansını artırmak için püf noktalarını ve ipuçlarını paylaşır. Bu yıl için iyi bir okuma, özellikle de yeni başlıyorsanız.

Yazar: Darryl Bartlett

6. Yeni Başlayanlar İçin WordPress: WordPress Sitenizi Oluşturmak İçin Görsel Bir Kılavuz

Yeni Başlayanlar için WordPress

Yeni Başlayanlar İçin WordPress, profesyonel ve duyarlı WordPress siteleri oluşturma hakkındaki en son kitaptır. WordPress ile web sitesi geliştirme ile ilgili adımları açıklamak görsel bir yaklaşım gerektirir. Bu kitapta ele alınan önemli konular arasında ücretsiz bir web sitesinin nasıl oluşturulacağı, bir alan adının nasıl kaydedileceği, web barındırma nasıl edinileceği ve WordPress’in nasıl yükleneceği.

Bunun yanı sıra, diğer WordPress sitelerinde kullanılan kaynakları keşfetmek için birçok yararlı aracı paylaşır. Bu kitap aynı zamanda WordPress’te nasıl yedek oluşturacağınızı ve web sitenizi nasıl geri yükleyeceğinizi anlatıyor.

Yazar: Nathan George

7. WordPress ile Web Uygulamaları Oluşturma

WordPress ile Web Uygulamaları Oluşturma

WordPress ile Web Uygulamaları oluşturmak, WordPress çekirdeğini popüler uygulama geliştirme çerçeveleriyle karşılaştırarak yeni bir yaklaşım benimser. Uygulamaların arka uç işlevselliği için görünümleri ve eklentileri kullanma konusunda bilgi paylaşan gelişmiş bir WordPress kitabı.

Basit bir ifadeyle, güçlü ve ölçeklenebilir web uygulamalarının, mobil uygulamaların, web hizmetlerinin ve WordPress çoklu site ağlarının nasıl oluşturulacağını açıklar. Kitap ileri düzey kullanıcılar ve geliştiriciler için yazılmıştır.

Yazarlar: Brian Messenlehner ve Jason Coleman

8. WordPress: Sınırları Zorlamak

WordPress Sınırları Zorluyor

Bu kitap, profesyonel ve güzel bir WordPress sitesi oluşturmak için benzersiz yaklaşımları tartışıyor. WordPress: Sınırları Zorlamak, tema geliştirme, web barındırma ve acil durum planlaması gibi konuları kapsar.

Bu kitap, HTML, PHP, JavaScript vb. Programlama dillerine ilişkin içgörüyü paylaşır..

Yazar: Rachel McCollin

9. İlk WordPress’e Başlayın

İlk WordPress'e Başlayın

Head First WordPress, web sitenizi veya blogunuzu özelleştirmeye odaklanan olağanüstü bir kitaptır. Blogunuzu kullanıcı katılımı ve dikkatine göre tasarlamaya yönelik ipuçlarını ve teknikleri paylaşır. Web sitenizin şablonunu hızlı bir şekilde seçmek için öne çıkan WordPress temaları önerir.

Kitapta ele alınan önemli konular, özel bir HTML / CSS tasarımının profesyonel bir WordPress temasına nasıl dönüştürüleceği, bir eklentinin işlevselliğinin nasıl genişletileceği ve veritabanlarının nasıl ayarlanacağıdır. Kitap ayrıca etiketler ve kategoriler arasındaki fark gibi temel konulardan da bahsediyor.

Yazar: Jeff Siarto

10. İşletmeler için WordPress Web Siteleri

İşletmeler için WordPress web siteleri

İş için WordPress Web Siteleri, bir web sitesi oluşturmak için kontrol listeleri sunan becerikli bir kitaptır. Kitap, web sitenizin performansında büyük bir fark yaratabilecek basit WordPress ayarlarıyla ilgili ipuçları ve püf noktaları içerir. İhtiyaçlarınız için mükemmel WordPress temalarını ve eklentilerini nasıl seçeceğiniz konusunda size rehberlik eder.

Ayrıca bu kitapta birçok içerik oluşturma korsanlığı keşfedeceksiniz. WordPress’te çocuk temaları oluşturmak için en iyi uygulamaları açıklar. Kitap, yeni başlayanlardan ileri düzey geliştiricilere kadar tüm WordPress kullanıcıları içindir. WordPress kullanan işletmeler veya markalar için de iyi bir okuma.

Yazar: Michael Cordova

Bu kadar.

Umarız bu makale bu yıl okunacak en iyi WordPress kitaplarını bulmanıza yardımcı olmuştur. Ayrıca en iyi iş telefonu hizmetleri ve sistemleri uzman seçimlerini kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map