2020’de Web Hosting İşine Başlama (Adım Adım)


Müşterilerinize barındırma hizmetleri sunarak işinizi genişletmek isteyen bir web geliştiricisi misiniz??

Müşterilere web barındırma hizmetleri sunmak hem siz hem de müşteriniz için bir kazan-kazan durumu.

Bir geliştirici olarak, müşterilerinize web barındırma alanı satarak yinelenen gelir elde edebilirsiniz. Müşterilerinizin kendi başlarına bir web barındırma hesabı oluşturmaları gerekmez. Bu özellikle teknik olmayan müşterilerinize yardımcı olur.

En iyi şey, müşterilerinize web barındırma alanı satmak için Bluehost veya Hostgator gibi bir milyon dolarlık bir şirket kurmak zorunda kalmamanızdır..

Bunun yerine, genellikle bir VPS veya özel sunucu olan bir bayi barındırma hizmetine kaydolabilir ve müşterilerinize barındırma alanı kiralamaya başlayabilirsiniz.

Bu makalede, bayi barındırma ile kendi web barındırma işinizi nasıl başlatacağınızı göstereceğiz. Ayrıca, bayi barındırma hizmetleri sunan ve hangisinin ihtiyaçlarınız için en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olan en iyi web barındırma şirketlerinden bazılarını karşılaştıracağız.

Ancak başlamadan önce, bayi barındırma hizmetinin tam olarak ne olduğuna hızlı bir göz atalım.

Bayi Barındırma Nedir?

Bayi barındırma, markanız adı altında müşterilerinize beyaz etiketli barındırma hizmetleri satmanıza olanak tanır. Sunucuları ve barındırma altyapılarını yönetmek için pahalı kaynaklara yatırım yapmadan barındırma işine girmek isteyenler için en iyi seçenektir.

Bayi barındırma ile barındırma alanınızı müşterilerinize sunabilirsiniz. Bayiler, bir barındırma hizmetini, genellikle bir barındırma sağlayıcısından toptan bir fiyat için bir VPS (Sanal Özel Sunucu) satın alır ve barındırma alanını bireysel müşteri ihtiyaçlarına göre yapılandırarak ve bölerek başkalarına alt kiralar..

Hosting İşinize Başlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Barındırma işinizi başlattığınızda dikkate alınması gereken birkaç şey vardır.

 1. Her bayi barındırma hizmeti eşit yaratılmamıştır. İhtiyaçlarınıza en uygun doğru satıcı barındırma sağlayıcısını seçtiğinizden emin olun
 2. Beyaz etiketli bayi planlarına izin veren bir sağlayıcı seçin, bu da müşterilerinizin bir bayi barındırma hizmetinde olduklarını asla anlayamayacakları anlamına gelir.
 3. Web hosting şirketi müşterileriniz için sürekli teknik destek sunuyor emin olun. Kendi destek ekibinize ve müşteri hizmetlerine sahip olmak istemiyorsanız bu son derece önemlidir..
 4. Planlarınız için ne kadar ücret almak istediğinize karar verin.

Birkaç satıcı barındırma sağlayıcısına bir göz atalım ve hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu görelim.

1. HostGator

HostGator Bayi Barındırma

HostGator, büyük bayi barındırma planları sunan güçlü bir web barındırma hizmeti sağlayıcısıdır. Fiyatlandırma 3 farklı plan altında kategorize edilmiştir.

 • Alüminyum
 • Bakır
 • Gümüş

Fiyatlandırmaya bağlı olarak 140 GB’a kadar disk alanı, sınırsız alan adı, ücretsiz SSL ve 1400 GB’a kadar bant genişliği sunarlar. Ayrıca% 99 kesintisiz çalışma garantisi, alan adlarınıza dayalı özel ad sunucusu, her planla birlikte Ücretsiz WHMCS Müşteri Yönetimi / Faturalandırma yazılımı, WHM kontrol paneli, cPanel, premium destek ve çok daha fazlasını sunar.

2. Site Alanı

siteground bayi barındırma

SiteGround, bayi barındırma için tek planı olan GoGeek planını sunar. 30 GB web alanı, ölçülmemiş trafik, sınırsız sayıda site ve 7/24 bayi desteği sunar.

HostGator’dan farklı olarak SiteGround, hesabınıza tahsis edilen kaynakları barındırmak yerine satın almak istediğiniz barındırma kredisi sayısına göre ücretlendirir. Ne kadar çok toplu sipariş verirseniz, bayi barındırma planı o kadar ucuz olur.

Yılda 49 $ / kredi için 5 bayi kredisi kadar düşük bir satın alma ile başlayabilirsiniz. 11’den fazla kredi satın alırsanız, yılda yalnızca 42 $ / kredi ödemeniz gerekir.

Bayi kredilerinin süresi asla dolmadığından, hesabı başlatmak veya yenilemek için bunları istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

3. InMotion Barındırma

InMotion Bayi Barındırma

InMotion Hosting’in bayi barındırma hizmeti birkaç planla birlikte gelir. Planınıza bağlı olarak 8 GB’a kadar RAM, 5 cPanel hesabınız, 6 TB’a kadar bant genişliği ve 5’e kadar farklı IP adresiniz olabilir. Bunun dışında ücretsiz SSD sürücülerine, faturalandırma yazılımına, cPanel’e de sahip olabilirsiniz. & WHM, DDoS ve Kötü Amaçlı Yazılımdan koruma ve çok daha fazlası.

Planınızı Bayi VPS planına yükseltirseniz, daha şaşırtıcı özelliklerin keyfini çıkarabilir ve performansınızı bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

4. A2 Hosting

A2 Hosting Bayi Hosting

A2 Hosting, 4 farklı fiyatlandırma planı sunan başka bir popüler satıcı barındırma hizmeti sağlayıcısıdır. İnanılmaz hızını ve dostça desteğini seveceksiniz. 200 GB’a kadar depolama alanı, ücretsiz SSL ve SSD, WHM kontrol paneli, Ücretsiz WHMCS ve çok daha fazlasını sunar.

Bayi barındırma sağlayıcıları hakkında daha fazla bilgi için, en iyi bayi barındırma sağlayıcıları hakkındaki eksiksiz kılavuzumuza göz atabilirsiniz..

Hangisi En İyi Bayi Hosting Şirketi

HostGator’un birkaç nedenden dolayı en iyi satıcı barındırma hizmeti olduğuna inanıyoruz.

 • Uygun fiyatlı bayi barındırma planları sunar, bu nedenle bayi barındırma işinizden kar etmek kolaydır.
 • Kaynak tahsisini müşterinizin ihtiyaçlarına göre kontrol edebilirsiniz.
 • Ücretsiz WHM ve faturalandırma yazılımı ve çok daha fazlasını sunar.

Bayi Web Hosting İşini Başlatma (Adım Adım)

Bayi barındırma işini kurmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Bu öğreticide HostGator bayi barındırma planını kullanıyoruz.

Adım 1: Web Hosting İşiniz için Kendinize Bir Web Sitesi Alın

Henüz bir web siteniz yoksa, web barındırma işiniz için bir tane almanız gerekir. HostGator’a gidip bir web barındırma hesabına kaydolabilirsiniz..

Ayrıntılı adım adım kılavuz için, bir web sitesini sıfırdan nasıl başlatacağınıza bakın.

2. Adım: HostGator’da Bir Bayi Barındırma Planı Seçin

Zaten bir web siteniz varsa, bir sonraki adım HostGator’dan bir bayi barındırma planı seçmektir.

HostGator’a gidin ve bir bayi barındırma planı seçin. Başlarken, Alüminyum adlı temel planlarına kaydolabilirsiniz. İşinizi büyütürken, her zaman daha iyi bir plana geçebilirsiniz.

Hostgator’dan bir satıcı barındırma planı seçtikten sonra bir alan adı girmeniz istenir. Zaten bir alan adınız varsa bunu kullanabilirsiniz, aksi takdirde arama alanına yazarak bir alan adı seçmeniz yeterlidir. Alan adı alanının yanındaki uzantıları da seçebilirsiniz. İşletmenize uygun bir alan bulmak için alan adı üreticimizi kullanabilirsiniz.

3. Adım: DNS’yi değiştirin

Bayi barındırma için kaydolurken alan adınızı Hostgator’a kaydettiyseniz, bu adımı atlayabilirsiniz..

Alan adını başka bir alan adı kaydedicisine kaydettirenler için, bir sonraki adımınız DNS’inizi değiştirin.

Bu işlem, sitenizin Hostgator sunucusuna çözümlenmeye başlaması için 24 ila 48 saat sürer.

4. Adım: Web Hosting Paketleri Oluşturun

Ardından, fiyatlandırma planları olarak da bilinen paketler oluşturabilirsiniz. Önerilen uygulama en az 3 farklı fiyatlandırma paketi oluşturmaktır. Her pakete disk kotası, aylık bant genişliği, maksimum e-posta hesabı vb. Gibi belirli kaynaklar ayırdığınızdan emin olun..

Paketinizi Hostgator WHM’nize (Web Host Yöneticisi) giriş yaparak oluşturabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra yeni bir hesap oluşturmaya hazırsınız. Bunu Hostgator WHM’nizdeki Hesap İşlevleri altında yapabilirsiniz. Buradaki detayları doldurun ve hazırsınız.

5. Adım: Bir Web Sitesi Yükleyin

Müşterinizin web sitesini bayi barındırma hesabınıza yüklemek için bir FTP istemcisi veya cPanel kullanın.

Hesap kimlik bilgilerini müşterilerinize devretmeden önce web barındırma arayüzünü özelleştirmek isteyebileceğinizi unutmayın. HostGator logosunu logonuzla değiştirebilir ve web hosting şirketinizi beyaz etiketlemek için gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Bu kadar! Umarız bu rehber kolaylıkla bir web hosting şirketi oluşturmanıza yardımcı olmuştur. Bu makaleyi beğendiyseniz, Hostgator hakkındaki incelememizi okuyun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map