2020 En İyi Ucuz Etki Alanı Kayıt Şirketleri ve Nasıl Seçilir

en iyi alan adı kayıt şirketi


Bir alan adı satın almak için en iyi alan adı kayıt şirketini mi arıyorsunuz? Bir web sitesi başlatmak için bir alan adı ve web barındırma satın almanız gerekir. Doğru alan adıyla, tüm işletme fikrinizi bir veya iki kelimeyle özetleyebilirsiniz. Bu yüzden mükemmel alan adını seçmek ve piyasadaki en iyi alan adı sağlayıcısından satın almak önemlidir.

Bu makalede, ihtiyaçlarınız için en iyi alan adı kayıt şirketini nasıl seçeceğimizi ve en iyi alan adı satıcılarını nasıl karşılaştıracağımızı paylaşacağız.

Bu uzun bir makale olduğundan, yardımınız için bir içindekiler tablosu sunacağız:

I. Alan adı kayıt şirketi nedir?

II. 2020 için en iyi alan adı tescil şirketleri (Karşılaştırma)

III. Bir alan adı kayıt şirketi nasıl seçilir

  1. Fiyatlandırma
  2. Kayıt Dönemi
  3. Geçerlilik süresi sona erme süresi
  4. Süresi dolmuş alanlardan yararlanma
  5. Alan adı transferi ve ücretler
  6. Eklenti hizmetleri
  7. Kullanıcı deneyimi
  8. Gizli ücretler
  9. Müşteri desteği

Alan Adı Kayıt Şirketi nedir?

Alan adı kayıt şirketi, çevrimiçi sunumunuz için bir işletme adı kaydetmek için kullanabileceğiniz bir hizmettir. Dünyada farklı fiyatlara ve özelliklere sahip yüzlerce alan adı sağlayıcısı var.

Nameboy

Normalde, kaydetmek istediğiniz işletme adını bilirsiniz. Ancak, aşağıdaki gibi bir alan adı oluşturucu var: Nameboy kullanıcıların işletme adı fikirleri ve URL’leri oluşturmalarına da yardımcı olur. Alan adı tescil şirketleri ICANN (Atanmış İsimler ve Numaralar için İnternet Şirketi) tarafından akredite edilmiştir ve bu tescil şirketlerinin işletmelere ve kişilere alan adları sağlamasına izin vermektedir..

2020 İçin En İyi Alan Adı Kayıt Şirketleri Karşılaştırıldı

Alan adınız için en iyi alan adı sağlayıcısını nasıl seçeceğimizi paylaştık. Şimdi, size en iyi alan adı tescil kurumları için uzman seçimlerimizi söylemenin zamanı geldi. Bu kayıt şirketleri farklı özellikler ve fiyatlandırma ile tanınır. İhtiyaçlarınızı en iyi karşılayanı seçebilirsiniz.

1. Bluehost

Bluehost, dünyanın en popüler alan adı ve web barındırma sağlayıcılarından biridir. Yeni başlayanlar için en ucuz fiyatları sunuyorlar. Bluehost ayrıca WordPress çekirdeği tarafından resmen tavsiye edilir.

Destekleri güçlüdür ve başlangıç ​​düzeyinden kurumsal kullanıcılara kadar seçenekleri vardır. IsItWP kullanıcıları için ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ve web barındırmada iyi bir indirim sunuyorlar.

start-a-web-Bluehost

Bluehost Hosting ile Ücretsiz Alan Adı Alın »

Baştan başlamak için eksiksiz bir paket arıyorsanız, Bluehost sizin için doğru seçimdir. Kolay ölçeklendirme seçenekleri sunarlar ve işletmeniz büyüdükçe dost destek ekibiyle her zaman konuşabilirsiniz.

Bluehost, özel hosting, WooCommerce hosting, VPS hosting, bulut hosting ve yönetilen web hosting sağlar. Ayrıca büyük ölçekli web siteleri için özel planları var.

Barındırma uzmanlarından eksiksiz Bluehost incelememizi okuyun.

2. Domain.com

Domain.com

Domain.com popüler bir alan adı sağlayıcısıdır. Yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için çeşitli araçlarla uygun fiyatlandırma sunarlar. Diğer popüler alan adı kayıt kuruluşları gibi, alan adı ve web barındırma için de paketler sağlarlar. Barındırma planlarını satın aldığınızda, web sitenizi başlatmak için ücretsiz bir alan adı alacaksınız.

Basit bir alan adı aktarma olanağı, web tasarım hizmeti, e-posta hizmeti ve daha fazlasını sunarlar. Domain.com ayrıca yeni alan adı tescil ettirenlerine iyi indirimler sunar.

3. HostGator

Hostgator

HostGator, güvenilir bir alan adı kayıt şirketi ve web barındırma sağlayıcısıdır. Etki alanı adları ve web barındırma birlikte satın almak için komple paketler / paketler sağlarlar. Onlarla hosting satın almayı planlıyorsanız, aylık 3 dolara kadar ücretsiz bir alan adı, e-posta ve web barındırma hizmeti sunarlar..

Yaygın olarak web barındırma hizmetleri ile bilinen HostGator, dünyanın en iyi web barındırma sağlayıcıları arasında listeleyen 10 milyondan fazla kullanıcı tarafından güvenilmektedir. Yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için doğru seçimdir.

HostGator, kendi web hosting işinizi kurabileceğiniz anlamına gelen bayi planlarına sahiptir. Ayrıca bulut barındırma, WordPress barındırma, VPS barındırma ve özel barındırma hizmeti sunar.

Daha fazla ayrıntı için HostGator incelememize göz atın.

4. GoDaddy

GoDaddy

GoDaddy, dünyanın en popüler alan adı kayıt şirketlerinden biridir. Barındırma, web sitesi oluşturucu, vb. Gibi diğer birçok araç ve hizmetle düşük maliyetli alan adları sunarlar. Ancak, yenileme ücretleri diğer alan adı kayıt şirketlerinden daha yüksektir.

Yardıma ihtiyacınız olduğunda, mükemmel müşteri desteklerine güvenebilirsiniz. GoDaddy kaliteli hizmeti ve güvenilirliği ile tanınır. Barındırma paketlerini satın almayı seçerseniz alan adını ücretsiz olarak alırsınız.

Daha fazla ayrıntı için bu eksiksiz GoDaddy incelemesine göz atın.

5. Namecheap

namecheap

Namecheap, alan adı tescili ve yenilenmesi için makul fiyatlandırma sunan piyasadaki en iyi alan adı tescil şirketlerinden biridir. Namecheap web barındırma, SSL sertifikaları, WHOIS koruması, ücretsiz DNS ve daha fazlası gibi başka hizmetlere sahiptir.

İnanılmaz canlı sohbet desteği ve geniş bir bilgi tabanına sahipler. Bunun yanı sıra, alan adları satın alma ve yönetme konusunda kullanıcılarına video eğitimlerini de barındırıyorlar. Ödeme yöntemleri hızlı ve güvenlidir. Kullanıcıların kredi kartı, para veya PayPal kullanarak ödeme yapmasına izin veriyorlar.

Otomatik yenileme seçeneği, kullanıcıların Namecheap ile daha uzun süre çalışmasını sağlar. Yenileme ücretleri uygun fiyatlıdır ve ayrıca yeni alan adı kayıtlarında indirim sunar.

6. DreamHost

DreamHost

DreamHost kendi hosting planı ile ücretsiz alan adı sunan başka bir profesyonel web hosting sağlayıcısıdır. Paylaşımlı barındırma, WordPress barındırma, VPS barındırma, özel barındırma ve bulut barındırma gibi çok çeşitli barındırma hizmetleri sunarlar. Alan adını normal bir fiyata seçebilir ve bunu barındırma planınıza kolayca bağlayabilirsiniz.

Sorunlarını çözmek için kurum içi destek ekibi 7/24 hizmetinizdedir. Diğer önemli özellikler arasında çok faktörlü kimlik doğrulama, otomatik etkinleştirilmiş sFTP ve Let’s Encrypt ile ücretsiz güvenli barındırma yer alır.

Bu tam DreamHost incelemesini kaçırmayın.

7. Shopify İşletme Adı Oluşturucu

Shopify İşletme Adı Oluşturucu

Shopify İşletme Adı Jeneratör Shopify tarafından popüler ve ücretsiz alan adı üreteci araçlarından biridir. Alan adı kullanılabilirliğini anında kontrol etmenizi sağlar.

Ayrıca, işletme kategorinize göre alan adlarını önerir. Bir alan adı ararken işletme türünü seçebilirsiniz. Anahtar kelimenize göre yüzlerce öneri sunar.

8. Alanlar

BuyDomains

BuyDomains premium alan adı kayıt şirketi.

Premium alan adları, zaten kayıtlı olan ancak üçüncü taraflardan satın alınabilen alan adlarıdır. Bu alanlar genellikle yeni bir alan adından daha akılda kalıcı, daha kısa ve kararsızdır, bu yüzden daha pahalıdırlar.

İşletmenizin alan adını verimli bir şekilde bulmak için birden fazla kategori arasından seçim yapmanızı sağlar. Herhangi bir türü tıkladığınızda mevcut premium alan adlarını fiyatları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Fiyatlarını kabul edebilir veya teklifte bulunabilirsiniz.

9. Yeşiller

Greengeeks

GreenGeeks, bir web barındırma planına kaydolduğunuzda ücretsiz bir alan adı sunan başka bir web barındırma sağlayıcısıdır. GreenGeeks, dünyanın 1 numaralı çevre dostu web barındırma sağlayıcısıdır.

.Com, .net, .org, .info, vb.Gibi TLD’leri kaydetmenizi sağlar. Güvenilir müşteri desteği canlı sohbet ve telefon yoluyla 7/24 mevcuttur..

Daha fazla ayrıntı için, bu tam GreenGeeks incelemesini kontrol etmelisiniz.

10. iPage

iPage

iPage, aynı zamanda bir web barındırma planı için kaydolurken ücretsiz bir alan adı kaydetmenizi sağlayan en ucuz web barındırma hizmetlerinden biridir. Ücretsiz alan adının yanı sıra, ucuz barındırma planları ile ücretsiz SSL sertifikası, sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu, ücretsiz SSL sertifikası ve daha fazlasını alacaksınız.

İlk yıl için kayıt ücretinden feragat edebilirsiniz. Bundan sonra, düzenli yenileme ücretlerini ödemeniz gerekir.

Daha fazla bilgi için iPage incelememizi kaçırmayın.

Alan Adı Kayıt Şirketi Nasıl Seçilir

Bir alan adı kayıt şirketi seçmeden önce, üst düzey alan adları (TLD’ler) gibi birkaç temel şeye bakmanız gerekir. Üst düzey alanlar (.com, .net, .io, .biz, vb.) Alan adı sisteminin (DNS) bir parçasıdır ve tüm kayıt şirketleri tüm TLD’leri sunmaz. Daha iyi anlamak için alan adı yapısına bir örnek görelim.

Örneğin: www.mywebsite.com

Bu etki alanı yapısında “www” protokol, “web sitem” işletme adınız veya ikinci düzey alan adınız (SLD) ve “.com” en üst düzey alan adıdır (TLD). Alan adı kayıt sitenizin satıp satmadığını kontrol etmeniz gerekmesine rağmen ihtiyacınız olan herhangi bir TLD’yi seçebilirsiniz..

Kolay değil mi?

Alan adı araması basit ve sezgisel olmalıdır. Bazen hangi alan adını kaydetmeniz gerektiğini bilirsiniz. Ancak, kafanız karıştıysa, akıllı arama sistemi, işletme adınızı seçmenize yardımcı olacak arama sonuçlarında da önerilerde bulunmalıdır..

Arama örnekleri

Alan adınız için en iyi alan adı kayıt kuruluşunu seçmenize yardımcı olmak için aşağıda tartışacağımız diğer birçok özellik var.

1. Fiyatlandırma

Fiyatlandırma, belirli bir kayıt kuruluşundan alan adı satın alma kararınızı belirleyebilecek veya kaldırabilecek temel özelliktir. Kayıt şirketlerinin çoğunun bulunduğu varsayılan işlem, bir alan adı aramayı, alan kullanılabilirliğini kontrol etmeyi ve satın almayı içerir.

Ancak, bu işlemi göründüğü kadar basit tutmayan birkaç alan adı satıcısı vardır. Eklenenleri, gizli servis ücretlerini, ek yenileme ücretlerini vb. Bulabilirsiniz. Bir alan adı kayıt kuruluşunun fiyatlandırmaya ne zaman dürüst olmadığını ve gizli yönleri varsa, görmediğinizi bilmek önemlidir..

Satın alma işleminizi yapmadan önce tüm gizli masraflar dahil olmak üzere bir alan adının toplam fiyatlandırmasını kontrol ettiğinizden emin olun.

2. Kayıt Süresi

Alan adlarını istediğiniz kadar yıl boyunca kaydedebilirsiniz. Sizi yalnızca 1 yıl boyunca satın almaya zorlayan bir kısıtlama yoktur. 1 yıldan fazla bir alan adı satın almayı seçerseniz, her yıl ödemeniz gereken ek yenileme ücretlerini kaydedersiniz. Ancak, hizmetin devam etmesi için alan adının süresi dolmadan önce alan adını yenilemeniz gerekir.

Alan adı kayıt süresi

Kayıt süresi, yıl boyunca veya alan adınızın geçerlilik süresi sona erdiğinde uzatılabilir. Çoğu alan adı kayıt şirketi e-posta gönderir ve son kullanma tarihi hakkında kullanıcıları bilgilendirir. Bu, sona ermeden önce alan adınızı yenilemenize yardımcı olur.

3. Geçerlilik Süresi Sonu

Alan adını zamanında yenilemeyi unutursanız ve süresi dolarsa, alan adı kayıt sitenizin listesinden silinmeden önce bir ay beklemesi gerekir. Buna süre sonu yetkisiz kullanım süresi denir. Alan adınız kaldırıldıktan sonra herkese açık olacak ve kaybedebilirsiniz.

Süre sonu yetkisiz kullanım süresi, kullanıcıların son kullanma tarihinden sonra alan adlarını yenilemeleri için bir fırsattır. Bazı alan adı satıcıları, sona erme yetkisiz kullanım süresi sunamaz ve sona erme anında alanınızı silebilir. Bu durumda, dikkatli olmanız ve son kullanma tarihinden önce alan adını yenilemeniz gerekir.

Yetkisiz kullanım süresi sunan bir alan adı sağlayıcısı seçmenizi öneririz. Bu şekilde alan adınızı yenilemek için yeterli zamanınız olur. Başka bir kolay yol da alan adınızı otomatik yenilemede ayarlamaktır. Size zaman kazandıracak ve içiniz rahat edecektir.

4. Süresi Dolmuş Alanlardan Büyük Harf Kullanımı

Bu, alan adı kayıt kuruluşları arasında yaygın bir uygulamadır. Alan adınızın süresi dolduğunda ve yetkisiz kullanım süresi içinde yenilenmediğinde, kayıt şirketi açık artırmaya çıkarır. Bu açık artırma veya büyük harf kullanımı, alan adının popülerliğine dayanır. Alan adınız ortaksa, kayıt şirketleri teklifte büyük bir miktar ister.

Alan adı teklifleri

Benzersiz ve istenmeyen alan adları ile kayıt şirketi, süresi dolmuş alan adlarından yararlanmak için gerçek fiyattan daha fazla bir miktara yapışır. Alan adınıza devam etmek istiyorsanız, daha sonra daha fazla ödeme yapmaktan kaçınmak için zamanında yenilediğinizden emin olun..

5. Alan Adı Transferi ve Ücretleri

Alan adınızı bir kayıt kuruluşundan diğerine taşımak kulağa geldiği kadar zor değil. Başlangıçta, herhangi bir kayıt kuruluşundan alan adı satın alabilirsiniz, ancak uzun vadeli işletmeler için güvenilir bir alan adı satıcısına ihtiyacınız olacaktır. Alan adı, satın alma tarihinden itibaren 60 gün sonra aktarılabilir..

Akıllıca seçim yapabilmeniz için bu makalede aşağıdaki en iyi alan adı kayıt şirketlerini paylaşacağız. Ancak, bundan önce, transfer ücretlerini bilmelisiniz.

Alan adı kayıt kuruluşları, alan adınızı diğer kayıt şirketlerine aktarmak için bir ücret alır. Bu transfer ücretleri, işlemeden önce bilmeniz gereken gizli servis ücretleri ile birlikte gelebilir. Bir satıcıya kayıtlı birden fazla alan adınız varsa, toplu transferlerde biraz para kazanmak için bir anlaşma da yapabilirsiniz..

6. Eklenti Hizmetleri

Genellikle, alan adı kayıt şirketlerinin web barındırma, SSL sertifikaları, e-posta hizmetleri vb. Gibi başka ürünleri vardır. Alan adınızla eklentileri satın almanızı zorunlu hale getirmedikleri sürece sorun yoktur. Çekleri eklentilerden kaldırabilir ve yalnızca alan adınız için ödeme yapabilirsiniz.

Alan adı eklentileri

Ancak, sizi alan adınızla eklenti hizmetleri satın almaya zorlayan birkaç alan adı kayıt şirketi vardır. Bu durumda, alan adınızı kaydederken daha iyi bir sağlayıcı aramalı ve sizin için çok az değeri olan veya hiç değeri olmayan hizmetler için ödeme yapmamalısınız.

7. Kullanıcı Deneyimi

Daha önce paylaşıldığı gibi, alan adı endüstrisinde ICANN tarafından akredite edilmiş yüzlerce kayıt memuru var. Her kayıt şirketi hizmetleri, özellikleri ve fiyatlandırması ile birlikte gelir. Yorumları arayabilir ve kullanıcılarının hizmetleri hakkında söylediklerini okuyabilirsiniz.

Kullanıcı deneyimleri her zaman en iyi alan adı kayıt kuruluşunun seçiminde yardımcı olur. Bir kayıt şirketinin artılarını ve eksilerini açıkça gösterirler, böylece çevrimiçi işletme adınızı satın almadan önce bir alan adı sağlayıcısına karar verebilirsiniz..

8. Gizli ücretler

İşletmenizi başlatırken, düşük maliyetli alan adları sunan ve hiçbir gizli ücreti olmayan bir alan adı kayıt şirketi arayabilirsiniz. Ancak, gizli maliyetler herhangi bir aşamada sizi etkileyebilir. Yukarıdaki fiyatlandırma bölümünde, alan adı sağlayıcısıyla toplam fiyatlandırmanın onaylanması hakkında konuştuk. Ancak gizli ücretler ayrı ayrı tartışmak da önemlidir.

Bazı alan adı kayıt şirketleri, dürüst fiyatlandırmanın görüntülenmesinin gereksiz olduğunu düşünmektedir. Gizli ücretleri keşfetmenin en iyi yolu, alan işaretli * işaretini gözlemlemektir. Bilgilerin tamamlanmadığını gösterir.

Söz konusu bildirimi görmek için * işaretini izlemelisiniz. Emin değilseniz, alan adı kayıt kuruluşunun bir temsilcisiyle görüşün. Bazen gizli ücretler o kadar fazladır ki, bütçenizi aşırı derecede etkileyebilirler. Ödeme düğmesine basmadan önce fiyatlandırmadan% 100 emin olun.

9. Canlı Sohbet Desteği

Müşteri desteği web barındırma hizmetlerinde yaygındır. Alan adı kayıt şirketlerinin çoğu e-posta desteğini veya bilet tabanlı desteği tercih eder. Kullanıcılardan gelen genel soruları cevaplamak için web sitelerine SSS / bilgi tabanları ekliyorlar. Ancak, az sayıda sağlayıcı alan adı satın almak için canlı sohbet desteği de sunar.

Canlı sohbet desteği, yeni başlayanların hızlı bir şekilde çözüm almalarına yardımcı olur. Örneğin, alan adınıza karşı ad sunucuları eklemek istiyorsanız ve alan adı yönetim panosunda yeniyseniz, bir destek temsilcisinin bunu yapmasını isteyebilirsiniz.

Bu makalenin, alan adınızı satın almak için en iyi alan adı kayıt şirketini nasıl seçeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Bu gönderiyi beğendiyseniz, nasıl blog başlatılacağına ilişkin adım adım kılavuzumuzu beğenebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me