2020 için 31 En İyi Gutenberg Dostu WordPress Temaları

En İyi Gutenberg Dostu WordPress Temaları


En iyi Gutenberg dostu WordPress temalarını mı arıyorsunuz??

Gutenberg, “blok editörü” olarak da bilinen WordPress için yeni geliştirilmiş editördür. Tamamlanmış bir sayfanın editördeyken nasıl göründüğünü görmenizi sağlar. Bu şekilde, önizleme paneline geçmek zorunda kalmadan boyutlandırmayı ve aralığı gerçek zamanlı olarak ayarlayabilirsiniz. Tüm düzenleme deneyimi medya açısından zengin içerik için yeniden oluşturuldu.

Gutenberg ile şık bir şekilde özel bloklar, içerik düzenleri, birden çok sütun, öne çıkan metin, resim ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Bu makalede, Gutenberg dostu en iyi WordPress temaları arasından seçilmiş seçimlerimizi paylaşacağız.

En İyi Gutenberg Dostu WordPress Temasını Seçme

Gutenberg dostu bir tema, en son WordPress sürümü ile sorunsuz bir şekilde çalışır.

Gutenberg dostu WordPress temalarından bazıları:

 • Duyarlı ve retinaya hazır tasarım
 • Özel blok eklemeye izin ver
 • Diğer sayfa oluşturucularla entegrasyon
 • SEO ve hız performansı için optimize edildi

Artık en iyi Gutenberg dostu WordPress temasını nasıl seçeceğinizi bildiğinize göre, web siteniz için en iyi seçeneklere bir göz atalım.

Ayrıca, editörümüzü geliştirmek için uzmanlarımızın en iyi WordPress Gutenberg eklentilerini seçmelerine de göz atmak isteyebilirsiniz..

1. Çığır Açan Pro

Atılım Pro

Breakthrough Pro, Studio Framework tarafından Genesis Framework üzerine inşa edilmiş popüler bir WordPress temasıdır. Birden çok düzen, beyaz renkli bir arka plan, güzel renk seçenekleri ve keskin tipografi ile birlikte gelir. Tema, çalışmalarınızı, hizmetlerinizi ve daha fazlasını ana sayfada sergilemenize olanak tanır.

Bir web sitesi, çevrimiçi mağaza veya blog yapmak için kullanabileceğiniz mükemmel bir Gutenberg temasıdır. Daha fazla ziyaretçiyi müşteriye dönüştürebilecek güzel açılış sayfaları eklemenizi sağlar.

Breakthrough Pro + 35 Diğer Studio Temalarına ÜCRETSİZ Erişim!

Breakthrough Pro dahil tüm premium StudioPress temalarını ÜCRETSİZ denemek istiyorum?

En iyi yönetilen WordPress barındırma hizmeti olan WP Engine’e kaydolduğunuzda, Genesis çerçevesini ve ALL StudioPress temalarını ücretsiz olarak alırsınız (Bu, değeri 2.000 doların üzerinde!)

WP Engine ile 35+ Temadan BEDAVA Alın »

2. Divi

Divi

Divi, Gutenberg’i destekleyen nihai bir WordPress teması ve sayfa oluşturucusudur. Efektler, renkler, yazı tipleri, animasyonlar vb. Eklemek için kullanabileceğiniz güçlü bir görsel özelleştirici ile birlikte gelir. Divi Builder, sitenizin düzenini ve tasarımını hızlı bir şekilde özelleştirmenizi sağlar..

Diğer önemli özellikler arasında zamandan tasarruf sağlayan global öğeler ve stiller yer alır. Özel modüllerinizi birden çok web sitesi sayfasında verimli bir şekilde kullanmak üzere ayarlayabilirsiniz. Divi temasını herhangi bir işletme web sitesi için ayarlamak kolaydır.

3. OceanWP

OceanWP

OceanWP Gutenberg’i destekleyen ücretsiz bir WordPress çok amaçlı temasıdır. Gıda, otel, spor salonu, moda, yaşam tarzı, eğlence, bloglama ve daha fazlası dahil olmak üzere her işletme nişi için düzinelerce web sitesi demosu ile birlikte gelir.

Tema, hızlı sayfa yükleme süresi, duyarlı düzen ve Gutenberg desteği sunar. Çevrimiçi bir mağaza açmak için WooCommerce ile tamamen entegre olur. OceanWP çeviriye hazırdır ve çok dilli bir WordPress web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz.

4. Hestia Pro

Hestia Pro

Hestia Pro, her türlü web sitesi için uygun, Gutenberg dostu güçlü bir WordPress temasıdır. Modern, kaygan bir malzeme tasarımına ve sayfa oluşturucu uyumluluğuna sahiptir. Sayfalarınızı ve yayınlarınızı özelleştirmek için Gutenberg blok düzenleyicisini kullanmanızı sağlar.

Sorunsuz entegrasyonlarla Hestia Pro, zengin özelliklere sahip web sitenizi anında başlatmak için akıllı bir seçimdir. Ayrıca çoklu hazır demo siteleri de sunar.

5. Astra Teması

Astra Teması

Astra Tema en iyi ücretsiz Gutenberg dostu WordPress temalarından biridir. Tek bir tıklama ile içe aktarabileceğiniz yüzlerce başlangıç ​​sitesi ile birlikte gelir. Tema, Beaver Builder, Elementor vb.Gibi popüler sürükle ve bırak sayfa oluşturucularla mükemmel çalışır..

Kurulumu kolaylaştıran çeşitli kullanışlı elemanlar ve modüller ile birlikte gelir. Astra teması başlangıç ​​dostudur ve WooCommerce’i destekler.

6. Ultra

Ultra

Ultra modern bir WordPress Gutenberg temasıdır. İçeriği ve özellikleri olan bir web sitesi düzenini içe aktarmak için tek tıklamayla demo içerik içe aktarıcısını kullanmanızı sağlar. Metin ve görüntüleri orijinal içeriğinizle değiştirebilir ve hemen başlayabilirsiniz.

Oluşturucu eklentilerini kullanarak web sitenize geri sayım sayacı, ilerleme çubuğu, görüntü kaydırıcısı ve daha fazlası gibi daha fazla özellik ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda mükemmel renk seçenekleri ve yazı tipi seçenekleri sunar.

7. Neve

Neve

Neve, WordPress Gutenberg editörünü tamamen destekleyen şık tek sayfalık bir temadır. Tamamen duyarlı bir düzen ile hızlı ve hafiftir.

Web sitesi düzeni seçenekleri, renkler, yazı tipi ve arka plan üzerinde tam kontrol sağlar.

8. Guten Teması

Guten Teması

Guten Teması, WordPress tarafından Gutenberg editörü için oluşturulmuştur. Üstbilgi, altbilgi, blog sayfası ve daha fazlası için çeşitli düzen özelleştirme seçeneklerine sahiptir. Tema, site çapında renk ayarları ve yazı tipi seçenekleriyle birlikte gelir.

Guten Teması ile hızlı ve kolay bir web sitesi oluşturabileceğiniz önceden oluşturulmuş düzenler elde edersiniz. Kurulumu kolay ve SEO dostu.

9. Zelle Pro

Zelle Pro

Zelle Pro, gelişmiş bir WordPress Gutenberg temasıdır. Ayrıca diğer sayfa oluşturucular ve editörlerle de sorunsuz çalışır. Bu temanın özelleştirilmesi ve herhangi bir web sitesi için ayarlanması kolaydır.

Sınırsız renk seçenekleri, özel arka plan, gezinme menüsü, harekete geçirici mesaj düğmeleri ve daha fazlası ile birlikte gelir. Zelle Pro teması kutudan çıkarken WooCommerce’i destekliyor.

10. Atomik Bloklar

Atomik Bloklar

Atomic Blocks, Gutenberg bloklarını sorunsuz bir şekilde destekleyen bir WordPress temasıdır. Web sitenize özel bloklar ve sayfa oluşturucular eklemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir eklenti ile birlikte gelir.

Eklenti herhangi bir tema ile de çalışabilir. Bülten, fiyatlandırma tablosu, harekete geçirici mesaj, referans, paylaşım simgeleri ve daha fazlası için birden fazla hazır blok var.

11. Magazine Pro

Magazine Pro

Magazine Pro Genesis destekli bir WordPress temasıdır. Gutenberg editörü ile sorunsuz çalışmak için üretildi. Temanın, herhangi bir çevrimiçi dergi için uygun basit ve minimal bir düzeni vardır.

Seyahat blog yazarları, siyasi organizasyonlar, teknoloji siteleri ve yaşam tarzı dergileri için ideal bir temadır. Birden fazla düzen seçeneği ile anında tam teşekküllü bir profesyonel web sitesi kurmak kolaydır.

Ayrıca, seyahat blogları için en iyi WordPress temalarından oluşan seçilmiş listemize göz atın.

12. Brittany

Brittany

Brittany, yaşam tarzı, moda ve diğer çevrimiçi dergiler için mükemmel olan şık bir WordPress temasıdır. Bu temayı bir fotoğraf web sitesi oluşturmak ve öne çıkan çalışmalarınızı güzel bir şekilde görüntülemek için de kullanabilirsiniz. Tema, hızlı özelleştirme için Gutenberg editörünü tamamen destekliyor.

İçeriğinizi sergilemek için tam ekran arka plan kaydırıcısına sahiptir. Renk seçenekleri ve animasyon efektleriyle web sitenize farklı bir görünüm kazandırır.

13. Zakra

Zakra

Zakra herhangi bir web sitesi oluşturmak için özel olarak tasarlanmış ücretsiz bir WordPress temasıdır. Sayfalarınızın ve yazılarınızın özelleştirilmesi için Gutenberg blok düzenleyicisini destekler. Ayrıca, bir web sitesini hızlı bir şekilde başlatmak için kullanabileceğiniz ücretsiz başlangıç ​​siteleri ile birlikte gelir.

Zakra teması kişisel bloglar, portföyler, WooCommerce mağazaları, işletme web siteleri ve niş tabanlı siteler için idealdir. Elementor ve diğer popüler sayfa oluşturucularla sorunsuz bir şekilde çalışır.

14. Futurio

Futurio

Futurio bir başka ücretsiz Gutenberg dostu WordPress teması. Beaver Builder, Visual Composer ve Divi Builder gibi sayfa oluşturucular için tasarlanmıştır. Tema, basit web siteniz veya e-Ticaret mağazalarınız için mükemmeldir.

Yoast SEO, WooCommerce, Jetpack dahil olmak üzere ücretsiz ve premium WordPress eklentilerini destekler, WPForms, Futurio’nun WordPress’te özelleştirilmesi ve yönetilmesi kolaydır.

15. Nozama

Nozama

Nozama premium bir WordPress Gutenberg temasıdır. WooCommerce web siteleri için idealdir, bu da hızlı bir şekilde çevrimiçi bir mağaza oluşturabileceğiniz anlamına gelir. E-Ticaret sitenize daha fazla özellik eklemek için çoğu WooCommerce uzantısıyla entegre olur.

Tema, şaşırtıcı düzenleri kolayca oluşturmak için özel Elementor modüllerini destekler. Ayrıca, müşterileriniz için en iyi alışveriş deneyimini ayarlamak için özel bir mağaza ile birlikte gelir.

16. Fil

Fil

Fil, Gutenberg blok düzenleyicisini destekleyen güzel bir WordPress temasıdır. Tema özellikle kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, hayır kurumları ve kilise web siteleri için oluşturulmuştur. Kâr amacı gütmeyen nedeniniz için çevrimiçi para toplamada yardımcı olan birden fazla özellik ile birlikte gelir.

Sayfa oluşturucular ve WordPress canlı özelleştirici ile kurulumu ve özelleştirmesi kolaydır. Fil teması, WPML, Polylang, vb.Dahil olmak üzere çoklu çeviri eklentilerini destekler..

17. Tek renkli

Tek renkli

Monochrome, Studio Framework tarafından Genesis Framework ile oluşturulmuş güçlü bir WordPress temasıdır. Tema, web sitenize zengin içerik eklemek için en son WordPress Gutenberg editörü ile harika çalışıyor. İçeriğinizi kolayca şık hale getirmek için özel blokları da kullanabilirsiniz.

Ana sayfada 4 widget alanı, çoklu düzen seçenekleri, özelleştirilebilir bir başlık ve açılış sayfası şablonları var.

18. Maranatha

Maranatha

Maranatha, kiliseler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve bağış toplama siteleri için özel olarak tasarlanmış bir WordPress kar amacı gütmeyen bir temadır. WordPress sayfalarını ve yayınlarını özelleştirmek için Gutenberg blok editörü ile sorunsuz bir şekilde çalışır.

Tema, yeni ziyaretçilere en iyi ilk izlenimi veren tam ekran bir video arka planı ile birlikte geliyor. Diğer önemli özellikler arasında kolay özelleştirme için üstbilgi ve altbilgi widget’ları bulunur.

19. Ekstra

Ekstra

Ekstra zarif bir WordPress dergi teması. Özelleştirme için nihai Divi Builder ile bütünleşir. Metninizi, resimlerinizi ve diğer öne çıkan içeriğinizi anında ayarlamak için sürükle ve bırak özelliğini kullanabilirsiniz.

Kategori oluşturucu, yazı ve sayfa oluşturucu, derecelendirme ve inceleme sistemi ve daha fazlası gibi güçlü özelliklerle birlikte gelir. Ekstra tema, kolayca çevrimiçi mağaza oluşturmak için e-Ticaret özelliklerini destekler.

20. Foodica

Foodica

Foodica, yemek ve tarif web siteleri için modern bir WordPress temasıdır. Bloglarınızı şık bir şekilde görüntülemek için güzel bir içerik kaydırıcısı ile birlikte gelir. Tema, reklamlarınızı yerleştirmek ve daha fazla para kazanmak için 4 banner konumu sunuyor.

Sınırsız renk şemaları, özel widget’lar, arka plan rengi ve keskin tipografi vardır. Foodica kutudan Gutenberg blok editörünü destekliyor.

Bu en iyi WordPress restoran temalarına göz atın.

21. Esnaf

esnaf

Esnaf profesyonel bir WordPress temasıdır. Modern Gutenberg editörü ile tamamen uyumludur ve özellikle WordPress ve WooCommerce blokları için oluşturulmuş bir demo düzeni ile birlikte gelir. Ana sayfa düzenini ve diğer sayfaları kolayca özelleştirmenizi sağlar.

E-Ticaret entegrasyonu hakkında konuşmak, ürünlerinizi çevrimiçi satmak için WooCommerce ile harika çalışıyor. Bu temayı Amazon veya Etsy gibi bir çevrimiçi pazar oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Ayrıca, çok satıcılı pazar yerleri için en iyi e-ticaret platformlarındaki kılavuzumuza göz atmalısınız..

22. İpek

İpek

Silk, moda ve yaşam tarzı blogları için özel olarak oluşturulmuş bir WordPress temasıdır. Öne çıkan içeriğinizi güzel bir şekilde görüntülemek için beyaz bir arka plan ve şık bir düzen ile birlikte gelir. Tema Gutenberg blok düzenleyicisini destekliyor.

Post kaydırıcı, sosyal paylaşım araçları, Instagram beslemesi ve mega menü gibi güçlü özelliklere sahiptir. Birden fazla tasarım öğesi ile web sitenizin düzeninde kolayca değişiklik yapabilirsiniz.

23. Akademi Profesyonel

Academy Pro

Academy Pro, çevrimiçi akademiler, eğitim kurumları, kolejler ve üniversiteler için çok uygun güzel bir WordPress temasıdır. Sayfalarınızın ve yazılarınızın özelleştirilmesi için en yeni Gutenberg blok düzenleyicisiyle mükemmel çalışır.

Diğer tema özellikleri arasında 6 özel widget alanı, 3 farklı düzen, video desteği, harekete geçirici mesaj düğmesi ve daha fazlası yer alır. Başlangıç ​​dostu ve kurulumu kolaydır.

24. Benson

Benson

Benson, en çekici fotoğrafınızı şık bir şekilde sergilemek için tam ekran görüntü arka planına sahip bir WordPress fotoğraf temasıdır. Fotoğrafları listelerde, ızgaralarda ve resim galerilerinde güzel bir şekilde görüntülemek için birden fazla resim düzeniyle birlikte gelir.

Web sitenizin renklerini, yazı tipini ve stil ayarlarını tam olarak kontrol etmenizi sağlar. Tema, sürükle ve bırak sayfa oluşturucuları ve Gutenberg blok düzenleyicisi ile bütünleşir.

25. Bramble

Bramble

Bramble, herhangi bir web sitesini kolayca oluşturmak için kullanabileceğiniz çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Sayfalarınızı ve yayınlarınızı özelleştirmek için yerleşik bir sayfa oluşturucu ile birlikte gelir. Tema ayrıca güzel bir web sitesi tasarlamak için Gutenberg editörünü de destekliyor.

Kenar çubuğu gezinme menüsü ve ekranın sağ tarafında içerik bulunan 2 sütunlu bir düzene sahiptir. Öne çıkan özellikler arasında video arka planları, Google Yazı Tipleri, portföy düzenleri ve daha fazlası yer alır.

26. Kaydedilmiş

Kayıtlı

Kaydedildi premium WordPress kilise teması. Web sitesi ana sayfasını anında ayarlamak için kullanabileceğiniz gerçek zamanlı bir ana sayfa oluşturucu ile birlikte gelir. Tema ayrıca yeni blok tabanlı Gutenberg editörü ile de uyumlu.

Diğer önemli özellikler arasında özel kilise widget’ları, altbilgi haritası, demo içeriği, tek tıklamayla içerik aktarıcı ve otomatik arama motoru optimizasyonu bulunur.

27. Infinity Pro

Infinity Pro

Infinity Pro, güçlü özelliklerle dolu modern ve şık Gutenberg dostu bir temadır. StudioPress tarafından Genesis Tema Çerçevesinin üzerine inşa edilmiştir.

13 farklı widget alanı ile, web sitenizdeki ana sayfayı ve diğer sayfaları ayarlamak çok kolaydır. Ayrıca kolayca açılış sayfaları oluşturmanıza olanak tanır.

28. Seyahat Yolu

Seyahat Yolu

Seyahat Yolu, seyahat ve turizm şirketleri için muhteşem bir WordPress temasıdır. Ayrıca seyahat blogcuları, maceraperestler ve yürüyüşçüler için de idealdir. Hedeflerinizi ve tur paketlerinizi şık bir şekilde eklemek için esnek seçenekler sunar.

Tema Gutenberg hazır ve tüm popüler sayfa oluşturucularla harika çalışıyor.

29. Inspiro

inspiro

Inspiro, Gutenberg’i destekleyen görsel olarak çekici bir WordPress temasıdır. Görsel içeriğinizi güzel göstermek için görüntü ve video galerilerini destekler. Tema, tüm cihazlarda ve ekran boyutlarında eşit derecede harika görünen tam ekran video arka planı slayt gösterisi ile birlikte geliyor.

Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak ve ürünlerinizi satmak için kullanabileceğiniz WooCommerce eklentisini tamamen destekler.

30. Keçe

Feltmag

Felt, çevrimiçi dergiler, haberler ve kişisel bloglar için güzel hazırlanmış bir WordPress dergisi temasıdır. İçeriğinizi profesyonel olarak sergilemenize olanak tanır ve yeni kullanıcılara en iyi ilk izlenimi verir.

Öne çıkan içerik eklemek için bir atlıkarınca ve tam ekran slayt gösterisi ile birlikte gelir. Temanın, modern Gutenberg blok editörü ile özelleştirebileceğiniz duyarlı ve modüler bir düzeni vardır.

31. Kea

Yeni Zelanda koca papağanı

Kea, esnek bir WordPress otel ve tatil köyü temasıdır. Özel çevrimiçi rezervasyon sisteminizi müşteriler için otomatik olarak kitap odalarına entegre etmenizi sağlar. Tema, tam ekran arka planı, video kaydırıcısı ve sınırsız renk şemaları ile birlikte gelir.

Özel Elementor widget’ları ile temanızda değişiklik yapmak kolaydır. Gutenberg düzenleyicisini WordPress sayfalarınızı ve yayınlarınızı özelleştirmek için de kullanabilirsiniz.

Ayrıca, uzmanlarımızın oteller ve tatil köyleri için en iyi WordPress temalarını seçmelerine de göz atmalısınız..

Bu makalenin en iyi Gutenberg dostu WordPress temalarını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca en iyi ücretsiz WordPress blog temaları kılavuzumuza göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map