5 Dakikadan Az Bir İş E-postası Nasıl Oluşturulur

ücretsiz işletme e-posta adresi ayarla


Ücretsiz bir işletme e-posta adresi mi arıyorsunuz??

İşletme e-posta adresi, işletmenize güvenilirlik duygusu verir ve müşterilerinizin burada kalmak için burada olduğunuzu ve işletmeniz hakkında ciddi olduğunu hissetmelerini sağlar.

Bu makalede, 5 dakikadan kısa bir sürede nasıl ücretsiz işletme e-postası oluşturacağınızı göstereceğiz.

Contents

İşletme E-posta Adresi Nedir??

Bir işletme e-posta adresi, e-postanız için gmail.com veya yahoo.com gibi e-posta hizmet sağlayıcısının etki alanı yerine alan adınızı (example.com) kullanır..

Örneğin, [email protected] iyi bir iş e-postası iken [email protected] genel, profesyonel olmayan bir e-postadır.

Bir işletme web sitesi veya sadece bir hobi blogu işletiyor olun, bir işletme e-posta adresi ayarlamanız gerekir.

Tıpkı bir web sitesinin işletmenize benzersiz bir kimlik sağlaması gibi, özel bir işletme e-posta adresi de markanızı insanların posta kutusuna benzersiz bir şekilde sunmanıza olanak tanır.

Ayrıca, bir iş telefonu ile birlikte bir iş e-posta adresi daha profesyonel bir hava sağlar ve kişisel bir e-postaya kıyasla güven oluşturmaya yardımcı olur.

İşletmeniz için iyi görünümlü bir işletme e-posta adresi ayarlamanın birçok yolu vardır. Bu makalede, barındırma sağlayıcınızla nasıl ücretsiz işletme e-postası oluşturacağınızı ve Bluehost’u neden önerdiğimizi göstereceğiz.

Ücretsiz İşletme E-postası: GSuite ve Ücretsiz Bluehost E-posta Hesapları

Web siteniz için bir işletme e-posta hesabı kurmanın iki popüler yolu vardır.

 1. GSuite veya Office 365 Posta Kutusu gibi profesyonel e-posta hizmeti
 2. Bluehost gibi barındırma sağlayıcınız aracılığıyla e-posta kurulumu.

GSuite, Gmail’den profesyonel bir işletme e-posta hesabı oluşturmanıza olanak tanıyan premium bir e-posta hizmetidir. GSuite, tüm temel Gmail özellikleriyle birlikte gelir ve ayrıca işletmeniz için Google Drive, Takvim vb. Gibi diğer Google uygulamalarına erişmenizi sağlar..

Office 365 Posta Kutusu, Microsoft tarafından benzer bir hizmettir.

GSuite ile e-posta kurulumu arasındaki, Bluehost gibi barındırma sağlayıcınız aracılığıyla birkaç farklılığa bakalım.

Maliyet: GSuite, aylık 6 ABD doları / kullanıcı ile başlayan, size Google Apps İşletme Sürümü’ne erişim gibi birçok işletme özelliği sunan premium bir üründür. Ancak, Bluehost ile ÜCRETSİZ işletme e-posta hesapları oluşturabilirsiniz.

kullanım: GSuite ile Gmail e giriş yaparak işletme e-postanızı yönetebilirsiniz. Buna karşılık, barındırma sağlayıcınızdan ücretsiz işletme e-postası ayarlarsanız, e-postalarınızı barındırma hesabınız üzerinden yönetmeniz gerekir.

İlişkili: En iyi SMTP işlemsel e-posta hizmetleri.

Bluehost Gerçekten Ücretsiz İşletme E-posta Hesapları Sunuyor mu??

Kısa cevap EVET.

Ancak… Bluehost, fiyatlandırma planlarında ücretsiz e-posta hesaplarından bahsetmiyor. Bunun nedeni, sundukları artı veya daha yüksek plan gibi pahalı planlarını artırmak istemeleri olabilir. 1 Office 365 Posta Kutusu hesabı 30 gün boyunca ücretsiz.

GSuite gibi, Office 365 Posta Kutusu da tamamen ücretsiz değildir. Ücretsiz denemeden sonra Office 365 Posta Kutusu’nu kullanmaya devam etmek için aylık bir ücret ödemeniz gerekir.

Ancak ücretsiz bir profesyonel e-posta hesabının peşindeyseniz ve tam teşekküllü GSuite özelliklerine veya Office 356 Posta Kutusu özelliklerine (ör. OnDrive, Word, Excel) ihtiyacınız yoksa, Bluehost ile ücretsiz bir e-posta hesabı kurmayı düşünün.

Ücretsiz İşletme E-postası için Neden Bluehost Kullanmalısınız?

Web barındırma sağlayıcıları bir sürü kurmak ve ücretsiz iş e-posta hesapları yönetmek için izin verir. Bununla birlikte, Bluehost’un birkaç nedenden ötürü diğerlerinden ayrıldığına inanıyoruz:

 • Ücretsiz e-posta alan adı: Www.example.com gibi her web barındırma planında ücretsiz bir alan adı sunulmaktadır
 • Ücretsiz işletme e-posta adresleri: Herhangi bir web barındırma planı ile [email protected], [email protected] vb. Gibi 5 iş e-posta adresi oluşturabilirsiniz..
 • Ücretsiz e-posta barındırma: Elbette, e-posta hesaplarınızı barındırmak veya yönetmek için fazladan ödeme yapmanız gerekmez.
 • Güvenilir barındırma: Bluehost, WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen web barındırma sağlayıcılarından biridir.

Bluehost-Başlamak-şimdi

Bluehost, WordPress’de web siteleri oluşturmak için en iyi WordPress barındırma şirketlerinden biridir. Uygun fiyata güvenilir ve güvenli WordPress barındırma planları sunar. Bluehost kullanmanın avantajları arasında, ücretsiz iş e-postaları dikkate değer birçok özellikten biridir.

Bluehost fiyatlandırma-temel plan

Ücretsiz İş E-postaları: Hangi Bluehost Planı Doğru?

Temel Aylık 2.75 $ ‘lık planlanan 1 ücretsiz alan ve 5 ücretsiz e-posta hesabı diğer tüm planlar oluşturmanıza izin verirken sınırsız ücretsiz işletme e-posta hesabı. “Temel” plan kullanıcıları için e-posta depolama kapasitesi 100 MB, diğer planlar için sınırsızdır.

Bluehost’un e-posta hizmeti, Spam Hammer ve Spam Assassin ile gelişmiş spam koruması ile birlikte gelir. Ayrıca, gelişmiş spam koruması için ‘postini’ adlı premium spam filtreleme hizmeti vardır..

Ayrıca, Bluehost kolay e-posta kurulumu ve yapılandırması sunar. Profesyonel e-posta hesapları oluşturabilir, yönetebilir, e-posta yönlendirme ayarlayabilir ve daha fazlasını kolayca yapabilirsiniz.

Bluehost ile Ücretsiz E-posta Hesapları Oluşturun »

1. Bluehost Kullanarak Ücretsiz İşletme E-posta Hesabı Oluşturma

Bir işletme e-posta hesabı oluşturmak için önce Bluehost kontrol panelinizi açmanız gerekir.

Not: Bir web siteniz yoksa, Bluehost’a gidin, uygun bir plan seçin ve önce kaydolun.

Ardından, soldaki “E-posta” menüsüne gidin.

Şimdi ekranda ‘E-posta Hesapları’ sayfasını göreceksiniz. Tüm arayüzleriniz için tüm e-posta hesaplarınızı bu arayüzden ekleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Eklenti iş e-posta hesabı

Yeni bir e-posta hesabı oluşturmak için bir hesap adı ve şifre girin. Küçük ve büyük harfleri, sayıları ve sembolleri kullanarak güçlü bir şifre oluşturun veya makine tarafından oluşturulan karmaşık bir şifre için “Oluştur” u tıklayın.

Ardından, posta kutusu kotalarını belirtin ve “Hesap Oluştur” u tıklayın. E-posta yapılandırma talimatlarını içeren otomatik bir e-posta istiyorsanız, Account Hesap Oluştur’u tıklamadan önce mail Posta istemcisi yapılandırma talimatlarıyla hoş geldiniz e-postası gönder ’kutusunu işaretleyin.

Ayrıca, birden fazla alanı yönetiyorsanız doğru alan adının seçildiğinden emin olun.

Yeni bir e-posta hesabı oluşturmak için gereken tek şey bu! Evet, 5 dakikadan az sürer!

Artık aynı işlem boyunca ekip üyeleriniz için tek tek e-posta hesapları ekleyebilirsiniz.

2. Tüm E-posta Hesaplarını Görüntüleme

Tüm e-posta hesaplarını görüntülemek için, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Email E-posta Hesabı Sekmesi Ekle’nin yanındaki ‘E-posta Hesapları’ sekmesini tıklayın.

All-posta hesaplar

Tüm e-posta hesaplarınızı bu sekmede görüntüleyebilir veya yönetebilirsiniz.

3. Tüm E-posta Hesaplarını Yönetme

‘E-posta Hesapları’ sekmesinden, her e-posta hesabı için altı tür işlem yapılandırabilirsiniz.

E-posta hesap-eylemler

ben. Webmail’e Erişim – E-postanızı Kontrol Edin

E-posta gelen kutunuzu görüntülemek için Web Web postasına eriş’i tıklayın. Ardından, e-postanızı açmak için bir web postası uygulaması seçebileceğiniz, aşağıdaki resimde olduğu gibi bir web postası sayfasına yönlendirirsiniz. Bir uygulamayı varsayılan olarak da ayarlayabilirsiniz.

seçim-webmail-uygulama

Herhangi bir uygulamayı seçin, e-posta gelen kutunuzu göreceksiniz.

sürüsü-posta-gelen kutusu

ii. Disk ve Veri

E-posta hesaplarınızın disk alanını değiştirmek veya disk kullanımını yönetmek istiyorsanız, and Disk ve Veri ’işlemine gidebilirsiniz.

disk ve veri

iii. Askıya Alma Durumunu Yönetin

Bu seçenek, e-posta hesaplarınız için askıya alma ayarlarına sahiptir. Üç eyleme izin verebilir veya askıya alabilirsiniz: Giriş yapın, alın ve gönderin.

Süspansiyon eylem

iv. Şifre ve Kimlik Doğrulama

Bu seçenekle e-posta hesaplarınızın şifrelerini değiştirebilirsiniz.

şifreleri

v. Cihazları Bağlama

Bu seçenek iki eyleme izin verir: 1) Mail Client’ı Kurma 2) Takvimleri ve Kişileri Yapılandırma.

E-posta hesabınıza cihazınızdaki Microsoft Outlook 2010 gibi bir e-posta uygulaması aracılığıyla erişmek istiyorsanız, posta tarafından sağlanan yapılandırma komut dosyalarını çalıştırmanız gerekir. “Posta İstemcisini Ayarla” seçeneğini açtığınızda komut dosyalarını alabilirsiniz.

vi. Sil

E-posta hesaplarınızı bu seçenekten kolayca silebilirsiniz.

4. E-postaları Yönlendirme

Bluehost kontrol panelinizdeki ‘E-posta’ menüsünden ‘Yönlendiriciler’ adlı bir alt menü görebilirsiniz. Bu alt menü, e-postayı başka bir e-posta hesabına yönlendirmenizi sağlar.

E-posta komisyoncusu

E-postaları yönlendirmek için tıklayın İletici Ekle. Yeni bir sayfa aşağıdaki gibi görünecektir:

Eklenti iletici

E-postaların yönlendirileceği e-posta adresini girin. Ardından alan adınızı seçin. Ardından, e-postaların yönlendirileceği e-posta adresini girin ve For İletici Ekle’yi tıklayın. Artık e-postalarınız ayarlarınıza göre yönlendirilecek.

Bu, bir hesap tarafından alınan bir mesajı ekipteki birçok kişiyle paylaşmanız gerektiğinde yararlıdır. İşlenecek birden fazla e-postanız olduğunda da kullanışlıdır.

Ardından, tüm e-postaları bir alandan diğerine yönlendirmenizi sağlayan bir ‘Alan Adı İletici’ seçeneği vardır.

domain-posta-frowarder

İlk olarak, e-postaların yönlendirileceği bir alan seçin ve ardından e-postaların yönlendirileceği alan adını girin. Ardından, Domain Alan Adı Yönlendiricisi Ekle’yi tıklayın.

5. Diğer Bluehost Mail Manager Seçenekleri

E-posta hesapları oluşturmaya ve yönetmeye ek olarak, Bluehost posta yöneticisinde başka yararlı özellikler ve seçenekler de vardır.

Otomatik Yanıtlayıcılar: Otomatik Yanıtlayıcılar, birisi adresinize e-posta gönderdiğinde otomatik olarak gönderilen otomatik yanıt iletilerini ayarlamanızı sağlar. Bu, müsait olmadığınızda veya uzun bir tatilde olduğunuzda ve e-postalara yanıt veremediğinizde yararlıdır.

E-posta Filtreleri: Alan adınızdaki her hesap için e-postaları filtreleyebilir ve gelen kutunuzu temiz ve güvenli tutabilirsiniz.

Filtre oluşturmak için e-posta konularını, adresleri ve e-posta mesajının diğer bölümlerini eşleştirmek için birden fazla kural eklemeniz gerekir. Ardından, eklenen kurallar için filtre işlemleri belirtmeniz gerekir.

E-posta filtreleme

6. Bluehost E-postasını Gmail’e Bağlama

Gmail, şüphesiz bugün e-posta servis sağlayıcıları arasında liderdir. Çoğu zaman Gmail kullanıyorsanız, Bluehost e-postanızı Gmail’e bağlayabilir ve Gmail’deki gelen kutunuza erişebilirsiniz.

Bluehost e-postanızı Gmail’e bağlamak için önce Gmail hesabınıza giriş yapın.

Ardından, “Ayarlar” a gidin ve “Hesaplar ve İçe Aktarma Menüsü” nü tıklayın. Other Diğer hesaplardan postaları kontrol et: Bir posta hesabı ekle’yi aşağı kaydırın ve a Posta hesabı ekle’yi tıklayın.

gmail hesaplar-ithalat-settings

Ardından, Gmail’den e-posta almak istediğiniz Bluehost e-posta adresinizi girin.

Eklenti posta hesabı

Ardından, Bluehost e-postanızı ve şifrenizi girmenizi gerektirir. Son olarak, onay için Bluehost e-postasına bir doğrulama kodu gönderilir. Kodu Gmail’in Account Hesap Ekle ’penceresine girdikten sonra Bluehost e-postanız bağlanır. Ardından, Bluehost e-postanıza Gmail’den erişebilirsiniz.

Bu kadar! Bu makalenin ücretsiz profesyonel iş e-posta hesapları oluşturmanıza yardımcı olmasını umarız.

Ücretsiz Kurumsal E-posta ile İlgili SSS

Ücretsiz bir iş e-postası oluşturma konusunda sık sorulan sorulardan bazıları aşağıdadır.

Ücretsiz bir işletme e-posta adresini nasıl alabilirim?

Bluehost’u kullanarak kolayca ücretsiz bir iş e-posta adresi alabilirsiniz. Temel planları ile 5 e-posta hesabı ve diğer planları ile sınırsız özel e-postalar sunarlar.

Web sitesi olmadan işletme e-postası alabilir miyim?

Evet, bir web sitesi oluşturmadan bir işletme e-postası alabilirsiniz. Ancak, bir işletme e-postası oluşturmak için bir alan adı almanız istenecektir. Bluehost ücretsiz bir alan adı ve ücretsiz oldukça sağlam bir e-posta hizmeti sunuyor.

Alan adı olmadan ücretsiz bir işletme e-posta adresi oluşturabilir miyim?

Hayır, alan adı olmadan bir işletme e-postası oluşturmak mümkün değildir. Gmail, Protonmail vb. Bir e-posta hizmetini kullanarak bir e-posta hesabı oluşturabilirsiniz, ancak bir işletme e-postası oluşturmak için bir etki alanı adı almanız istenecektir..

Bluehost’ta ücretsiz bir alan adıyla ve başlangıç ​​paketiyle en fazla 5 e-posta hesabıyla başlayabilirsiniz..

Kullanılabilir bir alan adını nasıl bulabilirim?

Bir alan adı almak, bir işletme e-postası almanın ilk ve en önemli adımıdır. Herhangi bir popüler kayıt kuruluşuyla bir alan adı arayabilir veya Bluehost ile ücretsiz alabilirsiniz.

Hangisi daha iyi: Office 365 veya Gsuite?

Microsoft 365 ve G Suite, birinci sınıf e-posta hizmetleri için popülerdir. G Suite modern ve kullanıcı dostu platformları tercih edenler için uygundur. Office 365, MS Excel ile sağlam bir entegrasyon sağlar ve MS Word, MS Excel gibi Office ürünlerini kullanmaya daha meyilli olanlar için uygundur..

G Suite ile Daha Fazla Profesyonel İş E-postası Kullanın

Bluehost, bir sürü iş e-posta özelliği sağlar. Ancak, gelişmiş ve daha profesyonel özelliklere sahip değildir. İşletme e-postalarınızı daha profesyonel ve verimli bir şekilde yönetmek istiyorsanız G Suite gibi premium bir hizmet kullanmanız gerekir.

g-süit

G Suite, ‘İşletmeler için Gmail’ olarak da bilinen ücretli bir Gmail hizmetidir. Profesyonel iş e-postaları oluşturmanın yanı sıra G Suite, işletmelerinizi katlanarak büyütmenize yardımcı olacak bir dizi dosya paylaşımı, depolama, bağlantı ve ekip oluşturma platformu sunar.

Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı fiyatlandırma planları var. Temel plan kullanıcı başına aylık 6 ABD dolarına mal oluyor ve 30 GB depolama kapasitesiyle geliyor.

gsuite

Her şeyden önce, G Suite tam olarak 7/24 özel teknik destek sunar ve iş e-posta hesaplarınızı her zaman güvende tutar. E-postalarınızı markalamak için bir bütçeniz varsa, G Suite sizin için en iyi seçimdir.

GSuite ile e-posta ayarlamak için G Suite ile profesyonel markalı bir işletme e-postası oluşturma ve spam olmayan bir şekilde patlama yapan bir e-posta oluşturma hakkındaki tüm eğitimlerimizi okuyabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map