7 En İyi Podcast Barındırma Hizmetleri 2020 | Karşılaştırıldı ve İncelendi

en iyi podcast barındırma karşılaştırması


Kendi podcast kanalınızı oluşturmayı mı planlıyorsunuz??

Podcast başlatmak, her gün binlerce kişiye ulaşmak ve ses içeriğinizi onlarla paylaşmak için harika bir yol olabilir. Ancak sorun şu ki, podcasting sadece dosyalarınızı kaydetmek ve yayınlamak kadar basit görünse de, aslında bundan biraz daha fazla.

Sağlam bir podcast barındırma seçiminden en iyi ekipman parçalarını seçmeye ve ardından dosyalarınızı kaydetmeye kadar, yeni başlayan biriyseniz, süreç korkutucu olabilir. Bir podcast’in nasıl başlatılacağı ile ilgili makalemizi de düşünmek isteyebilirsiniz.

Bugünün makalesinde, en iyi podcast barındırma yöntemini nasıl seçeceğimizi açıklayacağız.

Öyleyse başlayalım.

Kanalınız İçin İyi Bir Podcast Barındırma Seçme

Yeni başlayan biriyseniz, hangi barındırma kanalını tercih edeceğinize karar vermek biraz zor olabilir. Birini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır.

 • İyi çalışma süresi ve bant genişliği seçenekleri.
 • FTP yüklemeleri sunuyor
 • ID3 etiketlemeye izin verir, böylece sanatçı adı, tür, parça numarası vb. gibi podcast bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.
 • sınırsız yükleme süresi sunar

Ancak son nokta, bir ayda kaç kayıt yüklemeyi planladığınıza bağlı olarak değişebilir. Yalnızca bir veya iki kısa kayıt istiyorsanız, sınırsız yükleme saatine ihtiyacınız yoktur.

Bunu söyledikten sonra, sadece güvenilir değil aynı zamanda süper güçlü olan en iyi podcast barındırma hizmetlerine de göz atalım.

1. PodBean

Podbean, podcast barındırma

PodBean, sizin için mükemmel bir seçenek olabilecek en çok önerilen ve güçlü podcast barındırma hizmeti sağlayıcılarından biridir. Podcast’lerinizi sorunsuz bir şekilde oluşturmak, yönetmek ve tanıtmak için eksiksiz bir çözümdür.

PodBean ile sınırsız depolama alanı ve bant genişliği ile sınırsız podcast oluşturabilirsiniz. Medya barındırma hizmeti, ses ve videolarınız için sorunsuz bir platform sunar. Uygulamasını takipçilerinizle bağlantı kurmak, geri bildirim almak ve çok daha fazlasını yapmak için de kullanabilirsiniz. PodBean’ın sosyal paylaşım aracı, podcast’lerinizi yayınladıktan hemen sonra dünyayla paylaşmanızı kolaylaştırır.

Ayrıca kendi logonuzu yükleyerek, düzeninizi değiştirerek kanalınızı özelleştirmenize ve hatta zaten varsa kendi alan adınızı kullanmanıza olanak tanır. Podcast’inizin nasıl performans gösterdiğini bilmek için istatistikleri kolayca kontrol edebilir ve insanların yayınladığınızı beğenip beğenmediğini öğrenebilirsiniz.

2. BuzzSprout

buzzsprout, podcast barındırma

BuzzSprout, podcast’inizi kolayca barındırmanızı, tanıtmanızı ve izlemenizi sağlayan mükemmel bir podcast barındırma hizmetidir. Podcast’inizi yükleyin ve gerisini BuzzSprout’a bırakın. ID3 etiketlerinizi, dosya türlerinizi vb. Ekleyerek bölümlerinizi otomatik olarak optimize eder. Daha sonra bunları hemen yayınlayabilir veya istediğiniz zaman planlayabilirsiniz..

Daha fazla gösterim elde etmek için bölümlerinizi BuzzSprout’ta kopyalayarak işinizi kolayca keşfedilebilir hale getirin. Bölüm işaretleyicilerini de etkili bir şekilde kullanabilirsiniz, bu da kullanıcıların podcast’lerinize göz atmalarını kolaylaştırır. böylece kullanıcılar en sevdikleri segmentlere gidebilir, ne geldiğini görebilir veya duymak istemedikleri spoileri atlayabilir. İlk 90 gün için ücretsiz bir planı var.

3. Blubrry

Blubrry hosting, podcast hosting

Blubrry, şaşırtıcı özelliklerle birlikte gelen bir başka popüler ve şiddetle tavsiye edilen podcast barındırma hizmetidir. Podcast’inizi başka bir barındırma hizmetinde zaten barındırdıysanız, tek bir ekstra kuruş ödemeden kanalınızı kolayca Blubrry’ye taşıyabilirsiniz. Dünya standartlarında CDN’nin veri merkezleri dünyanın 35 farklı ülkesinde.

Ve sadece bu değil, Blubrry ile, tonlarca diğer özellik arasında SEO, MP3 etiketleme, FTP ve web yüklemeleri için de harika seçeneklere sahip olabilirsiniz. Podcast’inizi WordPress aracılığıyla yayınlamak istiyorsanız, PowerPress eklentisini kullanabilirsiniz.

blubrry-powerpress-podcast-wordpress-eklentisi

Bu eklenti hem Apple hem de Google podcast’lerini destekler ve YouTube gibi sitelerden gömme desteği olan entegre bir HTML5 medya oynatıcısı içerir.

WordPress Podcast eklentilerini de kontrol etmek isteyebilirsiniz.

4. Transistör

Transistör, tüm podcast’ler için bir başka fantastik podcasting hostingidir. Transistör ile, podcast kanalınız için ihtiyacınız olan her şeye tek bir çatı altında sahip olabilirsiniz. İstediğiniz kadar gösteri oluşturmanızı sağlar. Bunun için fazladan bir şey ödemek zorunda değilsiniz.

Ayrıca ekip üyelerinizin bölümlerinizi düzenlemesine ve tanıtmasına da izin verebilirsiniz. Daha fazla kitleye ulaşmak için sosyal paylaşım özelliğini kullanabilir ve bölümünüzü farklı sosyal platformlarda paylaşabilirsiniz. Şovlarınızı hızlı ve kolay bir şekilde içe aktarabilirsiniz. Sadece mevcut RSS feed’inizi girin ve Transistör oradan alacak.

5. Akıllı Podcast Oynatıcı

akıllı podcast oyunculu

Smart Podcast Player, podcast’leriniz için barındırılan bir oynatıcıdır. Podcast’lerinizi web sitenizde barındırmak ve oynatıcıyı podcast’lerinizi çalmak için kullanmak istiyorsanız, bu harika bir seçimdir.

Bu ürünle, belirli bir podcast bölümünü, şarkıyı veya ses klibini vurgulamak çok daha kolaydır. Yapışkan oynatıcıyı kullanarak oynatıcıyı sitenizdeki herhangi bir yere yapıştırarak da son parçalarınızı vurgulayabilirsiniz. Ayrıca, e-posta listenizi doğrudan oynatıcınızın içinden büyütmenize olanak tanır.

6. Libsyn

podcast barındırma, libsyn

Libsyn, sizin gibi tüm podcast’ler için harika bir çözümdür. Hosting, tanıtım ve para kazanma gibi podcast’lerinizle ilgili her şeyi kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca istatistiklerinizi kontrol etmenizi sağlar, böylece podcast’inizin nasıl olduğunu bilirsiniz.

Özel mobil uygulamaları ile şovlarınızı da kolayca özelleştirebilirsiniz. Libsyn ile mükemmel çalışma süresine sahip olabilirsiniz ve bir sorunla karşılaşırsanız birkaç deneyimli podcast’e ulaşırsınız.

7. SoundCloud

SoundCloud, önde gelen ve son derece popüler bir podcast barındırma platformlarından biridir. SoundCloud ile bölümlerinizi kolayca yükleyebilir, sizin gibi podcast’lere bağlanabilirsiniz. Ayrıca oyuncuları, Twitter kartlarını ve zamanlı yorumları da yerleştirebilirsiniz.

SoundCloud Web, iOS, Android, Sonos, Chromecast ve Xbox One’da kullanılabilir. 3 saate kadar olan bölümleri yüklemenizi sağlayan ücretsiz bir planla birlikte gelir. Ayrıca bu planla istatistiklerinizi kontrol edebilir ve temel raporları alabilirsiniz. Daha fazla özellik istiyorsanız, planınızı kolayca yükseltebilirsiniz.

Bunlar, kontrol edebileceğiniz podcast barındırma seçeneklerinden bazılarıdır. Bu makaleyi faydalı bulacağınızı umuyoruz. Hangisini seçeceğinize zaten karar verdiyseniz, Podcasting için En İyi WordPress Temaları makalemize de göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map