Bağlantı Profilinizi Analiz Etmek İçin En İyi 7 Backlink Denetleyicisi Araçları

en iyi backlink denetleyicisi araçları


Web sitenizin başarısı için geri bağlantı oluşturmanın önemini mutlaka biliyorsunuz. Ancak bu bağlantıları düzenli olarak izlemenin daha da önemli olduğunu biliyor muydunuz??

Birkaç yıl önce, sitenizde çok sayıda geri bağlantı varsa daha üst sıralarda yer almak daha kolaydı. Ancak değişen arama algoritmalarıyla, bu bağlantıların miktarı artık önemli değil.

Asıl önemli olan kalite. Sağlam yazılım yardımı olmadan geri bağlantılarınızı manuel olarak kontrol etmek imkansız.

Ancak piyasada bulunan birçok rekabetçi backlink denetleyicisi ile, doğru olanı seçmek korkutucu olabilir.

Bu makalede, sıralamanızı yükseltmek için size en iyi backlink denetleyicilerinden bazılarını göstereceğiz.

1. SEMRush

semrush

SEMRush, alan adınıza gelen tüm bağlantıları izlemenize yardımcı olan güçlü bir geri bağlantı kontrol aracıdır. Sitenizde derin bir bağlantı analizi yapar ve yönlendiren bir alanın ne kadar yetkili olduğunu size söyler. Ayrıca konumunu öğrenebilir ve bağlantı metinlerini görüntüleyebilirsiniz.

SEMRush, sayfalarınızın her birine harici bağlantı sayısını görüntüler. Bu araçla, bağlantınızın coğrafi konum belirlemesini coğrafi dağıtım widget’ları aracılığıyla bile görebilirsiniz.

2. Ahrefs

ahrefs, bacllink denetleyicisi

Ahrefs, web sitenizin geri bağlantılarını izlemenize yardımcı olabilecek başka bir şaşırtıcı araçtır. Size geri bağlantı sayısını göstermenin yanı sıra, sitenize bağlantı veren web sayfasının alan adını ve URL derecelendirmesini de bilmenizi sağlar.

Backlink profillerinizi dil, bağlantı türü, platform, yönlendirme alanları vb. Açısından filtreleyebilirsiniz..

Ayrıca, hedef siteleri izleyebilir ve büyümesi ve gerilemesi konusunda güncel kalabilirsiniz. İsterseniz, hedef sitenin backlink profilinde tam bir bozulma yaşayabilirsiniz.

3. LinkMiner

LinkMiner, geri bağlantılarınızı izlemenizi sağlayan süper güçlü bir geri bağlantı analiz aracıdır. Bu araçla, hangi bağlantının en son olduğunu bulmak kolaydır. Kayıp bağlantıları kolayca anlayabilirsiniz, böylece sıralamalarınızı artırmak için harekete geçebilirsiniz.

Ayrıca, Alıntı Akışı, Güven Akışı vb. Gibi önemli metrikleri değerlendirmenize izin vererek tüm geri bağlantılarınız hakkında ayrıntılı bilgiler verir. Bağlantının sayfa içine yerleştirildiği yeri önizleyebilirsiniz. Bunun için, doğrudan araçta görüntülendiğinden başka bir sekme açmanıza gerek yoktur.

Ayrıca, sonuçlarınızı filtrelemenize izin vererek belirli geri bağlantılara odaklanmanızı sağlar.

4. Moz

moz, backlink denetleyici araçları

Moz saniyeler içinde herhangi bir geri bağlantı profilini ve etki alanı yetkisini izlemenize yardımcı olan mükemmel bir geri bağlantı denetleyicisi aracıdır. Tek yapmanız gereken, izlemek istediğiniz alanın URL’sini girmek ve Moz size sadece bir tıklamayla kesin verileri verecektir. Moz’u rakibinizin geri bağlantılarını araştırmak için de kullanabilirsiniz.

Ayrıca, sitenize spam içeren bağlantılar bulmanıza yardımcı olur ve hatta tüm yeni bağlantılarınızı ve zaman içinde silinmiş olanları keşfetmenizi sağlar. Çok daha fazla özelliğe sahip olan bu araç, geri bağlantılar ve alan adı otoritesi hakkında bilmeniz gereken her şeyi izlemek için mükemmel bir araçtır.

5. BuzzSumo

buzzsumo, backlink denetleyici aracı

BuzzSumo, sosyal platformlarda nelerin trend olduğunu bilmenizi sağlayan başka bir backlink kontrol aracıdır. Geri bağlantılarınızı da izlemenize ve izlemenize yardımcı olabilir. Bu şaşırtıcı araç, çok fazla çekiş sağlayan en popüler bağlantılarınızı keşfetmenize yardımcı olur.

Sosyal medya kanallarında markanızın adı geçtiği zaman da sizi bilgilendirebilir. Bu şekilde, marka adınız ne zaman belirtilirse gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

6. UberSuggest

ubersuggest, anahtar kelime bulucu, anahtar kelime araştırma aracı

UberSuggest, geri bağlantılarınızı izlemenizi ve analiz etmenizi sağlayan bir anahtar kelime araştırma aracıdır. Bu araçla, alan adınıza işaret eden ve .gov ve .edu bağlantılarını da içeren bağlantıların tam sayısını öğrenebilirsiniz..

Daha iyi ve daha doğru bir rapora sahip olmak için bağlantılarınızı bölgeye, bağlantı metnine, alan puanına, sayfa puanına ve hatta URL’ye göre filtreleyebilirsiniz. Ayrıca nofollow ve dofollow etiketlerine göre filtreleyebilirsiniz. Ve elbette, bu raporları daha fazla analiz için dışa aktarabilirsiniz.

7. OpenLinkProfiler

OpenLinkProfiler denemeye değer gelecek vaat eden bir backlink kontrol aracıdır. Tek yapmanız gereken, analiz etmek istediğiniz URL’yi girmek ve enter tuşuna basmaktır. OpenLinkProfiler size bu URL’yi gösteren alanların sayısı, benzersiz bağlantıların sayısı, güvenilir bağlantılar, bağlantı etki puanı vb. Hakkında ayrıntılı bir rapor gösterir..

openlinkprofiler

Daha kesin bir rapor almak için, aramanızı çeşitli parametrelere göre filtreleyebilirsiniz. Bu araç hakkında bahsetmeye değer bir şey, hatta bağlantı yaşını ve bağlantı içeriğini izlemenize izin vermesidir. Genel olarak, geri bağlantıları izlemek için harika bir araçtır.

Bunlar, bağlantı profilinizi analiz etmeyi deneyebileceğiniz en popüler ve uzman tarafından önerilen backlink denetleyici araçlarından bazılarıdır. Bu makaleyi faydalı bulduğunuzu umarız. Bunu yaptıysanız, WordPress için en iyi içerik pazarlama araçlarını ve eklentilerini de okumak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me