BigCommerce ve WooCommerce: Ne Seçmelisiniz?

Bigcommerce-vs-WooCommerce


Bir e-Ticaret web sitesi başlatmak istiyor musunuz? Öyleyse, web sitenizi oluşturmak ve barındırmak için bir e-Ticaret platformu seçmeniz gerekir. Ancak piyasadaki pek çok e-ticaret platformuyla hangisinin sizin için en iyi seçim olduğunu nasıl bilebilirsiniz??

Bu BigCommerce ve WooCommerce makalesinde, bu 2 popüler e-ticaret platformunu karşılaştıracağız, böylece hangisinin ihtiyaçlarınız için doğru seçim olduğunu anlayabilirsiniz. Hangi e-Ticaret platformunun web sitenizin başarılı olmasına yardımcı olacağını belirlemek için özellikleri, kullanım kolaylığını, fiyatlandırmayı, desteği ve daha fazlasını ayıracağız.

Başlayalım.

Genel Bakış: BigCommerce ve WooCommerce

BigCommerce

Bigcommerce site

BigCommerce tamamen barındırılan bir e-Ticaret platformudur. Yeni başlayan küçük işletme sahipleri için harika bir seçenektir çünkü 1 fiyat ödersiniz ve bir e-Ticaret sitesi başlatmak için ihtiyacınız olan her şeyi alırsınız. Buna hosting (web sitenizin internette yaşadığı yer), tasarım, içerik, ödemeler, alışveriş sepeti, pazarlama özellikleri, destek ve daha fazlası dahildir.

Ancak BigCommerce’a kaydolurken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktör, tamamen barındırılan bir platform olmakla birlikte sahiplik ve barındırma yakalamaktır. BigCommerce ile bir çevrimiçi mağaza oluşturduktan sonra orada kalırsınız; web sitenizi başka herhangi bir web barındırma sağlayıcısına taşıyamazsınız. Ayrıca, BigCommerce ile verileriniz paylaşılır ve barındırılan alanın tek sahibi siz değilsiniz, diğer BigCommerce mağazalarıyla paylaşılır.

Yine de, BigCommerce’ı WordPress sitenizle entegre etme seçeneği sunarlar, böylece içeriğinizi WordPress ile ön uçta ve mağazanızın arka ucunu BigCommerce ile yönetebilirsiniz.

WooCommerce

WooCommerce-e-ticaret platform

WooCommerce, WordPress için popüler ücretsiz e-ticaret eklentisidir, tüm çevrimiçi mağazaların yaklaşık 1 / 3’ü WooCommerce tarafından desteklenmektedir. WooCommerce bir WordPress eklentisi olduğu için, herhangi bir WordPress web sitesini veya blogunu alabilir ve WooCommerce ile kolayca çevrimiçi bir mağazaya dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, WooCommerce kullanmak istiyorsanız, e-Ticaret web sitenizi WordPress.org’da oluşturmanız gerektiği anlamına gelir..

Ancak WordPress ve WooCommerce ile birlikte, e-Ticaret web siteniz üzerinde tam kontrol ve sahipliğiniz vardır ve BigCommerce’den farklı olarak istediğiniz herhangi bir web barındırma sağlayıcısını seçebilirsiniz..

WooCommerce, çevrimiçi mağazanızı ödeme işlemi, envanter yönetimi, gönderim, kuponlar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çalıştırmanıza yardımcı olacak bir dizi yerleşik özellik ile birlikte gelir.

Daha fazla bilgi edinmek için tam WooCommerce incelememize göz atın.

Özellikler: BigCommerce vs. WooCommerce

BigCommerce

Daha önce kısaca bahsettiğimiz gibi, BigCommerce kutudan çıkar çıkmaz tonlarca özellik sunuyor. İlk olarak, BigCommerce ile genellikle bir site tasarlamak için gereken sürenin 1 / 2’sinden daha kısa bir sürede güzel, sezgisel bir web sitesi tasarlayabilirsiniz. BigCommerce, moda, evcil hayvanlar, yiyecekler de dahil olmak üzere akla gelebilecek her endüstri için geniş bir yelpazede harika görünümlü ücretsiz ve ücretli temalar sunar & içecek, sanat & el sanatları, otomotiv & endüstriyel, oyuncaklar & oyunlar ve çok daha fazlası.

Bigcommerce-temalar-Bigcommerce-vs-WooCommerce

Vitrin düzenleyicileri, kodlama gerektirmeden sitenizin görünümünü kolayca değiştirmenizi sağlar. Temalarıyla esnek modüler kod tabanı, koşullu mantık ve dil dosyaları olan kullanıcılar için daha kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi de sağlayabilirsiniz. Temaları, müşterilerin sitenizde daha kolay gezinmesine yardımcı olmak için BigCommerce’in yönlü aramasıyla tamamen entegredir.

BigCommerce ile yerleşik dönüşüm optimizasyon araçlarını kullanarak gelirinizi hızla artırabilirsiniz. Alışveriş sepetini terk ettikleri alışveriş sepeti sunucusuyla azaltabilir, PayPal One Touch ile ödeme oranını artırabilir, 1 sayfalık ödeme ile dönüşümleri artırabilir, ürün incelemeleriyle güveni artırabilir, yerleşik kupon ve indirimlerle alıcıları teşvik edebilirsiniz ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ayrıca ödemeleri kabul etme, siparişleri gönderme ve yerine getirme, e-Ticaret analizi, popüler uygulamalarla sorunsuz entegrasyon, SEO’yu artırma ve daha pek çok özellik sunar..

WooCommerce

WooCommerce ayrıca WordPress’te güçlü bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza yardımcı olan sayısız özellik sunuyor. WooCommerce açık kaynaklı olduğundan ve WordPress üzerine kurulu olduğundan, size sonsuz özelleştirme fırsatı sunar. 55.000’den fazla ücretsiz WordPress eklentisine ve daha birçok ücretli eklentiye erişebilirsiniz. Ayrıca, bildiğiniz ve sevdiğiniz WordPress temalarıyla sorunsuz bir şekilde entegre olacak çok sayıda WooCommerce teması sunar.

WooCommerce, çevrimiçi mağazanızın pazarlamasını, ödemelerini, gönderimini, mağaza yönetimini ve daha fazlasını geliştirmek için bir dizi ücretsiz ve ücretli uzantı da sağlar.

WooCommerce-uzantıları

Bazı önemli WooCommerce uzantıları şunları içerir:

 • WooCommerce Abonelikleri – Yinelenen ödemeler ayarlayın ve müşterileri düzenli olarak otomatik olarak borçlandırın.
 • WooCommerce Rezervasyonları – Müşterilerin doğrudan web sitenizden randevu almasına, rezervasyon yaptırmasına veya ekipman kiralamasına izin ver.
 • Ürün Eklentileri – Müşterilerinize hediye paketleri veya ürünleriniz için özel bir mesaj gibi eklentiler sunun.
 • WooCommerce Üyelikleri – Üyelere kısıtlı içeriğe veya ürünlere ücretsiz veya ücretli olarak erişim izni verin.
 • Gönderi Takibi – Siparişlerinize gönderi takibi bilgileri sunun.

WooCommerce, dil ve para birimini ayarlamak için konum özelleştirme, ürün derecelendirmesi ve incelemeler, Stripe ve PayPal gibi önde gelen sağlayıcılardan yerleşik ödeme işleme, raporlama ve daha fazlası gibi bir dizi harika özelliğe sahiptir. Hareket halindeyken çevrimiçi mağazanızı yönetebilmeniz için bir mobil uygulama bile sunuyorlar.

İlişkili: Multivendor Pazarları için 6 En İyi e-Ticaret Platformu

kazanan: WooCommerce

Kullanım Kolaylığı: BigCommerce ve WooCommerce

BigCommerce
BigCommerce, kullanımı en kolay e-ticaret platformlarından biridir. Temaları ve web sitesi editörü ile birkaç dakika içinde güzel bir site tasarlayabilirsiniz ve çevrimiçi mağazanızın teknik yönleri hakkında endişelenmenize gerek yoktur, çünkü BigCommerce hepsini sizin için halleder.

Bigcommerce-onboarding

Katılım süreci açık ve anlaşılması kolaydır ve özelliklerin birçoğu yerleşik olarak gelir, bu nedenle WooCommerce gibi eklentileri yüklemek konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

BigCommerce ile çevrimiçi mağazanızı çok kısa sürede kolayca açıp çalıştırabilirsiniz.

WooCommerce
WooCommerce ile BigCommerce’den biraz daha fazla bir öğrenme eğrisi var. WooCommerce temaları ve eklentileri için çevrimiçi mağazanızın istediğiniz gibi görünmesine ve çalışmasına yardımcı olmak için birçok seçeneğiniz olsa da, BigCommerce ile bir çevrimiçi mağaza oluşturmak kadar hızlı değil, çünkü bazı işleri kendiniz yapmanız gerekiyor.

Ayrıca, güncellemeleri yönetmek ve web sitenizin güvenli olduğundan emin olmak da dahil olmak üzere web sitenizin yönetimi söz konusu olduğunda daha pratik olmanız gerekir. Neyse ki, örneğin güvenlik eklentileri gibi, işlemi otomatikleştirmenize yardımcı olacak bir dizi eklenti var.

WooCommerce’i başarılı bir şekilde kullanmak için bir bilgisayar sihirbazı olmanıza gerek yok, alışmak biraz zaman alıyor ve çevrimiçi mağazanız üzerinde tam kontrol sahibi olmanıza değer.

Zaten bir WordPress kullanıcısıysanız, çevrimiçi bir mağaza oluşturmak çok kolay olacaktır. Alternatif olarak, WordPress’te yeniyseniz bir web sitesini nasıl yapacağınızla ilgili eğiticimize göz atın.

kazanan: BigCommerce

Ölçeklenebilirlik: BigCommerce ve WooCommerce

BigCommerce

BigCommerce, sınırsız ürünler, dosya depolama ve bant genişliği dahil olmak üzere işinizi tüm planlarıyla ölçeklendirmenize olanak tanıyan bir dizi özellik sunar.

İşletmeniz büyüdükçe ve web siteniz daha fazla trafik almaya başladığında, hız ve güvenlik gibi faktörleri de göz önünde bulundurmanız gerekir. BigCommerce% 99,9 ile sektör lideri çalışma süresi sunuyor, bu da mağazanızın yılda birkaç dakikaya göre yılda birkaç dakika düşme riski taşıdığı anlamına geliyor. Ayrıca, daha iyi dönüşümler ve daha iyi müşteri deneyimi ve ödün vermeyen güvenlik için daha hızlı yükleme sayfası süreleri sunar.

BigCommerce yeni başlayanlar ve küçük işletmeler için mükemmel bir seçimdir. Ancak, işinizi BigCommerce ile ölçeklendirmek istiyorsanız, biraz sınırlısınız ve bu size mal olacak. Her BigCommerce planında yıllık satış sınırı bulunur; bu, yıllık çevrimiçi satışlarınız bu sınırı aştığında otomatik olarak daha yüksek fiyatlı bir plana yükseltileceğiniz anlamına gelir.

WooCommerce

WooCommerce sınırsız görüntü ve galeri, sınırsız ürün sunar ve trafiğinizi artırabilmeniz ve satışlarınızı hızlandırabilmeniz için dakikada binlerce işlem yapabilme özelliğine sahiptir..

WooCommerce-ölçeklenebilirlik-Bigcommerce-vs-WooCommerce

Ayrıca, WooCommerce açık kaynaklı bir e-ticaret uygulaması olduğundan, çevrimiçi mağazanız üzerinde tam kontrole sahip olursunuz ve işletmenizi tam olarak istediğiniz şekilde ölçeklendirme fırsatına sahip olursunuz. Sitenizin güncellemelerini, yedeklerini ve güvenliğini sağlamaktan siz sorumlusunuz. Ancak bu, işletmenizi ölçeklendirmek için önbellekleme, toplama ve uzantı ve eklentileri seçme gibi daha fazla seçeneğiniz olduğu anlamına gelir. Çevrimiçi mağazanız büyüdükçe WooCommerce barındırma planınızı yükseltmeniz gerekecek.

Ancak, WordPress ve WooCommerce sektörde lider olduklarından ve çok büyük bir topluluğa sahip olduklarından, özellikle bu platformlarla çalışan birçok geliştirici var. Bu, çevrimiçi mağazanızı ihtiyaçlarınıza göre ölçeklendirmenize yardımcı olabilecek profesyonel bir geliştiriciyi kolayca bulabileceğiniz anlamına gelir.

kazanan: WooCommerce

Fiyatlandırma: BigCommerce ve WooCommerce

BigCommerce

BigCommerce 4 farklı fiyatlandırma planı sunar: Standard, Plus, Pro ve Enterprise. Bu planlar aylık 29.95 $ ‘dan aylık 249.95 $ ve daha yüksek bir fiyata kadar değişir (müşterilerin çevrimiçi satışlarına dayanan Kurumsal plan için özel fiyatlandırma almak için BigCommerce ile iletişime geçmeniz gerekir).

Tüm planlar işlem ücreti, sınırsız ürün, dosya depolama ve bant genişliği ve sınırsız personel hesabı içerir. Banka ve kredi kartlarının işlem ücreti, tüm BigCommerce planları için işlem başına% 2,9 + 0,30 $ ‘dan başlar.

Bigcommerce fiyatlandırma-Bigcommerce-vs-WooCommerce

Pro planının çevrimiçi satışlarda 400.000 dolardan daha düşük bir ücretle ayda 249,95 dolardan başladığını, ardından çevrimiçi satışlarda her 200.000 dolarlık ek ücret için aylık 150 dolar olduğunu unutmayın. Dolayısıyla, çevrimiçi mağazanız daha başarılı olduğundan, daha fazla ödeme yaparsınız. Ayrıca, terk edilmiş alışveriş sepeti tasarrufu ve müşteri grupları ve segmentasyon gibi bazı güçlü özelliklere erişmek istiyorsanız, daha pahalı planlardan birini seçmeniz gerekir..

Daha önce de belirttiğimiz gibi, BigCommerce ve WordPress’i herhangi bir planla birlikte kullanabilirsiniz.

BigCommerce’ı 15 günlük denemeleriyle ücretsiz olarak test etme seçeneğiniz vardır ve kredi kartı bilgilerinizi vermek zorunda değilsiniz.

WooCommerce

Daha önce de belirttiğimiz gibi, WooCommerce WordPress için tamamen ücretsiz bir e-ticaret eklentisidir. Bu, WooCommerce’ı kendi barındırdığınız WordPress sitenize indirip yükleyebileceğiniz ve ürünleri çevrimiçi olarak ücretsiz olarak satmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir.

Ancak, elbette, zaten barındırılan bir WordPress siteniz yoksa, WooCommerce ile çevrimiçi bir mağaza başlatmak için bir alan adına, SSL sertifikasına ve bir WordPress barındırma hesabına ihtiyacınız olacaktır..

Genellikle bir alan adı yaklaşık 14,99 ABD doları, bir SSL sertifikası 69,99 ABD doları ve web barındırma ücreti aylık 7,99 ABD dolarıdır. Bu, özellikle yeni başlıyorsanız oldukça masraflıdır..

Neyse ki, Bluehost IsItWP okuyucuları için harika bir fırsat sunuyor.

WooCommerce-Bluehost

Bluehost resmi bir WordPress ve WooCommerce tarafından önerilen barındırma sağlayıcısıdır ve aynı zamanda en iyi e-Ticaret barındırma şirketleri için en iyi seçimlerimizden biridir. Kullanıcılarımıza ücretsiz alan adı, ücretsiz SSl sertifikası ve web barındırmada indirim sunuyorlar.

Bu, çevrimiçi mağazanıza ayda 6,95 $ gibi düşük bir fiyata başlayabileceğiniz anlamına gelir!

Bluehost + WooCommerce ile Bugün Başlayın »

BigCommerce gibi WooCommerce de herhangi bir işlem ücreti almaz. Ancak BigCommerce’e benzer şekilde, web siteniz büyüdükçe barındırma maliyetleri de artacaktır..

WooCommerce uzantıları bazen pahalı olabilir, ancak ihtiyacınız olduğunda satın alabilirsiniz. Ayrıca satışlarınızı büyütmenize ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olması için WooCommerce için tonlarca ücretsiz ve ucuz WordPress eklentisi kullanma fırsatınız da var.

Gördüğünüz gibi, WooCommerce, bütçede bir çevrimiçi mağaza başlatmak için mükemmel olan BigCommerce’den çok daha uygun fiyatlı.

kazanan: WooCommerce

Destek: BigCommerce ve WooCommerce

BigCommerce

Tamamen barındırılan bir e-Ticaret platformu olan BigCommerce mükemmel destek sağlar. İlk olarak, BigCommerce’in tüm planları 7/24 canlı ajan desteği ile geliyor. Bir sorunla karşılaştığınızda, hızlı bir şekilde yardım alacağınızdan emin olabilirsiniz. Kurumsal planlarına kaydolursanız hızlı yönlendirme, öncelik desteği, stratejik hesap yönetimine erişim ve API desteği de alırsınız.

Canlı ajan desteğine ek olarak, rehberler, kullanıcı dokümanları, videolar ve geliştirici dokümanları şeklinde tonlarca yararlı ipucu, püf noktası ve nasıl yapılır içeren bir Yardım Merkezine sahiptir..

Bigcommerce destek

BigCommerce ayrıca sorularınızı gönderebileceğiniz ve diğer BigCommerce kullanıcılarından yanıtlar alabileceğiniz, çözüm konularına göz atabileceğiniz ve benzer düşünen kişilerle bağlantı kurmak için gruplara katılabileceğiniz bir Topluluk bölümüne de sahiptir..

WooCommerce

WooCommerce en popüler e-Ticaret platformlarından biri olduğundan, kullanabileceğiniz bir ton WooCommerce destek seçeneğiniz vardır. Web sitelerinde, referans materyallerini içeren sağlam bir bilgi tabanı ve ürün satmaya başlamadan WooCommerce’ı genişletmeye kadar her konuda eğitici bilgiler bulabilirsiniz..

WooCommerce destek

WooCommerce ayrıca diğer WooCommerce kullanıcılarıyla ve uzmanlarıyla konuşabileceğiniz ve tavsiye alabileceğiniz destek forumları da sunar..

WooCommerce, kendi kendini barındıran bir platform olduğundan, kişisel müşteri hizmetlerinde sınırlıdır. Canlı sohbet sunuyorlar ve bir destek bileti gönderebilirsiniz, ancak telefon, e-posta veya sosyal medya aracılığıyla destek alamazsınız. Ayrıca, sunucunuzla ilgili olarak karşılaştığınız tüm sorunlar WooCommerce barındırma sağlayıcınızın sorumluluğundadır. Aynı şey herhangi bir WooCommerce teması ve uzantısı için de geçerlidir, bu ürünlerin geliştiricileri tarafından destek sağlanacaktır.

kazanan: BigCommerce

Kararımız: BigCommerce ve WooCommerce: Hangisini Seçmelisiniz?

BigCommerce ve WooCommerce, çevrimiçi mağazanızı başlatmak için inanılmaz derecede güçlü platformlardır; seçtiğiniz bir tanesi kişisel tercihinize bağlıdır.

Hızlı bir şekilde bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ve herhangi bir teknik yönünü yönetmek zorunda değilseniz, BigCommerce sizin için bir seçim olabilir. BigCommerce tamamen barındırılan bir çözüm olduğu için çok fazla endişelenmenize gerek yok. İhtiyacınız olanların çoğu sizin için zaten yüklü olduğundan hızlı bir şekilde kaydolup satışa başlayabilirsiniz.

Tek dezavantajı, web siteniz üzerinde tam bir kontrolünüz veya sahipliğinizin olmamasıdır. Ayrıca her ay WooCommerce ve WordPress ile yaptığınızdan biraz daha fazla para ödemeniz gerekecek.

Öte yandan, çevrimiçi mağazanızın tam kontrolünü ve sahipliğini istiyorsanız, WooCommerce ile gitmelisiniz. WordPress’de çalıştırıldığı için özelleştirme sonsuzdur; İstediğiniz özelliklerle tam olarak ihtiyacınız olan çevrimiçi mağaza türünü oluşturabilirsiniz. Ayrıca, yeni başlayan kullanıcılar için maliyet çok daha uygun.

Tek dezavantajı, yazılımı kendiniz korumak zorundasınız ve biraz öğrenme eğrisi ile geliyor. Ancak, WordPress’in nasıl kullanılacağını öğretmek için çevrimiçi tüm belgelerle, rahat olmanız uzun sürmemelidir.

BigCommerce vs. WooCommerce ile ilgili bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz ve şimdi hangisinin çevrimiçi mağazanız için en iyisi olduğu hakkında daha iyi bir fikriniz var. Çevrimiçi mağazanız açıldığında ve daha iyi müşteri ilişkileri kurmak için CRM yazılımına girebilirsiniz. Bu makaleyi beğendiyseniz, WordPress ile Amazon Affiliate Store Nasıl Oluşturulur (ve Para Kazanmak) hakkındaki yazımıza göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map