Bir e-Ticaret Sitesinin 2020’de Maliyeti Ne Kadar (Açığa Çıktı)

e-ticaret sitesi kurulum maliyeti


Bir e-Ticaret sitesi kurmayı planlıyorsanız, tüm kurulum için ne kadara mal olacağını merak ediyor olmalısınız..

On yıl önce, bir e-ticaret web sitesi oluşturmak sadece para açısından değil, zaman açısından da pahalı bir işti. O zamanlar, bir e-ticaret mağazası oluşturmak için makul miktarda makul bir ücret talep edecek deneyimli bir geliştirici tutmanız gerekecek.

Ancak bugün, piyasada bir web sitesi oluşturmayı nispeten daha ucuz ve daha kolay hale getiren çeşitli araçlar var.

e-Ticaret Sitesi Kurulumu Maliyet Dağılımı

Öyleyse, bugün e-ticaret sitenizi oluşturmanın maliyetinin ne olduğuna bakalım.

Kolay okuma için bu yayını 4 küçük bölüme ayırdık:

 • Alan adı
 • Barındırma (Paylaşılan veya Yönetilen)
 • Tasarım
 • Eklentiler ve Uzantı

1. Alan Adı Maliyeti

Bir e-ticaret sitesi oluşturmak, herhangi bir web sitesi veya blog oluşturmak gibidir. Teknik olarak konuşursak, bu adrese sitenizin alan adı denir.

Alan adı, kullanıcılarınızın mağazanıza gitmek için adres çubuğuna yazacakları bir URL’dir. Web sitenize özel sahiplik iddia etmek için önce alan adınızı kaydettirmeniz gerekir.

İşte e-ticaret siteniz için iyi bir alan adı bulmanıza yardımcı olacak hızlı bir kılavuz.

Piyasada, alan adınızı kaydedebileceğiniz çok sayıda platform mevcuttur. Bazı popüler naneler:

 • Bluehost
 • Domain.com
 • GoDaddy

Alan adınızı kaydetmek için daha fazla seçenek burada bulabilirsiniz.

Şimdi, bir alan adı kaydetmenin maliyeti nedir? Alan adınızın fiyatı seçtiğiniz uzantıya bağlı olarak değişebilir. Alan adı fiyatlandırmanız ayda 1,99 ABD doları kadar düşük bir fiyatla başlayabilir ve üst düzey alan adı uzantılarını tercih ederseniz daha pahalı bir aralığa kadar çıkabilir.

Ama iyi haber şu ki, alan adınızı ücretsiz alın. Bir web barındırma planı ile birlikte ücretsiz olarak bir alan adı kaydetmenizi sağlayan Bluehost gibi birçok web barındırma seçeneği vardır..

Ancak, hangi barındırma hizmetinin size en iyi hizmeti sunduğunu bilmiyorsanız rastgele bir barındırma seçemezsiniz. Hangi e-Ticaret barındırma hizmetini seçeceğinizden eminseniz, size yardımcı olacak bir kılavuz.

Alan Adı Maliyeti: Ücretsiz – uzantınıza bağlı olarak aylık 1,99 ABD dolarından fazla

2. Barındırma Maliyeti

İhtiyacınız olan bir sonraki önemli şey, e-ticaret sitenizi barındırabileceğiniz bir barındırma hizmetidir. Web sitenizin içeriğini ve dosyalarını depoladığınız barındırma hizmetinizdir.

Web hosting terimi genellikle web sitenizi barındırmak için sunucularını kiralayan ve web sitenizin 24 saat kesintisiz ve herhangi bir kesinti olmadan çevrimiçi olmasını sağlamak için internet bağlantısı sağlayan şirket anlamına gelir..

Seçebileceğiniz bir dizi iyi web hosting şirketi var. Ancak daha yeni başladıysanız Bluehost WooCommerce planına gitmenizi öneririz.

Bluehost WooCommerce hosting planı

Bu sizin için harika bir seçenek çünkü birlikte geliyor:

 1. Ücretsiz bir alan adı: Alan adınızı kaydetmek için daha fazla para ödemeye gerek yok.
 2. WooCommerce önceden yüklenmiş: WooCommerce planı, bir çevrimiçi mağaza başlatmayı kolaylaştıran WordPress ve WooCommerce ile önceden yüklenmiş olarak gelir.
 3. SSL sertifikası: Çevrimiçi ödemelerinizi güvence altına almak için.
 4. Özel destek: Siteyle ilgili bir sorunla karşılaşmanız durumunda 7/24 size yardımcı olmak için.

Woocommerce tarafından desteklenen e-Ticaret web sitenizi (başlangıç ​​seviyesi) kurma sürecinin tamamı aylık yaklaşık 3,95 ABD dolarına mal olacaktır. Ancak eklemeler ve daha yüksek bir plan seçerseniz, fiyat daha yüksek olabilir.

Barındırma maliyeti: Aylık 3,95 ABD doları

3. Tema / Tasarım

WooCommerce için binlerce çarpıcı WordPress temasıyla, e-Ticaret mağazanıza en uygun temayı seçmek kolaydır. Herhangi bir profesyonel yardım almadan bir tema seçebilir ve kendi isteğinize göre özelleştirebilirsiniz. En iyi şey, bunu tek bir kuruş harcamadan yapmak için seçenekleriniz olması.

Çevrimiçi mağazalar için özel olarak tasarlanmış WooCommerce temalarının listesi.

Fiyat: Ücretsiz – yukarı

4. Eklentiler ve Uzantılar

Bir sonraki önemli adım, web sitenizin görünümü ve işlevleri üzerinde çalışmaktır. WordPress’in güzelliği, eklentileri yükleyerek özelliklerini istediğiniz gibi genişletebilmenizdir. Sitenizi kolayca yönetmek için kesinlikle ihtiyacınız olan birkaç eklentiye göz atalım.

1. SeedProd Çok Yakında Oluşturuluyor

SeedProd

Sitenize yüklemeniz gereken ilk eklenti SeedProd. Bu, yakında kullanıma sunulacak güçlü bir site ve bakım modu eklentisidir..

Yakında bir sayfa ekleyerek kullanıcılarınızı lansman hakkında heyecanlandırabilir ve bir e-posta listesi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ve tahmin edin, siteyi başlatmadan önce 1. günden itibaren SEO’nuzla bir başlangıç ​​yapabilirsiniz. Bu eklenti tüm modern temalarla harika çalışıyor ve cihazlar arasında çarpıcı görünüyor.

Fiyat: Yıllık 29 $

2. e-Ticaret Mağazası Açmak için WooCommerce

WooCommerce

WooCommerce, var olan en popüler e-ticaret çözümüdür. Bu eklenti ile dakikalar içinde eksiksiz bir e-Ticaret alışveriş sepeti mağazası kurabilirsiniz. Bu eklentiyi yükleyerek şunları yapabilirsiniz:

 • fiziksel ve dijital ürünler satmak
 • hizmet ve abonelik satmak
 • bağışları kabul et
 • PayPal, Stripe ve daha fazlası gibi farklı ödeme seçeneklerine entegre edin
 • eklentilerin yardımıyla herhangi bir e-Ticaret özelliği ekleyin

ve daha fazlası.

Fiyat: Bedava

3. SEO için Yoast Eklentisi

Yoast SEO
Yoast, WordPress için en popüler SEO eklentilerinden biridir. Bu eklenti ile e-ticaret mağazanızın arama motorları tarafından bulunabilir olmasını sağlayabilirsiniz. Sadece odak anahtar kelimenizi ekleyin ve Yoast bunu oradan alır. Sana söyler

 • anahtar kelime yoğunluğunuz nedir
 • başlığınızın gerekenden daha uzun veya daha kısa olduğunu belirtir
 • meta açıklamanın daha da optimize edilmesi gerekiyorsa

ve mükemmel bir e-Ticaret mağazanız olduğundan emin olmak için çok daha fazlasını yapar.

Fiyat: Ücretsiz- $ 756.50 / yıl (10 siteler)

4. İletişim Formu Eklemek için WPForms

WPForms

Başarılı bir iş kurmak söz konusu olduğunda, müşteri memnuniyetinin en yüksek önceliğiniz olması gerekir. Ayrıca, deneyimlerinizi bilmenin sitenize bir iletişim formu eklemekten daha iyi bir yol olabilir. İşte o zaman WPForms içeri gelir

WP, siteniz için 5 dakikadan kısa sürede iyi görünümlü ve duyarlı iletişim formları oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir sürükle ve bırak form oluşturucu eklentisi oluşturur. Nasıl iletişim formu oluşturacağınızı bilmiyorsanız, takip edebileceğiniz bir kılavuz.

Formlarınızı tasarlamayı kolaylaştırmak için, oldukları gibi kullanılmaya hazır olan veya özelleştirilebilen tonlarca çekici önceden oluşturulmuş şablon sunar. Ayrıca, sınıfının en iyisi anket raporları, ödeme formları, kullanıcı kayıt formları, akıllı koşullu mantık, gönderim sonrası formları ve çok daha fazlası gibi birçok gelişmiş özelliğe sahiptir..

Fiyat: Ücretsiz – 299.50 $ / yıl

5. Alışveriş Sepetini Terk Etmeyi Azaltmak İçin OptinMonster

OptinMonster

OptinMonster ziyaretçilerinizi abonelere ve müşterilere dönüştürmenize yardımcı olan olası satış yaratma yazılımıdır. Bu eklenti ile, dönüştüren göz alıcı opt-in formlarını kolayca oluşturabilirsiniz. Davranış tespit teknolojisi, doğru ziyaretçiyi doğru ziyaretçiye doğru zamanda göstermenize yardımcı olur..

OptinMonster’ın çıkış amacı teknolojisi, ziyaretçileri terk etmek için hedefli bir kampanya gösterir ve ayrılmadan önce siparişlerini tamamlamalarını teşvik eder

OptinMonster hakkındaki tüm incelememizi buradan okuyun.

Fiyat: 9 $ / ay – 49 $ / ay

6. WooCommerce Analytics için MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights, WordPress için en iyi Google Analytics’tir. Web sitenizin nasıl performans gösterdiğini kontrol etmek istiyorsanız, bu eklenti sizin için en iyi seçenektir. Google Analytics’e giriş yapmak zorunda kalmadan web sitesi istatistiklerinizi doğrudan WordPress kontrol panelinizden kontrol etmenizi sağlar.

Yalnızca birkaç tıklama ile e-Ticaret izlemeyi etkinleştirebilirsiniz.

7. E-posta Pazarlama için Sürekli İletişim

Sürekli İletişim

Hepimiz e-posta pazarlamanın her türlü işletme için ne kadar etkili olduğunu biliyoruz. Müşterilerinizle bağlantı kurmanıza, bir e-posta listesi oluşturmanıza ve daha fazla satış ve gelir elde etmenize yardımcı olabilir. Sürekli İletişim ile tüm bunları çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Tüm ekran boyutlarında harika görünen güzel şablonlarla birlikte gelir. Sürükle ve bırak özelliğini kullanarak şablonlarınızı özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, en sevdiğiniz web uygulamalarıyla entegre etmenizi sağlar, böylece şunları yapabilirsiniz:

 • e-posta listenizi hızla büyütün
 • Sürekli Kişi hesabınızla diğer çevrimiçi uygulamalar arasında kişileri güncelleyin
 • web sitenizi ve pazarlama kanallarınızı daha ilgi çekici hale getirin
 • Fiyat: 5 $ / ay

  8. WooCommerce Güvenliği için Sucuri

  Sucuri

  Web sitenizin herhangi bir savunmasız tehditten temiz ve güvenli olmasını sağlamanın en iyi yollarından biri bir güvenlik eklentisi eklemektir. Önerdiğimiz en iyi güvenlik eklentisi Sucuri.

  Sucuri, web sitenizi 24 * 7 temiz ve güvenli tutar. Saldırıları düzeltmenize ve e-ticaret mağazanızı gelecekte yapacağınız saldırılara karşı korumanıza yardımcı olur.

  Fiyat: 199.99 $ / yıl – 499.99 $ / yıl

  Bir e-Ticaret Sitesinin Daha İyi Kullanıcı Deneyimi için Maliyeti Nedir?

  Mevcut tüm araçlarla, bir e-Ticaret mağazası oluşturmak sıkıcı bir iş değildir. Sınırlı bir bütçeyle başlarken tek yapmanız gereken Bluehost’tan ayda 3,95 $ gibi düşük bir WooCommerce hosting almaktır.

  Bu barındırma planıyla, güvenilir bir web barındırma, ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL ve daha fazlası dahil olmak üzere WooCommerce sitenizi çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi elde edersiniz.

  Ancak işletmeniz büyüdükçe, sitenize daha fazla eklenti yükleyerek daha fazla özellik eklemek isteyebilirsiniz. Dolayısıyla, eklenti ve uzantı sayısına bağlı olarak e-ticaret mağazanızın maliyeti değişecektir.

  Daha fazla ayrıntı için, çevrimiçi bir mağaza kurma konusunda adım adım açıklamalı bir kılavuz.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map