Bir Web Sitesi Oluşturmak GERÇEKTEN Ne Kadar Maliyet? (Uzman Cevabı)

Bir web sitesi oluşturmanın maliyeti nedir?


Bir web sitesi oluşturma konusunda insanların sorduğu ilk sorulardan biri şudur: Bir web sitesi oluşturmanın GERÇEKTEN maliyeti nedir? Gerçek şu ki, bir web sitesi oluşturma maliyeti tamamen kişisel bütçenize ve hedeflerinize bağlıdır. Ancak, bu makalede, çoğu kişi için bir web sitesi oluşturmanın gerçekte ne kadara mal olacağını göstereceğiz.

Bir öğreticinin peşindeyseniz, nasıl web sitesi oluşturacağınıza bakın (adım adım)

Web Sitesi Oluşturmak için Hangi Araçlara İhtiyacınız Var??

Bir web sitesi oluşturmak için mutlaka profesyonel bir geliştirici tutmanız gerekmez. Teknoloji konusunda bilgili olmasanız bile, web’de bulunan farklı araçlar sayesinde bütçenize uygun her tür web sitesi oluşturabilirsiniz.

Bununla birlikte, bir web sitesi oluşturmak için hangi araçlara ihtiyacınız olduğuna dair bir ipucunuz yoksa, asla ihtiyaç duymayacağınız şeylerle ilgili bütçenizi aşma ihtimaliniz var..

Ne tür bir web sitesi oluşturmak istediğinize bakılmaksızın, sitenizi oluşturmak için hangi araçlara ihtiyacınız olacağını bilmek önemlidir.

 • Alan adı (ör. Google.com, IsItWP.com)
 • Web sitesi oluşturucu (ör. WordPress, Wix, Weebly)
 • Web barındırma (web sitesi oluşturucunuza bağlı olarak)

Alan adı

Alan adınız, web sitenizin Google.com veya IsItWP.com gibi İnternet’teki adresidir. Web sitenize erişmek için müşterileriniz tarayıcılarına yazıyorlar.

Bir alan adı kaydettiğinizde, bu adı bir yıl boyunca web siteniz için kullanma hakkına sahip olursunuz. Sitenizin adını korumak istediğiniz sürece alan adınızı aynı alan adı kayıt kuruluşundan yenilemeniz gerekir. Ve bir alan adına ilginizi kaybederseniz, başka birinin onu satın alabilmesi için süresinin dolmasına izin verebilirsiniz..

Web sitesi adı oluşturma aracına (ücretsiz) ve en iyi blog adı oluşturma araçlarına göz atın.

Web Sitesi Oluşturucu

İster yeni başlayan bir kişi olun, ister deneyimli bir geliştirici olun, bir web sitesi oluşturmak için bir web sitesi oluşturucu kullanmanız gerekir. Yetenek kümenizden bağımsız olarak, bir web sitesi oluşturucu, istediğiniz gibi çarpıcı bir web sitesi oluşturmayı kolaylaştırır. Ayrıca, SEO etiketleri, eklentiler vb.Gibi temel özellikleri kolayca eklemenizi sağlar..

wordpress

Bir web sitesi oluştururken, her zaman web sitesi oluşturucunuz olarak kendi kendine barındırılan WordPress’i seçmenizi öneririz. WordPress, tüm web sitesi sahiplerinin neredeyse% 30’unun tercih ettiği platformdur. Web sitenizi istediğiniz şekilde oluşturmak ve geliştirmek için sonsuz olanaklar sunar. Ayrıca web siteniz üzerinde tam kontrol sağlar.

Daha fazla ayrıntı için neden WordPress kullanıldığına dair bu makaleye göz atmalısınız..

Daha fazla ayrıntı için yeni başlayanlar için en iyi web sitesi oluşturucularını okuyabilirsiniz.

WordPress ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. WordPress’i yüklemek ve üzerinde bir web sitesi oluşturmaya başlamak için bir alan adı ve web barındırma satın almanız gerekir.

Ağ sağlayıcısı

Web hosting web sitenizin ev gibidir. Burası web sitenizin içeriğini ve dosyalarını depoladığınız yerdir.

Bir ziyaretçi web adresinizi (alan adı) yazarak web sitenize erişmeye çalıştığında, web barındırma sunucunuzda depolanan web sitesi dosyalarına yönlendirilir.

Çoğu zaman, terim ağ sağlayıcısı web sitenizi barındırmak için bilgisayarlarını / sunucularını kiralayan ve web sitenizin 24 saat çevrimiçi olarak kullanılabilir olmasını sağlamak için internet bağlantısı sağlayan şirket anlamına gelir.

Paylaşımlı barındırma, VPS barındırma, ucuz barındırma, WordPress barındırma, blog barındırma, adanmış barındırma vb.Gibi en iyi web barındırma hizmetlerinin bir çok türü vardır. çünkü her ikisi de uygun fiyatlı olma ve ihtiyaçlar açısından çoğu web sitesi sahibi için ideal seçimlerdir..

Web barındırma hizmetleri farklı türleri hakkında daha fazla okuyabilirsiniz.

Özellikle bir WordPress sitesi oluşturmak istiyorsanız, bir WordPress barındırma hizmeti seçmenizi öneririz. Çoğu durumda, hem paylaşılan hem de WordPress barındırma hemen hemen aynı maliyete sahiptir. Tek büyük fark, WordPress hosting’in hosting hesabınıza WordPress ile önceden yüklenmiş olmasıdır. Bu, büyük kolaylık sağlar, böylece WordPress’i web barındırma hesabınıza manuel olarak yüklemenize gerek kalmaz.

Web sitelerini birkaç farklı bütçe kategorisine ayıralım:

 • Minimum bütçeyle küçük bir web sitesi oluşturun
 • Daha fazla özelliğe sahip gelişmiş bir web sitesi oluşturun
 • Çevrimiçi mağaza oluşturma
 • Özel olarak oluşturulmuş bir web sitesi oluşturun

Web hosting (VPS vs adanmış vs) ve WordPress hosting (paylaşılan vs yönetilen) hakkında okuma şansınızı kaçırmayın.

Tipik bir web sitesi oluşturmanın size maliyeti nedir?

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, bir web sitesi oluşturmak 100 ila 500 dolar arasında herhangi bir yere mal olabilir. Zengin özelliklere sahip, özel olarak oluşturulmuş bir web sitesine ihtiyacınız varsa, 30.000 ABD Doları veya daha yüksek olabilir.

Küçük bir web sitesi oluşturmak için alan adı ve web barındırma için bir bütçeniz olması gerekir. Bir alan adı genellikle yılda yaklaşık 14,99 ABD dolarıdır ve web ayda yaklaşık 7,99 ABD doları tutarındadır. Toplamda, bir siteyi başlatmak yıllık 110.87 $ ‘a kadar düşük bir maliyete mal olacaktır..

Özellikle yeni başlıyorsanız, alan adı ve barındırma hizmetlerinin toplam maliyeti sizin için oldukça pahalı olabilir.

Bu nedenle, kullanıcılarımıza ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL ve web barındırmada% 60’ın üzerinde indirim sunmak için Bluehost ile bir anlaşma yaptık..

bluehost web barındırma

Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın »

Bluehost dünyanın en büyük hosting şirketlerinden biridir. 2005’ten beri WordPress topluluğuna katılıyorlar ve WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir barındırma sağlayıcısılar. Daha fazla ayrıntı için bu Bluehost incelemesine de göz atmalısınız. Bluehost’da yıllık olarak ödeme yapabilir ve tasarruf edebilirsiniz.

Maliyetten tasarruf etmek için ücretsiz bir WordPress teması ve WordPress deposundan eklentiler seçebilirsiniz.

WordPress.org’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz birkaç temel eklenti şunlardır:

Maliyetlerinizi Hedeflerinize Göre Tahmin Etme

Şimdi, giriş düzeyinde bir web sitesi oluşturmanın maliyetini gördük. Büyüdükçe, profesyonel bir WordPress teması satın alabilir ve premium eklentilerle gelişmiş işlevler ekleyebilirsiniz..

Sitenize rastgele eklentiler eklemeden önce, hedeflerinizi anlamak için kendinize birkaç soru sormak önemlidir. Bu, WordPress web sitenizi kurarken fazla harcamadan kaçınmanıza yardımcı olur.

1. Web siteniz için gerçekçi bütçe nedir??

Ödeyemeyeceğiniz bir web sitesi oluşturmak bir felaket olacaktır. Premium temalara veya eklentilere harcama yapmadan önce bütçenizi iki kez kontrol edin. Başlarken maliyetleri daima mümkün olduğunca düşük tutmanızı öneririz.

2. özel yapılmış bir web sitesine ihtiyacınız var?

Önceden oluşturulmuş bir WordPress teması yüklemek, yeni bir web sitesi oluşturmanın en kolay yoludur. Ayrıca maliyetlerden tasarruf etmenize yardımcı olur, bu nedenle bir WordPress geliştiricisi tutmanız gerekmez.

Ancak, web sitenize benzersiz bir görünüm ve his vermek istiyorsanız, kendiniz veya bir geliştirici işe alarak özel bir WordPress teması oluşturmanız gerekir. WordPress geliştiricileri tarafından alınan ücretler saatte 20 ila 100 dolar arasında değişiyor.

3. Hangi özelliklere ihtiyacınız olacak?

Başlarken, diğer harika web sitelerinde gördüğünüz tüm çan ve ıslıklara ihtiyacınız olmayacak. Küçük başlasanız bile, ihtiyacınız olan özelliklerin listesini yazmak önemlidir. Bu, tüm geliştirme sürecini kolaylaştırmanıza ve yüksek öncelikli özelliklere odaklanmanıza yardımcı olur. Ayrıca büyüdükçe maliyeti en aza indirmenize yardımcı olur.

Gelişmiş Bir Web Sitesi Oluşturmanın Maliyeti

Ücretsiz bir tema ve eklentiler yüklemek, size minimum bir bütçeyle bir WordPress web sitesi oluşturmaya başlamanıza yardımcı olur. Büyüdükçe ve ihtiyaçlarınız geliştikçe, web sitenizi daha fazla ek özellik ile geliştirmek isteyebilirsiniz.

Daha fazla özellik eklemek, web sitenizin maliyetinin artmaya başlayacağı anlamına gelir.

Büyümeyi bekliyorsanız, SiteGround’un GoGeek planı gibi daha güçlü bir barındırma hizmetine geçmek mantıklıdır. Tabii ki, Bluehost’tan biraz daha pahalı. Bununla birlikte, aşamalandırma, daha hızlı performans ve ayda 100.000 ziyaretçiyi işleme yeteneği gibi birçok premium özellik ile birlikte gelir. Bu web barındırma şirketi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Site Alanı İncelememizin tamamını okuyun.

Barındırma işleminizin ilk yılında% 60 indirim elde etmek için SiteGround kuponumuzu kullanabilirsiniz.

Ayrıca, web sitenize profesyonel bir görünüm vermek için siteniz için premium bir WordPress teması bulmak isteyebilirsiniz. En iyi şey, genellikle ekstra özellikler ve öncelik desteği ile premium temaların olmasıdır. Sitenize yükleyebileceğiniz bazı harika premium WordPress temaları için uzman en iyi WordPress temalarımıza bakın.

Büyüyen web siteniz için önerdiğimiz bazı önemli premium WordPress eklentileri:

Essentials

 • WPForms – Sürükle ve bırak form oluşturucu ekler. WPForms incelememize göz atın.
 • MonsterInsights – Google Analytics’i yüklemenizi sağlar. MonsterInsights incelememize göz atın.

Görünüm

 • Beaver Builder – WordPress’i sürükle ve bırak sayfa oluşturucusuna dönüştürür.
 • Envira Gallery – En iyi WordPress duyarlı galeri eklentisi. Envira Galeri incelememize göz atın.

Pazarlama

 • Sürekli İletişim – Büyüyen işletmelere önerdiğimiz e-posta pazarlama hizmeti.
 • OptinMonster – Web sitenizi potansiyel müşteri oluşturma makinesine dönüştürür. OptinMonster incelememize göz atın.

Güvenlik

 • UpdraftPlus – En iyi WordPress yedekleme eklentisi. UpdraftPlus incelememizi okuyun.
 • Sucuri Güvenlik Duvarı – En iyi WordPress güvenlik eklentisi. Sucuri incelememizi okuyun.

Ekleyebileceğiniz daha birçok WordPress eklentisi ve hizmeti var. Eklediğiniz her ücretli hizmet veya eklenti, WordPress sitenizin maliyetini artıracaktır.

Seçtiğiniz premium ürünlere bağlı olarak, web sitenizin kurulum maliyeti yılda 500 ila 1000 dolar arasında olabilir..

Çevrimiçi Mağaza İnşa Etme Maliyeti

E-Ticaret endüstrisi patlıyor ve araştırmalar, geleneksel perakendecilere göre 3 kat daha hızlı büyüdüğünü gösteriyor. Ayağınızı e-Ticaret işine adım atmak istiyorsanız, bir çevrimiçi mağaza açmanın tam zamanı.

Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak, işletmenizi 7/24 dünya çapında genişletmenize yardımcı olur. En iyisi, çevrimdışı işletmelere kıyasla, banka hesabınızı bozmadan çevrimiçi bir mağaza açmak kolaydır.

Elbette, çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için hem alan adına hem de barındırma hizmetine ihtiyacınız olacaktır. Birçok e-ticaret barındırma şirketi olsa da, işe başlarken Bluehost WooCommerce planını kullanmanızı öneririz. WooCommerce, WordPress için en popüler ve kapsamlı e-ticaret eklentisidir.

bluehost woocommerce barındırma

Bluehost WooCommerce planı, çevrimiçi mağazanızı WordPress’te çalıştırmak ve çalıştırmak için ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklerle birlikte gelir. Bluehost WooCommerce planının birkaç faydası:

 • WooCommerce önceden yüklenmiş: WooCommerce planı, çevrimiçi bir mağaza açmayı kolaylaştıran WordPress ve WooCommerce ile önceden yüklenmiş olarak gelir.
 • SSL sertifikası: Çevrimiçi mağazanızdaki ödemeleri yapmak için bir SSL sertifikasına ihtiyacınız olabilir. Bluehost WooCommerce planınıza bir SSL sertifikası da dahildir.
 • Özel destek: WordPress uzmanlarından oluşan bir ekip size yardımcı olmak için 7/24 bekliyor.
 • Ücretsiz bir alan adı: Bir yıl boyunca alan adı kayıt ücretinden feragat edebilirsiniz.

WooCommerce tarafından desteklenen bir giriş seviyesi e-ticaret web sitesi oluşturmak istiyorsanız, yıllık 190 dolara mal olacak. Çevrimiçi mağazanız için premium eklentiler ve premium bir tema yüklemek isterseniz fiyat daha yüksek olabilir.

Bir alternatif arıyorsanız, bu en iyi WooCommerce barındırma sağlayıcılarına göz atın.

Web Sitesi Oluşturma – Fazla Ödemeyi Önleme

Küçük başlangıç, fazla ödemeyi önlemenin ve harcamaları azaltmanın en iyi yoludur. Maliyetten tasarruf etmek için, web sitenizi geliştirmek için her zaman ücretsiz WordPress temasını ve eklenti dizinlerini keşfedebilirsiniz..

Ziyaretçileri çekmeye başladığınızda, premium bir tema ve premium eklentiler eklemeyi düşünebilirsiniz. Bütçeniz dahilinde kalmak için her zaman satın alımlarınızda büyük indirimler elde etmek için WordPress fırsatlarını ve kuponlarını takip edin.

Büyüyen bir web sitesinin, giriş düzeyi bir web sitesinden daha güçlü bir barındırma yapılandırmasına da ihtiyacı olacaktır. WordPress sunucunuzu düzenli olarak optimize etmeniz de gerekebilir. Sitenizi WordPress’in güvenlik yapılandırması için benzersiz bir şekilde optimize edilmiş bir sunucuda çalıştırmak için sitenizi yönetilen WordPress barındırmada barındırmayı düşünün.

Bu makalenin bir web sitesi oluşturmanın maliyeti ne kadar olduğunu anlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Ayrıca kontrol edin: Web siteniz için bir blog oluşturmaya karar verirseniz, En İyi Blog Oluşturma Platformlarına göz atın

Rehberliğe ihtiyacınız varsa, birkaç adım adım eğiticimiz de vardır:

 • Adım adım WordPress web sitesi nasıl yapılır
 • Çevrimiçi mağaza nasıl oluşturulur, adım adım
 • Blog nasıl adım adım başlar?
 • Çevrimiçi pazar nasıl kurulur
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map