Divi vs. Avada: Sizin İçin Hangi Tema EN İYİ? (Karşılaştırıldığında)

divi vs avada


Web siteniz için en iyi WordPress temasını mı arıyorsunuz? Bunu okuyorsanız, muhtemelen işin büyük kısmını zaten yapmışsınızdır. Aramanızı 2 seçeneğe daralttınız: Divi veya Avada. Ama hangisi gerçekten en iyisi?

Dışa doğru, bu 2 popüler tema özellikler ve esneklik açısından benzer görünebilir. Bu yüzden, bu derinlemesine karşılaştırma için, derinlere ineceğiz! Hangi temanın savaşı kazanacağını belirlemek için her bir temanın kullanım kolaylığını, özelliklerini, mevcut belgelerini ve fiyatlandırmasını inceleyeceğiz: Divi ve Avada.

Haydi sallayalım!

Genel Bakış: Divi ve Avada

Divi

Divi

Divi süper esnek, güçlü bir WordPress temasıdır. Son derece popüler bir WordPress temaları pazarı olan Elegant Themes tarafından inşa edildi. Zarif Temalar tarafından oluşturulan tüm temalar da dahil olmak üzere çok sayıda WordPress temasının ana teması olarak kullanabilirsiniz. Divi, Elegant Themes’in kulüp üyeliği ile birlikte satılmaktadır.

Bu tema, birçok popüler WordPress temasıyla harika çalışan gelişmiş sürükle ve bırak Divi Builder ile bilinir. Divi Builder, tek bir kod satırı yazmadan anında sayfa oluşturmanıza yardımcı olur. Sayfalarınızı tasarlamak için farenizi kullanarak oluşturucudaki öğeleri kolayca hareket ettirebilirsiniz.

Divi’nin kullanımı kolaydır ve bir blog veya web sitesi kurmak isteyen yeni başlayanlar arasında son derece popülerdir.

Avada

Avada

Avada, birkaç yıldır sürekli olarak en çok satan WordPress teması olmuştur. Her tür web sitesi, blog, açılış sayfası veya çevrimiçi mağaza oluşturmak için kullanılabilir. Web sitenizi kalabalığın arasından sıyrmak için kullanabileceğiniz tonlarca yararlı WordPress eklentisi ile birlikte gelir.

WordPress içinde kurulumu kolaydır. Avada ile sayfa tasarlamak için popüler sayfa oluşturucu eklentilerini kullanabilirsiniz. Ayrıca özelleştirebileceğiniz birden fazla önceden oluşturulmuş tasarımla birlikte gelir, böylece istediğiniz web sitesini tamamen sıfırdan tasarlamak zorunda kalmadan sahip olabilirsiniz. Sınırsız renk ve stille doludur.

Avada binlerce kullanıcı tarafından güveniliyor ve birçok pazardan en çok satılan tema.

Özellikler: Divi vs. Avada

Divi

Varolan en popüler WordPress temalarından biri olarak, Divi’nin tonlarca şaşırtıcı özelliğe sahip olması şaşırtıcı değil. Her şey, tema sayfanızdaki öğeleri taşımak için güçlü bir sürükle ve bırak oluşturucu olan özel Divi Builder ile başlar. Divi Builder kendi sayfalarınızı tasarlamanızı kolaylaştırır. Sürükle ve bırak yöntemiyle modül eklemek için sütunlar ve satırlar çizebilirsiniz.

Divi oluşturucu

Diğer önemli özellikler arasında Divi temasıyla birlikte gelen çoklu hazır Divi düzenleri ve tasarımları yer alır. Bu düzenler anında web sitenize profesyonel bir görünüm verir. Divi teması, akla gelebilecek neredeyse her tür web sitesi için bir düzene sahiptir. Bir düzen seçebilir ve markanız için kişiselleştirmek üzere birkaç ayar yapabilirsiniz. Önceden oluşturulmuş bu düzenler size çok zaman kazandıracaktır, çünkü temayı sıfırdan manuel olarak düzenlemek zorunda kalmayacaksınız.

Ayrıca, bu son derece özelleştirilebilir Divi alt temalarına da göz atın.

Ayrıca, Divi temasında birden fazla içerik türü ve modülü vardır. Bu içerik modülleri, web sitenize farklı türde içerik ve medya eklemenize olanak tanır. Bu modülleri herhangi bir bölüm içinde ayarlamak için Divi Builder’ı kullanabilirsiniz. Canlı WordPress özelleştirici ile, yayınlamadan önce nihai sonuçları önizleyebilirsiniz.

Divi temasının güçlü, pratik entegrasyonları vardır. Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için WooCommerce ile mükemmel çalışır. Temadaki diğer modüller gibi, e-Ticaret mağazanızı tasarlamak için Divi Builder’ı kullanabilirsiniz. Divi, çok dilli bir web sitesi oluşturmak için WPML ve birden çok RTL dilini destekler.

Avada

Avada çok çeşitli kullanışlı özelliklere sahiptir. Gerçekten çok amaçlı bir WordPress temasıdır ve herhangi bir web sitesi oluşturmak için kullanılabilir. Onlar sınırsız tasarımlar ve şablonlar dahil hiçbir zaman belirli iş niş için yiyecek ve içecek bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olur. Tüm bu tasarımlar tamamen özelleştirilebilir, böylece renkleri ve stilleri hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Basit tema seçenekleri panelini kullanarak şablonları düzenleyebilirsiniz.

Avada tasarımları ve düzenleri

Avada teması için özel olarak tasarlanmış bir Fusion Core eklentisi ile birlikte gelir. Eklenti, daha kolay özelleştirme için Fusion sayfa oluşturucuyu ekler. Avada temasının diğer tüm özellikleriyle açılış sayfalarınızı oluşturmak için sayfa oluşturucuyu kullanabilirsiniz. Sayfa oluşturucuya ek olarak, bir resim kaydırıcısı, mega menü ve bir kısa kod oluşturucu da alırsınız.

Entegrasyon söz konusu olduğunda, Avada teması, web sitenizi bir e-Ticaret mağazasına dönüştürmek için WooCommerce WordPress eklentisiyle kusursuz bir şekilde birleştirilebilir. Avada temasının diğer özelliklerini göz alıcı ve şık hale getirmek için çevrimiçi mağazanızla hizalayabilirsiniz. Avada ayrıca web sitenizde bir forum başlatmak için bbPress forumlarını destekler. Diğer entegrasyonlar arasında gezinme menülerinize, sosyal medya menülerinize vb. Güzel simgeler eklemek için Font Awesome simgeleri bulunur..

Avada, Devrim Kaydırıcısı, Katman Kaydırıcısı, Elastik Kaydırıcı ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli WordPress eklentileriyle birlikte gelir. Tema oldukça duyarlı ve tüm ekran boyutlarında ve cihazlarda harika çalışıyor.

Kullanım kolaylığı: Divi vs. Avada

Divi

Divi’nin kurulumu kolaydır ve kurulum sürecinden nihayetinde sitenizi başlatmaya kadar başlangıç ​​dostudur. Atlama noktası olarak kullanmak için profesyonel tasarımlara ve düzenlere sahiptir. Sadece kendi içeriğinizi eklemeniz gerekiyor ve web siteniz yayına hazır olacak.

Divi temasının özellikleri, mutlak yeni başlayanların bile profesyonel görünümlü bir web sitesi tasarlamasını gerçekten kolaylaştırıyor. Basit özelleştirme seçenekleriyle, sitenize herhangi bir modül ekleyebilir veya sitenizden herhangi bir modülü kaldırabilirsiniz. Web sitenizin özelliklerini yönetmek için anlaşılması kolay bir kontrol paneline sahiptir.

Avada

Avada o kadar çok özelliğe sahip ki, çoğu temayı kullanmak için profesyonel gelişim becerilerine ihtiyacınız var. Bununla birlikte, çok az veya hiç kodlama bilgisi olmayan bir kullanıcı bile Avada’yı yükleyebilecek ve avantajlarından yararlanabilecek şekilde tasarlanmıştır..

Avada özellikleri

Demo web sitelerine benzemesini sağlamak için içeriğinizi tema içine eklemeniz gerekir. Avada, açılış sayfaları, resim kaydırıcıları, portföyler, slayt gösterileri vb. Oluşturmak için esnektir. Fusion sayfa oluşturucu, sitenizin tasarımı ve düzeni üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Ayrıca, basit sürükle ve bırak işlevini kullanarak kendi web sitesi tasarımınızı oluşturmanıza olanak tanır.

Avada, başlarken çok yardımcı olan bir demo yükleyicisine sahiptir. Seçilen demoya benzer bir web sitesi görüntüleyecek ve kendi içeriğinizi eklemek için kukla içeriği hızla değiştirebilirsiniz..

Destek ve Dokümantasyon: Divi vs. Avada

Divi

Divi teması, size kapsamlı belgelerine, destek forumlarına ve müşteri destek ekibine tam erişim sağlayan Elegant Themes ‘kulüp üyeliği ile birlikte gelir.

Elegant Themes, tema sorularınıza yardımcı olacak iyi eğitimli bir profesyonel kadrosuna sahiptir. Üyeliğiniz size bir yıl boyunca destek erişimi sağlar, bundan sonra ek desteğe ihtiyacınız varsa aboneliğinizi yenileyebilirsiniz.

Bu destek lisansı ayrıca Divi’yi istediğiniz kadar siteye yüklemenizi sağlar. İstemci siteleri oluşturmak için bile kullanabilirsiniz. Lisansınız ayrıca ücretsiz tema güncellemelerine izin verir.

Avada

Avada teması, web sitelerinde destek ekibi hakkında ve iyi bir sebeple övünür. Ekipleri, temayı oluşturan gerçek kişilerden gerçek destek sağlıyor.

Avada çok iyi belgelenmiştir. Temanın her özelliği ayrıntılı olarak açıklanmıştır ve temanın belgelerinde adım adım talimatlar bulunmaktadır. Avada ile birlikte gelen ek eklentiler için de belgeler mevcuttur.

Fiyatlandırma: Divi vs. Avada

Divi

Divi temasını almak için Zarif Temalar üyeliğine kaydolmanız gerekir. İki planı vardır: Yıllık Erişim ve Yaşam Boyu Erişim.

Divi fiyatlandırması

Yıllık erişim planı Divi de dahil olmak üzere Elegant Temalar’daki tüm temaları ve eklentileri içerir. Sınırsız web sitesi kullanımı ve yıllık 89 $ / yıl yenileme oranına sahiptir. Bu plan, zarif temalar arkasındaki profesyonel ekibin tema güncellemelerini ve premium müşteri desteğini içerir.

Ancak, ömür boyu erişim planı 249 $ ‘dır. Yıllık erişim planında yer alan her şeyi tek seferlik bir ücretle sunar. Ödeme yapıldıktan sonra, şirketin ömrü boyunca Elegant Temalarından temalara ve eklentilere erişebilirsiniz. Bu plan aynı zamanda ömür boyu tema güncellemelerini ve profesyonel müşteri desteğini de içerir.

Üyeliğinizi iptal etme veya istediğiniz zaman herhangi bir plana yükseltme / düşürme esnekliğine sahipsiniz.

Avada

Avada temasının yıllık 60 dolara mal olan düzenli bir lisansı vardır. 6 aylık müşteri desteği, tema güncellemeleri ve Avada’nın tüm özelliklerini içerir. Normal lisansla ek 18 ABD doları ödeyerek müşteri desteğini 1 yıla kadar uzatabilirsiniz..

Avada’lara benzer özelliklere sahip diğer WordPress temalarına kıyasla fiyatlandırma çok makul.

Kararımız: Divi ve Avada – Hangi Temayı Seçmelisiniz?

Şüphesiz, Divi piyasadaki en popüler WordPress temalarından biridir. Sürükle ve bırak oluşturucusuyla istediğiniz şekilde bir web sitesi oluşturabilirsiniz. İster mutlak bir acemi olun, ister deneyimli bir geliştirici olun, Divi ihtiyaçlarınız için en iyi seçim olacaktır.

Bir acemi bir profesyonel işe almadan kolayca bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Bir geliştirici, tam web sitesi paketleri sayesinde müşterileri için kolayca yüzlerce web sitesi oluşturabilir. Bu Divi tema incelemesine göz atın.

Tonlarca yararlı eklenti ve yerleşik özelliklerle birlikte gelen hepsi bir arada bir temanın peşindeyseniz, Avada satın almayı düşünebilirsiniz. En büyük yararı, tek bir siteyle sınırlı olmamanızdır; Avada’yı istediğiniz kadar web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Avada, dünyanın en güçlü ve güvenilir WordPress teması olarak kabul edilen özelliklerden bekleyebileceğiniz tüm özelliklere sahiptir.

Divi ile Avada’yı karşılaştıran bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz ve şimdi hangisinin web siteniz için en iyi tema olduğu hakkında daha iyi bir fikriniz var. Bu makaleyi beğendiyseniz, en iyi ÜCRETSİZ WordPress blog temalarındaki yayınımızı da beğenebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map