En İyi 10 Alan Adı Aracısı 2020 (Karşılaştırma)


Alan adlarının adil bir fiyata nasıl satın alınacağını ve satılacağını merak ediyorum?

Alan adlarınızı satın almanın veya satmanın iki popüler yolu vardır.

 1. Açık artırma siteleri: Bir açık artırma sitesi, satılık sahipleri tarafından listelenen alan adlarını bulmak için harika bir yerdir. Alıcılar, istedikleri alanlar için teklif verebilir ve teklifin bitmesini bekleyebilir. Tüm açık artırma siteleri gibi, satış da en yüksek teklif verene gider. Bu platformu bir alan adı satın almak veya alan adınızı satılık olarak listelemek için kullanabilirsiniz.
 2. Gerçek aracı firma: Alan adı aracıları, bir alan adının satıcısına ulaşan ve sizin adınıza adil bir fiyat üzerinde pazarlık yapan aracılardır. Eğer başarılı bir şekilde bir anlaşmaya varırlarsa ve brokerler satıştan komisyon alırlar.

Alan adlarının satışı ve satın alınması söz konusu olduğunda her iki seçenek de eşit derecede iyidir. Deneyimli bir satıcıysanız, açık artırma siteleri sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.

Ancak, alan adı satın almak ve satmak konusunda yeniyseniz, birkaç nedenden dolayı aracı kurumları tercih edebilirsiniz. Ama birkaç dakika içinde daha fazlası.

Bu yazıda, size piyasadaki en popüler açık artırma sitelerinden bazılarını ve gerçek aracılık firmalarının şirketiniz için istediğiniz alanı edinmenize nasıl yardımcı olabileceğini anlatacağız..

İlk olarak, yeni başlıyorsanız neden broker firmalarının neden en iyi bahis olabileceğini konuşalım.

Alan Adı Broker Firması Seçme

Etki alanı adlarını satın almak veya satmak için bir aracı kullanmanın birçok faydası olabilir. İster alıcı ister satıcı olun, bu herkes için bir kazan-kazan durumudur. Broker kullanmanın avantajlarından bazıları.

 • Asla müzakereler için endişelenmenize gerek kalmayacak. Uzman müzakere becerileri ile her şeyle ilgilenecekler.
 • Bir satıcıysanız, aracıların potansiyel alıcıları tanıma olasılığı daha yüksektir ve neler bekleyebileceğiniz konusunda net bir anlayışa sahiptir..
 • Saygın alan adı aracılarının çoğu, kaliteli alan adı sahipleriyle iyi ilişkilere sahip olacaktır. Böylece bir alıcı olarak, herhangi bir soğuk arama yapmadan sağlam bir posta listesine anında erişebilirsiniz.
 • Müşteri olarak anonimliğinizi korumanıza yardımcı olabilirler.
 • Sizin için alan adı aktarımları ve evraklarla ilgilenecekler.

Ve bu avantajlardan sadece birkaçı. Sonuç olarak, tüm ağır yükleri sizin için yapacaklar, böylece işinizin temel yönlerine odaklanabilirsiniz.

Şimdi, aralarından seçim yapabileceğiniz açık artırma sitelerinin ve alan adı aracılık firmalarının bazılarına bakalım.

Alan Adı Komisyonculuğu Siteleri

1. Domain.com

Domain.com

Domain.com, alan adları ile ilgilenen herkes için harika bir platformdur. Burada alan adlarınızı kolayca arayabilir, yeni alan adı uzantıları bulabilir, alan adınızı koruyabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ayrıca ücretsiz sunuyor SSL’yi Şifreleyelim, alan adınızı yetkisiz aktarmalardan kilitleyerek korur. Hatta alan adınız altındaki e-posta adreslerini gerekirse başka bir geçerli e-posta adresine otomatik olarak yönlendirir.

2. GoDaddy Aracılığı

Godaddy Aracılığı

GoDaddy Brokerage, başka birinin adı altında zaten listelenmişse, favori alan adınızı almak için harika bir seçenektir.

GoDaddy’deki etki alanı aracısı hizmeti, geçerli etki alanı adı tescil ettireniyle iletişim kurmak ve satın alımını görüşmeye çalışmak için elinden geleni yapacaktır. Temsilciler sizin için anlaşmayı tamamlamak için en fazla 30 gün alır.

3. Uniregistry Pazarı

Uniregistry, alan adı brokerleri

Uniregistry Market, alan adlarınızı satın alabileceğiniz, satabileceğiniz ve park edebileceğiniz profesyoneller için bir perakende alan adı kayıt kuruluşu ve hizmet sağlayıcısıdır. Programa katılmanız için herhangi bir ek ücret alınmaz. Hemen kayıt olabilir ve hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca PayPal, Wire ve diğerleri gibi çeşitli ödeme seçeneklerini de destekler. Uniregistry ile bir alan adı satın almak tamamen kolaydır. İstediğiniz alan adının mevcut sahibiyle bir anlaşma bile yapabilirsiniz. Fiyat konusunda anlaştıktan sonra, güvenli satışı ve ardından yeni alan adınızı transfer ederek ilerleyebilirsiniz..

4. Namecheap

NameCheap, etki alanı aracıları

Namecheap, işletmeniz için alan adı satıp satın almanızı sağlayan başka bir kaliteli alan adı aracısıdır. Namecheap, alan adı kaydı ve yenilemeleri için de makul bir fiyat sunuyor.

Ayrıca, alan adı satın alan müşterilerin, sabit bir fiyata satılık alan adlarını listelemelerine olanak tanır. Bunun için herhangi bir ek ücret alınmaz. Listelenen alan adınız satıldıysa, Namecheap’e komisyon olarak fiyatın% 10’unu ödemek zorunda kalacaksınız. Bu, diğer birçok alan adı brokerinin kullanıcılarından aldığı ücrete kıyasla düşüktür.

5. Sedo

Sedo,

Sedo alan adlarınızı ücretsiz transfer, ücretsiz otopark vb.Gibi birçok ek hizmetle satın almanızı, satmanızı veya park etmenizi sağlayan başka bir popüler alan adı brokeridir. Satılık kayıtlarınızı herhangi bir kayıt ücreti olmadan listeleyebilirsiniz.

Ancak, diğer tüm alan adı aracıları gibi, onlar da yaptığınız her satış için bir komisyon talep edecektir. Sedo’da ödediğiniz komisyon, listenin türüne ve kazandığınız TLD’ye bağlı olacaktır. İdeal olarak, bu% 10 ila% 20 arasında değişebilir.

6. DomainAgents

DomainAgents

Adından da anlaşılacağı gibi Etki Alanı Aracıları alan adları satın alma ve satış konusunda uzmanlaşmıştır. Satıcıların ve alıcıların alan adlarını her iki taraf için de adil bir şekilde satması veya satın alması için güvenilir bir platform sunar.

Doman Agent’larla bir alan adını iki farklı şekilde satın alabilirsiniz: bir teklif yaparak veya doğrudan bir Şimdi satın al adı pazar yerinden. Potansiyel bir alıcı bir satın alma işlemi yapmak istediğinde Alan Adı Aracıları kredisi satın alabilir ve satın almak istedikleri alan adını belirleyebilir. Daha sonra, alıcı adına teklifte bulunmak için alan adının sahibiyle iletişime geçeceklerdir. Ürün sahibi teklif hakkında bilgilendirilecek ve görüşmeler başlayabilir.

7. Alan Adı Holding

Domain Holdings alan adlarını satın almanızı, satmanızı ve değerlendirmenizi kolaylaştırır. Bir alan adı satın almak istiyorsanız, sizin için bir alan adı bulmak üzere bir endüstri uzmanı kiralayabilirsiniz.

Öte yandan, bir alan adı satmak istiyorsanız, iletişim formlarını doldurarak Alan Adı Holdings ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, tüm zamanların en yüksek alan adı satışlarının bir listesini görüntüler. İlham almak için onları kontrol edebilirsiniz.

Alan Adı Müzayede Siteleri

1. GoDaddy Müzayedesi

Domain Müzayedesi, domain brokerları

GoDaddy Müzayede, işletmeniz için alan adları satın almak ve satmak söz konusu olduğunda popüler bir seçimdir. Bu pazara yılda 4.99 $ ‘lık küçük bir kayıt ücreti ödeyerek katılabilirsiniz. Üye olduktan sonra, herhangi bir ek ücret ödemeden bir alan adı teklif edebilir ve satın alabilir veya alan adlarınızı satış için listeleyebilirsiniz.

Alan adınızı satılık olarak listelediğinizde şunları yapabilirsiniz:

 • Şimdi Satın Al fiyatı belirleyin
 • Bir açık artırma düzenleyin ve 1 hafta boyunca herkese açık hale getirin
 • Alıcılardan gelen teklifleri kabul etme veya reddetme veya karşı teklif verme

Alan adınız 5000 doların altında bir fiyat satıyorsa, GoDaddy% 15 ila% 20 komisyon talep edecektir. Ancak, 5001 – 25000 $ daha yüksek bir maliyetle satabiliyorsanız, komisyon 1000 $ artı 5000 $ üzerindeki tutarda% 15 olacaktır..

İyi haber şu ki, onlardan bir alan adı satın alıyorsanız, bu komisyon ücretlerinden herhangi biri için endişelenmenize gerek yoktur..

GoDaddy hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

2. Flippa

flippa, alan adı brokerleri
Flippa küçük ve büyük işletmeler için alan adları, web siteleri ve uygulamalar gibi çeşitli web mülklerini satın almak ve satmak için önde gelen pazar yerlerinden biridir.

Bir alan adı satın alıyorsanız, en iyi sonuçları almak için aramanızı fiyat, yaş ve alan adının uzantısına göre filtreleyebilirsiniz. Alan adları geniş bir fiyat aralığında listelenmektedir. Bu adlar açık artırma veya doğrudan satış için kullanılabilir.

Bazıları size 1 $ gibi düşük bir fiyata mal olabilir.

Etki alanı adlarına teklif vererek, ilgilendiğiniz alanları izleyebilir, açık artırmaları takip edebilir veya açık artırma girebilirsiniz. Teklifiniz kabul edilirse, satın alma işleminizi yapmak için Flippa’nın ödeme yönergelerini takip edebilirsiniz.

Flippa’da satılık alan adlarınızı listelemek kolaydır. Flippa ile bir hesap oluşturduktan hemen sonra alan adınızı satmaya başlayabilirsiniz.

3. eBay

eBay alan adları, alan adı aracıları

EBay gezegendeki en ünlü çevrimiçi açık artırma sitelerinden biridir. Öyleyse, eBay’in alan ad listeleri için alan adlarınızı satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz belirli bir bölümü olması şaşırtıcı değildir. Bir alan adı satın almak için, önce ücretsiz bir hesaba kaydolmanız gerekir. Alan adı satın almak için herhangi bir ek ücret ödemeniz gerekmez.

Bir satıcıysanız, ücretsiz hesabınızla ücretsiz olarak 50 adede kadar giriş yapabilirsiniz. Ancak 50’den fazla alan adı satmak istiyorsanız, bir eBay mağaza planına geçmeniz gerekir. Yıllık yenilemeye ihtiyaç duyan temel plan için sizden ayda 27,95 $ talep edecektir. Bir eBay mağazası aboneliğiniz olsun ya da olmasın, eBay üzerinden sattığınız her alan için% 10 komisyon ödemeniz gerekir.

Bunlar, alan adı satın almak veya satmakla ilgilenip ilgilenmediğinizi kontrol edebileceğiniz alan adı aracılarından ve açık artırma sitelerinden bazılarıdır. Bu arada, ücretsiz olarak bir alan adının nasıl kaydedileceğini de bilmek isteyebilirsiniz.

Bir alan adı satın alıyorsanız, bir sonraki adımınız yeni sitenizi oluşturacaktır. Bunun için, size nasıl web sitesi oluşturacağınızı öğretecek bu yararlı kaynağa göz atın.

Bu makaleyi yararlı bulduğunuzu umuyoruz ve eğer öyleyse, bir arkadaşınızla paylaşmaktan çekinmeyin.

Bu makalede ele almadığımız alan adlarını satın almak veya satmak için yararlı ipuçlarınız var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Düşüncelerinizi duymak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map