G Suite ile Profesyonel İşletme E-postası Oluşturma

işletme e-posta adresini ayarla


G Suite ile profesyonel markalı bir işletme e-postası oluşturmak istiyor musunuz??

Profesyonel bir işletme e-posta adresi oluşturmak, bir web sitesi oluşturduktan sonra yapmanız gereken ilk şeylerden biridir. Profesyonel bir e-posta adresi, işletmenize güvenilirlik duygusu verir ve müşterilerinizin burada kalmak ve işiniz konusunda ciddi olduğunuzu hissetmelerini sağlar.

İşletmeler için Gmail olarak da bilinen G Suite, Google tarafından profesyonel iş e-postaları oluşturmak için kullanılan bir üründür. Eskiden ‘Google Apps for Work’ olarak bilinen G Suite, iş e-postaları oluşturarak web sitenizi markalaştırmak için bir dizi özellik ve seçenek sunar.

Bu makalede, G Suite ile izlemesi kolay 3 adımda profesyonel markalı iş e-postalarının nasıl oluşturulacağını göstereceğiz.

Profesyonel İşletme E-postası Nedir??

Profesyonel bir işletme e-postası, şirketinizin alan adını gmail.com, yahoo.com yerine ‘@’ den sonra veya diğer e-posta hizmeti sağlayıcılarının alan adından görüntüler. Örneğin, [email protected] profesyonel bir e-posta, [email protected] ise genel, profesyonel olmayan bir e-posta.

Profesyonel bir iş e-postası kurmanızın birkaç nedeni aşağıdadır:

1. markanızı temsil eder:

Bir işletme e-postası, e-posta adresinde alan adınızı göstererek markanızı temsil eder.

2. Müşterileriniz arasında Güven Sağlar:

İş e-postaları söz konusu olduğunda insanlar profesyonel e-posta adreslerine güvenme eğilimindedir. Profesyonel e-postalar profesyonel titreşimler sunarken, kişisel e-postalar.

İşinize güvenilirlik ve güven duygusu verir.

3. E-posta Yönetiminin Kolaylığı:

Diğer bir avantajı, ekip üyelerinizin e-posta adreslerini kolayca ayarlayıp yönetebilmenizdir. Bir ekip üyesi istifa ettiğinde, e-posta adreslerini çekip başka bir e-posta adresine iletebilirsiniz.

İşletme E-postalarını Kullanma – Hosting Sağlayıcınız ve G Suite karşılaştırması

Zaten bir web sitesi kurduysanız, barındırma şirketiniz size sınırsız profesyonel e-posta sunmuş olabilir. Evet, barındırma şirketlerinin çoğu iş e-posta hesaplarını içerir, ancak güvenilir değildir.

Web barındırma hesabınızla ücretsiz iş e-postaları bile oluşturabilirsiniz.

Ancak, web barındırma e-posta sunucuları, güvenli ve anlık ileti teslimi, depolama, her zaman teknik destek, spam filtreleri, reklamsız e-postalar, vb.Gibi özel bir e-posta servis sağlayıcısında gerekli özelliklere sahip değildir. e-postalar.

Diğer bir deyişle G Suite, Google’dan veya premium Gmail’den ücretli bir e-posta hizmetidir, bu nedenle güvenilirliğinden kesinlikle şüphe yoktur. Tüm temel Gmail özelliklerini ve ticari amaçla oluşturulan daha fazla Google uygulamasını içerir.

G Suite’i İşletme E-postaları Kullanmanın Avantajları

G Suite’in aşağıdaki noktalarda belirtilen birçok avantajı vardır:

 • Şirketiniz / alan adınızla profesyonel markalı iş e-postaları oluşturun
 • E-postanıza istediğiniz zaman, istediğiniz yerden ve İnternet bağlantısı olmayan herhangi bir cihazdan erişin. İnterneti kullanmadan mesajları okuma ve taslak hazırlama.
 • Bir kez oturum açın ve bir cihazdaki tüm Google uygulamalarını kullanın.
 • Drive, Paylaşılan Takvim, Hangouts Sohbet ve Toplantı, Dokümanlar vb. Gibi ücretsiz ve premium iş uygulamalarını kullanın – ekip içinde dosya ve bilgileri kolayca bağlayın, oluşturun ve paylaşın
 • Şirketteki herkes tarafından kullanılan tüm e-posta hesaplarını yönetin – bir ekip üyesi şirketten ayrıldıktan sonra bile şirket kaynaklarınızı ve özel bilgilerinizi koruyun.
 • İçiniz rahat olsun, çünkü Google güvenliği yönetir -% 99,9 garantili çalışma süresi, otomatik yedeklemeler, spam filtreleri vb..
 • Yeterli depolama kapasitesi – minimum “Temel” planla 30 GB depolama alanı
 • Reklamsız e-posta hizmeti
 • Outlook ve diğer e-posta hizmetleriyle iyi çalışır – Microsoft Outlook için G Suite Sync ve e-postaları içe aktarmak için taşıma araçları
 • Telefon, e-posta veya çevrimiçi olarak 7/24 teknik desteğin keyfini çıkarın

En iyi iş telefonu hizmetleri ve sistemleri ile ilgili makalemize de göz atmak istiyorsunuz.

Tüm bu avantajlar sağlandığında, G Suite profesyonel iş e-postaları oluşturmak için harika bir platformdur. Şimdi, işletmeniz için nasıl profesyonel bir e-posta adresi oluşturacağınızı görelim.

3 Adımda G Suite ile Profesyonel Bir E-posta Başlatma

İlk olarak, kurulum işlemini başlatmak için G Suite’in web sitesini ziyaret edin.

g-süit

Ardından, işlemi başlatmak için Star Başlayın ’düğmesini tıklamanız yeterlidir, ancak önce fiyatlandırma hakkında biraz konuşalım.

G Suite Fiyatlandırma planları hakkında bilgi edinmek için “Fiyatlandırma” menüsünü tıklayabilirsiniz. “Temel”, “İşletme” ve “Kurumsal” adında üç farklı sürümü vardır ve farklı kullanıcı türlerini hedefleyen farklı özellik düzeylerine sahiptir.

gsuite

En ucuz ve en temel plan olan “Temel”, kullanıcı başına aylık 6 ABD dolarıdır. Kullanıcı başına 30 GB depolama alanı sağlar ve bu da ücretsiz bir Gmail hesabının iki katıdır. Dahası, video ve sesli konferans, güvenli ekip mesajları, paylaşılan takvimler ve belgeler, elektronik tablolar ve sunular oluşturma seçenekleri sunar. En önemlisi, 7/24 teknik destek, güvenlik ve idari kontroller elde edersiniz.

Fiyatlandırma planları hakkında daha fazla bilgi için lütfen G Suite’in web sitesini ziyaret edin.

Şimdi, fiyatlandırma seçeneklerini inceledikten sonra “Başlayın” düğmesini tıklayabilirsiniz ve ilk adım başlar.

G Suite’in kurulum işleminin üç ana adımı vardır. Bunlara aşağıda tek tek bakalım.

1. Adım: Profesyonel E-posta Hesabı Oluşturun

Öncelikle, bir işletme hesabı oluşturmanız gerekir. Bu hesap, ekibinizin tamamı için profesyonel e-posta hesapları oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır.

G Suite, hizmeti test etmek için 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar. Zor kazanılan dolarlarınızı harcamadan önce platforma aşina olmak ve özelliklerini test etmek için 14 gününüz var.

Başlamak

‘Başlayın’ düğmesini tıkladıktan sonra görünen ilk sayfa budur. Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın.

oturum yukarı-g-paketi

İşletme adınızı girin, çalışan sayısını ve bulunduğunuz ülkeyi seçin. Ardından, ‘İleri’yi tıklayın.

Şimdi, bu sonraki adımda iletişim bilgilerinizi doldurmanız istenecektir. Adınızı, soyadınızı ve mevcut e-posta adresinizi girin ve ‘İleri’yi tıklayın.

Şimdi, aşağıda gösterilene benzer bir sayfa gösterecektir.

Eski-alan-ya-al-yeni

Burada, zaten bir alan adınız varsa “Evet, kullanabileceğim bir tane var” ı seçmelisiniz. Eğer bir hesabınız yoksa, ‘Hayır, ihtiyacım var’ı seçebilirsiniz ve bu sizi bir alan adı satın alma arayüzüne götürür. Bu eğitim için ilk seçeneği seçtik.

İşletme Alan Adınızı Girin

Şimdi, işletmenizin alan adını girmeniz gereken bir sayfa göreceksiniz.

enter-iş-alan-adı

Lütfen bu formu alan adınızla dikkatlice doldurun çünkü bu, işletme e-postanızda kullanılacaktır. Bu örnek uğruna, alan adımızı “sitenizinadı.com” olarak kullandık. Şimdi, e-postalar “[email protected]” gibi görünecek. Alan adınızı girdikten sonra tıklayın Sonraki.

Ardından, alan adınızı onaylamanız istenir. Kontrol edin ve tıklayın ‘Sonraki’.

Ayrıca, Google’dan ipuçları, teklifler vb. İçeren e-postalar isteyip istemediğiniz sorulur. “Tamam” veya “Hayır, teşekkürler” arasından seçim yapabilirsiniz.

G Suite Kurma Giriş Ayrıntıları

Ardından, pencerede son oturum açma sayfasını aşağıda gösterildiği gibi görebilirsiniz.

nasıl-you-oturum açma

Nasıl oturum açacağınızı görebilirsiniz. Özel alan adınız artık e-posta alan adı için hazırlanmıştır. Kullanıcı adınızı girin, bir şifre oluşturun, reCAPTCHA’yı kontrol edin ve “Kabul Et ve Hesap Oluştur” u tıklayın.

Şimdi, ekranda “G Suite hesabınız oluşturuldu” mesajını göreceksiniz. Tıklamak Kuruluma Git sonraki adım için.

2. Adım: Ekip Üyelerinize E-posta Hesapları Ekleme

Bu adımda, ekip üyeleriniz için e-posta hesapları ekleyeceksiniz. Tıklamak Başlat.

Eklenti insan-g-suite

Ardından, ekibiniz için e-posta hesapları oluşturabileceğiniz bir sayfa görebilirsiniz.

create-kullanıcı hesapları-for-your-ekip

Ekip üyelerinizin her biri için ad, soyadı ve kullanıcı adı girin ve ekleyin. Takımdaki herkes için e-posta ekledikten sonra, onay kutusunu işaretleyin ve ‘İleri’yi tıklayın.

Ve ikinci adımla işiniz bitti.

3. Adım: Alan Adınızı Doğrulayın

Şimdi, sahip olduğunuzu kanıtlamak için alan adınızı doğrulamanız gerekiyor. Bu önemlidir, çünkü bu yalnızca gerçek alan adı sahibinin o alan adıyla profesyonel bir işletme e-postası oluşturabilmesini sağlar.
Alan adı doğrulaması, aşağıda açıklandığı gibi 5 ek adım daha uygular.

1. Meta Etiket Ekle
Alan adı doğrulamasının ilk adımı alan adınıza bir meta etiket eklemektir. Ana sayfanızın başlık bölümüne Google’ın doğrulama meta etiketini eklemeniz gerekiyor.

Eklenti meta tag

Bunu kolayca eklemek için şunu kullanabilirsiniz: Üstbilgi ve Altbilgi Ekle Eklenti.

WordPress kontrol panelinize giriş yapın ve eklentiyi yükleyin. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra şu adrese gidin: Ayarlar »Üstbilgi ve Altbilgi Ekle seçenek.

Artık meta etiketi kopyalayıp başlık bölümüne yapıştırabilir ve kaydedebilirsiniz.

uç-başlıkları-altbilgi

G Suite kurulum sayfasına dönün ve meta Meta etiketi ana sayfama ekledim ’kutusunu işaretleyin.

2. Alanınız için Kontrol Panelini açın
Ardından, alan adınız için kontrol panelini açmanız gerekir.

Açık kontrol paneli-for-your-etki

Bu nedenle, barındırma hesabınıza (cPanel kontrol paneli) giriş yapın ve domain Alan adımın kontrol panelini açtım ’kutusunu işaretleyin.

3. Mevcut MX kayıtlarını silin

Ardından, aşağıda gösterilene benzer bir kutu göreceksiniz.

silme varolan-mx-kayıtları

CPanel’inizdeki e-postalar bölümüne gidin ve MX girişi simgesini seçin. Ardından, alan adınızı seçin. Ardından, 5 MX kaydı da dahil olmak üzere seçeneklerin bir listesini görebilirsiniz. Bu MX kayıtlarını tek tek silin.

Silme-mx-kayıtlar

Bunları sildikten sonra G Suite kurulum sayfanıza dönün ve kutuyu işaretleyin Mevcut MX kayıtlarını sildim.

4. Yeni MX Kayıtları Oluşturun

Şimdi, aşağıdaki resimde olduğu gibi yeni bir kutu göreceksiniz.

create-yeni-mx-kayıtları

Yeni MX kayıtları oluşturmak için cPanel kontrol panelinizin e-posta bölümündeki ‘MX Girişi’ simgesine gidin. Şimdi Google tarafından size tek tek verilen yeni MX kayıtlarını ekleyin.

eklenti yeni-mx-rekoru

Hepsini ekledikten sonra G Suite sayfanıza dönün ve kutuyu işaretleyin Yeni MX kayıtlarını oluşturdum.

5. MX Kayıtlarını Kaydetme

MX kayıtlarınızı ekledikten sonra kaydettiğinizden emin olun. Ardından, MX MX kayıtlarını kaydettim ’seçeneğini işaretleyin.

Doğrulamanın son adımı budur. 5 adımı da kontrol ettikten sonra, Alan Adını Doğrulayın ve E-posta Ayarlayın.

doğrulamak-alan-set-up-posta

Şimdi G Suite kurulum sihirbazı alan adınızı doğrulamaya ve e-posta kurulumuna başlayacak. Birkaç dakika sürebilir.

doğrulanıncaya-domainjpg

Doğrulama tamamlandıktan sonra alan adı doğrulamanızın ve e-posta kurulumunuzun tamamlandığını belirten bir mesaj görebilirsiniz..

Tıkla Sonraki G Suite ile oluşturulan yeni işletme e-postanızı açmak için düğmesini tıklayın. Bu yeni işletme e-postasını açmak için mevcut e-posta adresinizi yeniden onaylamanız gerekebilir.

Ardından G Suite yönetici konsolu oturum açma sayfası görünür.

oturum açma-admin-konsolda

Yönetici konsolu, G Suite hesabını, e-posta adreslerini, G Suite uygulamalarını ve daha fazlasını yöneteceğiniz yerdir..

Bu kadar!

Bu makalenin G Suite ile bir işletme e-posta adresi oluşturmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

G Suite profesyonel e-postanızı, tıpkı ücretsiz bir kişisel Gmail hesabı kullandığınız gibi kullanabilirsiniz. Gmail’e gidin, oturum açın ve kullanmaya başlayın.

Profesyonel bir iş e-postası oluşturmadan önce bir web sitesine ihtiyacınız var. İşletmeniz için henüz bir web sitesi oluşturmadıysanız, nasıl bir işletme web sitesi oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır. Ayrıca, doğru şekilde e-posta patlaması oluşturmayı da kontrol etmelisiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map